Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST
 Despre titularizare si definitiva...

date personale angajat

Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara
 Recomandare SmartWatch pe care po...

Concediu Vasiliki

Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...
 Propranolol zilnic

Ce "tip" de apartament/ca...

A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri
 

Lucreaza cineva la ORACLE Romania?!

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
alexio74

alexio74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 29.03.2006
Daca cineva lucreaza la Oracle va rog mult sa-mi spuneti cum este atmosfera, cum sunt managerii...se organizeaza cursuri? Team building?
Ma intereseaza pentru ca nu stiu daca sa plec la ei sa nu: oferta salariala este exact ca cea pe car o am aici si as vrea sa stiu opinii ale celor care lucreaza deja...
va multumesc mult ptr raspuns

#2
phidias

phidias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 13.07.2005

 alexio74, on May 6 2006, 19:07, said:

Daca cineva lucreaza la Oracle va rog mult sa-mi spuneti cum este atmosfera, cum sunt managerii...se organizeaza cursuri? Team building?
Ma intereseaza pentru ca nu stiu daca sa plec la ei sa nu: oferta salariala este exact ca cea pe car o am aici si as vrea sa stiu opinii ale celor care lucreaza deja...
va multumesc mult ptr raspuns

Nu-i de nasul lor forumul asta.

#3
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005
ramai unde esti :) atat iti zic, e mai bine decat la Oracle...

nu lucrez la ei dar din cate am auzit e cam nasol....si daca lucrezi in domeniu vezi ce ai semnat pe contract ca s-ar putea sa nu poti sa te transferi la alta firma care face acelasi lucru decat dupa o perioada (politica concurentei)

tu mai bine du-te si depune un CV la ei si da un interviu, o sa te lamuresti cam cum sta treaba ;)

#4
alexio74

alexio74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 29.03.2006

 angel, on May 7 2006, 12:17, said:

ramai unde esti :) atat iti zic, e mai bine decat la Oracle...

nu lucrez la ei dar din cate am auzit e cam nasol....si daca lucrezi in domeniu vezi ce ai semnat pe contract ca s-ar putea sa nu poti sa te transferi la alta firma care face acelasi lucru decat dupa o perioada (politica concurentei)

tu mai bine du-te si depune un CV la ei si da un interviu, o sa te lamuresti cam cum sta treaba ;)

Multam de sfat. Pai Oracle m-a contactat, am dat 4 interviuri, am negociat salariul si sunt in preaviz la actualii...care au revenit cu o contraoferta f buna si aici e dilema: la Oracle o fi mai bine?! Vroiam sa stiu sigur mediul si avantajele...

#5
phidias

phidias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 13.07.2005

 alexio74, on May 7 2006, 12:44, said:

Multam de sfat. Pai Oracle m-a contactat, am dat 4 interviuri, am negociat salariul si sunt in preaviz la actualii...care au revenit cu o contraoferta f buna si aici e dilema: la Oracle o fi mai bine?! Vroiam sa stiu sigur mediul si avantajele...

Fii destept, profita si negociaza.

#6
alexio74

alexio74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 29.03.2006

 phidias, on May 7 2006, 16:51, said:

Fii destept, profita si negociaza.

Am profitat, am negociat si...am ales...nu mai plec. Sper sa fie decizia inteleapta!

#7
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 12.03.2003
Doamnelor si doooooomnilor!

Chiar din interiorul vizuinei Oracle in foarte scurta vreme un user va veni cu informatii extrem de actuale!

Deci tineti aproape ...

:w00t:

#8
sickonya

sickonya

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 23
  • Înscris: 15.05.2005
Dupa cum toate lumea stie ORACLE a acaparat piata romaneasca de software prin produsele de inalta calitate pe care le ofera, si anume: Bazele de date Oracle, Aplicatiile Oracle, Server-ul de Aplicatii Oracle, Oracle Collaboration Suite, Oracle Enterprise Manager, Oracle Data Hub,Oracle Development Tools  si altele.
Firma pune pe prim plan satisfactia clientilor si angajatilor oferindu-le acestora toate accesoriile de care au nevoie pentru buna desfasurare a sarcinilor de serviciu (binenteles in functie de departamentele in care lucreaza si de nevoile e care le au...:D), totodata le ofera un program antrenant de dezvoltare intelectuala, (pentru cei care au nevoie), traininguri interne si externe (daca este neaparat nevoie), binenteles cu aprobarea managerului in grija caruia se afla angajatul respectiv.
Se asigura parcare pentru toti angjatii, sau cati or fi :S, numai pe baza de ecuson- greu de obtinut, in functie de job description.
Ar fi multe de spus despre Oracle, spiritul de echipa este foarte bine dezvoltat, oamenii practic traiesc unii pentru altii, si isi rezolva unii altora sarcinile, si mai mult, participa impreuna la toate activitatile culturale si sociale pe care firma le organizeaza, vorbesc unii in numele altora si se completeaza reciproc.
Se organizeaza frecvent Team buildinguri, in diverse locatii ale tarii, in timpul carora angajatii invata sa se respecte unii pe altii, sa comunice mai bine si sa contribuie la dezvoltarea firmei.
Certificarile Oracle sunt extraordinare, numai buget sa fie sa le poti obtine.
Firma este super okay, atmosfestra de lucru la nivel occidental, program lejer, sau cel putin acceptabil.
Problema este spatiul....prea mic pentru numarul mare de solicitanti. Nu conteaza forte mult ce specializari ai urmat, atata timp cat dovedesti o personalitate placuta si o infatisare ingrijita, poti aplica cu succes, dar numai perseverenta si dorinta de a invata te poate ajuta sa obtii postul dorit in cadrul companiei.
Va doresc succes la toti viitorii aplicanti.
Cafea, suc, apa la dicscretie. Atentie fumatori: nu se accepta fumatorii, deoarece cladirea este destinata nefumatorilor, asadar daca doriti un post in cadrul companiei, mai intai trebuie sa va lasati de fumat. Nu se accepta sub nici o forma fumatul in cladire, si ca atare nu se incurajeaza nici fumatul in fata usii de la intrare...care ar putea strica imaginea firmei.
Cam atat pentru moment.
O zi buna la toata lumea.

#9
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 12.03.2003
... v-am spus eu ca apare un insider ...

Doamen, dar ce capacitate de premonitie pot avea!

Iar postul de mai sus ...  :worthy:  ... nimic altceva de zis.

#10
Dana_H

Dana_H

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 27.11.2005
:w00t:

Quote

oamenii practic traiesc unii pentru altii, si isi rezolva unii altora sarcinile, si mai mult, participa impreuna la toate activitatile culturale si sociale pe care firma le organizeaza, vorbesc unii in numele altora si se completeaza reciproc.
...sunteti mormoni cumva ? :lol:  :w00t:

Sper ca asta a fost o ironie / mistocareala, ca altfel... :huh:

Later edit: se intreba cineva pe la noi de ce naiba se primesc atatea CV-uri de la Oracle...acum am inteles :D

Edited by Dana_H, 10 May 2006 - 16:12.


#11
bitsnbytes

bitsnbytes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 27.04.2006
"Atentie fumatori: nu se accepta fumatorii, deoarece cladirea este destinata nefumatorilor, asadar daca doriti un post in cadrul companiei, mai intai trebuie sa va lasati de fumat. Nu se accepta sub nici o forma fumatul in cladire, si ca atare nu se incurajeaza nici fumatul in fata usii de la intrare...care ar putea strica imaginea firmei."

...nu am putut sa ma abtin...asta e cea mai mare tampenie pe care am auzit-o :death:  :puke:
angajati-va la oracol...

P.S. sunteti cumva si sustinatorii lui bivolaru? :D , fumati iarba?

Edited by bitsnbytes, 10 May 2006 - 17:15.


#12
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005

 bitsnbytes, on May 10 2006, 18:06, said:

"Atentie fumatori: nu se accepta fumatorii, deoarece cladirea este destinata nefumatorilor, asadar daca doriti un post in cadrul companiei, mai intai trebuie sa va lasati de fumat. Nu se accepta sub nici o forma fumatul in cladire, si ca atare nu se incurajeaza nici fumatul in fata usii de la intrare...care ar putea strica imaginea firmei."

...nu am putut sa ma abtin...asta e cea mai mare tampenie pe care am auzit-o :death:  :puke:
angajati-va la oracol...

P.S. sunteti cumva si sustinatorii lui bivolaru? :D , fumati iarba?

mie mi se pare ok, daca ar face asa toate institutiile, ori s-ar lasa romanii de tutun, ori ar creste somajul :lol:

#13
bitsnbytes

bitsnbytes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 27.04.2006
"oamenii traiesc unii pentru altii"

:roflmaofast: , io cred ca asta e o secta ceva  :w00t: , daca aveti femei multe depun si eu cv la voi si promit( :hypocrite:  ) ca ma las de fumat

#14
cosminn

cosminn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 13.10.2005

 alexio74, on May 7 2006, 12:44, said:

Multam de sfat. Pai Oracle m-a contactat, am dat 4 interviuri, am negociat salariul si sunt in preaviz la actualii...care au revenit cu o contraoferta f buna si aici e dilema: la Oracle o fi mai bine?! Vroiam sa stiu sigur mediul si avantajele...


de ce salariu e vorba aproximativ?

#15
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,476
  • Înscris: 06.06.2006

 sickonya, on May 10 2006, 15:39, said:

bla bla bla .... "program lejer" . . . . . bla bla bla

lejer pe naiba
poate managerii jupane
iar restul bla bla-urilor il gaseshti la toate firmele de acest tip
fumatul  :D  :D  :D hai ca-i dura faza: conform legii nu se fumeaza in spatii publice (sunt de acord); iar angajatorul trebuie sa amenajeze loc de fumat (in curte sau in interior dar cu sistem de ventilatie independent)
asta cu "imaginea firmei" ma lasa rece
apropos de fumat in spatii publice: toaleta - din momentul in care intrii si pana iesi - e spatiu privat al tau, si tre sa aiba, conform legii coloana de ventilatie proprie => poti fuma linistit
daca ii pune draqul sa puna camere de filmat => atentat la intimitate

cu detectoarele de fum e mai complicat dar se rezolva si cu alea, crede-ma


 sickonya, on May 10 2006, 15:39, said:


revenim la fumat ca mi s-au urcat gradele   :cursing:  :
ai asistat la vreo negociere cu clientii in salile alea bengoase de protocol sau in vreun birou de manager?
sunt in stare sa si pupe in fund clientii; crezi ca nu-i lasa sa fumeze daca i se pune vrunuia pata?

intrebati persoana/firma care face curatenie in birourile shefilor cate chishtoace de tzigari gasesc in gunoi stinse in apa/suc si impachetate frumos in servetzele

hai ca mi-a luat deja gura pe dinainte
:notangel:

promit sa nu mai zic nimik

#16
hellrider

hellrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,005
  • Înscris: 25.09.2003
Pe bune, ma intereseaza si pe mine realitatea din inside.... ca de angajatorii multinationali cu gard vopsit frumos si nume rasunatoare mi s-a luat. Poate la astia nu e asa.

#17
john_jk22

john_jk22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.09.2006

 hellrider, on Jul 20 2006, 20:15, said:

Pe bune, ma intereseaza si pe mine realitatea din inside.... ca de angajatorii multinationali cu gard vopsit frumos si nume rasunatoare mi s-a luat. Poate la astia nu e asa.

:coolspeak:

#18
moco

moco

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.09.2006

 bitsnbytes, on May 10 2006, 09:06, said:

"Atentie fumatori: nu se accepta fumatorii, deoarece cladirea este destinata nefumatorilor, asadar daca doriti un post in cadrul companiei, mai intai trebuie sa va lasati de fumat. Nu se accepta sub nici o forma fumatul in cladire, si ca atare nu se incurajeaza nici fumatul in fata usii de la intrare...care ar putea strica imaginea firmei."

...nu am putut sa ma abtin...asta e cea mai mare tampenie pe care am auzit-o :death:  :puke:
angajati-va la oracol...

P.S. sunteti cumva si sustinatorii lui bivolaru? :D , fumati iarba?

Sau nu va angajati la oracol, stati acasa si fumati 25% din venitul lunar. Ca doar asa face toata romania, nu?
Eu traiesc intr-un loc unde normalitatea inseamna sa poti lucra, manca, bea sau face orice altceva fara sa fii agresat de fumul nimanui. E cam greu de inteles pentru noi dar cam asa sta treaba si cu cosurile de gunoi de pe strazi. E nevoie doar de putin antrenament.
Stiu ca fumatorii sunt majoritatri asa ca astept ...  :death:
Bafta

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate