Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
lentile de contact vs ochelari d...

Eroare zoom la Lumix FZ82

kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...
 ANCOM: Localizarea apelantului la...

Marirea numarului de echipe calif...

Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?
 Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 

Steve Irwin a avut un accident ?

- - - - -
  • Please log in to reply
245 replies to this topic

#73
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006
MI-ati provocat o stare adanca de vomitiv.

Pai ba, in loc s-apreciati cand un om face totul din pasiune, din dragoste pentru cunoastere, voi dati cu cacat spunand ca si-o cauta?

Lasati-ma sa borasc, mi-e greu sa postez acum.

RIP Steve.

#74
GreuHip

GreuHip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 29.07.2006

 Graveland, on Sep 4 2006, 22:40, said:

MI-ati provocat o stare adanca de vomitiv.

Pai ba, in loc s-apreciati cand un om face totul din pasiune, din dragoste pentru cunoastere, voi dati cu cacat spunand ca si-o cauta?

Lasati-ma sa borasc, mi-e greu sa postez acum.

RIP Steve.

esti trist
Omu ala din pasiune pentru animale si natura si-a pus in joc viata si viitorul familiei de nenumarate ori. Intr-un final a patit-o si acum oameni ce nu vad decat intr-o directie il compatimesc.
nu mai pierde timpul cu boratul, continua munca omului du-te si pupa reptilele, pestii sau mai stiu eu ce guvid

Edited by GreuHip, 04 September 2006 - 22:03.


#75
submit

submit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 15.04.2005
Ce ironie. Sa te iei in brate cu zeci de crocodili, si sa te omoare ceva ce n-a omorat niciodata pe nimeni.

 GreuHip, on Sep 4 2006, 20:24, said:

nu vreti sa facem o zi internationala, sa tinem momente de reculegere pentru un om inconstient ce si-a pus viata in pericol de nenumarate ori pentru a-si suplini lipsa adrenalinei?

daca te arunci de pe un bloc cu 10 etaje si mori se numeste sinucidere
omu si-a pus viata la bataie de cel putin 100 de ori si e ..vedeta ..erou ....
mi se pare normal ca a murit si cred ca si el era constient de ce se poate intampla
dar totusi vad ca majoritatea ii plangeti de mila

nu tot ce zboara se mananca
You've got some issues man (desi cred ca jignesc anumite minoritati sexuale zicandu-ti tie "man")

Zi-mi niste lucruri pe care le-ai facut in viata ta, intr-o alta postura corporala decat cea stand cocosat la birou pe SP. Nu aminti de mers la bucatarie, stim ca de fapt iti dau parintii cu lingurita la birou.

#76
GreuHip

GreuHip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 29.07.2006

 submit, on Sep 4 2006, 23:05, said:

Ce ironie. Sa te iei in brate cu zeci de crocodili, si sa te omoare ceva ce n-a omorat niciodata pe nimeni.
You've got some issues man (desi cred ca jignesc anumite minoritati sexuale zicandu-ti tie "man")

Zi-mi niste lucruri pe care le-ai facut in viata ta, intr-o alta postura corporala decat cea stand cocosat la birou pe SP. Nu aminti de mers la bucatarie, stim ca de fapt iti dau parintii cu lingurita la birou.

e de ajuns ca am urcat pe primele 3 varfuri din muntii Carpati din Romania ? sau trebuie sa mai spun ?
tu cam ce-ai facut de te crezi zmeu ? moron

#77
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005

 GreuHip, on Sep 4 2006, 23:02, said:

esti trist
Nu stiu cine e mai 'trist'. Cineva care compatimeste un om care a adus beneficii naturii si lumii inconjuratoare cu pretul vietii, care a trait fiecare clipa si care a murit fericit sau cel care spune despre orice semen al sau "bine ca a murit".

:puke:

#78
Cea Care

Cea Care

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 05.08.2006
hai sa-ti zic ceva Greuhip. nu este adevarat ca nevasta si copilul stateau mai mult singuri. de fapt ii lua pe oriunde se ducea, iar sotia lui a fost direct implicata in multe calatorii de-ale sale. si nu cred ca pe teleenciclopedia sunt prezentate lucrurile cum o facea el. mie nu-mi place teleenciclopedia pentru ca ma plictisea enorm modalitatea in care era prezentat totul. preferam sa aflu aceleasi chestii din documentare de pe discovery si animal planet. este diferenta intre teleenciclopedia si emisiunile sale.

Edited by Cea Care, 04 September 2006 - 22:19.


#79
GreuHip

GreuHip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 29.07.2006

 crz, on Sep 4 2006, 23:11, said:

Nu stiu cine e mai 'trist'. Cineva care compatimeste un om care a adus beneficii naturii si lumii inconjuratoare cu pretul vietii, care a trait fiecare clipa si care a murit fericit sau cel care spune despre orice semen al sau "bine ca a murit".

:puke:

documentare erau deja facute despre majoritatea daca nu chiar despre toate animalele pe care le-a prezentat Steve Irwin si erau mai stiintifice si mult mai bine inchegate
daca va-ti trezit cu Animal Planet si altceva nu ati mai vazut in viata voastra normal ca plangeti de mila sinucigasului astuia
zi mai exact care e beneficiul ala asa mare
iti zic eu sentimentul de tristete e ultimul lucru care ma caracterizeaza si daca ai fi folosit partea aia a corpului care opreste sa te ploua in gat nu ai mai fi postat


@Cea Care  toate documentarele care te fascineaza pe tine sunt facute pentru a impresiona lumea si nu au nimic in comun cu realitatea, de fapt asta e scopul lor sa faca rating nu sa exprime exact cum stau lucrurile
aceste aspecte se observa cel mai bine in documentarele facute despre Romania unde se abereaza constant si ni se denatureaza cultura si traditiile

Edited by GreuHip, 04 September 2006 - 22:25.


#80
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,279
  • Înscris: 10.04.2006

 bubalus, on Sep 4 2006, 22:29, said:

oricum a ramas in istorie prin ceea ce a facut, dar si prin modul de a muri (ca din cate am inteles e doar al doilea caz de moarte datorat pisicii de mare).

Al treilea . Al doilea a fost in 1945 , un copil aborigen .

#81
igraine

igraine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 08.03.2006
Lasati-l pe GreuHip... e un caz irecuperabil... patam memoria omului sa ne luam la harta pe thread-ul asta.

"Just have a look at this snaik. It is so beaaautiful!" RIP , Steve...

#82
355

355

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 02.11.2005
o adevarata legenda...pentru toti oamenii de pe planeta...
nici nu pot sa-mi exprim regretul....RIP Steve Irwin...

Edited by 355, 04 September 2006 - 22:25.


#83
Cea Care

Cea Care

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 05.08.2006
si inca o chestie Greuhip. daca zici despre el ca e un sinucigas, probabil asa spui si despre pompieri. si ei stiu ca e posibil sa moara de fiecare data cand au o interventie. vorbesti prostii omule.

#84
355

355

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 02.11.2005
GreuHip ....cateva milioane de oameni te contrazic. Cateva miliarde te-a contrazice daca te-ar auzi.
LASA-NE CU MINTEA AIA BOLNAVA A TA si cu gandirea retrograda! :angry:

#85
codz

codz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.02.2006
Cine jigneste memoria unui australian indragostit de animale, care si-a dedicat viata gradinii zoologice din Australia si pasiunii lui pentru crocodili, sunt pusti puerili care circula si-si pierd timpul fara scop pe aici pe forum. Si eu am urmarit cu mare placere emisiunile lui Steve Irwin si am fost socat de moartea lui la 44 de ani, chit ca a fost un astfel de ghinion sau ar fi fost in altfel de accident legat de animale veninoase, periculoase, sau chiar daca ar fi fost accident de avion, de masina etc. Omul acesta a facut ceva cu pasiune in viata, a trait la maxim, a lasat o mostenire si va ramane pentru posteritate ca 'crocodile hunter'. Sper ca si generatiile viitoare sa-l revada la tv, desi este tendinta ca cei care se nasc dupa moartea unor personaje sa nu le mai dea importanta - pustii dau importanta doar persoanelor contemporane, de preferat pana in varsta a doua. Pacat pentru copii lui, se putea intampla in mai multe feluri, cum la fel de bine putea sa nu se intample. Pacat pentru ca era un om vesel, dedicat. RIP Steve!

#86
GreuHip

GreuHip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 29.07.2006
cred ca tu inchideai ochii cand pupa un sarpe de frica sa nu-l muste
si ai ramas frustrat ca nu mai are cine sa-ti provoace acele emotii

ar fi fain sa amintiti acele mari beneficii pe care le-a adus
sunt numeroase persoane care aleg sa serveasca natura si nimeni nu le recunoaste meritele
pentru ca  Steve Irwin v-a fost bagat pe gat mass-media acum ca a murit il faceti erou si ii aduceti niste merite nejsutificate

Edited by GreuHip, 04 September 2006 - 22:39.


#87
bibicu13

bibicu13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 27.12.2004
RIP

#88
355

355

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 02.11.2005
GreuHip, nu conteaza ce faceam eu sau ce faceau ceilalti cand ne uitam la emisiunile lui.
Nu te priveste si nu trebuie sa-i patezi imaginea unui asemenea om, un om legendar...

#89
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 28.04.2004
HopUsor calmeaza-te! Insisti in a sustine o prostie!
Dincolo de orice altceva, insusi faptul ca sunt atitia care te contrazic aici, dovedeste ca omul ala a insemnat intradevar ceva pt omenire.

"Cand doi iti spun ca esti beat, du-te de te culca!"

#90
GreuHip

GreuHip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 29.07.2006
eu cred ca voi nu ati pus mana pe un sarpe in viata voastra sau poate nu ati vazut o caprioara, un urs decat la gradina zoologica si va fascineaza enorm sa va traiti viata la TV
ideea e ca ma doare-n cot de el si nu consider ca a adus contributii stiintei sau ca a facut noi descoperiri
pur si simplu s-a apropiat mai mult de animale si le-a deranjat modul lor de viata in consecinta a fost atacat si ranit de numeroase ori

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate