Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 

Loganul de 100 de cai

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
332 replies to this topic

#307
Jamais

Jamais

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 27.09.2006
Pe langa reportul dat, comunic tot offtopic.
Logan 1.8 8300 Eur cu tot cu TVA
Megane 1.5 dCi Authentique 12850 cu tot cu TVA
Multumesc pentru atentie

#308
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postromaximusro, on Sep 28 2006, 01:16, said:

ca o concluzie: are dreptul fiecare la o opinie, insa una cat de cat sustinuta de  argumente. Nu cum vine unu care zice ca e o troaca si antiloganistii au orgasm din cauza asta, fara sa vada ca acea persoana nu si-a argumentat parerea.
nu, eu asteptam ca jamais sa inceapa sa isi argumenteze opinia. eu nu am orgasm pe net , prefer real, live si nu in Logan ci in altceva cu niscaiva ergonomie :D .

si nu sunt antiloganist ( vezi ca am spus ca vreau sa cumpar un brec ) dar am mare grija de banii mei limitati.
oricum 3 echipe de ziaristi idioti cum se suie la volan cum baga talpa. asta poate spune ceva despre ce vor face viitorii posesori de prestige.
pana una alta la noua colectie ma asteptam sa ii faca bancheta rabatabila. au facut-o? ca daca nu, e portbagaj de cielo.espero curat  :D

#309
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
adica ~50% diferenta. Oare ce ar fi sa am si eu un mondeo de exemplu si sa zic ca e troaca doar pentru ca urmatoarea masina ar fi un Audi a4 de exemplu care e mai scump doar cu 50%. Normal ca in ambele cazuri masinile nu se compara , insa nici pretul nu se compara nu?

Edited by romaximusro, 27 September 2006 - 14:33.


#310
$eb

$eb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 08.06.2005
Pe configuratorul Renault un Megane Autentique de 1,5DCI costa 12946E CIP si 15406Euro DDP . Unde mai pui si costurile mai mari pentru Casco , etc.

15406-8300=7106E diferenta. Un mizilic  :huh:   :huh:

#311
Jamais

Jamais

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 27.09.2006
seb, cand te bagi in seama, te bagi pe o baza solida. in decembrie 2005 a fost oferta la Megane hatch. 10800 fara tva. si cu asta iti inchid gura.
apoi, am mai tot condus si eu masini, iar fiat-u ala albeea nenorocit ca sa nu mai zic de alt Fiat, tot are o pozitie mai relaxanta la condus. in Logan este un adevarat chin la drumul lung. pe langa asta, nu are demaraj, instabil la 140 la ora, consum hidos.
masina buna pentru parinti, drumuri scurte, sacose multe.
atat.

#312
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postromaximusro, on Sep 28 2006, 01:27, said:

adica 40% diferenta. Oare ce ar fi sa am si eu un mondeo de exemplu si sa zic ca e troaca doar pentru ca urmatoarea masina ar fi un Audi a4 de exemplu care e mai scump doar cu 50%. Normal ca in ambele cazuri masinile nu se compara , insa nici pretul nu se compara nu?
mda daca tot te-ai apucat sa faci versus la loganul asta, compara cu nubira de 10.899 euro ddp. are tot ce are loganelul asta ( tot 104 cp, portbagaj cu bancheta rabatabila, airbaguri , abs , ac ) + 3 ani garantie full.
diferenta de pret este uriasa: 594 euro   :kisstogether:
naspa , uneori am impresia ca Dacia reinventeaza roata. ..

#313
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
hai mai jamais.. consum hidos???? la care motor? la ala de 1.4? sa fim seriosi..
nu stiu cum se sta in albeea la drum lung, insa eu cel putin (1.78 si 105 kg acuma :D ) stau comod in Logan . Nici cand eram ca sofer , nici ca pasager (in fata sau in spate) nu am simtit ca nu stau comod. Ramane doar demarajul... aici ce pot sa zic.. ce ai fi vrut in banii astia.. demaraj de ferrari? Pai gandeste-te ca in bani mai multi exista skoda aia lesinata de 55 cp sau matizul :)


cat despre comparatia cu nubira vs prestige, il rog pe trabant sa faca topic dedicat.. chiar ar fi interesant sa carcotim pe tema asta  :lol:

Edited by romaximusro, 27 September 2006 - 14:40.


#314
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postromaximusro, on Sep 28 2006, 01:39, said:

cat despre comparatia cu nubira vs prestige, il rog pe trabant sa faca topic dedicat.. chiar ar fi interesant sa carcotim pe tema asta  :lol:
fa-o tu daca vrei eu nu imi pierd timpul, imi stiu parerea. si pe a ta  :)
si mai stiu si parerea lui socru-miu care poseda o nubira si un Logan de 1.6 full model vechi. ghici cu ce merge zilnic?

#315
Jamais

Jamais

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 27.09.2006
Romaximus, bai baiatule, zau asa, insisti cu Loganu asta pana in panzele albe. Intelege omeneste, Logan este un jaf de masina. De noua, culmea.
Condu si tu un Fiat punto, un Chevrolet Kalos, un Cielo, dar nu de la parcul Copou pana in centru, fa drumuri lungi cu el si spune-mi cum te simti.

#316
$eb

$eb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 08.06.2005

View PostJamais, on Sep 27 2006, 15:36, said:

seb, cand te bagi in seama, te bagi pe o baza solida. in decembrie 2005 a fost oferta la Megane hatch. 10800 fara tva. si cu asta iti inchid gura.
Draga Jamais, vorbesti din amintiri. Eu vorbesc si traiesc in prezent, nu ma gandesc la ce a fost acum 10 luni in urma. Daca aveai un pic de bun simt, raspundeai la subiect.

Eu iti spun care e pretul actual la minunatia aia de Megane si tu ma iei cu oferte din 2005. Dute cu 12 mii de euroi la Renault si sa vad ce Megane iei astazi. Daca nu poti sa faci corelatia ce ti se ofera in cadrul unei sume de bani, las' ca ai sa cresti tu mare. :deadtongue:

Si inca nu ai ajuns prin service urile Renault. Las' ca mai e timp. Atunci sa vezi factura, de zici ca e numar de telefon.

#317
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
daca si cielo, kalosul au devenit supermasini pe langa Logan care e jaf in ciuperci.. mai jamais..inseamna  ca vb fara sa stii. Mai ales ca nu cred ca daewoo (si chevrolet) au reinventat roata sa ofere o supermasina  in banii unui cielo sau kalos. cat despre Fiat punto.. lasa ca is destui care se plang de ea, in rest.. ce sa zic.. buna masina daca nu ai probleme cu ea.

Si totusi.. asteptam sa ne spui punctual de ce ti se pare loganul jaf. Adica ceva in genul:

-Pentru ca nu are aia dar masina asta are etc etc

Poti?  :lol:

View Post$eb, on Sep 27 2006, 15:45, said:

Draga Jamais, vorbesti din amintiri. Eu vorbesc si traiesc in prezent, nu ma gandesc la ce a fost acum 10 luni in urma. Daca aveai un pic de bun simt, raspundeai la subiect.

Eu iti spun care e pretul actual la minunatia aia de Megane si tu ma iei cu oferte din 2005. Dute cu 12 mii de euroi la Renault si sa vad ce Megane iei astazi. Daca nu poti sa faci corelatia ce ti se ofera in cadrul unei sume de bani, las' ca ai sa cresti tu mare. :deadtongue:

Si inca nu ai ajuns prin service urile Renault. Las' ca mai e timp. Atunci sa vezi factura, de zici ca e numar de telefon.

eu am dubii ca l-a luat cu pretul ala.. discountul maxim la un megane a fost de vre-o 2300 de euro, acuma fiind undeva la vre-o 1700 de euro. Deci...

Edited by romaximusro, 27 September 2006 - 14:58.


#318
Jamais

Jamais

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 27.09.2006

View Post$eb, on Sep 27 2006, 15:45, said:

Draga Jamais, vorbesti din amintiri. Eu vorbesc si traiesc in prezent, nu ma gandesc la ce a fost acum 10 luni in urma. Daca aveai un pic de bun simt, raspundeai la subiect.

Eu iti spun care e pretul actual la minunatia aia de Megane si tu ma iei cu oferte din 2005. Dute cu 12 mii de euroi la Renault si sa vad ce Megane iei astazi. Daca nu poti sa faci corelatia ce ti se ofera in cadrul unei sume de bani, las' ca ai sa cresti tu mare. :deadtongue:

Si inca nu ai ajuns prin service urile Renault. Las' ca mai e timp. Atunci sa vezi factura, de zici ca e numar de telefon.
Dragule, vorbesc din realitate. Tu nu intelegi un lucru, unii se descurca, altii nu.
Am mult bun simt si d'aia iti explic.
Spune-mi, toata viata ai avut 1300 si acum Logan, nu?
Am fost la revizii, am avut si accident cu masina, nu crezi ca e cazul sa nu-ti mai dai cu presupusul?
Pe bune, ai cu ce sa discutam?

#319
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
si totusi jamais un Megane cum e al tau nu are cum sa ajunga la pretul ala. Poate la o diferenta de 600-1000(maxim, maxim) de euro fata de cat costa acum..

#320
WildChild

WildChild

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 11.05.2006
Daca inchid topic-ul asta poate imi vad numele pe la Abuzuri, si nu prea am chef de asta. Why can't we all just along? :)  

Once again, topic-ul este despre Logan-ul Prestige (ala de o suta de ponei!), stick with it!


#321
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
prin exceptie , putem sa vorbim de logan? :) ca tot astept raspuns ARGUMENTAT  de la jamais sa vedem de ce e loganul jaf :)

#322
$eb

$eb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 08.06.2005
Nu , nu cred ca avem ce discuta. E foarte normal ca tu sa spui ca Logan e o mizerie de masina. Si noi sa dam din cap. Lumea iti cere ceva argumente, si tu o dai in filozofii si oferte de anul trecut.
Si Megane e tot ce isi poate dori un om de la viata? Eu iti spun ca astazi Meganul costa 15406Euro DDP, tu ma iei ca cine se descurca , cine nu. Bre , daca masina e furata , nu se ia in calcul, e in alta categorie.

Da, noroc ca nea deschis tovarasul jamais ochii, din prea maritul Megane.
Nu te mai deranja sa raspunzi, ai fost de prea multe ori off topic. :death:

#323
Jamais

Jamais

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 27.09.2006

View Postromaximusro, on Sep 27 2006, 15:49, said:

daca si cielo, kalosul au devenit supermasini pe langa Logan care e jaf in ciuperci.. mai jamais..inseamna ca nu prea ca vb fara sa stii. Mai ales ca nu cred ca daewoo (si chevrolet) au reinventat roata sa ofere o supermasina  in banii unui cielo sau kalos. cat despre Fiat punto.. lasa ca is destui care se plang de ea, in rest.. ce sa zic.. buna masina daca nu ai probleme cu ea.

Si totusi.. asteptam sa ne spui punctual de ce ti se pare loganul jaf. Adica ceva in genul:

-Pentru ca nu are aia dar masina asta are etc etc

Poti?  :lol:
eu am dubii ca l-a luat cu pretul ala.. discountul maxim la un Megane a fost de vre-o 2300 de euro, acuma fiind undeva la vre-o 1700 de euro. Deci...

Te iau asa, batraneste, ca in poze.
Cu Logan am facut Bucuresti - Constanta si retur pe Ploiesti. Groaznic de obositor, m-a durut mijlocul si piciorul drept rau de tot. Mi-au amortit picioarele ambele. Tinuta la drum, groaznica, de abia depaseam, zgomot mare, frane ciudate, nervi intinsi la maxim.
Cu Cielo cu 180.000km la bord am facut Bucuresti Sibiu Valcea Pitesti si nu m-au durut picioarele, mijlocul
Cu Megane am facut Iasi fara sa clipesc, fara sa ma doara ceva

Loganul are oglinzile mici si fluture
Loganul are prost asezate butoanele pt geam
Loganul este inalt, la viteze si in curbe o frana este periculoasa
Loganul nu are ergonomie
Loganul este zgomotos
Loganul nu are buton pt deschiderea portbagajului (bagat recent)
Loganul are consum mare si in oras si la drum lung. Eu nu merg cu 90km/h
Loganul are aer conditionat ineficient
Loganul are stergatoare execrabile
Loganul are frane imprecise

mai vrei?

#324
WildChild

WildChild

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 11.05.2006
Mda, topic-ul va fi inchis timp de doua ore pana se mai potolesc spiritele si va aduceti aminte de ce exista topic-uri separate pentru fiecare subiect in parte. Suparatilor le recomand Aria Head 2 head.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate