Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Carti comandate pe internet

- - - - -
  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#163
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,279
  • Înscris: 19.07.2008
Le comanzi pe alea care-s reale. Ca e destul de usor sa faci diferenta intre alea luate de pe google, si cele facute de vanzator.

#164
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 06.03.2011

View PostDarkEnemy, on 11th January 2012, 21:44, said:

Le comanzi pe alea care-s reale. Ca e destul de usor sa faci diferenta intre alea luate de pe google, si cele facute de vanzator.
Gasesc eu un om serios. Romania e plina de asa ceva. Multumesc pentru indrumare! Numai bine!

#165
cmatei

cmatei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.08.2003

View Post[ady], on 6th December 2008, 19:58, said:

a cumparat cineva de la  Euroalia ?
Doresc sa stiu daca sunt seriosi si in cat timp soseste pachetul

Sunt administratorul de la CrysSoft Euroalia. Sper sa nu se considere reclama daca iti raspund:
La noi toate cartile afisate sunt pe stoc (cel putin un exemplar si actualizam stocul de cateva ori pe zi)
Punem cartile la posta in fiecare zi de luni pana vineri, dimineata la prima ora.
Pachetele ajung la destinatie in 3-5 zile lucratoare in functie de destiatie (in Bucuresti am avut surpriza sa ajunga si in 2 zile)
In functie de marimea pachetului se mai acorda niste reduceri.
Suntem pe piata de aproape 9 ani.

Minus: Inca nu trimitem prin curier si in strainatate.

Sper sa-ti fie utile aceste informatii, tie si celor ce mai citesc acest forum.

Cristian Matei

#166
michael-myers

michael-myers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 02.08.2013
A comandat cineva de aici?
Sunt seriosi?

#167
Inque

Inque

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 29.08.2013
Site-ul meu preferat este elefant.ro. În trecut am încercat mai multe, însă am rămas fidelă acestuia. Au multe reduceri şi oferte, ceea ce atrage cumpărătorul.  Întotdeauna am găsit orice carte am căutat.

#168
m1rcea

m1rcea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 24.07.2006
Aici le aduc personal in Bucuresti, iar in tara ajung in cateva zile. O experienta placuta, as zice eu.

#169
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Reducere 40% la carti pe Oliphant in noaptea asta, inclusiv la cele in format digital.
Ma uit si eu dupa niste titluri de Djuvara, sa vad daca le gasesc.

#170
aLexCM

aLexCM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 26.01.2014
Buna ziua. Am si eu o mica nelamurire despre site-ul elefant.ro. Cand intru pe respectivul site, imi spune ca daca ma abonez imi ofera 90 de lei cadou. Oare este adevarat? Multumesc!

#171
HighHopes

HighHopes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 03.06.2013
E adevarat, dar voucherul se aplica la comenzi ce depasesc 400 ron, parca.

Edited by HighHopes, 17 May 2014 - 21:50.


#172
AlynutzTigerAtlantic

AlynutzTigerAtlantic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 10.01.2013
Eu am comandat de la elefant.ro,adevar divin si libris.
Libris consider ca e cea mai buna mai ales ca are transportul gratuit la orice fel comanda.Plus ca au venit foarte repede cartile prin curier.Seriosi foarte.

#173
stormlord

stormlord

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,869
  • Înscris: 20.07.2006

View PostAlynutzTigerAtlantic, on 17 decembrie 2014 - 03:43, said:

Eu am comandat de la elefant.ro,adevar divin si libris.
Libris consider ca e cea mai buna mai ales ca are transportul gratuit la orice fel comanda.Plus ca au venit foarte repede cartile prin curier.Seriosi foarte.

Transportul gratuit si rapiditatea livrarii sunt intr-adevar doua criterii obiective de alegere.
Dar nu cred ca acestea trebuie sa fie esentiale pentru un magazin online de carte.
Astfel, daca vrei sa cumperi o carte pe care o gasesti pe toate tarabele sau in privinta careia ai certitudinea ca peste 1-2 ani o vei gasi cu usurinta la jumatate de pret, umand sa se stabilizeze apoi la 1/4-1/3 din pret, atunci chiar nu conteaza de la ce magazin o cumperi, singura conditie fiind evident aceea a celei mai mari reduceri. In aceasta privinta, elefant este suficient si nu pare sa fie detronat. Libris este departe de a avea reducerile de la elefant.
In acelasi timp, pt o oferta diversificata de carte, dar si pt optiunea care sa excluda factorul timp, recomand librarie. net, care iti poate livra cartile in 2-3 saptamani, dar care cel putin iti cauta si acele carti pe care nu le gasesti de pe o zi pe alta.

#174
Vio19

Vio19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 25.01.2015
Eu am comandat carti de la librariile online Libris, Librarie.net, dar si de la anticariatele online: Anticariat unu si Targul cartii, dar pe ultimul nu vi-l recomand.
De curand m-am deschis un blog cu carti vechi si noi de vanzare:http://littlebookshop.blogspot.ro/., poate va intereseaza. Cartile fac parte din biblioteca personala.

#175
AlenTao

AlenTao

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 15.08.2015
Elefant,Libris,emag,
Sunt cele mai bune.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate