Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 

Catalog plin, magazin gol!

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#37
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006

 don_dannielo, on Jan 20 2007, 16:16, said:

Cum nu era de ajuns, in cateva ore ma suna alta duduie de la nustiu ce firma de sondaje bla bla. O intreb de unde are numarul, cica sunt generate aleator. Sa mori tu, eu de 3 ani am numarul asta si nu am primit nici macar un singur telefon inoportun pana acum, cand 2 firme belea mi-au aflat numarul.

Cine o fi de vina pentru rahaturile astea, DC sau curierul, putin imi pasa.
:roflmaofast:

P.S. Mie mi s-a urât de DC.. Când mă mai duc pe acolo, mă aștept să nu găsesc ce-mi trebuie.. ^_^ => no more stress! :lol:

Aproape că am reținut ce au pe stoc și ce nu (& ce pot avea și ce nu). <_<

Edited by BadBoyBlue, 21 January 2007 - 02:20.


#38
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,874
  • Înscris: 06.10.2003
La DC am fost o singura data, si am iesit repede, dupa ce am vazut ce preturi practica ...
Acuma astept sa apara routerul DLink DI624 prin Cluj, nici un magazin de unde cumpar in mod curent componente IT nu-l are si nici nu-l poate aduce..deh ...furnizorii...

Cat despre cumparatul pe net ...n-am incredere ca ceea ce comand o sa si primesc ...sau o sa-l primesc functional...Si apoi drumuri pe la sediul firmei daca se strica vreo componenta in garantie( o placere cand nu e in orasul unde locuiesti )...

#39
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006
Eu am placa video cumpărată de la DC, de pe net.. Și nu sunt din București, ci din Buzău.. :)

#40
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Daca n-ati ras destul, va anunt ca azi am primit memory-stick-ul, in colet.

Chestia alba din stanga e memorystick-ul, chestia din dreapta e coletul in care a venit.

Attached File  22012007_001_.jpg   109.13K   94 downloads

#41
mascotzel

mascotzel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 07.06.2006

 don_dannielo, on Jan 22 2007, 14:04, said:

Daca n-ati ras destul, va anunt ca azi am primit memory-stick-ul, in colet.

Chestia alba din stanga e memorystick-ul, chestia din dreapta e coletul in care a venit.

22012007_001_.jpg

tu vorbesti serios?
:clapping:

Edited by mascotzel, 22 January 2007 - 14:24.


#42
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 05.06.2005
Mda, este foarte interesant cum in acelasi timp un mobo ajunge intr-o cutie de marime identica :lol: .

#43
dade

dade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 10.03.2006

 cods, on Jan 22 2007, 19:38, said:

Mda, este foarte interesant cum in acelasi timp un mobo ajunge intr-o cutie de marime identica :lol: .

Na ca nu am putut citi topicul inainte sa comand ceva de la DC.
Un switch KVM care nu mere nici de al naibii.

Sa mai incerc pe la garantii sau sa nu mai imi consum nervii cu ei??

#44
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

 dade, on Apr 11 2007, 23:51, said:

Na ca nu am putut citi topicul inainte sa comand ceva de la DC.
Un switch KVM care nu mere nici de al naibii.

Sa mai incerc pe la garantii sau sa nu mai imi consum nervii cu ei??

cum adica sa iti consumi nervii? mergi la garantie, bea o cafea si nu te enerva ca suntem oameni nu animale  :D

#45
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,443
  • Înscris: 06.06.2006

 dade, on Apr 11 2007, 23:51, said:

Na ca nu am putut citi topicul inainte sa comand ceva de la DC.
Un switch KVM care nu mere nici de al naibii.

Sa mai incerc pe la garantii sau sa nu mai imi consum nervii cu ei??
eventual o tai si pe scurtatura :lol: (ca sa-l completez pe @kappa)

Edited by kretzu77, 12 April 2007 - 08:43.


#46
dade

dade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 10.03.2006

 kretzu77, on Apr 12 2007, 09:42, said:

eventual o tai si pe scurtatura :lol: (ca sa-l completez pe @kappa)

:)

Am mers la service si am predat pachetelul. Pana acum nimic suspect. Poate nu e dracu chiar asa negru.

#47
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

 dade, on Apr 12 2007, 20:50, said:

:)

Am mers la service si am predat pachetelul. Pana acum nimic suspect. Poate nu e dracu chiar asa negru.

pai nu e negru deloc...e rosu...si locuieste intr-un depozit :confuzzled:  ....de calculatoare  :confuzzled: ....
kidding man....sper sa nu ai probleme cu garantia :coolspeak:

#48
dade

dade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 10.03.2006

 kappa_man84, on Apr 13 2007, 07:27, said:

pai nu e negru deloc...e rosu...si locuieste intr-un depozit :confuzzled:  ....de calculatoare  :confuzzled: ....
kidding man....sper sa nu ai probleme cu garantia :coolspeak:

Probleme is deja. Dureaza cica minim 2 saptamani. Sa mi-l vanda a durat 1 zi sa-l schimbe 2 saptamani :)

#49
conocotonocopîchiste

conocotonocopîchiste

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 28.11.2006

 dade, on Apr 13 2007, 18:07, said:

Probleme is deja. Dureaza cica minim 2 saptamani. Sa mi-l vanda a durat 1 zi sa-l schimbe 2 saptamani :)
se poate si mai rau :lol:
@kappa zicea sa bei o cafea; bine ca nu a spus la ce
in doua saptamani bei o cafea, dar nu la ceasca, la butoi :lol:
sper sa se rezolve

#50
Ade_Dear

Ade_Dear

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 23.03.2007
magazinele astea sunt motivul pt care am ajuns sa imi cumpar dvd-uri d la alimentara shi de la florarie... am intrat intr-un mag de calculatoare sa imi cumpar un adaptor bluetooth shi i-am spus la duduia aia care isi facea unghile ce vreau la care ea: "ce-i ala?" ii zik adaptor bluetooth i-l arat p raft... ea: "cosmine!!!!!!" sau e o fi strigat "ce-i ala bluetooth?" o aparut un tip nusht de unde... parea mai rasarit k aia ia bluetoothu se uita la el mi-l da sa il vad... eu il intreb ceva el: se uita p cutie.... se uita din nou.... raspunsul: "nu stiu". ma gandeam no bine omule dute-n colo am scos banii am platit shi am zburat....(era mai ieftin k in alte parti) o trecut mai multde un an de atunci... da eu in mag ala n-am mai intrat....

#51
raz_md

raz_md

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 27.09.2006

 alexutzu_boo, on Oct 25 2006, 15:04, said:

Puteam sa jur ca sunt Depozitul de Calculatoare...Eu am ramas cu un gust amar de fiecare data cand am avut o tentativa de a cumpara de la ei...Sunt f nesimtiti vanzatorii... :(


Nu stiu, io mi-am luat un router wireless de la ei si s-au purtat frumos cu mine....Adevarul e ca era pe stoc si nu prea aveau ce sa greseasca.  :D

#52
c_baias

c_baias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 02.01.2007
Am patit-o si eu cu franchiza de DC din Tg. Mures. Preturi mai mari cu 20-30% fata de site; 2 (doua)MB-uri pe socket AM2, pe stoc, din care una mATX.
Am cumparat insa de la Intend, din Cluj, online - 2 sisteme pentru niste amici. La primul am avut probleme, la instalare SO. Probleme cu un HDD WD160Gb. Instalam SO, un SP2, un office... asta depinde cat de departe ajungeam. La resetare, nu mai vedea HDD-ul. In plus, cand boot-a, boot-a foarte greu. Am dat jos HDD-ul, l-am testat cu tool-urile producatorului - totul ok. Pana la urma, am sunat la ei, mi-au dat un tip de la garantii, i-am explicat care e problema, iar el mi-a spus foarte lejer: "scoateti jumper-ul, si o sa mearga. SI DACA NU VA CONVINE CUM MERGE, IN TERMEN DE 30 DE ZILE DE LA DATA FACTURARII, NI-L PUTETI RETURNA, IMPREUNA CU O COPIE DUPA FACTURA, IAR NOI VI-L SCHIMBAM CU ALTEVA. SI ASTA E VALABIL PENTRU ORICARE DINTRE COMPONENTE".
Clar, vina a fost a mea, eu am lasat jumperul pe HDD, setat pe master; in instructiunile de utilizare scria "single no jumper".

PS: ambele sisteme functioneaza in prezent fara probleme.

Edited by c_baias, 17 April 2007 - 19:03.


#53
raz_md

raz_md

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 27.09.2006

 dade, on Apr 13 2007, 18:07, said:

Probleme is deja. Dureaza cica minim 2 saptamani. Sa mi-l vanda a durat 1 zi sa-l schimbe 2 saptamani :)


Hai sa iti zic o chestie. Eu unul n-am auzit niciodata de KVM. :P Daca iti iei si tu branduri din astea. Sunt sigur ca nu trebuie sa fie CISCO ca sa mearga...merge si un trendnet sau altele mai bune. Daca te interesai un pic inainte si luai ceva poat un pic mai scump dar mai fiabil....Io zic ca e vina ta.

Partea cu 2 saptamani, crede-ma e putin. La Best am stat mult mai mult....si nu din cauza lor, probabil si DCul ca si ei le trimit la producator/importator si u fac ei serviceul adica reparatia sau inlocuirea.

Edit : Iar am mai laut un trendnet de la ei, de data asta pt mine, nu aveau bineinteles pe stoc ce vroiam eu, dar am gasit alt model care sa-mi placa. Si ca to zicea cineva de preturile de pe site, am iesit aproape la acelasi pret, ca la ei pe site transportul costa....

Edited by raz_md, 22 April 2007 - 02:56.


#54
dade

dade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 10.03.2006

 raz_md, on Apr 22 2007, 03:52, said:

Hai sa iti zic o chestie. Eu unul n-am auzit niciodata de KVM. :P Daca iti iei si tu branduri din astea. Sunt sigur ca nu trebuie sa fie CISCO ca sa mearga...merge si un trendnet sau altele mai bune. Daca te interesai un pic inainte si luai ceva poat un pic mai scump dar mai fiabil....Io zic ca e vina ta.

Partea cu 2 saptamani, crede-ma e putin. La Best am stat mult mai mult....si nu din cauza lor, probabil si DCul ca si ei le trimit la producator/importator si u fac ei serviceul adica reparatia sau inlocuirea.

Edit : Iar am mai laut un trendnet de la ei, de data asta pt mine, nu aveau bineinteles pe stoc ce vroiam eu, dar am gasit alt model care sa-mi placa. Si ca to zicea cineva de preturile de pe site, am iesit aproape la acelasi pret, ca la ei pe site transportul costa....

Maaaama daca taceai ce bine era.

FYI:  switch KVM(keyboard,video,mouse) :).

Pacat de reclama.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate