Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 

Electron M.bit (Internet)

- - - - -
  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#19
don_pedro

don_pedro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.07.2006
Mbit a fost cumparat de RDS.

#20
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006

View Postdon_pedro, on Jan 22 2007, 14:11, said:

Mbit a fost cumparat de RDS.
Un link?

#21
vark75

vark75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 22.07.2006

Quote

Mbit a fost cumparat de RDS.
de unde ai auzit bre de asta? si cat de sigura e informatia? sa nu fie vreo speculatie <_< .

#22
Aspru

Aspru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,513
  • Înscris: 04.03.2005
Nu cred ca e adevarat.

#23
Mad One

Mad One

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 29.12.2004
Cine stie ... Mbit fiind un reseller pt. RDS s-ar putea trezi inghitit. Ce stiu eu e ca Mbit este de vanzare link

#24
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,483
  • Înscris: 04.05.2006
Nu e cumparat. Cel putin nu momentan. Nu ma refer la postul TV ci la retea. As fi stiut, sunt clientii mei. Stiu ca sunt reselleri pe partea de net/voce si ca RCS-ul le-a cam facut neplacuta surpriza sa intre peste ei si cu TV-ul....

#25
vark75

vark75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 22.07.2006

View Postrichelieu, on Jan 23 2007, 16:49, said:

Stiu ca sunt reselleri pe partea de net/voce si ca RCS-ul le-a cam facut neplacuta surpriza sa intre peste ei si cu TV-ul....
pai da, asta e ciudat. eu am la mine in bloc si in cartier Mbit din vremurile de demult. si mai nou m-am trezit cu reteaua fiberlink de la RDS (ce e drept, inca nu i-au dat drumul). aici chiar nu pricep: Mbit ia banda de net si telefonie de la RDS dar in acelasi timp isi baga si RDS-ul reteaua lor. nu inteleg care e treaba, isi fac concurenta sau nu, fiind 2 firme care au servicii asemanatoare si din aceeasi sursa.

#26
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,483
  • Înscris: 04.05.2006
A fi dealer RCS (si UPC de altfel) inseamna asa: Pe infrastructura ta si operezi cu serviciile RCS-ului, de telefonie si de internet. DAR, facturile le face RCS-ul catre end user, iar tu ca dealer, iti iei banii de la ei pe baza de factura de comisionare. Nu iti dau serviciul sa-l facturezi tu. Mai merge in unele locuri, dar STRICT la net.  Parerea mea este ca, in felul asta le cam oferi abonatii pe tava. Pentru ca, dupa cateva luni de primit facturi de la RCS sau UPC, nu va mai fi pentru tine nici o surprinza sa vina cineva in casa si sa te puna sa "reinnoiesti" contractul de CATV, operatorul fiind altul ;). Ceea ce, in cazul Electron M Bit se zvoneste ca au si facut.

#27
vark75

vark75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 22.07.2006
si deci pana la urma raman la mine in zona 2 firme asa-zis concurente? sau nu? si sa nu ma mir ca intr-o zi o sa ma trezesc la usa ca vine sa imi ia modemul cineva?

#28
Mad One

Mad One

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 29.12.2004
... Ma duc sa imi fac si contract pt. net acusi in februarie ... imi instaleaza echipamentele ... si apoi bate la usa reprezentantul RDS si ma intreaba daca vreau sa imi reinnoiesc abonamentul, la acelasi pret o sa am viteza dubla, fibra optica si 50mbps impreuna cu amicii mei ... imi ridica modemul inchiriat, si ma scuteste de 2$ fara TVA ...  :rolleyes:
Nu suna prea rau !

#29
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,483
  • Înscris: 04.05.2006

View Postvark75, on Jan 23 2007, 17:47, said:

si deci pana la urma raman la mine in zona 2 firme asa-zis concurente? sau nu? si sa nu ma mir ca intr-o zi o sa ma trezesc la usa ca vine sa imi ia modemul cineva?

Da si nu...e mai imbarligat. Teoretic, in faza asta nu sunt concurenti, sunt colaboratori. In momentul in care RCS va veni si cu CATV peste M bit, vor fi concurenti. Dar intre timp, poate se vinde.... Cine Dumnezeu poate sti?

#30
vark75

vark75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 22.07.2006
vine clar si cu catv. un prieten de-al meu din bloc chiar si-a facut acum cateva zile contract la RDS pentru telefonie, internet si catv la abonamentul de 9 $.

#31
FelixTheCat

FelixTheCat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 24.10.2006
Prietenul acela era abonat la Mbit-catv? A reziliat contractul?

#32
vark75

vark75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 22.07.2006
e abonat la catv Mbit si nu a reziliat contractul. o s-o faca probabil dupa ce ii pun RDS-ul toate 3 serviciile.

#33
FelixTheCat

FelixTheCat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 24.10.2006
Hmm, de aici nu-mi dau seama daca Mbit a fost cumparat de RDS...ci doar ca ca RDS a incalcat  clauza (ne)scrisa(?!) de "neagresiune" :huh:

#34
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,483
  • Înscris: 04.05.2006
De cumparat nu s-au cumparat inca, asta-ti spun sigur. As fi aflat, pentru ca sunt chestii financiare la mijloc intre ei si noi si era imposibil sa nu fim anuntati de tranzactie. Azi am mai auzit o chestie....Cica RCS a cumparat niste retele de cartier din zona M Bit-ului si acum vor sa rezilieze agreement-ul intre ei si M Bit, pentru ca, zic ei, ar intra in conflict de interese. Parerea mea? Maaari tepari RCS-istii astia.

#35
FelixTheCat

FelixTheCat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 24.10.2006
Ma gandesc: cam cu ce texte o sa vina Mbit-ul, daca o sa rezilieze contractul pe telefonie si internet cu RDS-ul...?

Edited by FelixTheCat, 24 January 2007 - 19:10.


#36
vark75

vark75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 22.07.2006
pai daca se termina agreementul pt telefonie si net atunci treaba e maro tare pt Mbit. doar daca se poate lua in calcul crearea unui nou agreement cu un alt operator, ramanand tarifele actuale. sau vinderea retelei, probabil catre RDS.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate