Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Topic DRIVERE - ASUS

- - - - -
  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#163
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Merge Realtek HD Audio de pe site-ul lor, LAN, video etc...putin mia greu/greu cu touchpad...si 1-2 pe la CPU....

Edited by xxvirusxx, 23 June 2016 - 17:49.


#164
fbun

fbun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 06.02.2006
2 zile de munca si am W7 functional pe el. Sau aproape. Nu am reusit sa fac sa mearga touchpadul, in rest ... cea mai grea treaba a fost sa activez usb-ul. Mi-a trebuit multa rabdare sa instalez doar din tastatura majoritatea driverelor pana am gasit pe cel de USB. A miscat cineva din cei care-l aveti mai demult touchpadul in W7? Ca doar nu-s eu cel mai tare in parcare sa-l fac sa mearga 99% in 2 zile de la cumparare si altii sa nu rezolve in jumatate de an.

#165
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Nu inteleg de ce insisti pe windows 7.Ai ceva program special ce merge doar pe windows 7?

#166
nea Nelu

nea Nelu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 27.07.2007
Pentru a folosi touchpadul si usb-ul in windows 7, dezactivati in bios /advanced/usb configuration/xhci pre-bot mode /disabled.

#167
costelo65

costelo65

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 02.01.2016
Vă salut. Am și eu un laptop Asus X551 M și am instalat pe el toate driverele de pe site ul producătorului. Mufele USB funcționează la orice numai la telefoane nu. Am un telefon Allview pe care îl pot conecta fără probleme la un laptop HP cu licenta OEM de Windows7, Dar când îl conectez la laptopul Asus se conecteaza si se deconectează la fiecare 2 secunde. Pe windows 7 apărea că e instalat driverul telefonului doar ca se intrerupea mereu . AM crezut că pentru windows 7 nu sunt in regula ceva drivere și am pus WIndows 8 pro tot cu driverele instalate de pe site ul producătorului.
  Vă rog dacă puteți să-mi dați o rezolvare atât pentru Windows7 cât și pentru Windows 8.
Vă mulțumesc anticipat, Costel Leahu.

Edited by Dany_Darke, 15 August 2016 - 07:33.
eliminat date personale


#168
Lostboy

Lostboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 28.11.2006
Pentru un Laptop Asus ROG, instalare Win10, ce recomandați:
1. Instalare drivere de pe site-ul producătorului?
  sau
2. Conectare la internet și lăsat windows să instaleze driverele?

#169
MrLion

MrLion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 13.08.2020
Salutare.
Am făcut upgrade la un laptop de la placa wifi qualcomm atheros ar9485wb-eg la una intel wireless-AC 7260 dual band
Problema ar fi că la update de driver wifi-ul se deconectează automat dupa câteva minute..nu il mai pot conecta fara sa resetez adaptorul deoarece lista este goală și tot asa..cu versiunea curentă de driver funcționează dar parcă nu are aceeași viteză.

[ https://i.postimg.cc/64vWMhWv/update-wifi.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by MrLion, 18 May 2021 - 12:57.


#170
stearom

stearom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 01.02.2017
Un prieten si-a cumparat laptopul:ASUS VivoBook 15 K513EA si m-a rugat sa ii instalez windows-ul si driverele pe el ca sa functioneze.

Pe langa faptul ca am fost nevoit sa fac o manareala ca sa instalez windows-ul pentru ca nu a vrut sa recunoasca partitia din prima din cauza ca e generatia a 11 si nu vede partitia m-am blocat la instalarea driverelor:

Am selectat de la ei ce sa instalez si cand le instalez de pe un stick de exemplu WIFI-ul nu imi apare dupa driverul ca si instalat. Am dat restart de mai multe ori dar nimic. E foarte ciudat.
Am verificat windowsul si e ok. Chiar nu inteleg de ce se comporta asa.

#171
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Poti spune mai multe despre ce manevra ai facut pentru a instala Windows 10? Inteleg ca ar fi ceva problema de drivere, urmeaza in cateva zile sa instalez si eu pe acels model windows 10.

#172
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,693
  • Înscris: 21.08.2008
Am luat acest laptop https://www.emag.ro/...1/pd/DXV3KXMBM/ si dupa ce am trecut la W11 am constatat ca nu exista driver pentru amprenta. Am revenit la W10.
Dispozitivul este ELAN WBF Fingerprint Sensor iar la ID hardware apar:

USB\VID_04F3&PID_0903&REV_0163
USB\VID_04F3&PID_0903

La Evenimente se mai mentioneaza Device USB\VID_04F3&PID_0903\6&258908a&0&4 requires further installation.

Gasesc un driver care sa functioneze pe W11?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate