Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Subaru Tribeca

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#55
Rationalul

Rationalul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 08.05.2008
Salut tuturor !

Gabriel am si eu cateva intrebari pentru tine.

1) In ce norma de poluare ti-au incadrat cei de la RAR masina. Euro 3 sau Euro 4 ? Au intampinat cei de la Dom, sau cine ti-a facut omologarea probleme ?
2) Cu ce fel de benzina alimentezi, 95 sau 98 ? Cu care se simte mai bine motorul ?
3) A fost nevoie sa i se faca vreo modificare la soft-ul masinii ( de exemplu odometrul din mile in kilometri ) ?
4) Lasand la o parte problemele cu discurile de frana, cum se comporta masina la franare.
5) M-ar mai interesa cum se comporta masina pe drumuri acoperite cu zapada, sau drumuri de tara acoperite cu zapada.
6) In cazul in care iti apare o eroare pe bord unde o duci sa-ti puna un diagnostic corect ?

P.S. La intrebari pot raspunde si altii care au B9 cu specificatii USA.

#56
gabrielzoe

gabrielzoe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.03.2009

View PostRationalul, on Mar 21 2009, 15:09, said:

Salut tuturor !

Gabriel am si eu cateva intrebari pentru tine.

1) In ce norma de poluare ti-au incadrat cei de la RAR masina. Euro 3 sau Euro 4 ? Au intampinat cei de la Dom, sau cine ti-a facut omologarea probleme ?
2) Cu ce fel de benzina alimentezi, 95 sau 98 ? Cu care se simte mai bine motorul ?
3) A fost nevoie sa i se faca vreo modificare la soft-ul masinii ( de exemplu odometrul din mile in kilometri ) ?
4) Lasand la o parte problemele cu discurile de frana, cum se comporta masina la franare.
5) M-ar mai interesa cum se comporta masina pe drumuri acoperite cu zapada, sau drumuri de tara acoperite cu zapada.
6) In cazul in care iti apare o eroare pe bord unde o duci sa-ti puna un diagnostic corect ?

P.S. La intrebari pot raspunde si altii care au B9 cu specificatii USA.
Salut.

Norma de poluare este euro 3.
Am cumparat masina din showroom si avea numere rosii deja.
Taxa de inmatriculare a fost 15400 ron
Benzina preferata este 98. Se simte clar diferenta la cuplul masinii
Am cumparat-o gata softata. Nu a avut instalatia pentru ceata si au facut-o ei aici ( o improvizatie ieftina cu intrerupator de bord de Dacia )
La peste 150 km/h frana este destul de lunga si daca incerci sa mergi foarte sportiv cu franari repetate si tari discurile le schimbi la 3000 km. La viteze sub 150 frana este ok.
Am pus cauciucuri de iarna si am mers cu masina pe gheata, zapada, drumuri forestiere, chiar si pe camp am mers pe sleauri de tractoare dupa ploaie( adica la pescuit). Pe camp am ramas intepenit pentru ca nu decuplasem esp.M-au scos 2 cai si am decuplat esp si a mers greu, dar a mers.
Erorile de la bord nu au fost pana acum, si daca vor fi voi merge la service Radacini Marasesti care este OK ca bani. Foarte serviabili( cu posesori de tribeca) Singura avertizare la bord a fost  lipsa presiune la pneuri.
Motorul merge excelent, nu am avut nici macar o emotie de proasta functionare si am mers destul de sportiv.
Cred ca uleiul si filtrele trebuiesc schimbate la 10000 din cauza prafului existent pe drumurile nostre.
Am uitat. Am avut un ghinion cu parbrizul si am asteptat 3 luni sa mi-l aduca cei de la Ager service si a costat cu manopera de schimbare 1900 ron

PS:
Apropo de posesorii de masini japoneze
Am o mazada rx8 cu care am 63000 km. La 34000 am schimbat ambreiajul iar in rest nimic in afara de consumabile.
Am condus-o numai la blana,forja grea si nu am schimbat nimic pentru ca merge perfect.

#57
Rationalul

Rationalul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 08.05.2008
Gabriel, multam fain pentru raspunsuri. Aveam nevoie de ele.

#58
Garosica

Garosica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.05.2008
In legatura cu consumul
Am un tribeca din 2007 ,240cp si am un consum mediu de 13

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate