Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

webcam problem

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Nvs681

Nvs681

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 26.05.2005
Sal ! Webcam-ul il vad pe desktop dar nu merge in yahoo!Am reinstalat driverul,messengerul si tot nu merge.Din cate am vazut pe search problema ar fi de la camera source.Faza e ca la mine nu pot apasa pe camera source.Pe msn merge.Ceva solutii?Mersi!

#2
Wally_Gl

Wally_Gl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 14.03.2006
Probleme a par la taoate componentele... ce asi incerca eu ar fi reinsatl yahoo messenger

reinstal camera...
reinstal windows..

#3
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 22.05.2005
Pentru a putea intra in setarile la camera source te duci in prealabil si dai pe web cam (o deschizi, chiar daca nu merge) dupa care in fereastra camerei te duci in file ->preferences -> camera source.
Vezi si - AICI -

Edited by Doru_Neo, 31 August 2006 - 11:17.


#4
mugatu

mugatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 21.09.2005
am si eu problema asta de cand am instalat yahoo messenger 8.

camu meu ese un logitech

#5
Nvs681

Nvs681

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 26.05.2005

 Wally_Gl, on Aug 31 2006, 11:37, said:

Probleme a par la taoate componentele... ce asi incerca eu ar fi reinsatl yahoo messenger

reinstal camera...
reinstal windows..
Merci foarte mult:)A mers.

#6
sebastian98

sebastian98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 04.09.2006

 Nvs681, on Aug 28 2006, 15:02, said:

Sal ! Webcam-ul il vad pe desktop dar nu merge in yahoo!Am reinstalat driverul,messengerul si tot nu merge.Din cate am vazut pe search problema ar fi de la camera source.Faza e ca la mine nu pot apasa pe camera source.Pe msn merge.Ceva solutii?Mersi!
Mah problema e din Preference din yahoo (cred..) asa mi-a facut si mie figuri si am rezolvat problema de acolo!

#7
useritza_dezorientata

useritza_dezorientata

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.08.2006
Mie mi se intampla acelasi lucru cu webcamu' Genius GF ceva de 400 de mii. Am instalat de o groaza de ori si webcamul si yahoo-ul, dar nu merge deloc, nici macar singur, in afara yahoo sau msn. Imi da mesaj ceva legat de placa de captura ca e ocupata cu alt hardware ... Calculatorul e slabutz, laptop de vreo 3 ani. E webcamu' prea prost? E calcu' prea antic pentru un webcam? Stiti ceva marci de webcams mai bune (macar sa nu faca imaginea galbena ?) si nu fantastic de scumpe?

#8
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 22.05.2005
La 40 RON ce vrei sa ceri de la ele ! De cat dai atata face.
Camere bune sunt cele de la Creative, Philips cu preturile de aproximativ 200RON sau peste.

#9
Wally_Gl

Wally_Gl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 14.03.2006

 Doru_Neo, on Sep 7 2006, 09:31, said:

La 40 RON ce vrei sa ceri de la ele ! De cat dai atata face.
Camere bune sunt cele de la Creative, Philips cu preturile de aproximativ 200RON sau peste.

Ca si performante nu se compara mai nimic cu philipsu ala pro care e vre-o 73 de euro, dar daca iti trebuie o camera web pt web chat... si nu te ajuta net-ul... toate sunt la fel....

#10
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 22.05.2005
De cand un Creative WebCam LIVE sau un  Philips SPC700NC sunt la fel ca si pocnitorile la 40 lei ?! Internetul nu influenteaza calitatea imaginii (luminozitate contras, claritate). Farame rate-ul are de suferit din cauza conexiunii lente.

#11
baloozzy

baloozzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 18.04.2005
Ma agat si eu aici cu problema mea. Am un webcam genius trek310. Am instalat si un tv tuner leadtek dv 2000. Meniul de setari imi apare incomplet daca e instalat si tv tunerul. Imi apare la deschidere implicit tv tunerul. Calitatea imaginii este f slaba. La fel si pozele. Am inteles ca ar putea fi si de la placa video.Am un gf 6600 ge 128Mb. Astept un sfat pls.

#12
Nexus11

Nexus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,795
  • Înscris: 19.06.2005
Am si eu camera genius si tv tunner.Nu pot seta sa se deschida,camera.Cand dau ca cineva sa imi vada camera vede tv-ul :).Ce pot face?Am dezinstalat si reinstalat mess si driverele de la camera.Nu pot da click pe camere source.

LE:Gata rezolvat.Am fost eu cam ghita bomba,dar acum merge :D

Edited by Nexus11, 22 January 2008 - 16:43.


#13
vladubog

vladubog

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.08.2008
Eu am un laptop Sony Vaio Cu Vista pe el. Am intalat Ace mega codeck pack si nu-mi mai merge web-ul. Se aprinde becul de la web dar se vede negru. Daca dezinstalez programul asta merge dar apoi nu mai pot vedea filme. Am mai incercat si cu Vista Codecs si rezultatul e acelasi : nu mai merge web-ul. Ma poate ajuta cineva ?

#14
smekermen

smekermen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 20.05.2010
celor carora nu le merge camera web pe yahoo mesenger faceti un alt cont de yahoo-asta e problema
asta am patit si eu ,dar cind am untrat pe alt cont a mers -este o chestie pe care nu am mai intilnito dar se pare ca se intimpla.

Edited by smekermen, 29 November 2012 - 09:41.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate