Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

mein kampf

- - - - -
  • Please log in to reply
141 replies to this topic

#1
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006
salutare ...de unde pot sa iau mein kampf in romana??--macar o versiune de pe internet
tks

#2
djclocky

djclocky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 23.11.2003
Cartea o gasesti la anticariate. Stiu sigur ca Adolf Hitler - "Mein Kampf", editie completa, a aparut la Ed. Beladi in 1997. Cauta si tu pe la anticariate sau online pe okazii punct ro

Later Edit : uite ca am am cautat eu pentru tine , vezi aici
Dupa cum vezi licitatia este terminata dar probabil reusesti sa-l convingi pe posesor sa ti-o vanda sau sa iti faca o copie. Bafta

Edited by maxy, 12 December 2006 - 12:35.


#3
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

View Postdjclocky, on Sep 24 2006, 16:56, said:

Cartea o gasesti la anticariate. Stiu sigur ca Adolf Hitler - "Mein Kampf", editie completa, a aparut la  Ed. Beladi in 1997. Cauta si tu pe la anticariate sau online pe okazii punct ro


Am cautat si eu de-am inebunit. Nu prea mai e prin anticariatele din Buc...dar ma rog, cine stie ce mai apare ;)

Odata cu obsesia statului nostru pentru "Political Corectitude", a fost retrasa aceasta carte + "Istoria Miscarii Legionare" - o carte excelenta care punea intr-o alta lumina miscarea legionara, explicand bazele formarii si modul in care degenerat, precum si cauzele degenerarii.

Era un individ prin Buc care dadea copii Xerox ale cartii (Mein Kampf) cu vreo 130 000 lei..asta acum un an jumatate :(

#4
djclocky

djclocky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 23.11.2003
Prin Germania , Mein Kampf era best seller. In lume se spune ca Mein Kamf e al doilea best seller dupa Biblie. Unii spun ca a depasit biblia.

...ce sa zic : Sieg Heil! :kisstogether:

Edited by djclocky, 24 September 2006 - 19:07.


#5
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006
am citit-o in engleza...dar vreau in romana si am gasit la cineva la universitate ...150 RON :death:
si eu tre sa-mi iau carti pt a 12-a n-am bani si de aia :deadtongue:
ca fisier de tip text pe internet v-am zis ca e doar in engleza ...eu asa o caut ca nu E bani! :worthy:

Edited by maxy, 12 December 2006 - 12:37.


#6
djclocky

djclocky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 23.11.2003

View Postyapy, on Sep 24 2006, 20:20, said:

am citit-o in engleza...se gaseste peste tot pe dc++ ...dar vreau in romana si am gasit la cineva la universitate ...150 RON  :death:
si eu tre sa-mi iau carti pt a 12-a n-am bani si de aia  :deadtongue:
ca fisier de tip text pe internet v-am zis ca e doar in engleza ...eu asa o caut ca nu E bani! :worthy:

Yapy lasa-le dracu` de carti de a 12-a :D . Baga bani pe asta ca merita , in felul asta o invetu pe profesoara doctrinele naziste ^_^

#7
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

View Postdjclocky, on Sep 24 2006, 20:25, said:

Yapy lasa-le dracu` de carti de a 12-a :D . Baga bani pe asta ca merita , in felul asta o invetu pe profesoara doctrinele naziste ^_^

Nu mi s-a parut "doctrinara" cartea...cel putin nu prima parte.

#8
djclocky

djclocky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 23.11.2003

View Postkrossfire, on Sep 24 2006, 22:08, said:

Nu mi s-a parut "doctrinara" cartea...cel putin nu prima parte.

Inseamna ca nu ai citit-o toata.

#9
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

View Postdjclocky, on Sep 25 2006, 10:11, said:

Inseamna ca nu ai citit-o toata.

Ba da..dar eu am orientari puternice de dreapta (nimic extremist, nu am convingeri rasiste) si ma asteptam la o carte care sa anime, sa incite...insa am fost surprins de "stilul calm" in care a fost scrisa.

#10
rostov

rostov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 01.04.2006

View Postyapy, on Sep 24 2006, 20:20, said:

am citit-o in engleza...se gaseste peste tot pe dc++ ...dar vreau in romana si am gasit la cineva la universitate ...150 RON  :death:
si eu tre sa-mi iau carti pt a 12-a n-am bani si de aia  :deadtongue:
ca fisier de tip text pe internet v-am zis ca e doar in engleza ...eu asa o caut ca nu E bani! :worthy:
Eh, mai e și în germană.. eu am găsit-o în germană :P

#11
balauru_furios

balauru_furios

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,250
  • Înscris: 03.02.2004
Umbla vorba ca versiunea in japoneza e de mare  rafinament :P. Exclus sa nu se poata gasi pe la anticariate la preturi rezonabile, 150RON e de-a dreptul indecent.

#12
Demiurgul

Demiurgul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 03.05.2006
Cam ciudat sa mai citesti LUPTA MEA ....am citit-o cannd aveam vreo 15 ani ,,,pacat ca mesajul nu este inteles de toata lumea

#13
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006

View PostDemiurgul, on Oct 16 2006, 10:16, said:

Cam ciudat sa mai citesti LUPTA MEA ....am citit-o cannd aveam vreo 15 ani ,,,pacat ca mesajul nu este inteles de toata lumea
eu am 18....

#14
Golem

Golem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 17.01.2004
In primul rand, hartoaga cu pricina e una din putinele carti pe care nu le-as ridica de pe jos, daca as gasi-o pe strada.E o maculatura grotesca, absolut toate tezele prezentate sunt niste aberatii crunte, problema sindicala pare a fi abordata din perspectiva unui somer care se vrea nabab, problema sociala e tratata demential, ca si cum ar fi vorba de iepuri, nu de oameni, cinismul si remarcile rasiste sunt dovada de prostie crunta. :death:
Nu mai vorbesc ca, de fapt, cartea respectiva e scrisa de prof. Haushofer, exceptie prefata, care e opera lui Rudolf Hess.Nu pricep cum Hitler a fost de acord sa se puna numele lui pe asa ceva, probabil era necesar, sau i s-a impus cumva.Desi de conditie modesta, Hitler era culturalizat, si avea opinii inteligente, cel putin inaintede 1919, cand s-a inscris in DAP. :naughty:

#15
afterdeath

afterdeath

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 702
  • Înscris: 27.10.2006
Mein Kampf e o lectură obligatorie pentru puberii care vor să ajungă supermeni la adolescență. Dar când începe Dein Kampf, de obicei e prea târziu, devine Ihr Kampf und du bleibst bloss Ein Dam(p)f...

Edited by afterdeath, 09 December 2006 - 13:04.


#16
bobby_ecko83

bobby_ecko83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.12.2006
WTF dude? Nu te inteleg deloc! Dar whateva' nici nu trebuie!
Revenind la subiect, doctrina promovata de nazisti e ca cea mai grava forma de cancer: incurabila! Uitati-va si azi la grupurile de neo-nazi, de legionari, de asa zisi "ultrasi", etc!

#17
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004

View Postafterdeath, on Dec 9 2006, 14:03, said:

Mein Kampf e o lectură obligatorie pentru puberii care vor să ajungă supermeni la adolescență. Dar când începe Dein Kampf, de obicei e prea târziu, devine Ihr Kampf und du bleibst bloss Ein Dam(p)f...

...und Dein Gehirn ist auch nur Krampf

#18
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006

View Postbobby_ecko83, on Dec 9 2006, 12:54, said:

Nazismul nu a adus nimic bun, iar cine este fascinat de ideile intalinite acolo, se poate considera o persoana slaba de inger!
e ceva diferit,nou si mai pe alocuri amuzant pentru cine intelege ce citeste ....
in plus,mi-a aratat ca nea Mustata-Ingusta nu era chiar asa "dement" pana la urma...avea si partile lui bune

View Postbobby_ecko83, on Dec 9 2006, 13:12, said:

WTF dude? Nu te inteleg deloc! Dar whateva' nici nu trebuie!
Revenind la subiect, doctrina promovata de nazisti e ca cea mai grava forma de cancer: incurabila! Uitati-va si azi la grupurile de neo-nazi, de legionari, de asa zisi "ultrasi", etc!
pai majoritatea celor ce fac parte din acele grupuri...ei bine,aia sunt descendentii maselor de *****i din '40 ce l-au urmat pe nenea.....sau ,doar "vanatori" de popularitate in randul cunoscutilor si necunoscutilor,dar si dornici de a avea aspectul general de BAD GUY --gen Edward Northon in American History X(ala macar,si-a dat seama ca totul e un mare cretinism)

View Postvata_pa_batz, on Dec 9 2006, 17:39, said:

...und Dein Gehirn ist auch nur Krampf
si creierul tau este,deasemenea,o "crampa" sau "spart" ? :lol:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate