Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

windows 10 drivere startup degrad...

Tencuiala exterioara casa caramid...
 Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 

mein kampf

- - - - -
  • Please log in to reply
141 replies to this topic

#91
Spyridoula

Spyridoula

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 17.09.2008
Ce frumos vorbeam acum cateva luni...plm..?
In fine, am gasit-o... e shit.
Nu stiu ce a fost in capul acestui domn Adolf.
...Nu stiu...pana mea...ma asteptam la ceva de genu' Ion Creanga-amintiri din copilarie.
Ma interesa sa vad daca Herr Hitler vorbeste putin despre trecutul lui...
Vorbeste...dar chiar putin.
Si ii jigneste indirect pe evrei...totodata si pe mine...
Whatever.

#92
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003

View PostSpyridoula, on Feb 5 2009, 23:17, said:

Si ii jigneste indirect pe evrei...totodata si pe mine...
sper ca n-a fost o revelatie. la ce te asteptai? :w00t:

#93
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View PostSpyridoula, on Feb 6 2009, 00:17, said:

Ce frumos vorbeam acum cateva luni...plm..?
In fine, am gasit-o... e shit.
Nu stiu ce a fost in capul acestui domn Adolf.
...Nu stiu...pana mea...ma asteptam la ceva de genu' Ion Creanga-amintiri din copilarie.
Ma interesa sa vad daca Herr Hitler vorbeste putin despre trecutul lui...
Vorbeste...dar chiar putin.
Si ii jigneste indirect pe evrei...totodata si pe mine...
Whatever.

De ce folosesti "limbaj de cartier" si prescurtari tip Mirc ??  :thumbdown:

Edited by lawrence38, 06 February 2009 - 02:51.


#94
Spyridoula

Spyridoula

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 17.09.2008
De la prea mult messenger ?
Oircum incerc sa ma dezobisnuiesc de "k", "tz" "sh"

#95
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
daca-i adevarat ce scrie in profil, are 14 anisori. :D
lasati kinderii sa se dezvolte :D macar are o parere formata independent despre un subiect, pe cand majoritatea din generatia asta n-au nici o treaba.

Edited by Pengoon, 06 February 2009 - 11:17.


#96
sergius1

sergius1

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.10.2007
http://der-fuehrer.o...ampf-romana.pdf pt toti ce interesati 14/88!

Edited by sergius1, 21 February 2009 - 14:27.


#97
Spyridoula

Spyridoula

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 17.09.2008
^ Merci, Sergiu, dar inceteaza cu chestia asta 14/88

#98
Spyridoula

Spyridoula

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 17.09.2008
Are voie ?

#99
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
in germany n-ar avea. desi, din nefericire nu-i illegal sa fii prost.

#100
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008

View PostSpyridoula, on Feb 27 2009, 20:18, said:

Are voie ?
Nu-i cu nimic mai prejos ca tine. Inafara de faptul ca va aflati in tabere diferite.

#101
Anjin`

Anjin`

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,160
  • Înscris: 10.05.2005

View PostJudith, on Mar 3 2009, 22:43, said:

Nu-i cu nimic mai prejos ca tine. Inafara de faptul ca va aflati in tabere diferite.
Si eu cred ca e la fel de usor sa ajungi intr-o tabara sau alta si de acolo sa iei un slogan sau altul si s-o tii pe a ta, atata doar ca papusa nu a zis nimic de genul asta, a ridicat o intrbare de bun simt. Aceasi intrebare o ghicesc in alti oameni cand ridica ochii la cer cand sunt in fata prostiei monumentale.
Ce nu inteleg e de unde ai tu atata obraznicie incat sa zici ce ai spus...Crezi ca vreun drept fundamental se refera la sloganuri? Se poate dar nu in discutii civilizate, si oricum cine esti tu sa-i cantarsti pe amandoi si sa spui asa ceva?
Si inca ceva, daca ai recunoscut limba pe care o are fatuca la semnatura nu crezi ca te cam intreci cu vorba? E in tabara diferita din nastere?

Eu unul simpatizam cu neonazistii crezand ca sunt prigoniti pentru opinia lor, pana cand am vazut unul pe strazile orasului meu natal si m-am intrebat "este acesta un roman?"

Edited by Anjin`, 04 March 2009 - 04:38.


#102
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008
Anjine, dragutule, io ma cac de sus(ce lady sunt) pe neonazisti si pe toti extremistii. Io ii stiu postarile de pe mai multe forumuri ale donsoarei in cauza, unde de la jigniri pentru poporul roman(popor din care face parte :lol:) pana la insultarea tuturor crestinilor, intr-un mod pe departe de a fi civilizat, si alte chestii, are de toate. Postul lui sergius e mic copil pe langa ce scotea ea pe tastatura. Acum, e de bun simt sa faci pe victima, cand te faci vinovat de aceasi infractiune?

#103
sergius1

sergius1

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.10.2007
hmm... vad ca se cenzureaza la greu comentarile ...banuiesc ca cineva sa plans de raspunsul meu la adresa evreicii si maimutei de pengoon in care imi rezervam dreptul sa urinez pe ei :) se putea cenzura doar cuvintele specifice nu intregul mesaj ..dar de ...fascismul liberal-evreiesc este la putere peste tot in ziua de azi ... forumul de azici se aseamana cu saitul mediafax unde comentarile si optiunea de a comenta este cenzurat/suspendata in cazul articolelor despre israel indiferent de subiectul articolului ...dar se lasa cele la adresa ungurilor si tiganilor care starnesc discutii aprinse ... nu m-ar mira  ca din conducerea softpedia sa faca parte si cativa neosionisti sau chiar evrei pur sange



cu speranta ca art 30 din Constitutia Romaniei va mai spune ceva! Heil Hitler!


pt cei care inca sunt orbi la situatia dezastruoasa care cuprinde intreaga Europa ..dati drumul la Tv si nai cum sa nu vezi  va rog sa vedeti situatia Regatului Unit in care biserica anglicana le-a interzis preotilor sa faca parte din BNP un partid cu valori crestine ..dar nu si partidelor aflate acum la guvernare care sustin homosexualitatea si infanticidul..si comportamentul imoral ...spalarea pe creier a depasit orice limita ..in ziua in care o sa dispara oameni cu veder care se aseamana cu ale mele Europa va deveni ireversibil o societate bolnava care va fi cucerita cu usurinta de Islamisti!

View PostJudith, on Mar 4 2009, 18:30, said:

Anjine, dragutule, io ma cac de sus(ce lady sunt) pe neonazisti si pe toti extremistii. Io ii stiu postarile de pe mai multe forumuri ale donsoarei in cauza, unde de la jigniri pentru poporul roman(popor din care face parte :lol:) pana la insultarea tuturor crestinilor, intr-un mod pe departe de a fi civilizat, si alte chestii, are de toate. Postul lui sergius e mic copil pe langa ce scotea ea pe tastatura. Acum, e de bun simt sa faci pe victima, cand te faci vinovat de aceasi infractiune?



"The jew cries out in pain, as he strikes you."
Polish proverb ;)  tipic evreiesc!

#104
Anjin`

Anjin`

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,160
  • Înscris: 10.05.2005
Sper sincer ca tu scrii chestia aia cu 14 /88 ca sa demonstrezi ceva despre libertatea opiniei si asa pentru ca daca nu , esti cam trist omule.
Am aflat si eu ce inseamna chesia aia, cele paispe cuvinte din cele 88 de cuvinte...Ai citit restul cartii? ai observat ca l-am parafrazat pe Fuhrer?
Mie imi place de Codreanu si de legiunea lui ca iubea atat de mult romania ca ar fi mers si drept la dracu pentru ea dar sa fii roman si neonazist e atat de prostesc ca tu nu vei pricepe niciodata.
Nu ca ar fi genial sa fii antisemit, dar iti spun atat tot hitler le-a dat la unguri nordu transilvaniei si sa stii ca nu ma amuza ideea epurarii etnice, dar cand sunt de partea gresita a baionetei mi se pare si mai de rahat.
De fiecare data cand tu vii cu heil hitler ma gandesc ce bataie ai lua tu in unele locuri din tara de faci asta in public. De fapt cand era asa de popular hitler dupa parerea ta? Numa studenti ce poarta tenisi si camasa, si incep la chefuri cu ce tara civilizata e gemania...disciplina germana....
Nu cred ca nici in plin avant al miscarii, chiar sub sima , gaseai prea multi romani sa zica intelept om, le-a dat ungurilor pamantu inapoi si pe noi ne-a ocupat? Bai de obicei pot sa-i inteleg pe prosti, face parte din definitia mea a prostiei, ca trebuie sa intelegi pe cineva sa fii mai bun ca el da pe tine nici nu te inteleg si nici nu pot specula asupra ce e in capul tau. Ii dai cu oameni credinciosi crestini, dar vezi ca nu au forma nazista a crestinismului, trebuie sa-ti placa una sau alta din cele doua.

#105
Andryko

Andryko

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.03.2009

View Postyapy, on Sep 24 2006, 14:50, said:

salutare ...de unde pot sa iau mein kampf in romana??--macar o versiune de pe internet
tks
Salut am gasit in sfarsit o versiune pdf in limba romana la Mein Kampf.
Tin sa mentionez ca am cautat cartea din simpla curiozitate si nu ca un adept al culturi neo-naziste cum se tinde a se face legatura.

http://www.scribd.co...ampf-Romana-net

http://d.scribd.com/...yl9swsuzdzv.pdf

#106
SkeTches

SkeTches

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 785
  • Înscris: 17.04.2008

View PostSpyridoula, on Feb 6 2009, 01:17, said:

Ce frumos vorbeam acum cateva luni...plm..?
In fine, am gasit-o... e shit.
Nu stiu ce a fost in capul acestui domn Adolf.
...Nu stiu...pana mea...ma asteptam la ceva de genu' Ion Creanga-amintiri din copilarie.
Ma interesa sa vad daca Herr Hitler vorbeste putin despre trecutul lui...
Vorbeste...dar chiar putin.
Si ii jigneste indirect pe evrei...totodata si pe mine...
Whatever.


Pui prea mult subiectivism in parerea ta , dar pana la urma d'aia este "a ta" .  Cum sa te astepti la ceva genu' "amintiri din copilarie" ? =)))) Este ca si cand te-ai fi asteptat ca Oana Zavoranu sa fi scris "Despre rațiunea învățării" - Erasmus din Rotterdam  ..
Din pacate nu am citit cartea , dar simt ca  o s-o fac in curand ! Oricum Hittler ma fascineaza . :)

#107
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006
Pierdere de vreme. La fel de bine puteti cauta in pod la bunici dupa "Istoria PCUS" a lui Stalin. Same shit, other colour.

#108
grigoore

grigoore

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.04.2009
Pentru cei interesati cartea se gaseste pe okazii

http://www.okazii.ro...BA-ROMANA-.html

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate