Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Catalog plin, magazin gol!

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#19
Wally_Gl

Wally_Gl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 14.03.2006

View PostLao™, on Aug 31 2006, 14:37, said:

Comerciantul care-l convinge pe client să plece cu Celeron când clientul a venit pentru Conroe, e cel puțin prost.

Niciodată nu am sfătuit clientul să meargă pe o platformă mai proastă doar pentru a-mi vinde eu vechiturile. Eu, unul, aș face o lege care să reglementeze vânzarea calculatoarelor SH, de genul PI, PII, PIII, Duron etc, de către firme. În felul ăsta nu o să ajungem prea departe.

Nimeni nu ia bani din buzunar cu japca... daca te convinge sa pleci cu celeron inseamna ca ori tu ca si client nu stii ce vrei si nu ai nici o treba cu ce vrei sa iti cumperi sau vanzatorul a depistat mai bine nevoile tale ori te-a aburit in asa hal in cat ti-ai lua si o guma pt ca ti-a zis ala ca merge

#20
Luck

Luck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 17.02.2004

View PostCUSTOMERCUS, on Sep 1 2006, 07:10, said:

cel mai ieftin pare shopit  si apropo de magazine cititi despre flamingi aici ceva interesant si legat exact de ce vorbeam in postul anterior.


  Eu vad ca un  Intel Conroe Duo 6600 Box este 2,003.44 RON si nu mi se pare asa de ieftin fata de alte oferte...

#21
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,444
  • Înscris: 06.06.2006

View Postcray, on Aug 31 2006, 17:23, said:

Depozitul de Calculatoare. Depozit... :naughty:

pacat de ei
eu unul nu am avut probleme niciodata la ei
drept e ca inainte sunam si ziceam: vreau aia, aia si aia; aveti?
la credit e problem
si eu prefer sa iau cu banii jos (sau jos din imprumut de la prieteni :naughty: )

Edited by kretzu77, 01 September 2006 - 15:08.


#22
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 08.08.2002
N-am inteles deloc care e pb. ta ... atat doar ca m-ai zgariat pe ochi cu "i-mi" ala scris de vreo 3 ori asa.
Daca mergi sa cumperi un sistem ca la alimentara totul dintr-un magazin asta e. Puteai sa iei un credit de la o banca si mergeai cu banii si-ti cumparai ce componente vroiai de la orice firma.
Asa ti-au dat aia ce au vrut si ce au avut pe stoc. Sistemul ala de boxe ( chiar ce boxe erau ? ) probabil ca nu era in tara la momentul respectiv si urma sa intre candva, de unde vroiai sa ti-l dea. Cataloagele alea nu au nimic cu stocurile puteai sa intri la dcshop.ro si acolo vedeai in cateva min. ce e pe stoc si ce nu. Chiar e banala povestea ta si nu tine de "in"competenta DC-ului ci de un client total neavizat.

Edited by MD, 01 September 2006 - 15:29.


#23
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
lol mai citeste inca odata si vei vedea ca i s-a zis ca vine intr-un anumit termen si nu a venit . Si 2 ca desi i s-a spus ca i se poate aduce , pana la urma s-a dovedit ca nu pot . In ce e neavizat clientul in situatia asta? In faptul ca are incredere in vorbele unui angajat de la un magazin it?

#24
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 08.08.2002
pai si ce numai DC aduce in RO boxele alea ? Cum ziceam probabil urmau sa primeasca un transport care nu a mai venit sau a venit fara boxele XXX, se intampla.
Prima si cea mai mare gresala a fost creditul facut la magazin, iar a 2-a ca a ales DC !

Edited by MD, 01 September 2006 - 15:39.


#25
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
daca ai facut credit nu ai decat sa astepti dupa aia din pacate..

#26
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006
Depozitul de Calculatoare.. Pey, da.. dar dacă nu ești din București.. nu-l mai numești "Depozit"! :deadtongue: De ce spun asta? Pentru că.. deh.. te duci la ei (Buzău), cu revista în mână, și le ceri un Logitech X-530, al cărui poză e în revista care îi reprezintă. Ridică din umeri, spun că n-au.. și te invită să iei un alt sistem, din cele 2 care sunt pe stoc (un Altec Lansing de 150 RON ..26W.. 2.1 / Klipsch 2.1, 74 W - 700 RON). "Dar, uitați-vă, avem pe stoc 2 sisteme super-bune, sunt 2+1, se aud mai bine așa". "Pi, stai dom'le, dacă yo ți-am cerut Logitech, ți-am cerut 5.1, ți-am cerut de 320 RON .. tu-mi arați toate petardele (exclus Klipsch.. nu-i petardă, dar nu-i inclus în categoria asta de preț:coolspeak:) ???!" :cursing:

Eu, unul, m-am lecuit de ei, mai ales de când am fost să-mi iau un DVD/ReWriter și cică aduc peste 5 zile (LG-uri cu LightScribe), apoi cucoana (urâtă cu crengi) îmi arată un dulap plin cu LG-uri vechi :w00t:, scoate o unitate de acolo și spune "Pe stoc avem acest model (care era vechi de luni întregi... + cutia șifonată serios) care costă 133 lei" ..în gândul meu "bagă-ți-o în c*r, mama ta de pupinc*ristă :angry:". I-am zis că aștept până vine modelu' nou & am plecat. :confuzzled: (P.S. Mi-am luat writer de la Twister, cu 150 RON ..în timp ce la UltraPro, același model zăcea în raft, etichetat cu un preț de 180 RON :w00t:)

So.. nu știu ce să mai zic/cred.. "Chioșcul" de Calculatoare e prea NEdotat, UltraPro e prea scump, Twister e prea mic, Flamingo se ia de mână cu UltraPro...

#27
cray

cray

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 27.05.2005

View PostBadBoyBlue, on Sep 2 2006, 11:34, said:

Depozitul de Calculatoare.. Pey, da.. dar dacă nu ești din București.. nu-l mai numești "Depozit"! :deadtongue: De ce spun asta? Pentru că.. deh.. te duci la ei (Buzău), cu revista în mână, și le ceri un Logitech X-530, al cărui poză e în revista care îi reprezintă. Ridică din umeri, spun că n-au.. și te invită să iei un alt sistem, din cele 2 care sunt pe stoc (un Altec Lansing de 150 RON ..26W.. 2.1 / Klipsch 2.1, 74 W - 700 RON). "Dar, uitați-vă, avem pe stoc 2 sisteme super-bune, sunt 2+1, se aud mai bine așa". "Pi, stai dom'le, dacă yo ți-am cerut Logitech, ți-am cerut 5.1, ți-am cerut de 320 RON .. tu-mi arați toate petardele (exclus Klipsch.. nu-i petardă, dar nu-i inclus în categoria asta de preț:coolspeak:) ???!" :cursing:

Eu, unul, m-am lecuit de ei, mai ales de când am fost să-mi iau un DVD/ReWriter și cică aduc peste 5 zile (LG-uri cu LightScribe), apoi cucoana (urâtă cu crengi) îmi arată un dulap plin cu LG-uri vechi :w00t:, scoate o unitate de acolo și spune "Pe stoc avem acest model (care era vechi de luni întregi... + cutia șifonată serios) care costă 133 lei" ..în gândul meu "bagă-ți-o în c*r, mama ta de pupinc*ristă :angry:". I-am zis că aștept până vine modelu' nou & am plecat. :confuzzled: (P.S. Mi-am luat writer de la Twister, cu 150 RON ..în timp ce la UltraPro, același model zăcea în raft, etichetat cu un preț de 180 RON :w00t:)

So.. nu știu ce să mai zic/cred.. "Chioșcul" de Calculatoare e prea NEdotat, UltraPro e prea scump, Twister e prea mic, Flamingo se ia de mână cu UltraPro...

Da, sunt de acord cu tine, ai dreptate, eu sunt din Satu Mare, cred ca aici si mai rau sta treaba decat in Buzau. Pana la urma am primit tot de la ei ce am comandat in afara de sistemul de sunet care era un Creative I-Trigue 5600. O sa-mi cumpar alt sistem. Poate un logitech x 530. Voi ce ziceti? Ce sistem imi recomandati? Pentru ascultat muzica, pentru jocuri, filme. Placa de sunet in calcu meu e un Audigy 2 ZS.

#28
alexutzu_boo

alexutzu_boo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 09.02.2006
Puteam sa jur ca sunt Depozitul de Calculatoare...Eu am ramas cu un gust amar de fiecare data cand am avut o tentativa de a cumpara de la ei...Sunt f nesimtiti vanzatorii... :(

#29
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006
Faza dura.. am fost sapt trecuta la ei, sa-i intreb de o placa video. Cica nu o aduc (era un 6200, de la XFX). Le-am cerut ASUS-ul.. (tot 6200) Cica nici pe aceea nu o aduc.. :cursing: Cand am vazut ca-mi intorc spatele.. le-am zis "atunci de ce nu faceti o revista regionala, numai pt. Buzau, sa stim si noi ce aduceti si ce nu?" .. mi-a raspuns "dar puteti sa cumparati de pe net" .. in gandu' meu: "nu stiu la ce va mai faceti magazin in orasul asta..."
Si am plecat.

Eh.. acu` tocmai am comandat placa de pe net.. Sa vedem cat de prompti vor fi cu o comanda 'light'. :)

Oricum, m-am hotarat sa nu mai calc prin magazinu' lor, decat daca va trebui sa cumpar ceva ce voi sti sigur ca vor avea pe stoc (nimic.. ?) :lol:

P.S. Cand am fost, am vazut 3 placi de la Leadtek, GeForce 7950 GX2.. pe raft... :rant:

#30
da.ta

da.ta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 01.06.2006

View PostBadBoyBlue, on Oct 25 2006, 15:38, said:

Faza dura.. am fost sapt trecuta la ei, sa-i intreb de o placa video. Cica nu o aduc (era un 6200, de la XFX). Le-am cerut ASUS-ul.. (tot 6200) Cica nici pe aceea nu o aduc.. :cursing: Cand am vazut ca-mi intorc spatele.. le-am zis "atunci de ce nu faceti o revista regionala, numai pt. Buzau, sa stim si noi ce aduceti si ce nu?" .. mi-a raspuns "dar puteti sa cumparati de pe net" .. in gandu' meu: "nu stiu la ce va mai faceti magazin in orasul asta..."
Si am plecat.

Eh.. acu` tocmai am comandat placa de pe net.. Sa vedem cat de prompti vor fi cu o comanda 'light'. :)

Oricum, m-am hotarat sa nu mai calc prin magazinu' lor, decat daca va trebui sa cumpar ceva ce voi sti sigur ca vor avea pe stoc (nimic.. ?) :lol:

P.S. Cand am fost, am vazut 3 placi de la Leadtek, GeForce 7950 GX2.. pe raft... :rant:

   Lasa ca nici in Timisoara nu e mai bine.E un magazin la 2 minute de unde locuiesc si am fost de 10-15 ori sa cumpar cate ceva.In total am reusit sa cumpar o singura data ceva, si anume un cablu IDE :)). Rasul lumii. Absolut orice am vrut sa iau, nu aveau in magazin.Chiar nu inteleg pentru ce tin magazinul ala daca nu aduc nimic acolo. Deja am renuntat sa mai intru, ca nu are rost. Nu am putut cumpara(doar cateva exemple de ce am vrut sa cumpar de la ei si nu au avut) mouse, boxe,placa de retea,dvd-wr, nu au avut nici macar dvd-uri:))

#31
marius ro

marius ro

    dirty bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,406
  • Înscris: 26.09.2006

View Postda.ta, on Oct 25 2006, 16:39, said:

Lasa ca nici in Timisoara nu e mai bine.E un magazin la 2 minute de unde locuiesc si am fost de 10-15 ori sa cumpar cate ceva.In total am reusit sa cumpar o singura data ceva, si anume un cablu IDE :)). Rasul lumii. Absolut orice am vrut sa iau, nu aveau in magazin.Chiar nu inteleg pentru ce tin magazinul ala daca nu aduc nimic acolo. Deja am renuntat sa mai intru, ca nu are rost. Nu am putut cumpara(doar cateva exemple de ce am vrut sa cumpar de la ei si nu au avut) mouse, boxe,placa de retea,dvd-wr, nu au avut nici macar dvd-uri:))

sistemu din semnatura e de la ei...bine..eu vroiam alta placa de baza...un gf7600 gs...alta carcasa...cand am ajuns la ei le dau pagina printata gata..eu bucuros(cu toti banii in buzunar)...si incepe....nu avem modelu asta....asa ca am plecat acasa cu video ati...alta MB...si alta carcasa.Si greseala mea...nu am mai stat sa-l testeze...ajung acasa...sa installez windows....formata hdd decat 2%...apoi inca 3 zile sa primesc un hdd nou...

#32
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006

View Postmarius ro, on Oct 25 2006, 18:23, said:

sistemu din semnatura e de la ei...bine..eu vroiam alta placa de baza...un gf7600 gs...alta carcasa...cand am ajuns la ei le dau pagina printata gata..eu bucuros(cu toti banii in buzunar)
Si uite cum spulbera ei niste bucurii... :cursing: 7600GS... :rolleyes:

View Postmarius ro, on Oct 25 2006, 18:23, said:

...si incepe....nu avem modelu asta....asa ca am plecat acasa cu video ati...alta MB...si alta carcasa.Si greseala mea...nu am mai stat sa-l testeze...ajung acasa...sa installez windows....formata hdd decat 2%...apoi inca 3 zile sa primesc un hdd nou...
Macar daca iti dadeau si ei un ATi 1600PRO cu 512MB... :lol: :P

P.S. In revista au aparut Conroe-urile... :) Ce-ar fi sa-i intrebam de ele? Care se baga? Sa se duca si sa le ceara unu`? Nu de alta.. dar o sa raspunda ca o sa aduca pe la sfarsitu' lu' 2007.. :disgust:  :roflmaofast:

#33
bigbanne2004

bigbanne2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 11.01.2006
pentru toate neplacire princinuite de vanzatori dati click aici si incepeti si cautati ce doriti sau puteti sa cumparati la preturi foarte mici (asta e un pont)

#34
da.ta

da.ta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 01.06.2006

View Postbigbanne2004, on Oct 27 2006, 23:28, said:

pentru toate neplacire princinuite de vanzatori dati click aici si incepeti si cautati ce doriti sau puteti sa cumparati la preturi foarte mici (asta e un pont)
ITDirect  livreaza si in alte orase? Sau doar in Bucuresti?

#35
danut_ps

danut_ps

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 22.05.2005
De oriunde ati cumpara, inainte de a merge la magazin dati un telefon sa vedeti daca au pe stoc componentele dorite(scutiti timp pierdut si nervi).

#36
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Cu DC am si eu o poveste recenta, daca intereseaza pe cineva.

Am vazut pe site un memory stick dragut, si zic sa ma duc la magazinul de langa bloc sa-l iau. Nu il aveau la vanzare, nici vreo explicatie n-am primit la "de ce e pe site?". Am presupus ca e vanzatorul dobitoc si m-am dus la sediul principal de pe stirbei voda. Acolo (unde iar nu aveau) unul mai in tema imi zice ca nu tot ce e pe site se gaseste in magazin, dar ca pot comanda online si vine acasa.

Il comand joi, ma suna o tanti sa confirm si-mi zice ca a doua zi o sa il primesc prin FanCourier. Vineri nu vine nimeni, iar azi sambata ma suna de la fan courier sa ma anunte ca pachetul a ajuns in provincie in orasul meu natal, dar ca o sa mi-l aduca ei luni. De ce dracu s-au dus tocmai acolo si de unde stiu orasul, cand eu nu le dadusem decat o singura adresa de Bucuresti, si pt facturare si pentru livrare, e un mister. Sau orice rahat de firma are acces la baza de date nationala cu CNP-uri-serii buletin-adrese etc?

Cum nu era de ajuns, in cateva ore ma suna alta duduie de la nustiu ce firma de sondaje bla bla. O intreb de unde are numarul, cica sunt generate aleator. Sa mori tu, eu de 3 ani am numarul asta si nu am primit nici macar un singur telefon inoportun pana acum, cand 2 firme belea mi-au aflat numarul.

Cine o fi de vina pentru rahaturile astea, DC sau curierul, putin imi pasa.

Edited by don_dannielo, 20 January 2007 - 16:26.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate