Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...

CASS pe veniturile din DOBANZI
 Masina de spalat rufe Bosch

Aici sunt banii Dvs: tarife pentr...

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804
 Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 

Procesor sau placa video?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
Safire

Safire

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.12.2006

View PostMos_Ilie, on 4th July 2011, 18:42, said:

Salut,

Mesajul e clar.
Placa Video nu primește suficientă putere din sursă.
Vezi cablul care vine din sursa de alimentare în placa Video.
Demonteză-l și montează-l la loc.
Vezi sursa de alimentare.
Poate a îmbătrânit, poate a "slăbit-o" căldura sau poate are vreun condensator electrolitic umflat sau scurs.

Cum a apărut problema ?
De la "natură" sau ai ajutat cu ceva ( vreo intervenție prin căblăraia din calculator, vreo instalare de driver, vreo setare a driver-ului Video mai "îndrăzneață" etc. ) ?

Dacă folosești aceiași sursă ( din Decembrie 2006 ) nu e nimic de mirare.

Sursa am schimbat-o prin 2010, dar e slaba, am luat-o la graba. Problema a aparut din senin.Voi incerca sa demontez cablul si sa il montez la loc. Multumesc pt sugestie.

Edited by Safire, 04 July 2011 - 17:52.


#20
Safire

Safire

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.12.2006
Deci am demontat cablul pt placa video, dar dar, din cand in cand tot imi apare mesajul acela de eroare. Din acest motiv si pentru ca sursa e la fel de zgomotoasa ca un elicopter am decis ca e timput sa o inlocuiesc.
Nu am mai inlocuit eu sursa, ca sunt o gramada de cabluri si m-au intimidat, dar cum am avut de-a face cu ea in ultimul timp am decis ca incerc.Plus ca youtube e de mare ajutor.

Ma gandeam sa iau asta  . Si sper sa nu mai am treaba cu ea cativa ani buni. Pareri ?

P.S. Acum am un Delux ATI-500W p4;AC230V 4A

Edited by Safire, 19 July 2011 - 14:33.


#21
Mos_Ilie

Mos_Ilie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,522
  • Înscris: 31.12.2006
Salut,

" Nu am mai inlocuit eu sursa, ca sunt o gramada de cabluri si m-au intimidat, dar cum am avut de-a face cu ea in ultimul timp am decis ca incerc. "
Nu are rost să te sperii, e mai simplu decât îți imaginezi.
Vezi How-To-Replace-Your-Power-Supply .

Mă abțin să fac recomandări de cumpărături, dar o sursă care să funcționeze mulțumitor câțiva ani costă minim 125.00 Lei.
Evită sursele cu ventilatoare de 80mm, nu că cele mai mari ar merge timp infinit, dar măcar nu fac zgomot mare.

Edited by Mos_Ilie, 19 July 2011 - 20:09.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate