Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Neg sau altceva...

Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...
 Casa construita la o distanta mai...

Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie
 Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma
 Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat
 

Orange Smartphone SPV e100

- - - - -
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#19
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 01.09.2003
Decodarea se face acasa, fara echipament.
Mi-e mi-a luat 20 de minute sa il decodez si nu am folosit decat un programel de pe internet si cablul USB care era inclus in pachet.

Ii cel mai simplu de decodat telefon care l-am vazut vreodata

#20
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 01.09.2003
P.S : Sincer la cate poate telefonul asta ... as putea posta o saptamana aici.
Un avantaj fata de orice concurent este multitasking-ul : pot asculta un playlist in Media Player in timp ce navighez pe Internet (nu doar WAP) ..sau de ce nu .. sa ascult un playlist ca sa ii arat unui amic noile mele piese in timp ce conversam.

Poate rula parca pana la 32 de aplicatii simultan ... bine, in functie de resurse.

Contrar unor pareri negative, si datorita abundentei mari de aplicatii disponibile ... la un viitor upgrade de telefon, voi alege tot un SmartPhone.

http://www.ebay.com -> Serach -> Orange SPV e100 ... daca ai un amic in Europa sa il cumpere de pe eBay ... + taxele postale pana in ro sunt doar 600.000 .... eu zic ca merita. Il gasesti sub 5 milioane.

Cati dintre voi au telefoane care valoreaza peste 5 mil?

P.S :
- Cand ma suna logodnica ... am dat sa afiseze o pagina html fullscreen.
- Disparea notiunea de sonerie de apel. Orice format audio care se poate reda pe difuzorul incorporat ... merge ca ton de apel.
- Agenda ii foarte utila ... ador sa vad direct pe ecran ce am notat pe astazi ... nu mai tot caut in meniu sa gasesc agenda si task-urile. Am toata ziua vizibila pe desktop.


Poza postata pe aceasta pagina este slabutza ... in realitate telefonul arata mult mai bine. Doar un centimetru mai lung decat vechiul meu T300 ... in rest doar catva milimetri diferenta.

#21
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 01.09.2003
Vis-a-vis de numarul de culori nespecificat : TFT, 65.000 :P

#22
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
@exosyphen
As putea sa-ti spun ca nu este singurul care face multitasking,acest lucru ii este foarte cunoscut si lui P800 :-p
Deci asa de ieftin este?Super bine.Cred ca o sa-i cumpar prietenei mele unul.Acum cateva luni il vanam si eu,dar m-am oprit la P800 :A

#23
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 01.09.2003
P800 cam sucks, parerea mea cel putin ... ii imens si are doar 4096 de culori?

#24
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Parerea ta,contrar parerii mele :-p
Si o sa incerc sa justific de ce,doar cu anumite detalii ca nu am stat sa studiez totul:
*SPV are 132 Mhz fata de 156 Mhz
*SPV are rezolutie mica: 176*220 fata de 208*320(mai putin ma intereseaza culorile,avand in vedere ca si eu ma chinui cateodata pe net cu ecranul asta,dar cu 176*220)
*SPV n-are bluetooth,si crede-ma ca este asa mishto smecheria asta,ca nu trebuie sa stai legat de calculator sau celelalte device-uri.
*SPV n-are camera inclusa,dar se poate atasa cu urmatoarele deficiente:"Another lack concerns saving photos - it takes about 8-9 seconds to save a max quality photo. Furthermore, the camera doesn’t operate instantly and sometimes photos turn out blurry."
Pe de alta parte este de admirat faptul ca accepta carduri de memorie sd/mmc care sunt mai ieftine,si mai usor de gasit decat Sony Memory Stick Duo.Inca un plus:cele 65.000,care nu sunt de neglijat,dar asa cum am spus,pentru mine a contat mai mult rezolutia ecranului!

#25
romica22

romica22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 10.12.2003
Tipul care vorbeste de Spv E200 nu e bine informat.Afara pretul e mic dar numai pe abonament si vreau sa spun ca cel mai mic abonament in Anglia e de 20 de lire si pretul telefonului la abonamentul asta e de 200 lire.Asa ca.......?
Eu am un Orange spv prima versiune produs in 2003 si face aceleasi lucruri.Intradevar telefonul e superb si ceea ce poate face el nu face nici un telefon.Ce Nokia, ce Ericsson P800, P900? Conexiune GPRS, vezi pagina de net la fel ca pe calculator, 65K culori, meniul este echivalent unui Windows, vezi si salvezi videoclipuri,card de memorie, handsfree, etc......................
A, apropo, imi mai trimite un prieten de-al meu din Anglia inca unul.E cineva interesat?

#26
Raccoon

Raccoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 18.12.2002
Si nu ne zici si un pretz ????

#27
romica22

romica22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 10.12.2003
350 euro e rezonabil avand in vedere ca e in cutie si nu e folosit aproape deloc, are camera, handsfree, fara zgarieturi.Negociabil.

#28
Raccoon

Raccoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 18.12.2002
super-pretz ....

#29
romica22

romica22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 10.12.2003
cred si eu!!

#30
romica22

romica22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 10.12.2003
intereseaza pe cineva un orange spv in cutie, cu camera, cu handsfree, f.f. putin folosit? Am unul. 350 euro. Negociabil.

#31
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
@romica22:cred ca si tu ai niste lacune de informare.Spui ca face ce nu face nici un alt telefon.Te asigur ca sunt si alte telefoane care au browser de html.Si spun asta ca dupa replica ta ca nici un telefon nu face ce face al tau,ai zis de faza ca vezi netul ca pe calculator,facand referire probabil la faptul ca vezi html pe el.Printre celelalte telefoane care fac lucrul asta,se numara si p800 :P

#32
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 01.09.2003
350 de Euro?

Omul nostru vrea sa faca avere. Hai lasa ... ca aduc eu 2 de banii aia.

#33
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 01.09.2003
Am mai vazt bijnitari de telefoane care imi explicau de motorola V100 (ala cu tastatura completa)

Fratele meu ... asta ii si computer .... 250 de Euro ... si l-am gasit la magazinulde la colt care era si exagerat de scump ... la vre-o 3 milioane?

#34
zmith

zmith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,122
  • Înscris: 10.07.2002
romica22: mai informeaza-te!!!
Orange UK vinde la pretul de 179 Lire pentru abonamentul de 15 Lire care are 120 minute Orange!!!

#35
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 01.09.2003
romica ne abureste aici ca sa faca avere.
El probabil le cumpara la 50 de euro ... si vrea sa le revanda aici cu 350.

Hai romica ... mai convingene ce scump ii telefonul si ce ieftin aduci tu.

#36
romica22

romica22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 10.12.2003
Fratilor, daca e asa de ieftin cum spuneti voi si daca totusi va place telefonul asa de mult, de ce nu aveti si voi unul.............?
Ma intreb si eu!Eu am unul din februarie.
A, exosyphen, cand mai aduci 2, sa ma informezi si pe mine, sunt curios cu cat  :ciocan: ! Stii fabula cu vulpea care spune ca strugurii sunt acri!
Daca cineva este intradevar interesat si nu se baga in seama numai ca sa faca bascalie, e liber sa ma contacteze.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate