Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 

Imprumut

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
MBD

MBD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 20.11.2005
Sunt "voluntar" la o asociatie umanitara si nu stiu cum sa procedez, pentru a obtine un imprumut de la banca pentru nevoi personale, in mare parte vreau sa-mi amenajez camera (zugravit, mobilat .. etc), dar si pentru niste interventii dentare costisitoare, deoarece am dintii varza si am observat ca ma "rupe" la bani o singura vizita la dentist. Mentionez ca nu am carte de munca, ci un Contract de Voluntariat. Se poate face cumva, fara carte de munca, sa obtin si eu un imprumut ? :worthy:

#2
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006

View PostMBD, on Aug 27 2006, 14:33, said:

Sunt "voluntar" la o asociatie umanitara si nu stiu cum sa procedez, pentru a obtine un imprumut de la banca pentru nevoi personale, in mare parte vreau sa-mi amenajez camera (zugravit, mobilat .. etc), dar si pentru niste interventii dentare costisitoare, deoarece am dintii varza si am observat ca ma "rupe" la bani o singura vizita la dentist. Mentionez ca nu am carte de munca, ci un Contract de Voluntariat. Se poate face cumva, fara carte de munca, sa obtin si eu un imprumut ? :worthy:
Poi daca esti casatorit ar putea sa scoata sotia in locul tau, daca nu sa scoata parintii si le dai tu banii lor, sau rogi un coleg, prieten care nu e "voluntar" sa scoata el si sa-ti imprumute. Altfel, mai greu...

#3
s3bi

s3bi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 14.12.2004
Am inteles ca acum se poate face leasing fara ca tu sa fi angajat sau sa ai o firma ci doar cu o declaratie notariala parca cum ca ai pe mama, tata varu sau nu stiu cine in spania sau alta tara iar el iti trimite bani. singurul dezavantaj e ca trebuie platit un avans mai mare. poate e la fel si cu creditul.
mare grija am inteles ca in scurt timp ratele se vor obtine mult mai greu poate la fel va fi si cu creditele.

#4
gabip

gabip

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 03.12.2003

View PostMBD, on Aug 27 2006, 14:33, said:

Sunt "voluntar" la o asociatie umanitara si nu stiu cum sa procedez, pentru a obtine un imprumut de la banca pentru nevoi personale, in mare parte vreau sa-mi amenajez camera (zugravit, mobilat .. etc), dar si pentru niste interventii dentare costisitoare, deoarece am dintii varza si am observat ca ma "rupe" la bani o singura vizita la dentist. Mentionez ca nu am carte de munca, ci un Contract de Voluntariat. Se poate face cumva, fara carte de munca, sa obtin si eu un imprumut ? :worthy:

S-ar putea sa ai sanse la creditele de nevoi personale, pana in 5000 de euro. Exista cel putin o banca (la un search simplu) care cel putin teoretic, ofera acest imprumut fara sa fie nevoie de CM, doar adeverinta de venit. Cel mai bine e sa dai buzna peste ei si sa ii intrebi direct (s-ar putea sa fie diferente intre ce e pe site si ce e in realitate). Succes!

#5
flor80

flor80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 29.05.2005
am auzit in treacat pe la stiri ca din 1 septembrie nu mai poti lua nici un fel de credit fara plata unui avans de 25%.
stiti ceva de asa ceva sau a fost doar o iluzie?

#6
gabip

gabip

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 03.12.2003

View Postflor80, on Aug 28 2006, 21:03, said:

am auzit in treacat pe la stiri ca din 1 septembrie nu mai poti lua nici un fel de credit fara plata unui avans de 25%.
stiti ceva de asa ceva sau a fost doar o iluzie?

Vag si eu parca am auzit la fel, dar sa asteptam 1.09 si comentam dupa aia, ca mai e timp sa schimbe modificarea.

#7
MBD

MBD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 20.11.2005

View Postwebsitefinder, on Aug 27 2006, 18:43, said:

Poi daca esti casatorit ar putea sa scoata sotia in locul tau, daca nu sa scoata parintii si le dai tu banii lor, sau rogi un coleg, prieten care nu e "voluntar" sa scoata el si sa-ti imprumute. Altfel, mai greu...
Nu, nu sunt casatorit si nu doresc sa fac imprumutul pe numele altei persoane!

Quote

Am inteles ca acum se poate face leasing fara ca tu sa fi angajat sau sa ai o firma ci doar cu o declaratie notariala parca cum ca ai pe mama, tata varu sau nu stiu cine in spania sau alta tara iar el iti trimite bani. singurul dezavantaj e ca trebuie platit un avans mai mare. poate e la fel si cu creditul.
Din pacate nu am nici o ruda in strainatate la munca, asa ca pica si asta!

Quote

S-ar putea sa ai sanse la creditele de nevoi personale, pana in 5000 de euro. Exista cel putin o banca (la un search simplu) care cel putin teoretic, ofera acest imprumut fara sa fie nevoie de CM, doar adeverinta de venit. Cel mai bine e sa dai buzna peste ei si sa ii intrebi direct (s-ar putea sa fie diferente intre ce e pe site si ce e in realitate). Succes!
Asta e cel mai bun sfat de pana acum, mersi !

O sa incerc la "Bancpost", ce ziceti de banca asta?

#8
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
mai la BRD ai incercat? ca si acolo e posibil sa te accepte

#9
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006

View Posts3bi, on Aug 27 2006, 19:48, said:

Am inteles ca acum se poate face leasing fara ca tu sa fi angajat sau sa ai o firma ci doar cu o declaratie notariala parca cum ca ai pe mama, tata varu sau nu stiu cine in spania sau alta tara iar el iti trimite bani. singurul dezavantaj e ca trebuie platit un avans mai mare. poate e la fel si cu creditul.
mare grija am inteles ca in scurt timp ratele se vor obtine mult mai greu poate la fel va fi si cu creditele.


Niste detalii, eventual banci? Faza e ca eu nu am nici un venit in acte, inafara de ceea ce primesc din strainatate.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate