Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...
 Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator
 

Cine îl înjură pe Mutu?

- - - - -
  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#19
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostPiorel, on Oct 8 2006, 03:22, said:

Măi... ideea nu e că de ce MUTU. Ideea e mai ales că  DE CE?
Atunci schimba titlul  :rolleyes:

DE CE Mutu?
1. Pentru ca de la o greseala a lui am luat gol.
2. Pentru ca mai nou, bate suporterii.

DE CE?
Asa a fost intotdeauna la noi. Doar ca probabil asta a fost primul meci jucat de Mutu in Ro pe un teren unde lipseste celebra pista de atletism. Deci a putut auzi injuraturile mai clar, mai de aproape.

Intrebarea mai buna e: "De ce s-a isterizat?". Pentru ca are deficiente de personalitate, lucru cunoscut. Ar fi trebuit sa-i intre pe o ureche si sa-i iasa pe cealalta. Cine era ratatul ala ca sa-l bage in seama? (poate vorbea alcoolul din el)

Edited by don_dannielo, 08 October 2006 - 11:03.


#20
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Aici ai dreptate don_danielo: ar fi trebuit să ignore. E clar că Mutu e figurant. Că bate suporteri... dacă Grosu ăla poate fi numit suporter... şi dacă sigur l-a bătut...

Da frate, dar nu e ... nu spun civilizat, dar nu e normal ca, în situaţia în care se alfa Mutu şi având în vedere că dăduse gol, să fie jignit/înjurat. Mi se pare de o idioţenie desăvârşită faza asta.

#21
adryyan

adryyan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 17.03.2006

View PostPiorel, on Oct 8 2006, 14:07, said:

Aici ai dreptate don_danielo: ar fi trebuit să ignore. E clar că Mutu e figurant. Că bate suporteri... dacă Grosu ăla poate fi numit suporter... și dacă sigur l-a bătut...
Asta e mentalitate de stelisti :puke:

#22
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

View Postadryyan, on Oct 8 2006, 12:38, said:

Asta e mentalitate de stelisti :puke:
Si atitudinea lu' Mutu ce mai este?

#23
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Staţi că am impresia că am fost înţeles greşit.

Când am scris ”Că bate suporteri... dacă Grosu ăla poate fi numit suporter... şi dacă sigur l-a bătut...” am vrut să zic că:

1. Nu era bătut grosu ăla.
2. Ăla e suporter?

Care e mentalitatea de stelist? Chiar sunt curios. :)

#24
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postadryyan, on Oct 8 2006, 12:38, said:

Asta e mentalitate de stelisti :puke:
Nu-s stelist si nu inteleg despre ce mentalitate vorbesti. La faptul ca un fotbalist de clasa lui Mutu nu trebuie sa iasa de pe teren pentru ca l-a enervat un oarecare din tribuna? Asa gandesc stelistii? Bravo lor  :rolleyes:

#25
Jamais

Jamais

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 27.09.2006
Eu il injur. Este cel mai prost exemplu de fotbalist roman.

#26
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
asta e mentalitatea balcanica. romanul niciodata nu este multumit!

#27
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

View Postworm, on Oct 8 2006, 13:10, said:

asta e mentalitatea balcanica. romanul niciodata nu este multumit!
Expresia asta se aplica de obicei in cazul romanilor dar nu si in cazul lu' Mutu. Aseara nimeni nu a vorbit despre greseala lu' Mutu care a dus la primirea golului, in schimb toti au stiut sa spuna ca suporterii sunt niste nenorociti. Pana acum avem:
- Stadion Giulesti neiubitor de Piturca
- Stadion Farul adormit
- Stadion Ghencea neiubitor de mari jucatori gen Mutu
va urma

#28
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

View Postadryyan, on Oct 8 2006, 12:38, said:

Asta e mentalitate de stelisti :puke:

Ce mentalitate de stelist? Ce vorbesti? Am impresia ca ai ceva cu Steaua
Mutu are tot doua picioare ca si restu da isi permite prea multe vrei sa ne inchinam in fata lui cand trece pe strada? Prea facem noi din Mutu asta un zeu si nea Piti ii permite cam multe

#29
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Mutu nu trebuie venerat, idolatrizat, etc. DAR trebuie RESPECTAT, ca orice alt jucător care JOACĂ pe teren. Iar faptul că şi-a spart capul şi că a dat gol este o dovadă clară că a jucat. Personal aş fi vrut să-l văd şi pe Dică sau Roşu puţin mai decişi, motivaţi, dar, din păcate nu prea... Totuşi, eu dacă aş fi fost să zicem... în Giuleşti... şi rapidist, nu l-aş fi înjurat pe Dică, care nu a jucat NIMIC în afară de pasa lu Marica.

Este totuşi greşeala PRESEI, sau a unei părţi a presei că vine cu apelative gen ”Briliantul” şi alte CĂCATURI. Îl pupă-n cur îl ridică în slăvi prea mult, nu merită, şi aşa îşi şi ia figuri mai multe. ;)

Lumea nu haleşte figurile astea logic, DAR uită că fotbalistul JOACĂ.

#30
Jamais

Jamais

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 27.09.2006

View PostPiorel, on Oct 8 2006, 13:46, said:

Lumea nu halește figurile astea logic, DAR uită că fotbalistul JOACĂ.
Cred ca nu indeplineste nici o conditie.

#31
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View Postkill_them_all1000, on Oct 8 2006, 11:47, said:

De cate ori au fost huiduiti Hagi, Nadia, Nastase si alti sportivi de renume in Romania? Nu il baga pe Mutu in categoria celor mentionati mai sus ca nu merita si nici nu se intrevede asa ceva in viitorul sau.
La ce meci te-ai uitat prietene? Unde ai auzit tu ca au fost jucatorii huiduiti in afara de faza cu Mutu?

Eu spuneam de a respecta campionii si sportivii. Daca la americani Lance Armstrong e mai important ca George W. Bush, la noi numai vezi pe la stiri ca un fost campion olimpic moare in saracie.




View Postkill_them_all1000, on Oct 8 2006, 13:21, said:

Expresia asta se aplica de obicei in cazul romanilor dar nu si in cazul lu' Mutu. Aseara nimeni nu a vorbit despre greseala lu' Mutu care a dus la primirea golului, in schimb toti au stiut sa spuna ca suporterii sunt niste nenorociti. Pana acum avem:
- Stadion Giulesti neiubitor de Piturca
- Stadion Farul adormit
- Stadion Ghencea neiubitor de mari jucatori gen Mutu
va urma

Stadionul Dan Paltinisanu din Timisoara.
Acum 3-4 ani cand nationala a juca mai mult decat penibil un meci amical contra Croatiei, pe parcursul intregului meci echipa a fost sustinuta.

#32
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
Indiferent ca Mutu l-a batut pe un suporter, nu spectatorii care vin la meci trebuie sa-l judece prin injuraturi. Nu asa se procedeaza. Si ce fac suporterii e la fel de josnic. Pentru ca tu nu mergi la meci decat sa-l vezi pe fotbalistul Mutu nu sa-l judeci dupa comportamenul uman sau sa-i tii evidenta la ce masini si gagici are.

Edited by iulian.dronca, 08 October 2006 - 13:03.


#33
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
Stai asa sa joace 3-4 jocuri la Timisoara sa vezi cum incep si cei de la Timisoara sa ii injure. Becali a gresit ca le-a lasat stadionul sa joace pe el. Sa se duca sa joace unde vor dar sa nu ii mai vad in Ghencea. Eu nu ma duc la meciurile nationalei ca ma enervez si tot meciul o sa ajung sa il injur pe Mutu asa ca prefer sa stau acasa si sa nu ma enervez.

#34
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View Postkill_them_all1000, on Oct 8 2006, 14:05, said:

Stai asa sa joace 3-4 jocuri la Timisoara sa vezi cum incep si cei de la Timisoara sa ii injure. Becali a gresit ca le-a lasat stadionul sa joace pe el. Sa se duca sa joace unde vor dar sa nu ii mai vad in Ghencea. Eu nu ma duc la meciurile nationalei ca ma enervez si tot meciul o sa ajung sa il injur pe Mutu asa ca prefer sa stau acasa si sa nu ma enervez.
In nici un caz nu-i va injura.
Daca au fost sustinuti cand au jucat de toata jena mi-e imposibil sa cred ca atunci cand castiga la 2 goluri diferenta sa faca acest lucru.
Hai sa fim seriosi.

#35
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
Ma uimesti cu Timisoara cea civilizata. Vrei sa iti dau exemple mai grave decat ce a fost in Ghencea aseara?

EDIT:

Quote

Asupra lui Coman suporterii au aruncat cu pietre. Este posibil așa ceva?
Mircea Sandu

Frumoase fabulatii.

Edited by kill_them_all1000, 08 October 2006 - 14:18.


#36
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

View PostPiorel, on Oct 8 2006, 13:46, said:

Mutu nu trebuie venerat, idolatrizat, etc. DAR trebuie RESPECTAT, ca orice alt jucător care JOACĂ pe teren. Iar faptul că și-a spart capul și că a dat gol este o dovadă clară că a jucat. Personal aș fi vrut să-l văd și pe Dică sau Roșu puțin mai deciși, motivați, dar, din păcate nu prea... Totuși, eu dacă aș fi fost să zicem... în Giulești... și rapidist, nu l-aș fi înjurat pe Dică, care nu a jucat NIMIC în afară de pasa lu Marica.

Este totuși greșeala PRESEI, sau a unei părți a presei că vine cu apelative gen ”Briliantul” și alte CĂCATURI. Îl pupă-n cur îl ridică în slăvi prea mult, nu merită, și așa își și ia figuri mai multe. ;)

Lumea nu halește figurile astea logic, DAR uită că fotbalistul JOACĂ.

Ghinionu lui ca s-o lovit si si-o spart capu altii o patit chesti mult mai grave si da o jucat pe teren da mie nu mi s-o parut deloc stralucit si-o facut datoria si gata nu o fost nimic iesit din comun si zici de Dica ca o jucat slab nu zic ca o jucat bine da jocu asta ii un joc de echipa nu o data o fost liber la marginea careului si nu io pasat nimeni mingea io tin minte vreo 2 faza cand Marica era cu adversar langa el si Dica era liber la 15-16 metri si nu io pasat o preferat sa tot dribleze pana cand o pierdut mingea sau o dat o pasa proasta
Asta e traim in Romania nu avem ce face ieri am jucat acolo si o fost injurat Mutu si Coman maine jucam in Giulesti si o sa fie injurati toti stelisti si dinamovisti si cand jucam pe pe stadionu de la Dinamo o sa fiie injurat stelistii si rapidistii si tot asa la Constanta suporterii dorm pe stadion si la fac pariu cu oricine ca jucatorii de la nationala o sa se satura si de Timisoara dupa un tip ;) dac nu o sa aiba rezultate si o sa joace slab nu o sa mai fie primiti cu flori nici acolo si atunci vreau sa vad unde o sa mai joace io zic ca prea facem din tantar armasar

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate