Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...

date personale angajat
 Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara

Recomandare SmartWatch pe care po...

Concediu Vasiliki
 Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...

Propranolol zilnic

Ce "tip" de apartament/ca...
 A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri

Lipsa etrieri noduri

nume strazi
 

Ochelari de soare cu dioptrii

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Broly

Broly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.06.2004
Vreau sa imi iau o pereche de ochelari de soare cu dioptrii (am miopie). As vrea sa stiu daca are cineva asa ceva, daca se merita sa cumpar, de unde ar fi mai bine, preturi etc. Precizez ca as dori cu rame misto - ca si cei fara dioptrii; spun asta pt ca am vorbit intr-un magazin si aveau rame clasice de vedere..

#2
sad_girl

sad_girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 21.04.2006
Eu am ochelarii de soare cu diptrii. in fapt, sunt ochelari de vedere normali, cu lentile colorate (nu exista cu lentila tip-oglinda de exemplu). Iti cauti tu niste rame care sa iti placa, mergi la un magazin de optica mai rasarit si ti-i fac.

Eu i-am luat de la Sover. Am unii cu lentile negre si rame gri si altii cu lentile albastre si rame albastre.

Tot miopie am si eu (mai am si fotofobie asa ca la mine au fost chiar indicati).

#3
b3b3lusha

b3b3lusha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 05.10.2005
Pai ceri lentile heliomate. La asta te referi?

#4
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,830
  • Înscris: 13.01.2005

View Postb3b3lusha, on Jul 20 2006, 21:24, said:

Pai ceri lentile heliomate. La asta te referi?
Nu cred că vrea lentile heliomate. Alea nu se închid decît în prezența ultravioletelor.

#5
Broly

Broly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.06.2004
Nu, nu vreau heliomate.

sad_girl
Spune-mi te rog, cum te simti cu ei? Vezi la fel de bine? Nu iti obosesc ochii de la ei? Daca ai carnet - sunt ok la volan? Cum spuneam, se pot pune pe orice tip de rama - de ex. cum sunt cei clasici de soare? Si unde este Sover mai exact?

#6
sad_girl

sad_girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 21.04.2006

View PostBroly, on Jul 20 2006, 23:43, said:

Nu, nu vreau heliomate.

sad_girl
Spune-mi te rog, cum te simti cu ei? Vezi la fel de bine? Nu iti obosesc ochii de la ei? Daca ai carnet - sunt ok la volan? Cum spuneam, se pot pune pe orice tip de rama - de ex. cum sunt cei clasici de soare? Si unde este Sover mai exact?

Ma simt foarte bine cu ei. In lumina soarelui vad mult mai bine cu ei decat cu ochelari heliomat sau ocherai simpli. Nu imi obosesc deloc ochii, ba chiar sunt mai odihniti.

Se pot pune pe orice rama cu conditia sa suporte grosimea lentilei.

Sover gasesti in bucuresti in: unirea Shopping center, la parter, pe calea dorobantilor, pe partea cu Perla, la vreo 70-80 m spre Piata Dorobanti de la perla, pe aceeasi parte, in Cora pantelimon si cred ca mai au, dar acestea le stiu eu.

LE: www.sover.ro

La magazinul din Dorobanti e o tanti nesuferita rau in majoritatea timpului.

Edited by sad_girl, 20 July 2006 - 23:45.


#7
Broly

Broly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.06.2004
Multumesc mult. O sa trec pe la unul din magazine si o sa il evit pe cel din Dorobanti.. :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate