Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Cine stie un oftamolog bun ?

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005
De 2 saptm mi-a aparut un "cos" exact pe pleoapa, nu e la gene. Am fost la doctor si mi s-a spus ca o sa treaca si sa nu imi fac griji (nu e  urcior )  :confuzzled: . Problema e ca nu mi-a dat nici o reteta sau macar un unguent. Pe zi ce trece durerea e mai mare si a inceput sa imi lacrimeze ochiul, am impresia ca incep sa vad in ceata   <_<  . "Bubita " nu e mare si nici prea vizibila dar se simte :( .Caut un oftamolog bun in Bucuresti sau un cabinet ( daca se poate si un numar de telefon).

#2
sad_girl

sad_girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 21.04.2006
oculus in floreasca sau laseroptics pe ion mihalache, iti recomand. Cabinete foarte bune, dar trebuie programare cu cateva zile inainte...

#3
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005
un numar de telefon se poate ?  :huh:

#4
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
http://www.eye.ro/

#5
sad_girl

sad_girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 21.04.2006
http://www.ghidul.ro/firma.php?id=3237

#6
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005
Mersic ....mai stiti si alt cabinet , va rog  ?

#7
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
spitalul de ofta. la tanti Monica Pop (chiar, n-o fi patit nimic? n-am mai vazut-o de mult la tv  :)  )

#8
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005
Mersi mult de tot , am fugit la doctor ca  imi lacrimeaza mai rau ...

#9
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
bafta! sa fie bine si sa scapi repede!

#10
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Policlinica Pajura.. Dna Doctor Soare.

#11
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005
Va multumesc , tocmai m-am intors de la doctor si exact cum ma asteptam . Am facut o infectie destul de urata  si a inceput sa avanseze. Singurul tratament  sunt niste picaturi care o sa le ridic maine de la doctor. Infectia  , din cate am inteles, e facuta de la praf..  I-am povestit ca am mai fost la un control si ca nu mi s-a dat nimic  si mi-a explicat ca nu avea ce sa imi faca  in prima faza ... :| WTF?

#12
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Si eu am avut un fel de cos sub pleoapa... dar s-a rezolvat cu operatie, rapid. Acum nu mai am nimic..

#13
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005

View PostBebeluska, on Jul 17 2006, 19:04, said:

Si eu am avut un fel de cos sub pleoapa... dar s-a rezolvat cu operatie, rapid. Acum nu mai am nimic..

mi-au zis ceva de operatie dar nici nu ma gandesc  :death: . Refuz  :worthy:  prefer tratament . Infectia e chiar sub pleoapa  deasta lacrimez si vad un pic in ceata.   :cursing: Imi e frica de operatie  -_-

#14
Skoica

Skoica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.04.2006

View PostElena2k, on Jul 17 2006, 20:12, said:

mi-au zis ceva de operatie dar nici nu ma gandesc  :death: . Refuz  :worthy:  prefer tratament . Infectia e chiar sub pleoapa  deasta lacrimez si vad un pic in ceata.   :cursing: Imi e frica de operatie  -_-
Elena, daca vrei sa mai consulti un doctor, mergi cu incredere la Dr. Ioana Costescu. Are cabinetul pe str. Rosianu nr. 43, sector 3// tel 3246398. Ce pot sa-ti spun este ca tratamentul pe care mi l-a recomandat m-a scapat de o infectie foarte urata, care imi punea in pericol vederea. Este foarte intelegatoare si atenta, plus ca este medic primar oftalmolog si doctor in stiinte medicale.

Edited by Skoica, 17 July 2006 - 19:33.


#15
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003

View PostElena2k, on Jul 17 2006, 20:12, said:

mi-au zis ceva de operatie dar nici nu ma gandesc  :death: . Refuz  :worthy:  prefer tratament . Infectia e chiar sub pleoapa  deasta lacrimez si vad un pic in ceata.   :cursing: Imi e frica de operatie  -_-


F bine faci ca eviti operatia!
Am auzit multe lucruri urate despre cauterizari din astea facute pe fuga pt ca aparent par banale. Daca nu e facuta cauterizarea cum trebuie apar pb, deci evita pe cat posibil!

#16
irennescat

irennescat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 16.05.2005

View PostElena2k, on Jul 17 2006, 19:12, said:

mi-au zis ceva de operatie dar nici nu ma gandesc  :death: . Refuz  :worthy:  prefer tratament . Infectia e chiar sub pleoapa  deasta lacrimez si vad un pic in ceata.   :cursing: Imi e frica de operatie  -_-
Elena2k, ce-ai facut pana la urma? Si eu am patit la fel, tot pe pleoapa, de cateva zile. Caut un medic oftalmolog. :( :crying:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate