Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

A INCEPUT NEBUNIA: Bancile din Vest imprumuta romanii la dobanzi sub 4%

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Basarab

Basarab

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 13.07.2004
Bancile din Vest imprumuta romanii la dobanzi sub 4%


http://biz.hotnews.r...banzi-sub-4.htm


BANCILE OCCIDENTALE au inceput sa dea credite romanilor din tara,

chiar de la sediile-mama, mizand pe apetitul mare de consum al compatriotilor nostri si pe dobanzile extrem de mici cu care lucreaza

Una dintre aceste banci este Credit Municipal - Paris. "Va putem oferi si dumneavoastra credite, desigur.

Singura conditie este sa va calificati in etapa de scoring", ne-a declarat Raika Mohamad, de la Directia de credite a CMP. Dupa ce am trimis actele solicitate, ofiterii de credit ai bancii franceze mi-au comunicat prin mail ca m-am calificat pentru credit, urmand sa stabilim exact procedura prin care pot sa intru in posesia banilor.

Mai mult, romanii nu au cum sa fie verificati daca sunt datori la alte banci din Romania, intrucat in acest moment nici o entitate bancara straina nu are incheiat un acord cu Biroul de Credit.


"Chiar daca am fi solicitati de o banca din strainatate, nu am putea-o ajuta in nici un fel. Statutul nu ne permite acum sa avem printre actionari entitati bancare straine.

Cel mult, din 2007, atunci cand vom incheia acorduri cu Birourile de Credit din strainatate, asemenea solicitari ar putea sa ne fie cerute prin intermediul partenerilor nostri.


Integral in Gandul

#2
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
basarabe tată, nu mai posta prostii, citeşte bine înainte să ne intoxici cu tot felul de lucruri inexacte.

#3
obnoxious

obnoxious

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 01.03.2006
Probabil ca daca ar fi citit si comentariile, nu ar mai fi postat articolul.
Dar oricum, sper de la anul concurenta in domeniul bancar va fi mai acerba. Acum parca au toti pacte de neagresiune.

#4
djclocky

djclocky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 23.11.2003
e o prostie.

#5
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

Quote

A INCEPUT NEBUNIA:

:lol:

Ma sunt sigur ca la un avans de 50% sau cat dracu o fi sa iasa rata asa mica (ca tentativa aia de ziarist a omis acest detaliu minor), o sa fie o adevarata nebunie printre romani  :lol:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate