Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Loganul de 100 de cai

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
332 replies to this topic

#325
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
am vazut noul Logan prestige, simpatic, mult mai atragator decat primul, cateva linii pe capota plus grila de culoare argintie asa cum au marile branduri auto :D, bara fata vopsita in culoarea masinii, oglinzile ceva mai chic, spatele si el putin lucrat, apare un mic eleron in forma porbagajului si totodata buton pentru deschiderea acestuia.Jantele parca ceva mai sportive

mie chiar mi-a placut  :peacefingers:  tre sa mentionez ca masina am vazut-o noaptea

Edited by Eagle Raider, 27 September 2006 - 21:44.


#326
$eb

$eb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 08.06.2005
Era un articol pe net, dar poate esti incepator cu ale cititului. Casca ochii si citeste undeva pe la subsolul mesajului SURSA: http://www.bizcity.r...3...e&sid=24190

Era doar un articol mai romantat de un jurnalist.

Si e ceva normal  ca dupa o masina mai noua sa intoarca capul lumea. Nu e masseratti e doar curiozitatea de a vedea noua masina Dacia Logan , pe care atat de multi o injura, ca asa e la moda.

#327
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
e normal sa se uite lumea la tine, insa se uita ca sa vada ce "imbunatatiri" a facut Dacia...se uita o data si gata...isi dau seama ca nu e nimic deosebit...daca erai in masserati, se uitau si a doua zi, si a treia...
ma uitam din spate la un Logan ce mergea in paralel cu un Jeep...bai nene, parea mai mare ca jeep-ul...sigur e buna la carat cartofi...
e inalta si periculoasa, asa cum zicea cineva mai sus...renault-dacia consuma foarte mult (oras sau mers cu viteza) etc...
dar la banii la care era (cca 220 000 lei vechi)...asta e, insa era si o varianta de 310 000 care acum cred ca e peste 350 000 nu m-*as baga...orice altceva e mai bun decat loganul l banii astia

#328
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
si totusi are dreptate. Oricum vad ca unii insista cu faptul ca loganul consuma mult. Sa fim  seriosi, urmariti topicurile despre consum de pe daciaclub. Si ve-ti vedea ca nu e asa

#329
mortal

mortal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 02.11.2005

 Jamais, on Sep 28 2006, 08:38, said:

Ce retardat  :w00t:

Te-am dat de gol acum! Nu mai am ce sa fac!  :console:  :D

Ce imi place foarte mult la topicul asta este ca nu se plang de Logan cei care detin un Logan ci, culmea, cei care nu au Logan sau cei care au masini "de firma". :o
Asta este "trend-ul" acum in Romania. Toti blameaza Loganul. Toti in afara de proprietari! :confuzzled:

Din cate am discutat cu proprietari de Loganuri am decis sa imi iau si eu un Logan. Nu stiu daca o sa fie acesta de 105 cai, cred ca o sa astept pe cel de 80 de cai diesel.
Si, da, am mers (a se citi <condus>) si cu alte masini "de firma"!

Edited by mortal, 28 September 2006 - 09:25.


#330
Jamais

Jamais

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 27.09.2006

 romaximusro, on Sep 28 2006, 09:53, said:

si totusi are dreptate. Oricum vad ca unii insista cu faptul ca loganul consuma mult. Sa fim  seriosi, urmariti topicurile despre consum de pe daciaclub. Si ve-ti vedea ca nu e asa
Ba, tu ti-ai castigat tot dreptul de a-ti pune o maiastra coroana de imperturbabil in ale nestiintei.
Pai daca eu am un Logan in proprietate si l-am calarit ceva vreme buna prin Bucuresti si tara pana sa treaca la alt membru al familiei, cum mama dracu ai curaj sa spui ca nu consuma mult? Adica eu nu stiu cati bani bagam in benzina ? Sau ne faci pe toti tampiti?
Bai baiatule, tu nu intelegi ca daca tu ai Logan, asta nu inseamna ca ai cea mai buna masina?
Pai tu mergi cu ea la 90 la ora pe ici colo, prin Moldova aia haituita de foame si vii si faci grafice despre consum si raport calitate pret?
Te rugam frumos sa ne comunici si noua cate masini ai condus tu mai mult de 2 minute.

 mortal, on Sep 28 2006, 10:24, said:

Ce imi place foarte mult la topicul asta este ca nu se plang de Logan cei care detin un Logan ci, culmea, cei care nu au Logan sau cei care au masini "de firma". :o
Asta este "trend-ul" acum in Romania. Toti blameaza Loganul. Toti in afara de proprietari! :confuzzled:
Din cate ai discutat tu pe un forum cu 3 martalogi, ai citit cu atentie ce am scris noi, normal ca ai decis. Bineinteles ca ai facut drive test cu toate posibilitatile si ai afirmat: Spectaculos, ma dor toate salele.

#331
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
mai jamais, ia mai termina cu prostiile. Ti-am recomandat sa cauti (ca nu iti dau totul mura in gura) topicurile de consum de pe daciaclub. Si eu personal (din experienta loganului 1.4) si din ce spun cei de pe daciaclub am ajuns la concluzia ca nu pot zice ca un Logan consuma mult. Da nah.. eu trebuie sa cred pe jamais ca vine el si zice ca masina consuma mult, nu atatia useri si useri de pe daciaclub care au confirmat ceea ce stiam. Probabil esti unul de ala care se infinge in pedala de acceleratie, merge cu 150 la ora si se mira de ce nu are consum de diesel. :lol:  sa fim seriosi :death:

#332
$eb

$eb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 08.06.2005

 Jamais, on Sep 28 2006, 10:29, said:

Adica eu nu stiu cati bani bagam in benzina ? Sau ne faci pe toti tampiti?
Cand mai multi iti spun ca esti beat, dute si te culca. Daca ai talpa grea nu fa o generalizare. Mergi pe DaciaClub si citeste vreo cateva mii de posturi de consum si vei ajunge la concluzia ca masina consuma foarte aproape de carte pentru mers de om normal, iar tu esti singurul anormal de aici.

 Jamais, on Sep 28 2006, 10:29, said:

Pai tu mergi cu ea la 90 la ora pe ici colo, prin Moldova aia haituita de foame si vii si faci grafice despre consum si raport calitate pret?
Violenta, fie ea si verbala e refugiul retardatilor care nu mai au argumente.

Rog moderatorii sa sterga mesajele offtopic, in special ale domnului Jamais, care nu stie altceva decat sa arunce cu laturi si sa creeze conflicte. Ai inflamat de mai multe ori topicul asta si nu te abtii. Mai si insulti, dar ceri respect. :death:

Cat despre posesorii de Megane, doar sora mai mare a Loganului, cu destule probleme de fiabilitate&stuff am vazut cea mai mare aroganta. Nici posesorii de VW si Audi nu au impresiile de proaspeti parveniti pe care le aveti unii dintre voi.

SI ca initiator a topicului, din partea mea puteti sa il inchideti. S-a discutat de aparitia Loganului de 1,6 16V, a aparut, l-am studiat, l-am blamat, dar in ultima vreme nu se mai scrie nimic la obiect.

#333
WildChild

WildChild

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 11.05.2006

 $eb, on Sep 28 2006, 10:41, said:

dar in ultima vreme nu se mai scrie nimic la obiect.

Haha no shit? :huh:

Va da omul un deget si voi ii luati toata mana...

TOPIC CLOSED pe motiv de nesimtire crasa a unora dintre posteri, va stiti voi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate