Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Cursuri/atestate fotograf profesionist - Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#55
Mayya

Mayya

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.09.2007
[quote name='caddylak' date='Nov 6 2007, 16:15' post='3616755']
Salut, au cursuri foto si pt incepatori, fara sa te inscrii la facultate?
Apelez si la altii, care stiti cursuri foto in Zalau, sau Cluj cel mai departe. Multumesc anticipat.
[/quote



La SIBIU stie cineva????

#56
crystynas

crystynas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 09.06.2006
Cursul foto de la scoala populara de arta este VARZA. dati banii de pomana.
Cursul nu este tinut cum trebuie, aplicatiile practice nu prea exista, iar cand se fac se fac superficial.
Aproape la fiecare curs trebuie sa ni se aduca aminte ce aparat smecher are el, de 5000 de euro (Canon evident, Nikon-urile sunt cele mai proaste aparate posibile)si ce aparate varza avem noi restul.
oricum am inteles ca de anul asta cursul nu se va mai tine la scoala populara de arta. Din 2008 cursul va fi unul particular, pe mai multi bani evident. Nu de alta dar domnul profesor are nevoie sa isi cumpere ulimul model de Canon

#57
A-Laurentiu

A-Laurentiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 21.03.2008
Am si eu o intrebare...

Stie cineva se desfasoara in Bucuresti vre-un curs foto la care as putea sa ma inscriu incepand de Luni, saptamana viitoare ?

Tin sa specific ca nu ma intereseaza foarte mult cursul doar asa p-ici, p-colo.
Ideea e sa am un motiv legat de fotografie sa fiu in Bucuresti pe o perioada de 2-3 luni. :lol:

Edited by A-Laurentiu, 05 May 2008 - 18:03.


#58
Tudor_DX

Tudor_DX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 07.09.2005
Exista ceva pe 31 Mai 2008. E un workshop de o zi. Uite aici detalii.

#59
arbex

arbex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.05.2008
Curs de fotografie pentru amatori: un curs concentrat si placut poate fi atelierul de fotografie din 23-27 iulie de la Comandau (un sat montan in apropiere de statiunea Covasna).
La final se va organiza si o expozitie, la unul din hotelurile din zona. Expozitia va fi organizata de asociatia Atelier cu ajutorul www.arta-inramarii.ro.
Detalii gasiti aici www.arta-inramarii.ro/evenimente.htm

#60
arbex

arbex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.05.2008
Curs de fotografie pentru amatori: un curs concentrat si placut poate fi atelierul de fotografie din 23-27 iulie de la Comandau (un sat montan in apropiere de statiunea Covasna).
La final se va organiza si o expozitie, la unul din hotelurile din zona. Expozitia va fi organizata de asociatia Atelier cu ajutorul www.arta-inramarii.ro.
Detalii gasiti aici www.arta-inramarii.ro/evenimente.htm

#61
arbex

arbex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.05.2008
Curs de fotografie pentru amatori: un curs concentrat si placut poate fi atelierul de fotografie din 23-27 iulie de la Comandau (un sat montan in apropiere de statiunea Covasna).
La final se va organiza si o expozitie, la unul din hotelurile din zona. Expozitia va fi organizata de asociatia Atelier cu ajutorul www.arta-inramarii.ro.
Detalii gasiti aici www.arta-inramarii.ro/evenimente.htm


Curs de fotografie pentru amatori: un curs concentrat si placut poate fi atelierul de fotografie din 23-27 iulie de la Comandau (un sat montan in apropiere de statiunea Covasna).
La final se va organiza si o expozitie, la unul din hotelurile din zona. Expozitia va fi organizata de asociatia Atelier cu ajutorul www.arta-inramarii.ro.
Detalii gasiti aici www.arta-inramarii.ro/evenimente.htm

#62
trafalet_32

trafalet_32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 29.06.2007
As fi si eu interesat de un astfel de curs in MOLDOVA .Poate stie careva ?
Multumesc!!!!

#63
trafalet_32

trafalet_32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 29.06.2007
As fi interesat si eu de a urma cursuri de fotografie ,cu obtinerea unei diplome recunoscute de Ministerul Muncii la final ,cursuri organizate in zona Moldovei-NEAMT,BACAU,IASI,SUCEAVA.Daca ma poate ajuta careva dati de stire va rog.Multumesc!!!!!!!!!!!!

#64
Andrei221

Andrei221

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 04.02.2006
nu stiu daca se incadreaza aici dar o zic: daca ai surprins o faza pe care si un paparazzi ar face'o dar nu a fost acolo...si te duci la ziar cu ce ai prins..ei te platesc chiar daca nu esti angajat? nu am eu poze sa ma duc dar poate o sa nimeresc vreodata sa vreau sa ma duc la ziar cu niste poze.

#65
kerhac

kerhac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 14.07.2004
vre-un curs online?
ceva de genu, primesti cursuri online, vorbesti cu profii pe "mess" sau pe vre-un frum, ii prezinti lucrari, etc...
si la final un "examen foto" online sau nu, dupa care sa primesti o diploma...

stie cienva ceva?

#66
alex1962

alex1962

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 31.12.2007
Ceva bun, dar cam scump, circa 950 usd, asta daca vrei sa inveti... www.nyip.com
Iti trimit cursuri , sunt 6 module care acopera tot. Evaluarea se face la sfarsitul fiecarui modul, prin intrebari stil grila si proiecte foto. Dureaza intre un an si un an si jumatate.
Chestia bune este ca poti plati si lunar min. 50 USD, cu un avans de 170 usd.

Edited by alex1962, 07 July 2008 - 20:34.


#67
simona2008

simona2008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.07.2008

View Postvlad2006, on Oct 18 2006, 19:36, said:

unde se poate face pregatire profesionala pt a deveni fotograf profesionist ? exista o facultate ? sau pur si simplu inveti singur si la un interviu te duci cu portofoliul realizat ? de exemplu daca vrei sa devii fotoreporter la un ziar ce ti se cere ?


mai eu una am facut un curs foto super profi   :cheer:  8)  au si parte teoretica si foarte multa practica si e foaaarte fun  :o:

RGB se numeste sau mai simplu intrati pe www.rgbfotocurs.ro eu zic ca merita :) dureaza 3 luni su jumatate iar la final ai de dat examen si primesti un atestat de certificere profesionala

#68
kerhac

kerhac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 14.07.2004
unde se fac cursurie? in ce oras?


View Postsimona2008, on Jul 16 2008, 21:57, said:

mai eu una am facut un curs foto super profi   :cheer:  8)  au si parte teoretica si foarte multa practica si e foaaarte fun  :o:

RGB se numeste sau mai simplu intrati pe www.rgbfotocurs.ro eu zic ca merita :) dureaza 3 luni su jumatate iar la final ai de dat examen si primesti un atestat de certificere profesionala


#69
_thunder_

_thunder_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 18.12.2007
Bucuresti, scrie la contact -> locatie http://www.rgbfotocu...ct/locatie.html

#70
kerhac

kerhac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 14.07.2004

View Post_thunder_, on Jul 18 2008, 13:32, said:

Bucuresti, scrie la contact -> locatie http://www.rgbfotocu...ct/locatie.html


ok, merci,
cand stateam in bucuresti nu am gasit... :)

#71
djidji_duru

djidji_duru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 21.07.2004

View Postkerhac, on Jun 27 2008, 11:10, said:

vre-un curs online?
ceva de genu, primesti cursuri online, vorbesti cu profii pe "mess" sau pe vre-un frum, ii prezinti lucrari, etc...
si la final un "examen foto" online sau nu, dupa care sa primesti o diploma...

stie cienva ceva?

vezi cursurile de la eurocor
http://www.eurocor.r...ografiei-31.htm
http://www.eurocor.r...Digitala-72.htm

#72
Semper Pri

Semper Pri

    Wannabe photographer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,380
  • Înscris: 19.10.2006

View Postalex1962, on Jul 7 2008, 21:33, said:

Ceva bun, dar cam scump, circa 950 usd, asta daca vrei sa inveti... www.nyip.com
Iti trimit cursuri , sunt 6 module care acopera tot. Evaluarea se face la sfarsitul fiecarui modul, prin intrebari stil grila si proiecte foto. Dureaza intre un an si un an si jumatate.
Chestia bune este ca poti plati si lunar min. 50 USD, cu un avans de 170 usd.
NYI Complete Course in Professional Photography este  998 USD (material scris - 339, material video si audio - 303, kituri si alte materiale - 177, taxa de școlarizare - 179). In plus primesti o umbrelă de difuzie, o geantă foto destul de incăpătoare (incap DSLR body + un zoom decent + grip + sb-800 + 2 fixe si alte accesorii), un kit de curățare a lentilelor, un monopied, o broșură (guide lines pt intrarea pe piața foto), consilier pt carieră, legitimație de student (pt reduceri la muzee, spectacole, echipament foto, etc), legitimație PhotoWorld Press, recenzii la aparatură foto nou apărută, certificat de absolvire și un discount de 150 usedei la cei 998 (dacă plătești integral de la inceput).

Cursul contine 30 de lecții text, 6 tutoriale video, 14 ghiduri audio, kituri pt proiectele foto, instructor personal (fotograf cu certificat NYIP), casete răspuns cu analiza proiectului finalizat.

Cursul durează minim 8 luni și maxim 3 ani. Tu decizi cât de repede vrei să il finalizezi pt că nu primești următorul proiect dacă nu l-ai trimis pe anteriorul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate