Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...
 Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 

Orange DTH România - Topic General.

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
31133 replies to this topic

#15301
alexuzu-19

alexuzu-19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 11.09.2008
Intampin si eu o problema cand incerc sa trimit un mesaj din my account. Completez toate casutele, iar cand dau sa trimit mesajul imi apare sus ca numele si prenumele sunt obligatorii, dar din pacate nu este vreo casuta unde sa le scriu. A mai intampinat cineva aceiasi problema?

#15302
dias17

dias17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 07.05.2007

 alexuzu-19, on 20th July 2011, 17:21, said:

Intampin si eu o problema cand incerc sa trimit un mesaj din my account. Completez toate casutele, iar cand dau sa trimit mesajul imi apare sus ca numele si prenumele sunt obligatorii, dar din pacate nu este vreo casuta unde sa le scriu. A mai intampinat cineva aceiasi problema?

Incearca cu Internet Explorer sau Mozilla!

#15303
gionloc

gionloc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 21.10.2005
am sunat la romtelecom in legatura cu noile pachete.
momentan am dolce star+explorer - primit la oferta pentru prelungire + lifestyle.
ca sa am in continuare travel si vh1classic trebuie sa iau dolce maxim. ei ma trec automat la dolce extra. si nu pot alege de acum dolce maxim, trebuie sa sun in 5 august. nu le permite softul sa ma treaca de acum  :coolspeak:
pe fluturasul primit in plic imi spuneau ca o sa am canale in plus. sint mortali cu politica lor cantitativa. o sa am canale in plus, dar la un tarif mai mare si pierd exact ce ma interesa - discovery world, travel, si muzica.

mi-au spus ca sint doua posibilitati, sa am dolce maxim daca vreau posturile respective sau sa renunt la serviciul tv daca ma nemultumeste noua politica.
nu aveam de gind sa renunt la serviciu, doar voiam sa vad daca ei realizeaza ca e absurd sa ma oblige sa aleg alte pachete, alte tarife doar fiindca schimba ei politica dolce. cind vreau eu sa modific o latura a contractului nu se poate, dar cind vor ei se poate :)
in alta ordine de idei, ma bucur foarte mult de mezzo!

#15304
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,460
  • Înscris: 14.01.2008

 alexuzu-19, on 20th July 2011, 17:21, said:

Intampin si eu o problema cand incerc sa trimit un mesaj din my account. Completez toate casutele, iar cand dau sa trimit mesajul imi apare sus ca numele si prenumele sunt obligatorii, dar din pacate nu este vreo casuta unde sa le scriu. A mai intampinat cineva aceiasi problema?
ai completat randul Informații cont?

...daca e completat nu ar mai trebui sa iti dea eroarea respectiva  :peacefingers:

Edited by scorpyo, 20 July 2011 - 19:34.


#15305
DonGiulliano

DonGiulliano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,331
  • Înscris: 08.09.2010
daca GSP tv emite la liber si poate fi retransmis gratis de catre toti operatorii de cablu/dth, atunci de ce romtelecom nu il include in pachetul de baza Dolce Variat, ci il baga in pachetul Dolce Extra??? ...ca eu nu prea inteleg. :(

#15306
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010

 DonGiulliano, on 20th July 2011, 20:47, said:

daca GSP tv emite la liber si poate fi retransmis gratis de catre toti operatorii de cablu/dth, atunci de ce romtelecom nu il include in pachetul de baza Dolce Variat, ci il baga in pachetul Dolce Extra??? ...ca eu nu prea inteleg. :(
Pai ce crezi  ca trustul Intact nu a cerut bani pentru ca  Gsp tv sa fie in grila Dolce? Acum daca tot este gratuit aici ai dreptate trebuia   Gsp sa fie introdus     in pachetul de baza dar  daca  il lasa tot in pachetul Extra inseamna ca baietii de la Dolce vrea sa-si scoata parleala pe spinarea noastra ceea ce nu este corect fiind vorba de un canal gratuit.

Edited by ramiz, 20 July 2011 - 19:55.


#15307
bluexmas

bluexmas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 29.10.2009
aaaa, deja s-au suparat pe mine doamnele de la relatii clienti ca sunt batut in cap si nu inteleg si tot sun aiurea. deci fiecare serviciu (voce, internet si tv) este pe contract separat. asta inseamna ca daca romtelecom schimba tarifele pentru TV, nu se pot rezilia clicknetul si vocea, fiind contracte diferite. privind totusi partea buna a lucrurilor, se poate folosi strategia de marketing cu "iti oferim gratuit IPTV daca iei internet si voce, dar daca maine ne razgandim, iti cerem bani pentru IPTV, iar daca nu esti de acord, nu iti mai dam IPTV si ramai cu internet si vocea". astept totusi sa vina notificarea si sunt curios ce data a postei va avea pe ea.

#15308
alexuzu-19

alexuzu-19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 11.09.2008

 scorpyo, on 20th July 2011, 20:33, said:

ai completat randul Informații cont?

...daca e completat nu ar mai trebui sa iti dea eroarea respectiva  :peacefingers:


Mda, era totul completat inafara de nr. de telefon mobil. Acum merge. Mutumesc mult.

#15309
avumit

avumit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 01.01.2009
Receptorul HD si-a instalat singurel un nou soft azi dimineata. Nu cred ca s-a rezolvat problema nivelului de semnal, tot asa arata... Si mi se pare poate (dupa cateva beri aseara) ca imaginea pe SD a scazut calitativ foarte mult...

#15310
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,460
  • Înscris: 14.01.2008
berile sunt de vina  :cheers:  :smoke:

#15311
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008

 DonGiulliano, on 20th July 2011, 20:47, said:

daca GSP tv emite la liber si poate fi retransmis gratis de catre toti operatorii de cablu/dth, atunci de ce romtelecom nu il include in pachetul de baza Dolce Variat, ci il baga in pachetul Dolce Extra??? ...ca eu nu prea inteleg. :(
ca sa atraga clienti si pt pachetul extra si maxim...ca de ar pune cele mai faine programe in Variat, sau extra, nu si-ar mai lua nimeni Maxim...

#15312
avumit

avumit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 01.01.2009

 scorpyo, on 21st July 2011, 10:12, said:

berile sunt de vina  :cheers:  :smoke:
Azi daca mai trag un rand poate maine le vad pe toate in HD :thumbup:

#15313
alexuzu-19

alexuzu-19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 11.09.2008
Imi poate oferi cineva o lista cu posturile care vor fi introduse din 5 august? Multumesc



LE: Am gasit intre timp.

Edited by alexuzu-19, 21 July 2011 - 13:32.


#15314
alecu

alecu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 05.06.2004
Nu vad eu bine...?sau au disparut NAT GEO HD       si WILD HD??.Nu le vad in nici un pachet....!Doar nu-s nebuni...

#15315
vibeo

vibeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,448
  • Înscris: 17.08.2007
Azi mi s-a ars adaptorul de retea de la receptorul HD PVR. De fapt am probleme cu el de o saptamana. Sesizarea la-m facut joia trecuta. Bineinteles n-a venit nimeni. Cucoana de la magazin m-ia zis ca daca l-am cumparat receptorul din magazinul lor, il va schimba. Fac 20 km pana la Cluj, merge perfect STB-ul cu un adaptor nou, dar surpriza, nu-l poate schimba, decat daca vine echipa tehnica. Vin in data de 25 iulie.Daca vin. L-am spus ca atunci plec la mare. Si in conditiile astea , dupa schimbarea receptorului mai stai 72 de ore, ca vezi doamne merg pe ordin de serviciu.
Netul si telefonul nu mi-a functionat o saptamana. Credeti ca am beneficiat de reducere de factura? Mai nou nu-mi trimit nici factura. Eu n-am cerut niciodata factura in format electronic. Dupa ce le dau peste 130 de lei/luna.
Maine ma duc cu contractele la avocat sa vad cum pot scapa de ticalosii astia. Pentru todeauna.

#15316
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,411
  • Înscris: 01.12.2001

 avumit, on 21st July 2011, 08:52, said:

Receptorul HD si-a instalat singurel un nou soft azi dimineata.
La mine arata la versiune: 25 aug 2010.
E vreo procedura de update manual?

#15317
avumit

avumit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 01.01.2009

 dorin_2k, on 21st July 2011, 18:32, said:

La mine arata la versiune: 25 aug 2010.
E vreo procedura de update manual?
Nu stiu. De fapt era blocat cand i-am dat drumul. Cand i-am dat restart si-a facut "damblaua".

#15318
SGigi

SGigi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 09.02.2011
A aparut o versiune noua de soft pentru receptorele dolce hd,sau glumiti?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate