Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...
 

Electron M.bit (Internet)

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
122 răspunsuri în acest subiect

#73
vark75

vark75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 236
  • Înscris: 22.07.2006
n-am zis ca nu sunt solutii, dar pe mine aia de la RDS m-ar avantaja. iar Airbites sare din schema automat ca-s satul de ei si de lenea lor.

#74
bogdann_c

bogdann_c

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 17
  • Înscris: 25.02.2007
noile abonamente fiber, din luna mai, (pascani) 512kbps/24 mpbs... 35 ron. 768/24 40 ron. 1mbps/32mbps 55 ron. 2mbps/46mbps 85 ron. 4mbps/52mbps 150 ron. + telefonie proprie mbit gratis (nu rds.tel)

#75
masha

masha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 86
  • Înscris: 19.03.2007

 bogdann_c, on Apr 9 2007, 12:28, said:

noile abonamente fiber, din luna mai, (pascani) 512kbps/24 mpbs... 35 ron. 768/24 40 ron. 1mbps/32mbps 55 ron. 2mbps/46mbps 85 ron. 4mbps/52mbps 150 ron. + telefonie proprie mbit gratis (nu rds.tel)
Ai o oferta mai ...ampla? in special telefonia!!! are 0332 8xx....? mai sunt si alti furnizori de servicii pe pascani (net si telefon?)

Pentru telefonie proprie, in pascani, nu cred ca mbit-ul are posibilitati...
In iasi si..pe unde mai are locatii.....ia telefonie de la rds...deci....sigur si in pascani......are plaja de numerotatie alocata de rds.....

#76
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.548
  • Înscris: 31.05.2006
033 nu apartine doar de RDS. Nu e in totalitate a lor.

#77
bogdann_c

bogdann_c

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 17
  • Înscris: 25.02.2007
abonamente mbit.tel 0,2,4,6 euro (nu stiu exact minutele incluse). mai este 1 singur provider de net... restu au fost cumparati de mbit in decembrie 2006. vezi newspascani.ro la "bani si afaceri"

#78
bogdann_c

bogdann_c

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 17
  • Înscris: 25.02.2007
am uitat sa spun ca mbit ofera la pascani rds.tel de vreo 2 ani. noua retea e o copie fidela a retelei rds fiberlink... acum e aceeasi oferta pt tel si net ca si la iasi, tulcea. o sa vedem in mai...

#79
masha

masha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 86
  • Înscris: 19.03.2007

 exorcistul, on Apr 10 2007, 10:43, said:

033 nu apartine doar de RDS. Nu e in totalitate a lor.
Se stie ca 03 e prefixul ....alternativilor...Dar pe Iasi foloseste pt. telefon RDS-ul, la fel si in Pascani...cel putin pana acum 2 luni. Cum as crede ca pe Pascani au reusit sa-si faca propria retea de telefonie si in Iasi nu.

#80
masha

masha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 86
  • Înscris: 19.03.2007

 bogdann_c, on Apr 10 2007, 11:52, said:

am uitat sa spun ca mbit ofera la pascani rds.tel de vreo 2 ani. noua retea e o copie fidela a retelei rds fiberlink... acum e aceeasi oferta pt tel si net ca si la iasi, tulcea. o sa vedem in mai...
Varianta de fiber a mbitului....ajunge in casa cu utp sau cu modem? (ca fibra o folosesc pana in scara blocului....pt catv, telefon si net...cred...ca si aici), exista retea.."metropolitana" a mbit-ului? Si de ce n-au avut interes s-o implementeze si la abonatii din Iasi? De un an ma chinui sa gasesc un hub, ceva sa ma inteleg si io cu computerele altora...!!!??!!!
Rds nu cred ca va intra niciodata in Pascani...care e monopol Burtila... ;)

#81
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.134
  • Înscris: 10.04.2006

 bogdann_c, on Apr 10 2007, 09:42, said:

abonamente mbit.tel 0,2,4,6 euro (nu stiu exact minutele incluse). mai este 1 singur provider de net... restu au fost cumparati de mbit in decembrie 2006. vezi newspascani.ro la "bani si afaceri"
Pasnetul mai este ISP in Pascani insa au plecat mai mult de jumatate din clienti . Daca mai are vreo 300 . Oferta oricum este mult sub cea a MBitului .

#82
FreeMan_FX

FreeMan_FX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.387
  • Înscris: 11.09.2004

 masha, on Apr 10 2007, 12:08, said:

Varianta de fiber a mbitului....ajunge in casa cu utp sau cu modem? (ca fibra o folosesc pana in scara blocului....pt catv, telefon si net...cred...ca si aici), exista retea.."metropolitana" a mbit-ului? Si de ce n-au avut interes s-o implementeze si la abonatii din Iasi? De un an ma chinui sa gasesc un hub, ceva sa ma inteleg si io cu computerele altora...!!!??!!!
Rds nu cred ca va intra niciodata in Pascani...care e monopol Burtila... ;)

Fibra pana in bloc si pe urma UTP.
Exista retea metropolitana cu retelele ce au fost asimilate de catre MBIT, cei pe modem nu beneficiaza de transfer metropolitan  <_<

#83
masha

masha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 86
  • Înscris: 19.03.2007
Legea concurentei isi spune cuvantul. N-am auzit ca mbit sa fi facut dezvoltare in alte cartiere decat cele...stapanite pana acum. se lua net si telefon de la rds, mai tarziu.....de unde a putut...(vb de iasi). Nu se vorbeste de vreo campanie de....telefonie proprie, de oferte noi, de servicii noi, de o politica sa-si tina abonatii din iasi....deci..un dezinteres sau o delasare....Bravo pt ei, pt pascaneni. Va fi interesanta oferta de abonamentele de telefon, tarife, minute incluse....sa semene cu oferta airbitesului sau a upc-ului. Fiind echipament nou, personal neinitiat, probabil ca o sa fie destule probleme la inceput.

E inutil sa "telefonifici" doar un oras..sau 2 fara o politica de  marketing si...implementare la nivel de....moldova macar. Tulcea sau Radautiul, (Iasul iese din cauza....piata e pierduta), Pascani si ce mai este in nordul moldovei nu va asigura...viitorul telefoniei mbit...Sau poate ma insel.....

#84
hîhî

hîhî

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 298
  • Înscris: 18.02.2007

 masha, on Apr 10 2007, 12:49, said:

E inutil sa "telefonifici" doar un oras..
nu e neaparat nevoie sa ofere telefonie 100% proprie.
De exemplu, pot lucra cu Euroweb, oferind serviciul de telefonie EuroVoice (cum faceau mai demult retelele de cartier din Iasi + faptul ca Euroweb nu cred ofera servicii direct clientilor casnici)

Editat de hîhî, 10 aprilie 2007 - 12:38.


#85
masha

masha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 86
  • Înscris: 19.03.2007
Se pare ca mbitul va intra dur pe piata, din spusele cuiva din interior (cred ca n-au fost lauda), telefonia bit-tel cica, va fi mai ieftina decat rds-tel plus o ieftinire la abonamentele catv si ceva modificari la net..
Asteptam miracolul.....sper sa nu-mi para rau ca am plecat de la ei.....

#86
NumeDeCod

NumeDeCod

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 1.544
  • Înscris: 11.03.2005
La MBit Iasi, observ cu stupoare de cateva zile ca internetul imi iese prin gateway-ul Astral pentru cele mai multe site-uri. WTF? Totusi pentru anumite adrese inca se folosesc gateway-urile metropolitane de la RDS. Sunt confuz. Telefonia e de la RDS, internetul e de la UPC, CATV-ul mama naibii mai stie de la cine e :D Sper sa fie adevarate zvonurile cu fibra optica de la MBit, altfel o sa fie jale pentru ei. Apropo, facturile de net de ce nu sunt gata la timp? Inca mai astept sa primesc factura pe luna trecuta :D Totusi nu au taiat netul, cablul a fost platit, cu factura cu tot. Casierii care vin la usa se scuza de fiecare data ca nu sunt gata facturile pentru net si telefon si ca o sa revina peste cateva zile... sa fie sanatosi. Tipii care au au instalat modem-ul in toamna erau TUN in ce priveste setarea corecta pentru Windows. Nu mergea DHCP-ul, si ei dadeau vina pe memoria RAM duala, si pe faptul ca aveam 2 SO-uri diferite instalate; de fapt serviciul DHCP era disabled, avusesem IP local fix inainte... evident ca lor nu le venise solutia asta in minte.

Editat de NumeDeCod, 13 aprilie 2007 - 00:03.


#87
bogdann_c

bogdann_c

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 17
  • Înscris: 25.02.2007
fibra fttb-ul si telefonia bit.tel deocamdata numai la iasi!! in tulcea si iasi "s-a vandut" la upc... sursa toader burtila... fostu vecin!

#88
vark75

vark75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 236
  • Înscris: 22.07.2006
eram cam sigur de acum 2 sapt ca s-a vandut la UPC. deci, cand incep sa ofere modificari in abonamentele de net sau telefon? nu de alta dar bate la usa RDS-ul Fiberlink :coolspeak: .

Editat de vark75, 13 aprilie 2007 - 11:08.


#89
masha

masha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 86
  • Înscris: 19.03.2007

 vark75, on Apr 13 2007, 12:05, said:

eram cam sigur de acum 2 sapt ca s-a vandut la UPC. deci, cand incep sa ofere modificari in abonamentele de net sau telefon? nu de alta dar bate la usa RDS-ul Fiberlink :coolspeak: .
de vandut la upc nu cred, nu ar intra cu bit-tel pe piata, din mai trebe sa intre cu telefonia, automat se intra si cu noile promotii:....la jumate abonament la catv....pachetele optionale tot in usd si la aceleasi preturi ca inainte la celelalte programe,....abonamentele de net:....primele 3 luni ab de 0, 3 8 20...urmatoarele 3 luni: 4,5/7,5/12,5/24,5 si ultimile 6 luni tarif normal...ca si pana acum. Aditonal..cred ca va intra cu telefon si la catv....!!!Mai crfed ca pe undeva..o sa ia si chirie la modem de 2 usd. Cica tarifele vor fi bine de tot...mai mici ca rds...se va vedea
------------------
Zic sa lasi fiberul sa-ti bata in usa.....e mai sigur, mai rutinat si nu sunt surprize la functionare/ mbitul e la inceput si sigur vor fi probleme.
----------------
daca catv-ul va fi 16.00 lei....vor mai ramane abonati la ei......stiind ca rcs scumpeste ab de catv cu 19% din iunie....pt net si telefon nu cred ca e mai avantajos.....cei mai multi au rdstel...deci  1 cent /min  si poate din vara sa se mai schimbe tarifele, odata cu obligativitatea de a forma prefixul, la rtc, chiar si in acelasi judet.....(ca la orice telefonie)..!!!!!

#90
amar20

amar20

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 463
  • Înscris: 12.09.2005
daca catv-ul va fi 16.00 lei....vor mai ramane abonati la ei......stiind ca rcs scumpeste ab de catv cu 19% din iunie....pt net si telefon nu cred ca e mai avantajos.....cei mai multi au rdstel...deci 1 cent /min si poate din vara sa se mai schimbe tarifele, odata cu obligativitatea de a forma prefixul, la rtc, chiar si in acelasi judet.....(ca la orice telefonie)..!!!!!
[/quote]

fantastic ce poate face concurenta.cum s-au bagat cei de la rcs-rds peste ei cum scad tarifele.de la 28 la 16 e ceva.numa ca nu se stie daca o sa mai aiba cui face asemenea reduceri.cel putin in iasi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate