Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...
 Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 

am bani si sunt nehotarat

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002

View Postflorinstan, on Dec 12 2006, 09:18, said:

minusuri
- sunetul desi e ok este lipsit total de basi
- displayul este lucios - te cam vezi in el (poate e doar o parere personala)
- ca sa folosesti microfonul trebuie sa vorbesti aproape de el, altfel nu se aude

Astea le consideri tu minusuri?  :D
Vroiai sa ai un subwoofer incorporat si eventual cativa zeci ce watti? Man, it's just a notebook...
Asa sunt majoritatea display-urilor... poate ti se pare tie!
Da-i la microfon enable boost si nu o sa mai trebuiasca sa vorbesti aproape de el!

#20
nicolaie

nicolaie

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,158
  • Înscris: 07.03.2006
florinstan:

ia spune,ai incercat sa legi un sistem audio la laptop sa vezi cum scoate placa de sunet??
ai fortat un pic laptopul in multitasking sa vezi cum se descurca? se sufoca turionul?
se incalzeste tare??

cand l-ai primit avea ramii cadou instalati sau nu,ca am auzit ca trimit fara rami instalati

de la ce firma l-ai luat?

cum sunt mouse-ul si geanta?

cat e rezolutia ecranului? pe site scrie ca ecranul e tratat cumva,are ceva color shine daca nu ma insel.

Edited by nicolaie, 12 December 2006 - 18:32.


#21
florinstan

florinstan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 25.11.2004
1. numai casti. In casti se aude bine. Am constatat ca are si Spdif. Nu am cu ce sa il testez.
2. suporta lejer un divx care ruleaza pe TV (prin iesirea TV in theatre mode) si in acelasi timp se poate folosi pentru altele (office, explorer, etc.) Ideal daca nevasta vrea sa vada un film si tu ai ceva de lucru
3. ramii s-au instalat la fata locului odata cu proba. Vezi sa le amintesti cand vine sa il testeze. Omul de la testare nu stia. A verificat daca are 1 Giga in el. Nu avea. S-a interesat si in 5 min a aparut cu un modul de 512 pe care l-a instalat imediat.
4. cel.ro. - 2760 RON (inclusiv 1% in plus ca amplatit cu cardul) -Nu prin curier ci direct de la ei (CEL este OK. L-am comandat dimineata, m-au chemat la 2 sa il iau. Este chiar si mai ieftin la esal.ro dar nu acceptau card la plata si parca nici nu prea aveau chef sa vanda. La fel si emagu (acceptau card da le lipsea chefu)
5. calitate medie geanta (bine lucrata si compatimantata dar poate materialului da senzatia de ieftineala), calitate buna mouse. Scutesti cu treaba asta minim 100 RON (asta daca iei cea mai amarata geanta + cel mai amarat mouse optic)

1280 x 800. O fi si tratat (Color Shine). Se vede foarte bine. Ma deranjeaza putin ca este lucios (daca e negru poti sa il folosesi ca oglinda)

Nu se incalzeste. M-am jucat cam o ora si singurul loc mai cald este deasupra tastaturii respectiv al locului unde este ventilatorul.

Pentru Ripper
- sunetului este lispsit de basi comparativ cu alte laptopuri (la Hp spre exemlu se aude mai bine)
- asa sunt majoritatea dar tot ma deranjeaza
-i-am dat si boost si tota aia e. Vad insa ca la messenger merge bine microfonul. Il testasem cu recorderu din windows

La video nu merge driverul de pe www.ati.com (catalyst pentru mobility x1600)

Merge OMEGA si cel de la ASUS. E ceva ciudat la placa asta video. Desi se misca bine nu mi se pare Ok sa nu o stie catalystu.

Am descoperit si card readerul. Nu l-am testat.

Edited by florinstan, 12 December 2006 - 23:28.


#22
nicolaie

nicolaie

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,158
  • Înscris: 07.03.2006
ok,eu sunt din timisoara si singurul mod e sa-l comand prin telefon,acolo tot ce pot face e sa insist si sa-i zic operatoarei ca nu il primesc fara rami separati.cu plata,pot sa platesc prin ramburs,cand vine.

in schimb am intrat pe un alt site din greseala si am gasit ceva oferte care ma fac sa ma gandesc de 2 ori.
pacat ca astia iau cam 750 000 daca platesc prin ramburs.pentru cei interesati de laptop pana in 30 de mil fiti atenti:


http://www.dm.ro/?w=...t...61GB&idp=12



http://www.dm.ro/?w=...t...48EA&idp=11

ce parere aveti de fujitsu ?? nu e grozava rezolutia,hardul si ramii,garantia?? iar hp-ul sta f bine si el.nu stiu in schimb cata incredere sa am in astia,nici retea de distributie serioasa nu au.

ce credeti??

Edited by nicolaie, 12 December 2006 - 23:40.


#23
4tlas

4tlas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 31.08.2004
driverul video de pe site-ul ati nu merge pentru ca NU e facut sa mearga... daca ai citi mai atent iti spune ca pentru placa ta video ati ofera suport si drivere doar prin intermediul asus.. mi se pare foarte corect

daca ai vreun card sa-mi zici si mie cum procedezi cu card reader-ul...

#24
bdbyte

bdbyte

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.04.2004
[quote name='nicolaie' date='Dec 12 2006, 23:37' post='2211482']
ok,eu sunt din timisoara si singurul mod e sa-l comand prin telefon,acolo tot ce pot face e sa insist si sa-i zic operatoarei ca nu il primesc fara rami separati.cu plata,pot sa platesc prin ramburs,cand vine.

De ce nu cauti si un Dell cred ca 30 mil gasesti un Inspiron 6400 si cred ca este OK.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate