Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 

Carti comandate pe internet

- - - - -
  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#127
un_cititor

un_cititor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.01.2010
Eu am comandat carti de la http://anticariatultau.ro, de mai multe ori. De fiecare data au ajuns la timp, si au pus carti in plus in pachet :). In ianuaria au avut si reduceri mari, nu stiu cat or sa mai tina. Ii recomand cu caldura.

Lectura placuta!

#128
kraus

kraus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.09.2009

View Postun_cititor, on 23rd January 2010, 00:51, said:

Eu am comandat carti de la http://anticariatultau.ro, de mai multe ori. De fiecare data au ajuns la timp, si au pus carti in plus in pachet :). In ianuaria au avut si reduceri mari, nu stiu cat or sa mai tina. Ii recomand cu caldura.

Lectura placuta!

Ce reclamã insesizabilã, câtã subtilitate.


Și eu am avut experiențe neplãcute cu librãrie.net . Rar aveau toate cãrțile pe stoc. Foarte mult timp pânã am primit un e-mail de confirmare, foarte mult timp pânã a venit coletul...
Nu-mi place nici libhumanitas.ro , din motive oarecum asemãnãtoare.
Cel mai des plasez comenzi pe www.polirom.ro . Sunt oarecum prompți(mai demult erau și mai ok), dar mi s-a întâmplat de câteva ori sã primesc cãrți care aveau coperta puțin îndoitã, zgâriatã, odatã chiar puțin pãtatã.
www.tritonic.ro - ireproșabili, pânã acum.
www.anticariat.biz - la fel.

#129
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,328
  • Înscris: 09.09.2006
Eu am comandat de la betterworldbooks, numai carti uzate, cam la acelasi pret cu book depository (bd vor 7.96 $ pe carte cu free shipping, bwb vor 3.98 pe carte si 3.98 pe transport). Din cauza locatiei au ajuns mai greu cartile, dar s-au incadrat in timpul anuntat. Am mai comandat o tura acum cateva zile. Plata cu credit-card pe internet.

#130
alexpopa493

alexpopa493

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.03.2010
Intr-adevar, au un numar mare de titluri. Nu mi-am comandat inca de la ei.
Eu imi mai caut si imi comand carti  si pe www.colibris.ro, mai ales ca aici pot sa gasesc carti foarte rare. Daca au cartea pe stoc ma duc la ei la showroom, in strada Dr. Nicolae Tomescu, in Cotroceni. Au mult mai multe titluri decat apar pe site, si la preturi chiar si de 7 ron. Mi-am cumparat P.D James de la ei cu 7 Ron, evident conditie used, dar aproape noua.

View Postcarticulivraregratuita, on 17th January 2010, 15:08, said:

De pe amazon comandam ºi eu mai demult pânã sã gãsesc bookdepository.co.uk . Au livrare ºi în România tot gratis.


#131
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,779
  • Înscris: 25.11.2009
Anticariatul tau, Coltul Colectionarului, Coresi, Anticariat Online cam de pe astea imi comand.

#132
walftob

walftob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 31.10.2007
Eu am comandat de aici www.librarie.net si de fiecare data a fost ok, cartile in stare perfecta si timp de livrare de maxim o sapt, ceea ce nu ma deranjeaza. Peste vreo saptamana o sa comand cateva carti din colectia Nautilus Sf de la Nemira si sunt curios, cei ce ati comandat de aici, ce parere aveti, sunt prompti?

Edited by walftob, 18 March 2010 - 08:54.


#133
alphexx

alphexx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 20.01.2006
Pentru carti incercati si aici:

http://moro.mooo.info

user: books
pass: d1g1b00ks

#134
icx

icx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 635
  • Înscris: 25.02.2007
Comand carti de pe librarie.net si n-am avut niciodata probleme cu ei. :)

#135
walftob

walftob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 31.10.2007
Am comandat de vreo 4 ori pana acum de la Nemira si de fiecare data  totul a fost perfect.

#136
grizzlyo

grizzlyo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 25.11.2007
http://www.anticariatsophia.ro
Circa 10000 de carti din toate domeniile toate in stoc!!!
Recomand 100%

#137
crocodiluQ

crocodiluQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 01.06.2004

View Postun_cititor, on 23rd January 2010, 01:51, said:

Eu am comandat carti de la http://anticariatultau.ro, de mai multe ori. De fiecare data au ajuns la timp, si au pus carti in plus in pachet :). In ianuaria au avut si reduceri mari, nu stiu cat or sa mai tina. Ii recomand cu caldura.

Lectura placuta!

O fi vrut omu sa faca reclama sau nu, ideea e ca asa am patit si eu, m-am trezit cu 4(!) carti in plus in pachet.
Am comandat cateva din vechea colectie Nautilus, a venit coletul, l-am desfacut si prima data am vazut o carte pe care nu o comandasem si pe care o aveam deja.
La fel si a doua...si a treia....si a patra. Deja aveam spume la gura, m-am gandit ca mi-au trimis altceva...si pana se rezolva, iar nervi si timp pierdut.
Dar de sub a patra au inceput sa apara si cartile comandate :)

Deci, foarte frumos din partea lor.

In afara de ei, am mai comandat fara probleme de la librarie.net,  libraria bucuresti-online, nemira evident, cartea din raft, anticariat-sf, anticariat sofia, tritonic, librarieonline...
Ii recomand deocamdata pe toti, livrarile au fost fara probleme.

Cei mai rapizi au fost cei de la librarie.net tot timpul, indiferent ca au fost carti noi sau vechi (au si asa ceva), chestie de 2-3 zile maxim, si asta cu Posta Romana. Asta inseamna ca, comanda este procesata imediat si trimisa fix in ziua respectiva. Ori au comenzi putine, ori oameni multi la distributie.
Oricum ar fi, bravo lor.

Referitor la preturi, in general e indicat sa luati de pe site-ul editurii, in special de la nemira. Nu am vazut niciodata la vreo librarie sa-i bata la pret. In schimb...la restul editurilor da, am vazut diferente mari de pret in favoarea librariilor.

Edited by crocodiluQ, 21 May 2010 - 15:57.


#138
walftob

walftob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 31.10.2007
Pentru cei ce au comandat carti le editura Tritonic. Am facut si eu o comanda de cateva carti, acum o saptamana, si nu am primit nici un e-mail in acest timp prin care sa-mi spuna daca a fost pus coletul la Posta. Aveti idee, Tritonic, trimite vre-un e-mail prin care sa te anunte ca au pus coletul, sau se misca mai greu ?
De o saptamana nu stiu nimic de comanda pe care am facut-o, daca mi-au pierdut-o sau nu...

Edited by walftob, 21 June 2010 - 13:14.


#139
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
tocmai ma uitam pe site-ul editurii Trei, unde au o promotie de genul " cumperi 3 carti si platesti doar 2"; la colectia Millennium iese 114.00 ron pentru cele 3 carti, si daca optezi pentru transport prin posta romana transportul e gratuit. in acelasi timp, pe librarie.net trilogia respectiva are reducere de 39% si deci costa 99 lei...

#140
Mikix

Mikix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 30.11.2005
Si eu recomand bookdepository.co.uk
In mare parte pentru ca au transport gratis.
O carte ajunge cam in 2 saptamani.
Au o gama mare de carti, de multe ori gasiti editii diferite pentru o carte, pentru toate portofelele. De exemplu am luat The Picture of Dorian Gray la 2,33 euro. (am dat mai mult pe cartea in romana la mana a doua, apropo)

Am avut o singura problema cu ei, cand nu mi-a venit o carte.
Le-am scris si mi-au retrimis-o.

Edited by Mikix, 02 October 2010 - 20:21.


#141
xtremxpert

xtremxpert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 20.02.2007

View PostMikix, on 2nd October 2010, 21:18, said:

Si eu recomand bookdepository.co.uk
In mare parte pentru ca au transport gratis.
O carte ajunge cam in 2 saptamani.
Au o gama mare de carti, de multe ori gasiti editii diferite pentru o carte, pentru toate portofelele. De exemplu am luat The Picture of Dorian Gray la 2,33 euro. (am dat mai mult pe cartea in romana la mana a doua, apropo)

Am avut o singura problema cu ei, cand nu mi-a venit o carte.
Le-am scris si mi-au retrimis-o.


Eu am comandat de pe ebay.co.uk de cateva ori, am primit odata cartea in 5 zile(plus weekend).
Eram si eu inregistrat pe bookdepository.co.uk dar nu am cumparat niciodata, ms ca mi-ai amintit, am luat acuma doua carti mai ieftin ca de pe amazon.com, de unde cred ca ar ajunge mult mai tarziu oricum.

#142
xtremxpert

xtremxpert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 20.02.2007
Primele doua carti au ajuns in 11 zile iar alte doua in 9 zile de la bookdepository.co.uk
Fiecare carte este trimisa separat dupa cum le primesc in stoc.

#143
Mikix

Mikix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 30.11.2005

View Postxtremxpert, on 14th October 2010, 09:50, said:

Primele doua carti au ajuns in 11 zile iar alte doua in 9 zile de la bookdepository.co.uk
Fiecare carte este trimisa separat dupa cum le primesc in stoc.
Da, am observat si eu asta. Odata am comandat mai multe carti in ideea sa le trimita de odata. Dar se pare ca politica lor e o carte pe rand.
Si mai si au carti sub 2 euro. Probabil au contract cu aia de la royal mail si nu ii costa in plus fiecare transport

Edited by Mikix, 14 October 2010 - 22:08.


#144
umbbra

umbbra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 28.01.2007

View PostMikix, on 14th October 2010, 23:07, said:

Da, am observat si eu asta. Odata am comandat mai multe carti in ideea sa le trimita de odata. Dar se pare ca politica lor e o carte pe rand.
Si mai si au carti sub 2 euro. Probabil au contract cu aia de la royal mail si nu ii costa in plus fiecare transport


In caz de pierdere, mai bine de despagubesc pt o carte, decat pt 2 ;)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate