Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...
 Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 

Electron M.bit (Internet)

- - - - -
  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#37
Aspru

Aspru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,513
  • Înscris: 04.03.2005
Treaba asta se intampla probabil in Alexandru.....oricum in continuare sunt nelamurit cu privire la reteaua care a aprut la mine in scara. Seamana cu cea facuta de RDS. Mor de curiozitate a cui este  :cursing:

#38
AZOMISS

AZOMISS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 23.05.2006

 Mad One, on Jan 4 2007, 19:55, said:

Este cineva de pe aici cu internet de la Electron M.bit ? Sunt interesat de pareri daca merita sau nu ... k nu mai suport retelele de cartier .. Viteza specificata e fara limite gen "RDS" ? uptime ? cad aveti in upload ? IP dinamic ? porturi inchise ? proxy ?
Orice detaliu e binevenit !
Multumesc !  :rolleyes:

acum aproximativ 5 luni in urma am fost prin Radauti si pot spune ca singura diferenta la mbit fata de abonamentele la rds din Timisoara era pretul ... cu 2 3 euro mai mare.

#39
Mad One

Mad One

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 29.12.2004
Cat dureaza instalarea ? Sau cat a durat in cazul vostru ... eu am net pana pe 10 feb...

#40
vark75

vark75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 22.07.2006
am semnat luni si vineri au venit si m-au conectat.

#41
Aspru

Aspru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,513
  • Înscris: 04.03.2005

 vark75, on Jan 25 2007, 20:01, said:

am semnat luni si vineri au venit si m-au conectat.


In ce zona stai ?

#42
vark75

vark75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 22.07.2006

 Aspru, on Jan 26 2007, 17:55, said:

In ce zona stai ?
Galata.

#43
Mad One

Mad One

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 29.12.2004
In ultimul timp au aparut cabluri portocalii pe stalpi in oras, stie cineva ale cui sunt ?

#44
vark75

vark75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 22.07.2006
eu stiu ca de multi ani erau astfel de cabluri. si este fibra optica de la Mbit.

#45
Mad One

Mad One

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 29.12.2004
mmm... nice !  :w00t:

#46
Mad One

Mad One

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 29.12.2004
Tocmai au batut RDS-ul la usa ... daca sunt interesat de serviciile lor ... normal ca sunt :D !

#47
vark75

vark75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 22.07.2006
in ce zona stai?

#48
Mad One

Mad One

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 29.12.2004
In Centru, Tg. Cucu

#49
Aspru

Aspru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,513
  • Înscris: 04.03.2005
RDS a ridicat vitezele oare Mbitul o va face ?

#50
worker

worker

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 117
  • Înscris: 26.02.2007
Nu stau sa iau la puricat tot topicul dar vreau sa spun ca experientele mele cu mbit sunt toate negative. Dincolo de calitatea indoielnica a serviciilor cea mai mare bila neagra au primit-o din partea mea pt partea de relatii cu clientii. Multi neispraviti la aceasta firma. Angajarile se fac pe baza de cunostinte nu competente (cunosc mai multe cazuri) si acest lucru se simte. Din cauza ca n-am avut alternativa la serviciile de cablu am stat mai multi ani abonat mbit pana a aparut DTH iar pe partea de internet din fericire am gasit o firma de cartier f serioasa, cu servicii de calitate care mai nou a fost cumparata de rds si urmeaza instalarea de fiberlink. Oricum niciodata nu m-am gandit la netul mbit ca la o solutie viabila! Bafta si inspiratie in alegeri.

#51
vark75

vark75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 22.07.2006

 Aspru, on Mar 19 2007, 15:38, said:

RDS a ridicat vitezele oare Mbitul o va face ?

se vor ridica cu siguranta dar cred ca nu mai devreme de inceputul verii. si mai depinde daca vor fi oferte competitive. nu de alta dar de curand am si RDS Fiberlink in bloc.

#52
masha

masha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 19.03.2007
Mbit e in cadere usoara, cine a ales internet de la el a ales mai mult telefonia RDS. De zeci de ori erau mai stabile si mai mari vitezele de la retelele de cartier. Acum, cu campania fiberlink a RDS-ului, mbitul nu mai are putere. Ramane pe piata cu catv (in zonele fiberlink) deoarece, cred, intelegerea de "neagresiune" cu RCS ramana in picioare- motivatia rcs-nu sunt echipamentele de catv sau nu se instaleaza pana nu se termina campania fiberlink in cartiere. Am incheiat contract cu RDS/RCS pt tot pachetul, o economie consistenta in raport pret/calitate, voi plinge dupa AXN crime si sf...dar diferenta de pret (21,4 fata de 26) plus telefonia nu-mi va rani orgoliu. Asta pt ca incasatorii "la usa" imi lasa tot timpul facturile in posta, deci, daca tot trebuie sa vizitez o caserie...de ce sa nu fie RDS?. :D

Daca toate retelele au dublat vitezele.....la aceiasi bani....mbit de ce nu o face? Sigur nu are putere sau nu mai are...viata!!!!!

#53
vark75

vark75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 22.07.2006

 masha, on Mar 24 2007, 10:32, said:

Mbit e in cadere usoara, cine a ales internet de la el a ales mai mult telefonia RDS. De zeci de ori erau mai stabile si mai mari vitezele de la retelele de cartier. Acum, cu campania fiberlink a RDS-ului, mbitul nu mai are putere. Ramane pe piata cu catv (in zonele fiberlink) deoarece, cred, intelegerea de "neagresiune" cu RCS ramana in picioare- motivatia rcs-nu sunt echipamentele de catv sau nu se instaleaza pana nu se termina campania fiberlink in cartiere. Am incheiat contract cu RDS/RCS pt tot pachetul, o economie consistenta in raport pret/calitate, voi plinge dupa AXN crime si sf...dar diferenta de pret (21,4 fata de 26) plus telefonia nu-mi va rani orgoliu. Asta pt ca incasatorii "la usa" imi lasa tot timpul facturile in posta, deci, daca tot trebuie sa vizitez o caserie...de ce sa nu fie RDS?. :D

Daca toate retelele au dublat vitezele.....la aceiasi bani....mbit de ce nu o face? Sigur nu are putere sau nu mai are...viata!!!!!

atat timp cat au acuma concurenta in zone ale Iasiului de la RDS e cam greu de crescut banda, care e tot de la RDS :cursing: . in alta ordine de idei, am auzit din surse neoficiale ca M.bit ar fi fost cumparati de o firma straina, nu-i stiu numele. dar repet, nu stiu cat de sigura e informatia.

#54
masha

masha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 19.03.2007

 vark75, on Mar 24 2007, 13:25, said:

atat timp cat au acuma concurenta in zone ale Iasiului de la RDS e cam greu de crescut banda, care e tot de la RDS :cursing: . in alta ordine de idei, am auzit din surse neoficiale ca M.bit ar fi fost cumparati de o firma straina, nu-i stiu numele. dar repet, nu stiu cat de sigura e informatia.
Mbit - ca televiziune poate fi cumparata de cineva strain, pe mbit ca retea catv, cel putin in iasi - putin probabil sa dea bani altcineva decat RDS sau UPC (RDS deja a venit puternic cu reteaua ei in zonele Mbit, deci nu e RDS cumparatorul).
  In Pascani, nordul Moldovei, Tulcea si unde s-au mai extins ei le merge bine. Le merge bine si cu tamplariea, fabricile de cherestea si mobila, firma de securitate si altele, dar internetul.....!?! Nu cred ca internet ia de la RDS, cel putin oficial (intrebati fiind, n-au recunoscut), aveam un abonament de 256 la 9,9 usd...rds de 9 usd dadea 512......intr-un tarziu au dublat si ei viteza...dar si rds-ul. Posibil, odata cu dublarea oficiala a vitezei pe cablelink la rds pe 1 aprilie, sa face ceva si mbitul, sa demonstreze ca "n-au" nici o legatura cu RDS-ul sau sa...recunoasca..... :D  Hahaha!?!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate