Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Steve Irwin a avut un accident ?

- - - - -
  • Please log in to reply
245 replies to this topic

#235
alex_weas

alex_weas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 14.07.2006
ati gasit careva filmarea cu el ??   RIP

Edited by alex_weas, 12 September 2006 - 04:21.


#236
denis.m

denis.m

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 23.02.2005
se pare ca fanii lui Irwin au acelasi IQ ca raposatul:


"At least ten stingrays have been found dead and mutilated on Australia’s eastern coast in the last week in what conservationists believe could be revenge attacks for the death of Steve Irwin, the popular naturalist and television personality."

http://www.timesonli...2353742,00.html

 GoGiluGo, on Sep 6 2006, 17:21, said:

sper ca, copiii lui sa continue ce a facut minunatul lor tata

sa hartuiasca animale nevinovate si de mutle ori captive?  :death:

#237
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005
O buna parte din cei ce au scris aici habar nu au despre cine vorbesc. Steve Irwin a fost mult mai mult decat un mediatizat vanator de crocodili. Sau poate voi doar pe Animal Planet l-ati vazut, nu stiu. Recomand sa va documentati putin inainte sa postati. Sa nu uitati ca el a murit in timp ce filma o emisiune pentru copii!! Iar daca vreti sa va si explic ce inseamna asta: intodeauna a incercat sa arate ca ne distrugem singuri planeta si ca unele vietuitoare nu sunt asa periculoase sau de temut, ci doar trebuiesc respectate. Intradevar asta este o idee pentru care merita sa lupti. Poate nu sa mori, dar asta a fost, tragica ironie a lovit din nou...


Sa-i fie tarana usoara! :worthy:

Edited by UnForsaken, 12 September 2006 - 14:06.


#238
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

 denis.m, on Sep 12 2006, 15:01, said:

sa hartuiasca animale nevinovate si de mutle ori captive?  :death:
hai fii serios... vrei sa spui ca daca primesti un sut in fund azi ramai afectat pentru restul vietii ?
multe din animalele alea captive erau acolo pentru ca s-au apropiat de zone populate, daca nu le lua el cineva urma sa le omoara. ma rog, nu ma lua ca fan irwin, pentru ca nu sunt, dar exagerezi cu mult.

#239
rsimion

rsimion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 31.03.2006

 H725, on Sep 4 2006, 10:08, said:

Sa ii veneram pe:
dresorii de lei
cei care stau cu 1000 scorpioni intr-o cusca
baga capul in gura crocodilului
fac alpinism fara coarda de siguranta
...

macar fac cu adevarat ce isi doresc, traiesc pentru o pasiune pe care o au, nu doar se uita la tv...

#240
Oceni_haraso

Oceni_haraso

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 24.03.2005

 denis.m, on Sep 12 2006, 15:01, said:

se pare ca fanii lui Irwin au acelasi IQ ca raposatul:
"At least ten stingrays have been found dead and mutilated on Australia’s eastern coast in the last week in what conservationists believe could be revenge attacks for the death of Steve Irwin, the popular naturalist and television personality."

http://www.timesonli...2353742,00.html
sa hartuiasca animale nevinovate si de mutle ori captive?  :death:

Deh, va e greu sa va abtineti, nu?
Totdeauna se vor gasi unii care sa reactioneze exagerat...

Dar de aici pana la concluzia pe care o tragi...

E greu de imaginat ca Steve Irwin nu ar fi aprobat cu nici un chip asa ceva? Daca accidentul nu ar fi fost mortal,  daca ar fi fost doar o intepatura, chit ca una foarte grava, care ar fi necesitat spitalizare, crezi ca Steve Irwin ar fi purtat pica pisicilor de mare?
In sfarsit... chiar nu va inteleg atitudinea...
Mie mi se pare de o meschinarie greu de egalat!

Edited by Oceni_haraso, 12 September 2006 - 23:15.


#241
cattani

cattani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 24.02.2005
dumnezeu sa-l odihneasca in pace.
steve a fost un om curajos care a ajuns in multe locuri unde nu a calcat picior de om. a deschis noi orizonturi in studiul animalelor.
accidentul a fost complet imprevizibil si nu te poti pune cu soarta. cred ca asa a vrut dumnezeu.

RESPECT steve irwin !

#242
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Am vazut la tv ca in nordul Australiei au aparut niste pisici de mare masacrate de fanii lui Steve in semn de razbunare. Evident ca aia sunt dereglati psihic. Fani... :nonobad:

#243
bchendran

bchendran

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 28.05.2005

Quote

Am vazut la tv ca in nordul Australiei au aparut niste pisici de mare masacrate de fanii lui Steve in semn de razbunare. Evident ca aia sunt dereglati psihic. Fani...
Cred ca face Steve ture-n mormant. Daca asta fac fanii lui, inseamna  ca a murit chiar degeaba.
Una peste alta: toata viata si activitatea lui a fost pentru ca oamenii sa inteleaga mai bine animalele si sa fie toleranti fata de ele.

#244
alintata

alintata

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 06.06.2006

 dreaQ, on Sep 13 2006, 13:07, said:

Am vazut la tv ca in nordul Australiei au aparut niste pisici de mare masacrate de fanii lui Steve in semn de razbunare. Evident ca aia sunt dereglati psihic. Fani... :nonobad:


cred ca cei care fac asta au doar nevoie de putina publicitate, vor sa se faca remarcati cumva si acum au gasit "un moment propice" daca imi este permis sa spun asta despre moartea unui om care a reusit sa impresioneze o planeta intreaga.
acei oameni nu pot fi numiti fani pt ca adevaratii fani ai lui i-au inteles munca si, cel mai important, au invatat sa respecte natura asta frumoasa asa salbatica cum este.
tocmai in spectacolul salbaticiei este frumusetea lumii in care traim si asta a vrut sa trezeasca in noi: admiratie, dar nu pt el ....

a fost un adevarat OM, de o modestie memorabila, avand o energie exuberanta, uneori molipsitoare. era extraordinar cum reusea sa ne transmita toata fericirea si incantarea momentului in care intalnea orice vietate, majoritatea infricosatoare, periculoase si hidoase... dar asta era Steve Irwin! Dumnezeu sa il odihneasca in pace, caci a murit facand ce ii placea.

de am putea sa invatam de la el macar sa ne traim viata cu aceeasi bucurie si intensitate......

#245
Fata_morgana

Fata_morgana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 06.04.2005
La vita e bella, Steve Irwin!

Attached File  irwin_steve.jpg   26.21K   41 downloads
- Doamne, uita-te la el cat poate sa planga pentru crocodilul ala... da-o incolo de treaba... ca nu e in toate doagele...
Pe Animal Planet era un episod din The Crocodile Hunter. Unul din crocodilii preferati ai lui Steve Irwin murise si el plangea, plangea in hohote, ca si cum ar fi pierdut un prieten drag...
Bineinteles ca prietenii mei, stiind cat il admir, nu puteau scapa ocazia sa ma tachineze...

- Manca-l-ar crocodilli pe Steve Irwin!
- Doamne, incetati, voi chiar nu pricepeti? Eu am plans cand a murit Asimov (si Asimov era in varsta), chiar nu vreau sa-mi imaginez cat as plange si cat de rau m-ar durea daca i s-ar  intampla ceva lui Steve Irwin!

Dar, suprinzator, n-am plans.
Sa fie  pentru ca nu am crezut?  Pentru ca nu am reusit sa impac imaginea unui om atat de plin de viata cu ideea de moarte? Poate...

In antichitate erau Parcele, cele care masurau si taiau firul vietii. Chinezii spun ca fiecare om  are sorocit un numar de respiratii, cand se termina, mori. Alta varianta, bataile de inima. In "Regele Lear" (daca nu ma insel): "Omul se naste plangand. Cand termina cat are de plans, moare."

Poate e putin altfel: ne nastem cu anumite provizii, limitate: respiratii, batai de inima, plansete,  fericire, entuziasm... si altele
Cand se termina una, oricare din ele, cea din care consumam cel mai mult, cel mai repede, murim.

Cred ca Steve Irwin si-a consumat entuziasmul. Avea atata entuziasm, atata viatalitate... ardea o cantitate mult mai mare de entuziasm decat un om obisnuit...
E posibil ca asta sa fie  motivul pentru care nu am plans. A  trait frumos.   :)
M-au uimit, in schimb,  reactiile intalnite pe net. Au fost unii care pareau ca se bucura. Altii care spuneau ca "sunt atatia oameni care au murit in razboi,  pentru aia merita  sa plangeti , nu pentru  Steve  Irwin".
Dar nu pot sa plang pentru niste necunoscuti. Pot sa fiu impresionata. Sa ma socheze soarta lor, sa fiu revoltata...
Dar, ca durerea sa capete contur, trebuie sa ii pot atribui o "adresa". Un chip. Un caracter.

Am vazut mai demult, un film: "Procesul de la Nurenberg." Cu scene din lagarele de concentrare. Iar oamenii din acele scene nu erau actori...

Dar, de plans, am plans pentru tatal care gasea undeva forta sa rada sfasietor de vesel si sa ii spuna copilului: "Vezi in ce locuri frumoase te-a adus tata?"
Pentru el si nu pentru altcineva, chiar daca era doar un personaj dintr-un film. Pentru ca se apropiase de sufletul meu intr-un mod care il facea de neinlocuit.

La fel si vanatorul de crocodili... De neinlocuit.

La vita e bella, Steve Irwin!
Exista o multime de motive pentru care sustin asta chiar si cand sunt trista.
Tu ai fost (si esti inca)  unul dintre ele. Attached File  40.gif   182bytes   12 downloads
Si astazi m-am uitat la Animal Planet. :)

-------------------------------
Am scris asta in ziua in care am fost in stare sa ma uit, prima data dupa ce am aflat de moarte lui Steve Irwin, la Animal Planet.
Personala, scrisa mai mult pentru mine, la inceput nu era menita sa ramana decat pe blog. Dar, in ultimul timp, am intalnit atatea reactii... deplasate, in legatura cu accidentul lui Steve Irwin, incat am simtit nevoia sa pun textul si aici. Nu stiu... ca un fel de omagiu...
Sunt oameni care fac lumea mai frumoasa doar pentru ca fac parte din ea. Si Steve Irwin era unul dintre ei.

Edited by Fata_morgana, 29 September 2006 - 09:00.


#246
rrsae

rrsae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 08.10.2006
in decurs de o luna si ceva au plecat din lumea asta doi oameni deosebiti:

crocodile HUNTER
paul HUNTER

RIP BOTH

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate