Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

vreau sa-mi cumpar un dwd-writter

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
vladball

vladball

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 12.05.2006
salut...
vreau si eu sa-mi achizitionez un dvd-writter intern pt pc. Stiu ca pe tema asta s-a mai discutat, insa nu despre modelele in cauza. Intai sa va spun ce ma intereseaza cel mai mult.. sa scrie discurile bine (sa nu se piarda date), chiar daca la 4x in loc de 8x sau 16x.. si sa fie fiabil - sa ma tina macar un an sau doi :)
Si acum despre optiuni:
1. Pioneer 111d - in jur de 140 ron, am auzit despre el numai de bine si momentan asta ar fi alegerea mea
2. NEC ND-4571 - e recomandarea tipilor de la It Direct parca (recunosc ca nu stiu mare lucru despre firma NEC, plus ca nu stiam ca fac unitati optice) - in jur de 150 ron
3. LG GSA-H10AB - in jur de 125 ron (despre lg am auzit pareri impartite, unii il recomanda, altii zic k e f slab - eu am un dvd player lg 9700 si sunt multumit de el, dar nu stiu mai nimic despre unitatile de scriere de la lg.. de fapt, nu prea stiu mare lucru despre nici o unitate optica, doar ca pioneer e un brand care suna mai bine decat restul)
4. Sony DWQ120A - 125 ron la flamingo (tot ce stiu e ca e sony)

si inca ceva.. sony-ul si lg-ul pe care le-am propus eu inscriptioneaza si dual layer, pe cand celelalte nu au aceasta functie - in orice caz, asta nu ma intereseaza prea mult, vreau doar calitate a scrierii
va rog frumos sa-mi oferiti parerile voastre despre aceste produse cat si recomandarile voastre proprii (desi probabil n-o sa fiu de acord sa cumpar un produs philips sau benq)
multumesc anticipat.. va salut,
Vlad B

#2
FantaMangoBeat

FantaMangoBeat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 22.07.2006
Dual Layer e doar de forma. La cat costa un DVD Dual Layer, mai bine iei 2[0] normale. Si in legatura cu unitatile, de ce nu incerci si un Samsung? Personal imi plac mai mult decat LG`urile iar pretul e la fel. Sau daca nu conteaza diferenta, ia NEC.

#3
bigbanne2004

bigbanne2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 11.01.2006
eu sincer ti-as recomanda Pioneer DVR-111D. l-am testat si nu mia stricat nici un dvd IT Direct

#4
jack_daniels6996

jack_daniels6996

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 23.06.2005
lg sau nec.  nec-ul este un pic mai galagios.

#5
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004
Eu as merge pe NEC. Se pare ca cei de la Tom's Hardware au testat mai multe unitati optice si NEC a iesit castigator. Urmatorul ar fi Plextor ca performante foarte apropiate. Ciao. B)

P.S.: Eu am Dvd-rw NEC pe laptop si sunt multumit de el si ca cititor si ca scriitor.

Edited by apollo_expert, 17 October 2006 - 12:56.


#6
vladball

vladball

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 12.05.2006
deci voi spuneti ca nec-ul e mai tare ca pioneerul? ok.. pai o sa merg pe incredere ;) - ce-i drept ca ma duc de-abia vinerea viitoare sa mi-l iau, ca atunci o sa am bani, deci mai am ceva timp sa ma decid
pana atunci astept cat mai multe pareri de-ale voastre, pe cat posibil si pertinente
cu respect,
Vlad B.

Edited by vladball, 17 October 2006 - 16:27.


#7
vladball

vladball

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 12.05.2006
up  :worthy:

#8
the_barzaune

the_barzaune

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 10.08.2005
eu am un NEC DVD_RW ND-3550A si merge perfect. scrie dvd-urile foarte bine, e silentios, n-am avut nici o problema cu el. mai am un TEAC DW-552G si un PLEXTOR CD-R PX-W5224A dar nec-ul parca merge cel mai frumos, adica silentios si rapid. apropo ND-4571A scrie si dual-layer (cam firesc, din moment ce si al meu scrie)

#9
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
Pioneer. In versiunea asta e si mai silentios, parca asta era diferenta fata de 110
Eu am acasa 110d si nu a facut nici o problema. Am vandut de asemenea sute de bucati si au venit foarte putini inapoi cu ele (pe vremea cand lucram la vanzari).
Nu ar trebui sa fie probleme mari nici la restul, dar la lg de ex am auzit pareri impartite. Depinde de tine, eu recomand ce am testat si paratestat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate