Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Topic DRIVERE - ASUS

- - - - -
  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#1
Bluridder

Bluridder

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.01.2006
Salutare!

Am achizionat de curand un laptop Asus pe care am instalat ca SO Windows Xp SP1.Toate driverele merg, mai putin cel pt placa audio (Realtek High Definition Audio Driver 2.02) care imi da o eroare de compatibilitate cu sistemul de operare.
Am cautat pe forum si am gasit ca solutie recomandata pt aceeasi pb instalarea manuala. Am incercat si aceasta solutie....merge instalarea fara erori dar nu se aude nimic, iar Media player-ul imi zice ca nu exista placa de sunet instalata sau aceasta nu raspunde.
Ce pot sa-i fac?Daca are cineva vreo idee as aprecia un ajutor!

Mersi!

Edited by ripper, 05 December 2007 - 12:24.


#2
Naitro

Naitro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 25.05.2005
Downloandeaza programul UUA bus driver de pe situl Asus sau situl HP si apoi instalezi placa de sunet.

#3
Bluridder

Bluridder

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.01.2006
A mers!!!!!!!!!!!!
merci mult de tot!

#4
gangsta_boy

gangsta_boy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.01.2007
nu gaseste driveru la placa de retea si driveru la webcam .ast sugestii .va multumesc

#5
florinstan

florinstan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 25.11.2004
pentru win xp aici http://support.asus....SLanguage=en-us

Daca ai pus Vista LAN-ul nu iti trebuie ca il are windowsu iar pentru webcam nu este deocamdata.

#6
smarin

smarin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.10.2007
Mi-am luat un laptop Asus x51R. Driverele sunt de Vista. Am cautat pe net si am gasit toate driverele pentru Xp in afara de cel video. Spuneti-mi va rog unde pot gasi un driver pentru ATI Radeon Xpress 1100 de XP.

#7
lache1

lache1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,430
  • Înscris: 09.05.2006
il iei pe ultimul de pe situ lor ( 7.9 sau 7.10 care o fi ) si il modezi cu un utilitar Modtool ca sa mearga pe laptop.

#8
what_is_real_anyway

what_is_real_anyway

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 24.08.2005
Am luat si eu ieri un laptop Asus X51R core duo si cand am ajuns acasa si l-am desigilat m-am trezit cu drivere for vista only. :)) caut pe net si fac download la alte drv direct de la ati si de la asus in care se specifica clar faptul ca sunt pt xp, pana aici totul ok dar la instalare canci, nu vrea nici drv pt video nici cel pt sunet ca sa nu mai zic ca inca nu am gasit un amarat de drv pt placa de baza. Daca stiti cumva vreun link spre drivere pt xp care sa si mearga va voi ramane profund indatorat. Multumesc

#9
1ngerash

1ngerash

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 29.01.2006

 smarin, on Oct 6 2007, 03:07, said:

Mi-am luat un laptop Asus x51R. Driverele sunt de Vista. Am cautat pe net si am gasit toate driverele pentru Xp in afara de cel video. Spuneti-mi va rog unde pot gasi un driver pentru ATI Radeon Xpress 1100 de XP.
Salut.add pe messenger id-ul meu:   si te ajut.am acelasi model de laptop:P

Edited by ripper, 09 September 2009 - 11:37.


#10
cbitzy

cbitzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.03.2007
Am achizitionat de curand un laptop asus f3sc-ap200 si am primi drivere vista only. Am downloadat driverele pt xp de la asus, am instalat placa de retea si totul era ok. Dupa cateva zile am reinstalat vindows si cand sa pun si driverul pt retea calc se blocheaza la sfarsitul instalarii, chiar inainte de apariia butonului de finish. Dupa cateva minute ia restart singur, ca eu nu mai pot misca nimic,  se misca bara aia de la inceputul wndowsului de cateva ori dupa care restart din nou sau se blocheaza. Nu pot intra decat in safe mode, dezinstalez reteaua dupa care totul e ok numai ca fara net. Stie cineva care poate fi cauza si cum o pot rezolva?

Placa de retea e "attansic l1 gigabite 10/100/1000base-t controller

" (am vazut pe forumuri ca unele drivere de la astia is cu probleme da era scris in engleza sau mai tare in germana:P - am retinut ce am putut !! )

Edited by cbitzy, 24 October 2007 - 02:37.


#11
cbitzy

cbitzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.03.2007
Aseara inainte de culcare am butat in safe mode am dezinstalat lanu si am inchis calcu. Astazi cand l-am deschis SURPRIZA - found new hardware, si a instalat windowsu singur placa de retea. Numai ca daca e pe automat nu gaseste nici ip nici gateway nici dns. Tre sa le pun manual ca sa mearga.
Care ar fi problema si cum o pot rezolva daca stie careva

Acu merge si pe automat. Da sigur o sa-mi mai faca probleme data viitoare la instalare.
Are careva vro idee?

Edited by cbitzy, 24 October 2007 - 13:34.


#12
cbitzy

cbitzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.03.2007
Fratilor Ma Poate Ajuta Careva? Ca Nu Buteaza Windowsu Cu Diverele Instalate. Tre Sa Intru De Fiecare Data In Safe Mode Sa Dezinstalez Placa De Retea Si Apoi Sa Intru Normal In Widows. Instaleaza Singur Iar Driverele (dar Cam Greu, Si Nu Mai Misca Nik Pe Calc) Merge, Totul E Ok, Pana La Butare De Unde Incep Problemele Iar.

#13
cbitzy

cbitzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.03.2007
stie cineva macar daca e de la wardware sau de la soft(driverele?)

#14
dnucu

dnucu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 14.02.2007

 smarin, on Oct 6 2007, 02:07, said:

Mi-am luat un laptop Asus x51R. Driverele sunt de Vista. Am cautat pe net si am gasit toate driverele pentru Xp in afara de cel video. Spuneti-mi va rog unde pot gasi un driver pentru ATI Radeon Xpress 1100 de XP.
http://support.asus....d/download.aspx

#15
dnucu

dnucu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 14.02.2007

 what_is_real_anyway, on Oct 21 2007, 21:54, said:

Am luat si eu ieri un laptop Asus X51R core duo si cand am ajuns acasa si l-am desigilat m-am trezit cu drivere for vista only. :)) caut pe net si fac download la alte drv direct de la ati si de la asus in care se specifica clar faptul ca sunt pt xp, pana aici totul ok dar la instalare canci, nu vrea nici drv pt video nici cel pt sunet ca sa nu mai zic ca inca nu am gasit un amarat de drv pt placa de baza. Daca stiti cumva vreun link spre drivere pt xp care sa si mearga va voi ramane profund indatorat. Multumesc
http://support.asus....d/download.aspx

#16
coldangellina

coldangellina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.11.2007
Am un notebook Asus X51R si iam instalat toate driverele insa la device manager imi apare semnu "?" la ethernet controller ?What should I do? help! :mellow:

#17
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005
Pai, da click pe el si vezi ce spune windoze si dupa aceea posteaza aici.

#18
gaftondaniel

gaftondaniel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 06.11.2007
el vine in cutie doar cu drivere de vista. as vrea atre mutl xp pe el. am cautat , dar n am gasit. poate sa ma ajute cineva mai priceput. ce sa fac? multumesc:)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate