Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...
 Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...

Masinile cu volan pe dreapta - de...
 Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...

RCS-RDS devine Digi Romania
 Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...

La multi ani @iogamac!
 

web hosting+domeniu .ro

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
Sioux

Sioux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 13.01.2004
as vrea sa intru si eu in lumea asta noua(pt mine)
vreau web hosting + domeniu .ro (numai proprietatea mea)+ web site (se amana un pic din lipsa de fonduri)
am tot cautat si nu stiu ce sa aleg sau ce sa fac:
1 sa imi cumpar singur domeniu si apoi sa imi gasesc web host
2 sa apelez la o firma care imi ofera si domeniu si gazduire
3 ce tip de gazduire mi-ar trebui pt un mic magazin cu vanzare online
4 cam cat ar putea sa coste un site care poate vinde online 50 de produse de exemplu


va rog nu dati tare cu biciu  :notangel: , nu ma pricep si poate am facut ceva greseli....


multumesc

#2
blackjackmania

blackjackmania

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 28.08.2006

View PostSioux, on Sep 1 2006, 22:11, said:

as vrea sa intru si eu in lumea asta noua(pt mine)
vreau web hosting + domeniu .ro (numai proprietatea mea)+ web site (se amana un pic din lipsa de fonduri)
am tot cautat si nu stiu ce sa aleg sau ce sa fac:
1 sa imi cumpar singur domeniu si apoi sa imi gasesc web host
2 sa apelez la o firma care imi ofera si domeniu si gazduire
3 ce tip de gazduire mi-ar trebui pt un mic magazin cu vanzare online
4 cam cat ar putea sa coste un site care poate vinde online 50 de produse de exemplu
va rog nu dati tare cu biciu  :notangel: , nu ma pricep si poate am facut ceva greseli....
multumesc

daca nu stii sa lucrezi in html, css, php sau asp, ti-as recomanda sa te duci la o firma profesionista care face site-uri. pentru un magazin virtual, tinand cont ca ai un magazin cu o baza de date care sa spunem ca iti si inregistreaza traficul samd, probabil undeva intre 150-300MB ti-ar fi ok.
site-ul poate sa aiba si 1.000 de produse, pretul ar trebui sa fie la fel. din cate stiu eu, o astfel de solutie - creare site + hosting + cumparare domeniu + optimizare + promovare standar - ar fi in jur de 1000 RON daca vrei magazin cu cos de cumparaturi, utilizatori samd.

Edited by blackjackmania, 03 September 2006 - 02:06.


#3
Sioux

Sioux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 13.01.2004
merci pt raspuns, ai cumva si datele unei firme care ar oferii pretul ala ?

#4
cheloo emil

cheloo emil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 08.11.2005

View Postblackjackmania, on Sep 3 2006, 03:03, said:

daca nu stii sa lucrezi in html, css, php sau asp, ti-as recomanda sa te duci la o firma profesionista care face site-uri. pentru un magazin virtual, tinand cont ca ai un magazin cu o baza de date care sa spunem ca iti si inregistreaza traficul samd, probabil undeva intre 150-300MB ti-ar fi ok.
site-ul poate sa aiba si 1.000 de produse, pretul ar trebui sa fie la fel. din cate stiu eu, o astfel de solutie - creare site + hosting + cumparare domeniu + optimizare + promovare standar - ar fi in jur de 1000 RON daca vrei magazin cu cos de cumparaturi, utilizatori samd.

e  prea putin 1000 RON pt. ce zici tu acolo :rolleyes: . Sa-mi arati si mie firma care ofera toate acesta in banii aia !

#5
Sioux

Sioux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 13.01.2004
si mie mi s-a parut cam putin, eu am primit oferte de la 1500 ron pana la 3200 ron e adevarat ca cea din urma ofera 1 an gazduire + 1 an optimizare si avut grija de site pe langa un design unic .....

imi puteti spune cat de mult conteaza ca site-ul sa fie gazduit sau nu pe servere din Bucuresti/Romania sau SUA ?

#6
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
pai depinde cui te adresezi
viteza de incarcare ar fi un pic mai mica daca ai server in usa si vizitatori romani sau viceversa

#7
Sioux

Sioux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 13.01.2004
am rezolvat problema si cu gazduirea si cu site-ul ;)

#8
doms

doms

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.09.2006
Salut prieteni!

M-am obosit mult timp cu niste firme de doi bani, care se ocupau cu gazdirea siturilor mele, insa acum pare ca am gasit solutia perfecta! Asta da si felicitari pt firma!!!
www.bestinhosting.net           :coolspeak:

Credeti-ma asta merita. Va dau si un exemplu: www.piatamare.ro  asta e una din siturile mele, si merge perfect de atunci de cand m-am mutat aici. Succes tuturor!
Take care

#9
Mafioto

Mafioto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 22.07.2006

View Postdoms, on Sep 20 2006, 14:02, said:

Salut prieteni!

M-am obosit mult timp cu niste firme de doi bani, care se ocupau cu gazdirea siturilor mele, insa acum pare ca am gasit solutia perfecta! Asta da si felicitari pt firma!!!
www.bestinhosting.net           :coolspeak:

Credeti-ma asta merita. Va dau si un exemplu: www.piatamare.ro  asta e una din siturile mele, si merge perfect de atunci de cand m-am mutat aici. Succes tuturor!
Take care

pustiu mai usor cu reclama

www.bestinhosting.net - nu am auzit de ei , se incarca greu site-ul , dns reportul sangereaza (http://www.dnsreport...stinhosting.net ) si nici preturi mici nu au

Edited by Mafioto, 20 September 2006 - 13:11.


#10
Alex_Dum

Alex_Dum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 13.07.2006
il ultima vreme e plin de fegheti incognito ce se gandesc sa dea o tzapa

#11
Mafioto

Mafioto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 22.07.2006

View PostAlex_Dum, on Sep 20 2006, 14:44, said:

il ultima vreme e plin de fegheti incognito ce se gandesc sa dea o tzapa

bine zis  :D

#12
MihaiCraciun

MihaiCraciun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.09.2006
intradevar la crearea site-urilor sunt unele firme extrem de nesimtite, sunt in stare pentru un site simplu de 5 html-uri sa-ti ia 1000e....

oricum pentru un magazin virtual pretul pietei e de cam 500E fara tva... bine se mai discuta anumite amanunte care mai scade sau ridica pretul depinde de preferintele clientului,

dar daca tot nu dispuii de sume in genul, nu cred ca ar fi greu sa puii un script....

Cat despre webhosting, am gasit o firma destul de interesanta, care pe mine ma multumeste, si ca spatiu si ca pret.... + ca la acelasi pret iti gazduiesc unde vrei tu , si in state si in romania ... tu alegi ( www.gazduire-site.com ) , site-ul vad ca nu l-au terminat baietii (sau mai bine zis template-ul , mai putin important asta atata timp cat ei vand gazduirea si nu sunt webdesigneri , sau ma rog.

Preturile la domenii variaza, eu unu l-am vrut repede am dat 50E si a doua zi era activat ... altii in schimb se uita la 10 e in plus si isi iau cu mai putin, am facut si eu asta, mi-a fost activat domeniu intr-o saptamana... deja ma gandeam ca am pierdut banii :)

#13
Alex_Dum

Alex_Dum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 13.07.2006

View PostMihaiCraciun, on Sep 22 2006, 22:44, said:

intradevar la crearea site-urilor sunt unele firme extrem de nesimtite, sunt in stare pentru un site simplu de 5 html-uri sa-ti ia 1000e....

oricum pentru un magazin virtual pretul pietei e de cam 500E fara tva... bine se mai discuta anumite amanunte care mai scade sau ridica pretul depinde de preferintele clientului,

dar daca tot nu dispuii de sume in genul, nu cred ca ar fi greu sa puii un script....

Cat despre webhosting, am gasit o firma destul de interesanta, care pe mine ma multumeste, si ca spatiu si ca pret.... + ca la acelasi pret iti gazduiesc unde vrei tu , si in state si in romania ... tu alegi ( www.gazduire-site.com ) , site-ul vad ca nu l-au terminat baietii (sau mai bine zis template-ul , mai putin important asta atata timp cat ei vand gazduirea si nu sunt webdesigneri , sau ma rog.

Preturile la domenii variaza, eu unu l-am vrut repede am dat 50E si a doua zi era activat ... altii in schimb se uita la 10 e in plus si isi iau cu mai putin, am facut si eu asta, mi-a fost activat domeniu intr-o saptamana... deja ma gandeam ca am pierdut banii :)
esti deja al 2-lea care vine aici si face spam....paradoxal primu vostru mesaj e despre gazduire-site.com

#14
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
Deja pare vrajeala cu activarea la cine da mai mult i se activeaza mai repede si cine da mai putin dureaza o saptamana.. asta da de gandit ce firma e in spatele siteului.

#15
MihaiCraciun

MihaiCraciun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.09.2006

View PostAlex_Dum, on Sep 22 2006, 23:05, said:

esti deja al 2-lea care vine aici si face spam....paradoxal primu vostru mesaj e despre gazduire-site.com

Vorbeam de 2 firme diferite ... gazduire-site.com mi l-a activat intr-o zi ... iar pagina web in 7 .... iar cand mi l-a activat am avut surpriza sa vad ca si-au pus nameserverele si la ei pe server obligandu-ma sa cumpar 3 luni de gazduire ca sa-mi pot schimba nemaserverele... pentru ca suportul tehnic la ei e de kkt, cand ii suni persoana cu care tre sa vb. nu e in firma ... iar prin mail mai bine iti bagi ceva ...

ma rog eu unu am o groza de draci pe ei ...

View PostAlex_Dum, on Sep 22 2006, 23:05, said:

esti deja al 2-lea care vine aici si face spam....paradoxal primu vostru mesaj e despre gazduire-site.com


scuze daca crezi lucru asta , incercam sa-l ajut pe pushtiu de mai sus cu un sfat ... so ... back off

#16
domenii

domenii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 16.01.2005
E absurd ce spui.
Cum sa te oblige sa iei gazduire de la ei? Puteai oricand sa schimbi nameserverele la domeniile .ro pe site-ul ROTLD.

#17
mendis

mendis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 27.09.2006
Cel mai bine faci site-ul in cauza pe un freehost(exista cu php/mysql).
Cand il ai gata si vezi ca iti merge il muti pe un domeniu k lumea si pe un hosting k lumea. Gasesti o gramada pe net, nu o sa fac reclama :)

#18
who i'm?

who i'm?

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.09.2006

View PostSioux, on Sep 3 2006, 19:56, said:

si mie mi s-a parut cam putin, eu am primit oferte de la 1500 ron pana la 3200 ron e adevarat ca cea din urma ofera 1 an gazduire + 1 an optimizare si avut grija de site pe langa un design unic .....

imi puteti spune cat de mult conteaza ca site-ul sa fie gazduit sau nu pe servere din Bucuresti/Romania sau SUA ?

  Inra aici frate [/b]bestinhosting.net si primest tot ce-ti trebuie inclusiv CALITATE la PRETURI  FOARTE MICI!!! eu lucrez cu iei.  :first:  Te salut si mut succes

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate