Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Antichristul

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1127 replies to this topic

#559
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postlegit10, on 08 aprilie 2018 - 18:03, said:

1. Apoi am vazut un cer nou si un pamant nou; pentru ca cerul dintai si pamantul dintai pierisera, si marea nu mai era.
2. Si eu am vazut coborandu-se din cer, de la Dumnezeu, cetatea sfanta, Noul Ierusalim, gatita ca o mireasa impodobita pentru barbatul ei.



cum te prezinti in fata lui Dumnezeu cu smiley face ?
"precum in cer, asa si pe pamant. (Luc.11:2)"

Deci in primul rand, e aici pe pamant. Unde chiar tu ai spus ca

View Postlegit10, on 08 aprilie 2018 - 17:58, said:

pe pamant poti sa faci sex in draci

Posted Image


mai apoi, e Noul Ierusalim, pentru ca Vechiul are treaba. E ocupat(a) cu Cornu cel Mic... Posted Image

Edited by Dude_2nd, 08 April 2018 - 18:13.


#560
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
citeste ultimul post
te-am intrebat ceva si ti-am aratat ceva

#561
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postlegit10, on 08 aprilie 2018 - 18:06, said:

1. In anul mortii imparatului Ozia, am vazut pe Domnul sezand pe un scaun de domnie foarte inalt, si poalele mantiei Lui umpleau Templul.
2. Serafimii stateau deasupra Lui, si fiecare avea sase aripi: cu doua isi acopereau fata, cu doua isi acopereau picioarele, si cu doua zburau.
3. Strigau unul la altul si ziceau: "Sfant, sfant, sfant este Domnul ostirilor! Tot pamantul este plin de marirea Lui!"
4. Si se zguduiau usorii usii de glasul care rasuna, si Casa s-a umplut de fum.
5. Atunci am zis: "Vai de mine! Sunt pierdut, caci sunt un om cu buze necurate, locuiesc in mijlocul unui popor tot cu buze necurate, si am vazut cu ochii mei pe Imparatul, Domnul ostirilor!"
6. Dar unul din serafimi a zburat spre mine cu un carbune aprins in mana, pe care-l luase cu clestele de pe altar.
7. Mi-a atins gura cu el si a zis: "Iata, atingandu-se carbunele acesta de buzele tale, nelegiuirea ta este indepartata si pacatul tau este ispasit!"



citeste nea caisa sa vezi cat de sfant este Dumnezeu
ce-i cu astea, petrinjel? :)

cu astea crezi ca-ti legitimezi comportamentul de a plati femei sa le sexezi, sau ce?

#562
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
pregateste-te sa faci sex in rai......nu am ce sa mai spun, e...lumea va umbla cu tamaie tu vii cu penisul

Edited by legit10, 08 April 2018 - 18:16.


#563
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postlegit10, on 08 aprilie 2018 - 18:15, said:

pregateste-te sa faci sex in rai......nu am ce sa mai spun, e...lumea va umbla cu tamaie tu vii cu penisul
tu esti tamaie. Posted Image

in rai, adica aici pe pamantul transformat in rai, nu se va tamaia nimic. Posted Image

"Ce nevoie am Eu de tamaia care vine din Seba, de trestia mirositoare dintr-o tara departata? Arderile voastre de tot nu-Mi plac, si jertfele voastre nu-Mi sunt placute." (Ier.6:20)"

Edited by Dude_2nd, 08 April 2018 - 18:19.


#564
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
crezi ca poti sa rivalizezi cu Dumnezeu la sex ? daca vrea Dumnezeu face toate femeile sclave sexuale pentru el

Edited by legit10, 08 April 2018 - 18:25.


#565
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
iar ai fantezii necurate...Posted Image

pa.
cu tine am epuizat subiectul.

Edited by Dude_2nd, 08 April 2018 - 18:27.


#566
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
4. Fumul de tamaie s-a ridicat din mana ingerului inaintea lui Dumnezeu, impreuna cu rugaciunile sfintilor.

nu ai ce sa spui nea caisa..ce sa spui ? ca il faci pe Dumnezeu la femeia ta din cer ?

crezi ca Dumnezeu se asigura ca tu faci sex in cer ? esti sclavul lui

Edited by legit10, 08 April 2018 - 18:33.


#567
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postlegit10, on 08 aprilie 2018 - 18:33, said:

4. Fumul de tamaie s-a ridicat din mana ingerului inaintea lui Dumnezeu, impreuna cu rugaciunile sfintilor.

nu ai ce sa spui nea caisa..ce sa spui ?
asa. Posted Image
si ce-i cu asta, petrinjel?
deja te vezi tamaind/fumegand prin ceruri inaintea lui Dumnezeu? Posted Image

ti-am mai spus: ingerii in ceruri, oamenii jos pe pamant in rai.
ingerii tamaiaza, oamenii se roaga si fac sex cu sotiile. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 08 April 2018 - 19:48.


#568
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
1. Apoi am vazut un cer nou si un pamant nou; pentru ca cerul dintai si pamantul dintai pierisera, si marea nu mai era.
2. Si eu am vazut coborandu-se din cer, de la Dumnezeu, cetatea sfanta, Noul Ierusalim, gatita ca o mireasa impodobita pentru barbatul ei.


1000 de ani cu Isus pe pamant..dupa, toata lumea se muta in cer

1. Si mi-a aratat un rau cu apa vietii, limpede ca cristalul, care iesea din scaunul de domnie al lui Dumnezeu si al Mielului.
2. In mijlocul pietei cetatii si pe cele doua maluri ale raului era pomul vietii, rodind douasprezece feluri de rod si dand rod in fiecare luna; si frunzele pomului slujesc la vindecarea neamurilor.
3. Nu va mai fi nimic vrednic de blestem acolo. Scaunul de domnie al lui Dumnezeu si al Mielului vor fi in ea. Robii Lui Ii vor sluji.
4. Ei vor vedea fata Lui, si Numele Lui va fi pe fruntile lor.
5. Acolo nu va mai fi noapte. Si nu vor mai avea trebuinta nici de lampa, nici de lumina soarelui, pentru ca Domnul Dumnezeu ii va lumina. Si vor imparati in vecii vecilor.

Edited by legit10, 08 April 2018 - 19:45.


#569
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
e cam invers, dar cum citesti tu Biblia cu capu-n jos...merge si asa Posted Image

deci, pe pamant pana la urma?Posted Image toata lumea?Posted Image

Edited by Dude_2nd, 08 April 2018 - 19:51.


#570
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
pe care pamant daca nu va fi nimic ? nici soare, nici pamantul propriu-zis...daca ai retinut robule, cu sexul in cer

#571
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postlegit10, on 08 aprilie 2018 - 19:55, said:

pe care pamant daca nu va fi nimic ? nici soare, nici pamantul propriu-zis...
"Dar noi, dupa fagaduinta Lui, asteptam ceruri noi si un pamant nou, in care va locui neprihanirea. (2Pet.3:13)"

tu desigur, ai alte planuri, marete.
de aia nici nu cred ca zici vreodata rugaciunea Tatal nostru , vie  Imparatia Ta...si aici pe pamant...Posted Image

View Postlegit10, on 08 aprilie 2018 - 19:55, said:

...daca ai retinut robule, cu sexul in cer
in cer sunt ingerii cu tamaia.
oamenii cu sexul sunt in rai/paradis pe pamant.
nu poti retine nici atata lucru?Posted Image

Edited by Dude_2nd, 08 April 2018 - 20:01.


#572
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
1. Si mi-a aratat un rau cu apa vietii, limpede ca cristalul, care iesea din scaunul de domnie al lui Dumnezeu si al Mielului.
2. In mijlocul pietei cetatii si pe cele doua maluri ale raului era pomul vietii, rodind douasprezece feluri de rod si dand rod in fiecare luna; si frunzele pomului slujesc la vindecarea neamurilor.
3. Nu va mai fi nimic vrednic de blestem acolo. Scaunul de domnie al lui Dumnezeu si al Mielului vor fi in ea. Robii Lui Ii vor sluji.
4. Ei vor vedea fata Lui, si Numele Lui va fi pe fruntile lor.
5. Acolo nu va mai fi noapte. Si nu vor mai avea trebuinta nici de lampa, nici de lumina soarelui, pentru ca Domnul Dumnezeu ii va lumina. Si vor imparati in vecii vecilor.



citeste nu te plictisi...CITESTE

#573
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
"Apoi am vazut ...un pamant nou"[apoc.21.1]..."in care va locui neprihanirea. (2Pet.3:13)"

pa Posted Image

#574
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
cum sa spui la ceva pe care stai ? luna ? soare ?

6. Fericiti si sfinti sunt cei ce au parte de intaia inviere! Asupra lor a doua moarte n-are nicio putere; ci vor fi preoti ai lui Dumnezeu si ai lui Hristos si vor imparati cu El o mie de ani.
7. Cand se vor implini cei o mie de ani, Satana va fi dezlegat
8. si va iesi din temnita lui, ca sa insele neamurile care sunt in cele patru colturi ale pamantului, pe Gog si pe Magog, ca sa-i adune pentru razboi. Numarul lor va fi ca nisipul marii.
9. Si ei s-au suit pe fata pamantului, si au inconjurat tabara sfintilor si cetatea preaiubita. Dar din cer s-a coborat un foc care i-a mistuit.
10. Si diavolul, care-i insela, a fost aruncat in iazul de foc si de pucioasa, unde este fiara si prorocul mincinos. Si vor fi munciti zi si noapte in vecii vecilor.


citeste nea caisa

Edited by legit10, 08 April 2018 - 20:16.


#575
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
ok.

acum chiar ca m-ai convins. :)

#576
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
6. Fericiti si sfinti sunt cei ce au parte de intaia inviere! Asupra lor a doua moarte n-are nicio putere; ci vor fi preoti ai lui Dumnezeu si ai lui Hristos si vor imparati cu El o mie de ani.
7. Cand se vor implini cei o mie de ani, Satana va fi dezlegat
8. si va iesi din temnita lui, ca sa insele neamurile care sunt in cele patru colturi ale pamantului, pe Gog si pe Magog, ca sa-i adune pentru razboi. Numarul lor va fi ca nisipul marii.
9. Si ei s-au suit pe fata pamantului, si au inconjurat tabara sfintilor si cetatea preaiubita. Dar din cer s-a coborat un foc care i-a mistuit.
10. Si diavolul, care-i insela, a fost aruncat in iazul de foc si de pucioasa, unde este fiara si prorocul mincinos. Si vor fi munciti zi si noapte in vecii vecilor.



apropo de domnia lui Isus de o mie de ani, citeste nu te da la o parte

vezi ca e vorba de fiara si prorocul mincinos btw

anticristii good bye

dude poti sa pleci forever..nu stii nimic...esti un...ti-am spus eu o data

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate