Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Francofonia si Romania

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
357 replies to this topic

#325
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006

View Postturbo trabannt, on Sep 29 2006, 14:13, said:

la francophonie ou la muerte!  :peacefingers:
Pana la urma nu inteleg ce te tot oftici atat....vrei sa-mi faci in ciuda sau....daca dajteptii astia dela PMB au negociat cu dosul acum platesti apa si gazul pe care nu le consumi.
Chiar nu inteleg ce-ti veni pe francofonie. Acu' ceva timp, cateva saptamani cred, MAE a organizat nu stiu ce intlnire a tarilor cu iesire la Marea Neagra si s-au facut de cacao ca au bagat bani aiurea si nici mare branza n-au facut.
Probabil alea 10 milioane de coco ai fi vrut sa fie bagate in plombele asfaltice puse de un cocos si de o pd-ista.

#326
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postfracture, on Sep 30 2006, 04:23, said:

Pana la urma nu inteleg ce te tot oftici atat....vrei sa-mi faci in ciuda sau....daca dajteptii astia dela PMB au negociat cu dosul acum platesti apa si gazul pe care nu le consumi.
Chiar nu inteleg ce-ti veni pe francofonie. Acu' ceva timp, cateva saptamani cred, MAE a organizat nu stiu ce intlnire a tarilor cu iesire la Marea Neagra si s-au facut de cacao ca au bagat bani aiurea si nici mare branza n-au facut.
Probabil alea 10 milioane de coco ai fi vrut sa fie bagate in plombele asfaltice puse de un cocos si de o pd-ista.
ah, nu eu ma oftic, in afara de berile alea si de timpul pierdut aiurea. je suis impardonable daca tu te oftici pe tema asta.
zici ca a fost congres de marea neagra,  :D , uite nu stiam . astia au prins gustul conferintelor!
alea 10 milioane sa mi le fi dat mie ca imi schimbam repede numele in dl udrea  :naughty: .

hai , cheer up sau cum dreacu s-o spune in franceza. din nou , astia au facut praf banul si noi ne-am ales cu praful de pe toba.

iar am facut o ora pe dn1 pt 3 km  :death:  :death:  :death:

cand e urmatoarea mare adunare ce mai cotizeaza astia? nu de alta dar sa imi iau concediu...

#327
kaminski

kaminski

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 831
  • Înscris: 05.05.2004

View PostGrigore Beleartu, on Sep 29 2006, 14:35, said:

România s-a furat la căruță (de aur), apoi, la vagon (de cereale), la baril, la tona de fier vechi, la duzina de dansatoare, la kila de organe, acum trebuie reglementată și hoția asta, se va fura la euro.

Căcat!

80% din populația țării ăsteia de căcat ar face pe ea de plăcere dacă ar fâșâi o bancnotă de 100 de euro și noi avem orgasme de mărire francofone și europene.

Fac slalom printre flegme, căcați de câine, borâturi de maneliști și limuzine parcate pe trotuar, la 5 dimineața, ca să ajung la job, mă întorc după amiaza printre chipuri sluțite de foame și griji, oameni cenușii, cu vise cenușii.

Căcat și căcat și căcat. Integrarea în căcat și cacofonia mamii ei de francofonie!

De ce nu emigrezi, daca tot esti asa de suparat :console: pe Romania si romani. Iti recomand Finlanda asta daca poti invata finlandeza ;)

#328
Lowhigh

Lowhigh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 26.08.2005
Basescu - francofonul  :kisstogether:

Tariceanu - o pata de culoare

Edited by Lowhigh, 30 September 2006 - 08:58.


#329
k33

k33

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,638
  • Înscris: 03.11.2005

View PostGrigore Beleartu, on Sep 29 2006, 14:35, said:

Căcat!

80% din populația țării ăsteia de căcat ...
Fac slalom printre flegme, căcați de câine ...
Căcat și căcat și căcat. Integrarea în căcat și cacofonia mamii ei de francofonie!
Un vierme o intreabă pe mama'sa:
- Mama, noi nu putem trai intr'un mar ?
- Ba da, am putea ...
- Dar mama, intr'o pruna am putea trai ?
- Cred ca da ...
- Si atunci de ce traim intr'un rahat ?

Raspuns:

- Fiule, in rahat te'ai nascut, in rahat ai sa crapi ...

Edited by k33, 30 September 2006 - 09:33.


#330
Grigore Beleartu

Grigore Beleartu

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 547
  • Înscris: 05.09.2006

View Postkaminski, on Sep 29 2006, 20:15, said:

De ce nu emigrezi, daca tot esti asa de suparat :console: pe Romania si romani. Iti recomand Finlanda asta daca poti invata finlandeza ;)
Aș vrea io, mai ales că finii și ungrii îs cam neamuri, da’ mă gândesc cum să le explic în finlandeză că-s un mocskos büdös olah? Și nici nu mă omor după schi fond sau sărituri în copcă la ieșirea din saună...

View Postk33, on Sep 30 2006, 10:32, said:

Un vierme o intreabă pe mama'sa:
...
Usile na kipofu ukamgusa rnkono.

Edited by Grigore Beleartu, 30 September 2006 - 09:43.


#331
k33

k33

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,638
  • Înscris: 03.11.2005

View PostGrigore Beleartu, on Sep 30 2006, 10:51, said:

Usile na kipofu ukamgusa rnkono.
Inteleg ca tu esti cetatean de la 'groapa de gunoi a universului, romârlănia', iar noi românii, cetateni ai 'țării ăsteia de căcat' care se numeste 'romârlănia' suntem niste romârlani dint'o țăra de căcat.

Eu zic ca tu ai nevoie de o pauza de cateva zile, care aici pe forum se numeste suspend.

Succes !

#332
SDan222

SDan222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,925
  • Înscris: 06.04.2006
Desi modul in care s-a exprimat e cam exagerat, omul cam avea dreptate in ceea ce spunea.

Daca a spune adevarul in ceea ce priveste mizeria asta de tara (si mizeriile de cetateni ce o populeaza) e o infractiune atunci e clar de ce Romania nu va fi niciodata altceva decat coada cozilor. Preferam sa ne inchipuim ca o susa de prost gust e un mare eveniment planetar. Pe naiba. Susa asta a fost initiata de oamenii lui Ilici si Bombonel in 2004. Eru atat de izolati international incat ar fi facut orice pentru a-si inchipui ca-i baga lumea in seama. Treaba cu francofonia a fost ocazia perfecta pentru a-si atinge acest obiectiv.
Si cand vad ca oameni inteligenti pun botul la o astfel de mascarada imi vine sa arunc televizorul pe geam.
Oare nu-si dau seama de penibilul situatiei ?

M-am aranjat de o suspendare ? OK, no problem. Eu sa fiu sanatos ...

#333
Grigore Beleartu

Grigore Beleartu

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 547
  • Înscris: 05.09.2006

View Postk33, on Sep 30 2006, 12:01, said:

Eu zic ca tu ai nevoie de o pauza de cateva zile, care aici pe forum se numeste suspend.
Succes !
Eu zic că a fost suficient un patrician, vinde-ți părerile altor cârnați, care au nevoie de ele!

#334
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
cu francofonia e gata. au plecat francofonii in tarile calde. eu zic ca se poate inchide ca sa nu inceapa iar baietii cu copy/paste si tampenii.

#335
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006

View Postraducutzzu, on Oct 1 2006, 19:53, said:

cu francofonia e gata. au plecat francofonii in tarile calde. eu zic ca se poate inchide ca sa nu inceapa iar baietii cu copy/paste si tampenii.
Ai venit de la plimbare? ^_^

#336
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006
ca tot vorbeam de germanofonie...

Attached Files



#337
Archon

Archon

    PredaTerminatorMan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,187
  • Înscris: 14.06.2005

View Postturbo trabannt, on Oct 2 2006, 12:57, said:

ca tot vorbeam de germanofonie...
da, tare, maestre  :w00t: . Cu o mica modificare: e vorba de 1941...   :notangel:

Edited by Archon, 02 October 2006 - 12:09.


#338
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View PostArchon, on Oct 2 2006, 23:06, said:

da, tare, maestre  :w00t: . Cu o mica modificare: e vorba de 1941...   :notangel:
nein e 1940 toata ziua. invazia din mai prin ardeni .

#339
Archon

Archon

    PredaTerminatorMan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,187
  • Înscris: 14.06.2005

View Postturbo trabannt, on Oct 2 2006, 14:23, said:

nein e 1940 toata ziua. invazia din mai prin ardeni .
whoops... mea culpa :D. ai dreptate :).

#340
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006

View Postraducutzzu, on Oct 1 2006, 23:53, said:

cu francofonia e gata. au plecat francofonii in tarile calde. eu zic ca se poate inchide ca sa nu inceapa iar baietii cu copy/paste si tampenii.

View Postfracture, on Oct 2 2006, 09:53, said:

Ai venit de la plimbare? ^_^
am zis am zis!

Oricum, eu sunt convins ca nimeni de pe acest forum nu e atat de tampit sa creada ca ne-am ales cu cine stie ce avantaje de pe urma africafonilor. Voi stiati ca sommetul de anu` trecut a fost in Burkina Faso (pana sa se scrie despre asta) ? Ei bine, nici altii nu o sa stie ca sommetul de anu` asta a fost in Romania. Poate doar romancutele alea care au discutat, la ceas de taina, despre imaginea Romaniei in lume cu Printu`.

Hai baieti, puteti renunta la topicul asta... Ce dracu`?! Nu mai e la moda. Se intampla atat de multe lucruri in lumea asta nefrancofona iar eu de abia astept sa vad parerea specalistilor de aici despre ele.

#341
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006

View Postraducutzzu, on Oct 2 2006, 21:23, said:

Oricum, eu sunt convins ca nimeni de pe acest forum nu e atat de tampit sa creada ca ne-am ales cu cine stie ce avantaje de pe urma africafonilor.
De ce gandesti numai in clisee? Care-i faza cu africanofoni....din cele 68 de state membre, 30 sunt din Europa, 30 din Africa iar restul din Asia si America. Esti atat de ignorant incat n-ai avut curiozitatea sa citesti doua randuri despre francofonie. Ar fi bine ca pe viitor cand mai postezi ceva sa te documentezi inainte.
Daca lucrezi in constructii sau in comert, cred si eu ca habar n-ai despre diplomatie si relatii internationale ;)

#342
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006
Luati si cititi aici ce spune unu' despre francofonie si ce a insemnat ea. Ii ciudat ca oamenii cultivati au o pareri favorabile evenimentului in comparatie cu ai'lantii.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate