Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare banca pentru firma

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 

Internet unlimited la $9.99/luna

- - - - -
  • Please log in to reply
1230 replies to this topic

#235
derik

derik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 13.11.2005
Salutaare miam pus si eu zapp unlimited, vreau sa precizez ca eu sunt dintro zona in care singura solutie de acces la net este dialup asa ca s-au dus vremurile de uitat la ceas si platit facturi astronomice la romtelecom.
Abonamentu este Fixtel cu telef Z1110 in interior aveam cam 0-1 linii iar conexiunea era cam proasta, pinguri mari iar download 5-10KB asa ca miam pus  o antena directionala Yagi 2,3m de la o firma din cluj, a costat cam mult vreo 2.5mil lei dar isi face bani acum am 4 liniute la telef iar conexiunea este mult mai buna pinguri mai mici 200-500ms iar download 15-18KB.
Vreau sa stiu care este numarul maxim de liniute care il are telefonul , si daca stie cineva cam cati utilizatori sunt pentru acesta extraoptiune.

#236
Beks

Beks

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 14.02.2006

View Postderik, on Sep 3 2006, 18:55, said:

Salutaare miam pus si eu zapp unlimited, vreau sa precizez ca eu sunt dintro zona in care singura solutie de acces la net este dialup asa ca s-au dus vremurile de uitat la ceas si platit facturi astronomice la romtelecom.
Abonamentu este Fixtel cu telef Z1110 in interior aveam cam 0-1 linii iar conexiunea era cam proasta, pinguri mari iar download 5-10KB asa ca miam pus  o antena directionala Yagi 2,3m de la o firma din cluj, a costat cam mult vreo 2.5mil lei dar isi face bani acum am 4 liniute la telef iar conexiunea este mult mai buna pinguri mai mici 200-500ms iar download 15-18KB.
Vreau sa stiu care este numarul maxim de liniute care il are telefonul , si daca stie cineva cam cati utilizatori sunt pentru acesta extraoptiune.
  
  Telefonul are 5 liniute ca indicator de semnal full , cat despre utilizatori ai optiunii nu cred ca inca ar spune cineva chiar de ar fi din interior  :D

#237
Iason

Iason

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 16.08.2006

View PostIason, on Aug 31 2006, 17:31, said:

Salutare din nou la toata lumea!
M-am hotarat sa iau pana la urma optiunea de internet pe un abonament FixTel.De aici incep problemele...deconectari dese chiar daca conexiunea apare up...Am incercat pe alt port USB, am resetat TCP/IP "netsh int ip reset log.txt", reset la telefon, dat jos antivirus, dat jos firewall, instalat program care sa dea o comanda de ping la 15 secunde sa nu risc deconectarea pentru ca nu fac trafic, incercat cu baterie si fara... doar alimentare din sursa telefonului... :( toate experientele negative le am eu cu optiunea asta de internet?! :(. A mai intalnit cineva asa ceva?Ma poate ajuta cineva?
Multumesc

Problema era de la porturile usb ale calculatorului :(, rezolvat cu un hub usb.Nu stiu sa existe undeva specificatia ca nu merge conectat pe usb 1.1 ci doar pe usb 2.0...

#238
dvally

dvally

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 15.09.2002
Vreau sa iau si eu un abonament din asta pt internet si o sa il adaug la Talk Free.
Unde o sa il folosesc cel mai des nu o sa fie probleme cu semnalul dar vreau sa stiu daca o sa am probleme de conectare la net?
Nu as vrea sa mi se deconecteze deloc. S-au rezolvat problemele cu driverele astea de le dati voi mai sus?
Nu as da nici banii pe un tel mai scump ca oricum nu il folosesc la altceva decat net.
Multumesc !

Edited by dvally, 03 September 2006 - 23:18.


#239
delphyn

delphyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 13.07.2006

View Postdvally, on Sep 4 2006, 00:17, said:

Vreau sa iau si eu un abonament din asta pt internet si o sa il adaug la Talk Free.
Unde o sa il folosesc cel mai des nu o sa fie probleme cu semnalul dar vreau sa stiu daca o sa am probleme de conectare la net?
Nu as vrea sa mi se deconecteze deloc. S-au rezolvat problemele cu driverele astea de le dati voi mai sus?
Nu as da nici banii pe un tel mai scump ca oricum nu il folosesc la altceva decat net.
Multumesc !


Stiu pe cineva care are z720i, zapp talk free si optiunea asta de 9$ de internet nelimitat, vreau sa-ti spun ca merge perfect, trebuie sa ai grija ca s-ar putea sa ti se deconecteze in caz ca nu faci trafic. :coolspeak:

#240
jimmysp

jimmysp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 31.03.2004
Buna ziua,

In calitate de potential abonat zapp, ma intereseaza un abonament Fixtel cu optiunea de internet 9$ (pt mail, browse, IM).
Intrebarea catre voi este: care este diferenta intre cele 2 terminale disponibile?

Ce am aflat eu pana acum (de la 400):
  z1110 are viteza mai mare in specificatii - 153kbps, iar z1130 are numai 115 kbps
  z1110 este mai vechi, nu se mai produce, si se gaseste mai greu la dealeri/reprezentante
  z1130 este mai 'cool' ca design si mai stabil

A testat cineva ambele aparate in paralel?
Cei care aveti 1130 puteti spune daca chiar ajunge la 20KB/s?
Pana la urma conteaza cei 40kbps in minus la cel nou?

#241
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003

View Postjimmysp, on Sep 4 2006, 16:48, said:

Buna ziua,

In calitate de potential abonat zapp, ma intereseaza un abonament Fixtel cu optiunea de internet 9$ (pt mail, browse, IM).
Intrebarea catre voi este: care este diferenta intre cele 2 terminale disponibile?

Ce am aflat eu pana acum (de la 400):
z1110 are viteza mai mare in specificatii - 153kbps, iar z1130 are numai 115 kbps
z1110 este mai vechi, nu se mai produce, si se gaseste mai greu la dealeri/reprezentante
z1130 este mai 'cool' ca design si mai stabil

A testat cineva ambele aparate in paralel?
Cei care aveti 1130 puteti spune daca chiar ajunge la 20KB/s?
Pana la urma conteaza cei 40kbps in minus la cel nou?


din cate stiu eu amandoua merg cu 153kbps.

#242
Obscuru

Obscuru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 09.05.2005
Eu am 1130 si nu mi-a depasit 16KB/s niciodata iar din meniul lui are maxim 115kb/s. Nu stiu cum sta treaba la 1110
In rest merge ok ... mai putin (ce ma deranjeaza pe mine) flux audio pe skype - nu prea duce. In rest - surf - arhisuficient ... si cam atat ... orice in limita a 16KB/s. De 3 zile am avut o singura intrerupere.
Doamne ajuta !

#243
dvally

dvally

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 15.09.2002
Cine are net prin Z110 sa zica cum ii merge !

#244
ssorin22

ssorin22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 07.03.2006

View Postdvally, on Sep 4 2006, 23:14, said:

Cine are net prin Z110 sa zica cum ii merge !


Eu!Merge foarte  bine da se mai deconecteaza uneori!Parca totusi mai rar decat atunci cand aveam Zapp Online 10! :photo:

#245
agapis

agapis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 02.09.2006

View Postssorin22, on Sep 4 2006, 23:32, said:

Eu!Merge foarte  bine da se mai deconecteaza uneori!Parca totusi mai rar decat atunci cand aveam Zapp Online 10! :photo:
Nu se deconecteaza decat daca nu faci trafic sau daca nu ai semnal!

#246
ssorin22

ssorin22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 07.03.2006

View Postagapis, on Sep 7 2006, 10:44, said:

Nu se deconecteaza decat daca nu faci trafic sau daca nu ai semnal!


Ba da!Se deconecteaza si facand trafic iar semnal am permanent full !I-am luat optiunea de a se deconecta cand nu fac trafic! :P
In rest e ok! Multumiri ZAPP!! :first:  :cheers:

#247
coco-77-air

coco-77-air

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 25.08.2006
Ce trebuie setat ca sa nu se deconecteze cand nu faci trafic?

#248
HolyGigi

HolyGigi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 30.06.2005

View Postcoco-77-air, on Sep 7 2006, 20:21, said:

Ce trebuie setat ca sa nu se deconecteze cand nu faci trafic?

dai un ping www.adresa.de.net.ro -t

#249
coco-77-air

coco-77-air

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 25.08.2006
As vrea sa stiu, daca in cazul acestui internet de la Zapp, se poate cumva optimiza performante prin modul software, utilizand unul din multitudinea de programe gen internet optimizer, speed optimizer etc... Daca da, care sunt acestea si care este cea mai buna alegere.

#250
HolyGigi

HolyGigi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 30.06.2005

View Postcoco-77-air, on Sep 8 2006, 01:03, said:

As vrea sa stiu, daca in cazul acestui internet de la Zapp, se poate cumva optimiza performante prin modul software, utilizand unul din multitudinea de programe gen internet optimizer, speed optimizer etc... Daca da, care sunt acestea si care este cea mai buna alegere.

Programele de care zici tu optimizeaza setarile din registrii windows-ului in functie de ce conexiune folosesti tu (MTU, packet size, black hole, etc.) Oricum, io nu am vazut cu ele nici o diferenta sesizabila. La un test castigi 3KB, apoi la al doilea pierzi 4KB. Poate conteaza la o viteza de download de peste 2-3MB/s, dar la 10-20KB, nu cred ca se simte.
Cel mai important tot semnalul ramane.

#251
bufny

bufny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 19.12.2005
Exista in Romania in comert un modem EV-DO pentru Zapp PCMCIA (adica nu vreau unul pe USB din cele pe care le ofera Zapp). Daca fac rost de un astfel de modem, se poate activa de exemplu prepay-ul de la Zapp pe un astfel de modem?

Multumesc.

#252
chupakbra_best

chupakbra_best

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 25.02.2005
Trebuie sa fie pe CDMA 450 Mhz. Si nu cred ca se poate activa, cum nu poti sa activezi alte telefoane din gama 450Mhz

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate