Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

credeti in puterea subconstientului

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#1
cr383r

cr383r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 04.09.2006
credeti ca exista o adevarata putere ascunsa in subconstientul  nostru?
terbuie sa avem in vedere ca nu cunostem aproape deloc capacitatile creierelor noastre.

#2
ender_w

ender_w

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 04.09.2006

 cr383r, on Sep 7 2006, 16:16, said:

credeti ca exista o adevarata putere ascunsa in subconstientul  nostru?
terbuie sa avem in vedere ca nu cunostem aproape deloc capacitatile creierelor noastre.
Mi-ar placea sa cred ca am o putere ascunsa in subconstient.Ar fi interesant sa pot sa-mi fac cartofi prajiti numai cu puterea subconstientului :lol:

Edited by ender_w, 07 September 2006 - 15:27.


#3
cr383r

cr383r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 04.09.2006
ar fi o chestie fenomenala....dar daca stai putin sa te gandesti,la fel de bine ca tine ar putea si un psihopat sa prabuseasca un meteorit pe pamant si sa ne omoare pe toti

#4
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Eu de multe ori cand ma trezesc inconjurat de ingeri, am obiceiul de a trage cu fulgere din ochi...

Apropo..vorba omului : De cand e asta editorial ?

Rugam moderatorii sa mute topicul pe Generalitati ;)

#5
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 01.08.2006

 cr383r, on Sep 7 2006, 07:16, said:

credeti ca exista o adevarata putere ascunsa in subconstientul  nostru?
terbuie sa avem in vedere ca nu cunostem aproape deloc capacitatile creierelor noastre.
Ar fi interesant sa fiu un alt Yoda :D

#6
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
iar eu rog un moderator sa-l lipeasca la unul din celelalte n'spe mii de topicuri legate de magii,mistere,puteri,vraji,vise,etc...pe care initiatorul nu s-a obosit sa le caute cu SEARCH inainte de a posta :D
peace

#7
VLAD33

VLAD33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 12.02.2006

 spare-me, on Sep 7 2006, 17:44, said:

iar eu rog un moderator sa-l lipeasca la unul din celelalte n'spe mii de topicuri legate de magii,mistere,puteri,vraji,vise,etc...pe care initiatorul nu s-a obosit sa le caute cu SEARCH inainte de a posta :D
peace

Hmmm
ce pacat ca oamenii se cred atat de inferiori :(
nici nu stiti ce putere putere exista in fiecare dintre noi
dar noi traim cu frica in san si ne este frica si de umbra nostra
cred ca televiziunile si presa ne atenueaza zilnic din puterea aceasta :)
aveti incredere ca tot ceea ce visati se va indeplinii si asa va fi;)
incercat sa fiti increzatori in voi insiva
pe curand

#8
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005

 VLAD33, on Nov 5 2006, 21:38, said:

Hmmm
ce pacat ca oamenii se cred atat de inferiori :(
nici nu stiti ce putere putere exista in fiecare dintre noi
dar noi traim cu frica in san si ne este frica si de umbra nostra
cred ca televiziunile si presa ne atenueaza zilnic din puterea aceasta :)
aveti incredere ca tot ceea ce visati se va indeplinii si asa va fi;)
incercat sa fiti increzatori in voi insiva
pe curand

Nu-mi vine să cred că n-ai lăsat un număr de telefon la sfârșit...credeam că e reclamă la ceva birou/agenție de spiritism  :lol:

Puterea subconștientului?
Eu comunic în fiecare zi cu el. Îmi spune: du-te acasă, că în 10 minute ți se va face foame.

#9
panama35

panama35

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 05.11.2006
Subconstientul e bine sa-l tii ocupat.Altfel, iti face surprize.De regula, neplacute.

#10
Costty

Costty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 10.01.2006
Subconstientul este eul nostru profund pe care nu reusim din pacate poate nici dupa o viata sa-l descoperim pentru ca ducem o viata in care suntem coplesiti de griji si de dorinta de a ne satisface simturile <_<

#11
cap_tepos

cap_tepos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 08.05.2006

 Costty, on Nov 8 2006, 12:55, said:

Subconstientul este eul nostru profund pe care nu reusim din pacate poate nici dupa o viata sa-l descoperim pentru ca ducem o viata in care suntem coplesiti de griji si de dorinta de a ne satisface simturile <_<

Mai degraba as spune ca subconstientul este a doua entitate alaturi de eul nostru. Eul ii da ordine, iar subconstientul incearca sa aranjeze viata noastra si evenimentele in timp dupa dorintele eului. Insa nu intotdeauna iese pasenta pt. ca traim intr-o lume imperfecta. Subconstientul fiecaruia este un infinit ce face parte din infinitul universal.

Sunt de acord ca subconstientul ascunde puteri nebanuite (cum ar fi de ex. autovindecarea de boli grave) si alte capacitati latente cum ar fi ceasul nostru biologic, comunicarea prin telepatie, al VI-lea simt. Insa aceste capacitati sunt foarte slab dezvoltate pe treapta pe care evoluam (oamenii sunt interesati majoritar de goana dupa bani, nu dupa chestii spirituale). Tocmai de aceea, folosirea capacitatilor pe care le-am enumerat anterior este foarte dificila si necesita un antrenament dur si indelungat (poate de generatii).

Edited by cap_tepos, 08 November 2006 - 13:56.


#12
Costty

Costty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 10.01.2006
Parerea mea: Subconstientul este eul nostru absolut care poate comunica cu entitati. In constient ne mintitm prea mult suntem impuri pentru a ne recunoaste pe noi. Cu gandul incojuram lumea dar nu ne oprim niciodata la noi pentru ca ne este frica sa ne privim in profunzime. Ordine e un cuvant putin cam dur, dar ai dreptate, suntem influentati de entitatile pe care ni le apropiem singuri, din constient chiar par ordine.  :peacefingers:

#13
djody

djody

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 07.04.2008
Forța subconștientului este aproape miraculos de puternica si o putem utiliza cu ușurința pentru a aduce in experiența noastră tot ceea ce ne dorim. Probabil ați fi uimiți sa aflați ca mulți oameni de succes si-au făcut un obicei din a oferii sugestii subconștientului spre ai susține in diferite activitati. Un mare avantaj al acestor tehnici sunt faptul ca nu trebuie neapărat sa crezi, nici nu trebuie sa fi intr-o stare de relaxare speciala. Totul este sa iti dorești profund ca evenimentul sa se întâmple si sa continui sa repeți pana când acesta se întâmpla. Am incercat in cateva randuri sa imi ofer sugestii si rezultatele sunt aproape incredibile si pentru mine .

#14
Gliphy

Gliphy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 19.10.2009

 cr383r, on 7th September 2006, 16:16, said:

credeti ca exista o adevarata putere ascunsa in subconstientul  nostru?
terbuie sa avem in vedere ca nu cunostem aproape deloc capacitatile creierelor noastre.
Nu "cunostem" sau nu cunosti?

Da, exista.

#15
underground2009

underground2009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 23.05.2008
Ce ziceti de chestia asta.
Am ramas masca cand am vazut. La inceput nu credeam dar dupa ce m-am mai gandit putin sunt aproape convins de chestia asta.

Documentar

#16
Baghe

Baghe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 30.01.2006

 underground2009, on 30th October 2009, 15:27, said:

Ce ziceti de chestia asta.
Am ramas masca cand am vazut. La inceput nu credeam dar dupa ce m-am mai gandit putin sunt aproape convins de chestia asta.

Documentar

Comentariile de la respectivul videoclip merita tot timpul pierdut... :D "Daca 1% din populatie ar practica zborul yoga s-ar ajunge la pacea mondiala". Imi pare rau ca nu am un emoticon sa ma tavalasc pe jos de ras.  :lol:
Referitor la faza cu intepatul in obraz parca am citit undeva ca zona respectiva nu este atat de vasularizata si nici prea multe terminatii nervoase nu are... Dar s-ar putea sa ma insel.

#17
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009
:yawn: mda, cum sa nu putem folosi  forta incontientului?
o putem face  B) doar atunci cand putem deveni constient de ea

#18
_raz_

_raz_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 18.10.2009
cred in puterea subconstientului... poate cineva sa aiba full acces la subconstient si la ce e acolo? cum poti sa iti controlezi subconstientul? stie cineva?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate