Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Steve Irwin a avut un accident ?

- - - - -
  • Please log in to reply
245 replies to this topic

#55
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
RIP!

Am ramas fara cuvinte cand am auzit...nu eram un mare fan al emisiunii lui, insa avea ceva...un om plin de viata... :( Pacat ca s-a stins atat de stupid...

#56
GreuHip

GreuHip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 29.07.2006

View Postronnie o, on Sep 4 2006, 20:05, said:

"Holding a pure-bred Sumatran tiger cub at Mogo Zoo, south of Sydney, 2004."Attachment attachmentAttachment attachment[attachment=147
63:attachment]
tu esti om ma? :puke:

chiar daca a murit acum sau ca murea peste 10 ani clar e ca tot murea
trist e ca provenim dintr-un popor ce priveau moartea dintr-un unghi total diferit fata de ce lasati voi sa se vada
nu vreti sa facem o zi internationala, sa tinem momente de reculegere pentru un om inconstient ce si-a pus viata in pericol de nenumarate ori pentru a-si suplini lipsa adrenalinei?

daca te arunci de pe un bloc cu 10 etaje si mori se numeste sinucidere
omu si-a pus viata la bataie de cel putin 100 de ori si e ..vedeta ..erou ....
mi se pare normal ca a murit si cred ca si el era constient de ce se poate intampla
dar totusi vad ca majoritatea ii plangeti de mila

nu tot ce zboara se mananca

Edited by GreuHip, 04 September 2006 - 19:30.


#57
unGreu

unGreu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 10.05.2005

View PostGreuHip, on Sep 4 2006, 20:24, said:

chiar daca a murit acum sau ca murea peste 10 ani clar e ca tot murea
trist e ca provenim dintr-un popor ce priveau moartea dintr-un unghi total diferit fata de ce lasati voi sa se vada
nu vreti sa facem o zi internationala, sa tinem momente de reculegere pentru un om inconstient ce si-a pus viata in pericol de nenumarate ori pentru a-si suplini lipsa adrenalinei?

daca te arunci de pe un bloc cu 10 etaje si mori se numeste sinucidere
omu si-a pus viata la bataie de cel putin 100 de ori si e ..vedeta ..erou ....
mi se pare normal ca a murit si cred ca si el era constient de ce se poate intampla
dar totusi vad ca majoritatea ii plangeti de mila

nu tot ce zboara se mananca


asa spuneau bizonii din acele timpuri si despre Aurel Vlaicu

#58
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006

View Postendless, on Sep 4 2006, 14:01, said:

din cate am citit pe google news, nu veninul l-a omorat ci intamplarea ca acul sa fie destul de lung iar lovitura a fost in inima ..practic a murit injunghiat.

S-ar putea sa vedem si cum, din ce povestea cameramanul, se filma chiar atunci.
E adevarat ce spui! Detalii sunt si pe BBC
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace... -_-

#59
KTF

KTF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 13.11.2003
pacat, a fost un personaj deosebit... a avut un nenoroc imens cu coada pisicii alea.. pacat de familie si toti telespectatorii care nu se vor mai putea bucura de el

P.S. acul ala este undeva intre 8 si 10 inches, deci suficient de mare sa injunghie pe oricine

#60
212__H2O

212__H2O

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 23.11.2004
Pentru unii a fost prea excentric, dar in lumea de azi nu sunt multi oameni care sa isi dedice sau chiar sacrifice viata naturii. Emisiunile sale nu erau doar despre crocodili sau alte reptile, ci despre tot felul de alte animale, multe in pericol astazi. Traim intr-o lume nebuna si din pacate copiii sau nepotii nostri vor putea vedea tigri, urangutani, ursii panda si o gramada de pesti exotici doar pe la tv, poate in documentarele de arhiva realizate de Steve.  :mellow:  :confuzzled:

#61
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

View PostGreuHip, on Sep 4 2006, 20:24, said:

chiar daca a murit acum sau ca murea peste 10 ani clar e ca tot murea
trist e ca provenim dintr-un popor ce priveau moartea dintr-un unghi total diferit fata de ce lasati voi sa se vada
nu vreti sa facem o zi internationala, sa tinem momente de reculegere pentru un om inconstient ce si-a pus viata in pericol de nenumarate ori pentru a-si suplini lipsa adrenalinei?

daca te arunci de pe un bloc cu 10 etaje si mori se numeste sinucidere
omu si-a pus viata la bataie de cel putin 100 de ori si e ..vedeta ..erou ....
mi se pare normal ca a murit si cred ca si el era constient de ce se poate intampla
dar totusi vad ca majoritatea ii plangeti de mila

nu tot ce zboara se mananca

Ori era constient ori era inconstient? Alba sau Neagra?

Sa nu faci nimic toata viata si sa mori la 90 de ani e mai bine decat sa mori la 44 de ani facand ceea ce iti place?
Sau sa incerci sa te feresti toata viata de pericole si la 30 de ani sa faci un atac de cord (boala care omoara cei mai multi oameni anual) cum suna?
Maine vii indignat ca de ce plangea Andre Agassi cand s-a retras din tenis ca doar a jucat un sport tampit in care dadea cu o racheta intr-o minge?
Lumea plange dupa criminali precum Ceausescu, Brucan, Stalin, Lenin, Antonescu si alti "mari" conducatori de popoare. Asta ce rau a facut? Se plimba pe linga niste crocodili si isi punea propria viata in pericol (desi in ultimul timp cred ca si crocodilii se intrebau ce vrea nebunul asta de la ei).

#62
Danitzi

Danitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,723
  • Înscris: 02.11.2005
Pacat, nu-mi vine sa cred...

#63
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.
Pacat ca a murit in asa mod stupid.  :crying:
Imi place foarte mult ce a scris, semnatura, poza lui ronnie o'sullivan.

#64
mihaesadrian

mihaesadrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 13.02.2006
:confuzzled:    :deadtongue:  :crybaby:

R. I. P.

#65
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Pacat. "Zanatecul" asta a facut enorm pentru animale si in special pentru fauna din Australia.

#66
GreuHip

GreuHip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 29.07.2006

View Post212__H2O, on Sep 4 2006, 20:56, said:

Pentru unii a fost prea excentric, dar in lumea de azi nu sunt multi oameni care sa isi dedice sau chiar sacrifice viata naturii. Emisiunile sale nu erau doar despre crocodili sau alte reptile, ci despre tot felul de alte animale, multe in pericol astazi. Traim intr-o lume nebuna si din pacate copiii sau nepotii nostri vor putea vedea tigri, urangutani, ursii panda si o gramada de pesti exotici doar pe la tv, poate in documentarele de arhiva realizate de Steve.  :mellow:  :confuzzled:

eu cred ca voi nu ati auzit de emisiunea Teleenciclopedia care prezenta natura si animalele intr-un stil diferit fata de Steve Irwin si cel putin mie imi placea mai mult
nu e nevoie de terebilism sa observi natura  si sa stii ca sunt sute de oameni ce studiaza, filmeaza si ne prezinta natura
nu-ti fa probleme, sunt destule documentare pentru viitorii tai nepoti chiar mai bune decat ce facea Steve Irwin

View Postkill_them_all1000, on Sep 4 2006, 21:00, said:

Ori era constient ori era inconstient? Alba sau Neagra?

Sa nu faci nimic toata viata si sa mori la 90 de ani e mai bine decat sa mori la 44 de ani facand ceea ce iti place?
Sau sa incerci sa te feresti toata viata de pericole si la 30 de ani sa faci un atac de cord (boala care omoara cei mai multi oameni anual) cum suna?
Maine vii indignat ca de ce plangea Andre Agassi cand s-a retras din tenis ca doar a jucat un sport tampit in care dadea cu o racheta intr-o minge?
Lumea plange dupa criminali precum Ceausescu, Brucan, Stalin, Lenin, Antonescu si alti "mari" conducatori de popoare. Asta ce rau a facut? Se plimba pe linga niste crocodili si isi punea propria viata in pericol (desi in ultimul timp cred ca si crocodilii se intrebau ce vrea nebunul asta de la ei).

fa rost de filmul cu Andre Agassi si plange alaturi de el poate o sa te simti mai bine

Edited by GreuHip, 04 September 2006 - 20:52.


#67
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005
Mie imi pare foarte rau , dar asta este viata.

MERGEM INAINTE !

#68
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

View PostGreuHip, on Sep 4 2006, 21:46, said:

eu cred ca voi nu ati auzit de emisiunea Teleenciclopedia care prezenta natura si animalele intr-un stil diferit fata de Steve Irwin si cel putin mie imi placea mai mult
nu e nevoie de terebilism sa observi natura  si sa stii ca sunt sute de oameni ce studiaza, filmeaza si ne prezinta natura
nu-ti fa probleme, sunt destule documentare pentru viitorii tai nepoti chiar mai bune decat ce facea Steve Irwin
fa rost de filmul cu Andre Agassi si plange alaturi de el poate o sa te simti mai bine

Tu cam ai idee cati bani a strans Steve Irwin prin emisiunile sale si pe cati i-a convins in Australia ca e necesar sa-si salveze natura de pe meleagurile natale? La Teleenciclopedia se uita lumea: "Mama ce frumos" sau "Ba ce voce are Pitis asta" si cam asta e tot. Daca acest om facea acele lucruri numai pentru el puteai sa spui ca era un idiot dar atata timp cat el a incercat sa faca ceva bun...

#69
wizZard

wizZard

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 29.03.2005
Fani care lasa flori la Australia Zoo :down:
[ http://upload.wikimedia.org/wikinews/en/5/56/Australia_Zoo_mourners.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#70
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
2 bad!
ciudat si ghinionist mod de a muri ... desi pare o chestie normala ca dupa ce te joci cu serpii si "dai suturi in oua la crocodili" sa mori dintr-o chestie tampita. oricum a ramas in istorie prin ceea ce a facut, dar si prin modul de a muri (ca din cate am inteles e doar al doilea caz de moarte datorat pisicii de mare).

p.s. eu am ramas si mai surprins azi cnad am citit stirea pentru ca traiam cu impresia  ca ar fi murit acum vreo 2 ani. asa se zvonise...a mai auzit cineva zvonul asta in trecut?

#71
212__H2O

212__H2O

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 23.11.2004

View PostGreuHip, on Sep 4 2006, 22:46, said:

eu cred ca voi nu ati auzit de emisiunea Teleenciclopedia ...
nu-ti fa probleme, sunt destule documentare pentru viitorii tai nepoti chiar mai bune decat ce facea Steve Irwin

Well, kill_them_all1000 a remarcat ca eu ma refeream la faptul ca peste f. putin timp tigrii si multe alte specii vor "exista" doar prin documentare.  -_-
Steve, mai mult decat altii, s-a luptat in felul sau pentru a readuce oamenii aproape de natura si pentru a o proteja. RIP.

#72
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
Nu e nimic neobisnuit in faptu' ca i-a sunat ceasu...nu ?
Si eu am scos placa mea de baza de 20 de ori din carcasa..da' la un moment dat am rupt niste urechi de la sloturile IDE.....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate