Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804
 Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 

Lansare pe 25 octombrie M.G.M In Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
168 replies to this topic

#19
cris85_cfc

cris85_cfc

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 182
  • Înscris: 10.08.2006
N-o sa intre in extra sau pay tv, fiindca prea putini romani si-ar permite, in primul rand, iar in al doilea rand, de ce sa dai bani pe MGM cand ai TCM, care difuzeaza noaptea filme inclusiv de la acele studiori de film. Singura diferenta va consta in perioada de transmisie, fiindca TCM apare vreo 6 ore, iar MGM probabil va fi non-stop si va umple spatiile dintre filme cu seriale din plutonul 2 din SUA. E binevenit...decat Mezzo. Astept cu nerabdare si Sport1... sunteti siguri ca va fi lansat simultan cu MGM, pe 25? Sunt curios ce canale vor scoate pentru a face loc acestora doua. Voi ce sperati?

Cat despre AXN, e un canal mult superior altora din grila, imi pare foarte rau ca a trecut in extrabasic. Sper doar sa se reordoneze grila cat mai curand incat sa am parte de el din nou.

#20
tottigb

tottigb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 06.10.2006

View Postcris85_cfc, on Oct 7 2006, 11:48, said:

N-o sa intre in extra sau pay tv, fiindca prea putini romani si-ar permite, in primul rand, iar in al doilea rand, de ce sa dai bani pe MGM cand ai TCM, care difuzeaza noaptea filme inclusiv de la acele studiori de film. Singura diferenta va consta in perioada de transmisie, fiindca TCM apare vreo 6 ore, iar MGM probabil va fi non-stop si va umple spatiile dintre filme cu seriale din plutonul 2 din SUA. E binevenit...decat Mezzo. Astept cu nerabdare si Sport1... sunteti siguri ca va fi lansat simultan cu MGM, pe 25? Sunt curios ce canale vor scoate pentru a face loc acestora doua. Voi ce sperati?

Cat despre AXN, e un canal mult superior altora din grila, imi pare foarte rau ca a trecut in extrabasic. Sper doar sa se reordoneze grila cat mai curand incat sa am parte de el din nou.

Daca ar avea grila sa spunem din Spania, MGM ar putea fi interesant.
Sport 1 nu este un canal pe care sa il asteptati , nu este vina lor.....in Ungaria, Cehia, Olanda au o grila buna dar la noi nu se poate.......pt ca Boby Paunescu a luat Italia si o sa o lase poate inafara cablului, un israelian Primera si ati vazut si voi.......Sportklub prefera sa stea departe de UPC, Telesport are si el cate ceva.Toate drepturile Tv sunt impartite........asa ca nu poti sa vezi inca in Romania un canal macar mediocru.

#21
cris85_cfc

cris85_cfc

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 182
  • Înscris: 10.08.2006
Bobby Paunescu face acea televiziune in colaborare cu Aviv nu-stiu-cum, cel care detine drepturile si pentru Primera Division, asa ca nu mi se pare imposibil sa apara ambele campionate pe Sport One. Daca va fi paytv, va fi un al doilea Telesport, un adevarat "succes", care isi bate joc cu nerusinare de Premier League. Eu unul nu m-as abona la Sport One.

Sport 1 nu va fi cine stie ce branza, de acord, insa TV Sportul prins de toti nu mai difuzeaza aproape deloc fotbal de calitate, asa ca va fi o alternativa placuta.

Nu stiu ce se intampla cu Sport Klub de prefera doar DTH-urile :( .

#22
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,665
  • Înscris: 26.07.2004
Sport 1 si Sport One sunt doua kestii diferite.

#23
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,394
  • Înscris: 05.09.2005
Tocmai am vazut un promo MGIEM :D  pe info IUPISI  :D  BACAU  :D

Edited by a_d_y, 07 October 2006 - 13:03.


#24
tottigb

tottigb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 06.10.2006

View Postamadeus79, on Oct 7 2006, 13:00, said:

Sport 1 si Sport One sunt doua kestii diferite.


????????????Cine a spus asta?Stim si noi.

#25
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

View Postcris85_cfc, on Oct 7 2006, 11:48, said:

E binevenit...decat Mezzo.
imi pare rau pentru tine daca poti sa compari mgm cu mezzo.

#26
cris85_cfc

cris85_cfc

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 182
  • Înscris: 10.08.2006
Nu compar, doar am boala pe multe canale din grila, fiindca pt publicul larg sunt complet neinteresante. Am scris ca MGM eset interesant...fata de cat de interesant este Mezzo, spre exemplu.

#27
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006

View Postcris85_cfc, on Oct 7 2006, 16:44, said:

Nu compar, doar am boala pe multe canale din grila, fiindca pt publicul larg sunt complet neinteresante. Am scris ca MGM eset interesant...fata de cat de interesant este Mezzo, spre exemplu.
Pe această idee ar trebui să se umple grila de programe gen Taraf TV, care, cu siguranță ar fi interesante "pentru publicul larg". Desigur, aceste programe să fie introduse în loc de Mezzo sau TVR Cultural.

#28
tottigb

tottigb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 06.10.2006

View Postcris85_cfc, on Oct 7 2006, 16:44, said:

Nu compar, doar am boala pe multe canale din grila, fiindca pt publicul larg sunt complet neinteresante. Am scris ca MGM eset interesant...fata de cat de interesant este Mezzo, spre exemplu.

Imi pare rau pentru tine...........poate ca eu vreau Mezzo.........nu mi se pare o crima......oricum nu este o idee mai bolnava decat dorinta nebuna de a avea Taraf si Etno in grila a unora.
Mgm sa intre , se poate renunta la tve, pro 7 nu la un post de nisa.

#29
cris85_cfc

cris85_cfc

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 182
  • Înscris: 10.08.2006
Fiecare isi expune parerea, unul nu ar renutna la Pro7 sau RTL sau TVE in favoarea MGM, la fel cum unii tarani nu ar renunta nici morti la Taraf pentru a vedea un film din '55. Ceea ce am scris, dar nu s-a inteles a fost ca MGM, presupunand ca va avea o grila mulata pe cea din tarile vecine, cu siguranta va prezenta mai mult interes pentru "publicul larg" decat Mezzo ori ZDF, la care se uita un numar restrans de indivizi. Cati oameni se uita la "Some like it hot" si cati la o transisie directa de la baletul din Moscova? Sa fim seriosi, dupa o zi de mucna majoritatea prefera un film decat muzica clasica. Problema in Romania este ca se pune accent pe cantitate, nu calitate. Toti providerii iti scot ochii ca la ei vezi x canale, dar nu mentioneaza ca dintre acelea o treime sunt mediocre.

Edited by cris85_cfc, 07 October 2006 - 16:33.


#30
Yorks6

Yorks6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,417
  • Înscris: 07.06.2004
MGM este si in pachetul Premiere, dar nu mi se pare interesant.

#31
tottigb

tottigb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 06.10.2006

View Postcris85_cfc, on Oct 7 2006, 17:31, said:

Fiecare isi expune parerea, unul nu ar renutna la Pro7 sau RTL sau TVE in favoarea MGM, la fel cum unii tarani nu ar renunta nici morti la Taraf pentru a vedea un film din '55. Ceea ce am scris, dar nu s-a inteles a fost ca MGM, presupunand ca va avea o grila mulata pe cea din tarile vecine, cu siguranta va prezenta mai mult interes pentru "publicul larg" decat Mezzo ori ZDF, la care se uita un numar restrans de indivizi. Cati oameni se uita la "Some like it hot" si cati la o transisie directa de la baletul din Moscova? Sa fim seriosi, dupa o zi de mucna majoritatea prefera un film decat muzica clasica. Problema in Romania este ca se pune accent pe cantitate, nu calitate. Toti providerii iti scot ochii ca la ei vezi x canale, dar nu mentioneaza ca dintre acelea o treime sunt mediocre.


Corect, 1 din 50 se uita la balet.............mezzo este 1 din 50 de canale........ma intelegi?nu spun ca tb sa am in grila 50 de canale tip mezzo ci doar unul.......atat.

#32
cris85_cfc

cris85_cfc

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 182
  • Înscris: 10.08.2006
Corect, este doar un Mezzo, dar sfidarea cablistilor este strigatoare la cer. Ei mereu spun ca introduc un canal nou in grila si extrag altul pe baza chestionarelor pentru clienti, respectiv prin audiente. Deci, atunci cand canalul X doreste sa intre in grila si se ajunge la un acord cu cablistul, va fi eliminat canalul Y, care este pe ultimul loc in preferintele clientilor. In Romania nu este asa, fiindca daca acest principiu s-ar realiza cu adevarat, nu ar mai exista Mezzo, TVE sau ZDF sau N24 sau TV5 sau Favorit sau Etno sau TVR I (apropos, de ce dracu' il avem in grila, suntem romani si locuim aici, in Romanica), care sunt principalii candidati la eliminare. In schimb Euforia Lifestyle si Sprot Klub si, probabil, in viitor, Sport One si Info Sport, Info Pro TV si Antena 2, au sau vor avea probleme cu aparitia. Amintiti-va cat de greu au aparut TV Sport, dupa ce Prigoana a dat, neoficial, mita cablistilor, adica actiuni la televiziune, motiv pt care Telesport a fost bagat in pamant, alias pay-tv. In schimb, imediat ce Media Pro a lansat Pro Cinema acum vreo doi ani, instantaneu a fost preluat. Totul tine de relatii si "intrajutorare". E foarte murdara aceasta lume a RCS si UPC, cel putin in Romania, iar clientul este rareori bagat in seama. Pot sa se stranga 5000 cu pancarte ca ar vrea sa se limine 10 canale in favoarea Sky Sports, ca tot ca ei vor face, fiindca presus de orice este parandaratul primit de la intermediarii afacerilor drepturilor de retransmisie.

Edited by cris85_cfc, 07 October 2006 - 17:28.


#33
tottigb

tottigb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 06.10.2006

View Postcris85_cfc, on Oct 7 2006, 18:26, said:

Corect, este doar un Mezzo, dar sfidarea cablistilor este strigatoare la cer. Ei mereu spun ca introduc un canal nou in grila si extrag altul pe baza chestionarelor pentru clienti, respectiv prin audiente. Deci, atunci cand canalul X doreste sa intre in grila si se ajunge la un acord cu cablistul, va fi eliminat canalul Y, care este pe ultimul loc in preferintele clientilor. In Romania nu este asa, fiindca daca acest principiu s-ar realiza cu adevarat, nu ar mai exista Mezzo, TVE sau ZDF sau N24 sau TV5 sau Favorit sau Etno sau TVR I (apropos, de ce dracu' il avem in grila, suntem romani si locuim aici, in Romanica), care sunt principalii candidati la eliminare. In schimb Euforia Lifestyle si Sprot Klub si, probabil, in viitor, Sport One si Info Sport, Info Pro TV si Antena 2, au sau vor avea probleme cu aparitia. Amintiti-va cat de greu au aparut TV Sport, dupa ce Prigoana a dat, neoficial, mita cablistilor, adica actiuni la televiziune, motiv pt care Telesport a fost bagat in pamant, alias pay-tv. In schimb, imediat ce Media Pro a lansat Pro Cinema acum vreo doi ani, instantaneu a fost preluat. Totul tine de relatii si "intrajutorare". E foarte murdara aceasta lume a RCS si UPC, cel putin in Romania, iar clientul este rareori bagat in seama. Pot sa se stranga 5000 cu pancarte ca ar vrea sa se limine 10 canale in favoarea Sky Sports, ca tot ca ei vor face, fiindca presus de orice este parandaratul primit de la intermediarii afacerilor drepturilor de retransmisie.


Asta este alta problema.............Sunt sigur ca nu tin cont decat de interesele lor si pana la un punct nu sunt de condamnat.Oricum mi-as dori sa se renunte la 10 canale pentru un Sky Sports(dar nu se poate, ca vb aici de exclusivitatea avuta de altii aici)Sport 1 poate sa fie un canal serios dar ce sa ofere?Ca toate drepturile sunt impartite la 100 de televiziuni de nimic asa cum am spus si mai sus.
MGM nu o sa ajunga sa se bata nici cu Pro Cinema............

#34
cris85_cfc

cris85_cfc

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 182
  • Înscris: 10.08.2006
Sky Sports au cam tot ce inseamna sport de mare calitate, insa e in sistem PPV, asa ca e greu spre imposibil sa fie introdus in Romania. Era doar un vis ce am mentionat. Ceea ce mi-as dori din partea cablistilor este ca pentru banii pe care ii dau sa fiu respectat, adica sa nu se introduca posturi tv de doi bani, ci sa primeze calitatea. Ma indoiesc ca MGM va fi un mega-hit, dar nici nu cred ca se va dovedi a fi un esec lamentabil. Cred ca in topul audientelor pe care acest temerari cablisti il vor face, va fi undeva pe la jumatatea listei. Cat despre Sport1, din cate am inteles va fi lansat odata cu MGM, insa nici nu aveau ce sa difuzeze, restul era capturat de altii. Cine stie ce va fi la anul? Totusi, nu mi se pare prea corect sa aibe Sport1 Spania, Italia, Anglia, fiindca abonatii RCS ar fi dezavantajati. Din pacate, in Romania nu ai alternativa, din cauza impartirii monopolului intre cei doi.

#35
Lucian M

Lucian M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 12.04.2005
The MGM Channel Central Europe

MGM Networks, a division of Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc., and Chellomedia, a division of Liberty Global, Inc., have announced launch plans for their new MGM channel joint venture (50/50) for Central Europe, and the appointment of Klaus Michler as its General Manager.

Planned for launch across the region starting October 26, 2006, The MGM Channel Central Europe will at launch be distributed to over 1.5 million UPC cable and satellite platforms (DTH) subscribers across Hungary, the Czech Republic, Slovakia and Romania.

The MGM Channel joint venture between MGM Networks and Chellomedia plans to commence broadcasting 24/7 starting October 26th across Hungary, the Czech Republic, Slovakia and Romania. Versioned into local languages, over the coming months The MGM Channel Central Europe will feature handpicked selections from the esteemed MGM film library, including Never Say Never Again, The Magnificent Seven, Robocop, The Good, the Bad and the Ugly, A Bridge Too Far and Three Amigos.


http://www.mgm.com/c...eases.do?id=499

Din comunicat eu inteleg ca va avea subtitrare abia in lunile urmatoare lansarii.

Edited by Lucian M, 16 October 2006 - 02:09.


#36
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
MGM este o porcarie de canal , atat cel german din pachetul Premiere , cat si cel grecesc din pachetul Nova si cel turcesc din pachetul Digiturk . Un fel de Hallmark mixat cu TCM . Inclusiv filme europene de categoria B-C .

Attached File  mgmgreece.jpg   9.97K   192 downloadsAttached File  mgmturkey.jpg   31.08K   199 downloads

Edited by kingblana, 16 October 2006 - 10:44.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate