Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804
 Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 

sorin ovidiu vantu-inger sau demon?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
29 replies to this topic

Poll: SOV-intre doua extreme (28 member(s) have cast votes)

Care e adevarata fata a acestui om?

  1. un om inteligent (4 votes [14.29%])

    Percentage of vote: 14.29%

  2. inca un hot ordinar (7 votes [25.00%])

    Percentage of vote: 25.00%

  3. un hot inteligent (17 votes [60.71%])

    Percentage of vote: 60.71%

El ar trebui:

  1. admirat pt ceea ce a facut ca om de afaceri (9 votes [32.14%])

    Percentage of vote: 32.14%

  2. hulit si blamat pt ceea ce a facut ca om de afaceri (19 votes [67.86%])

    Percentage of vote: 67.86%

Este SOV cel mai bun om de afaceri din Romania?

  1. da,desi nu e cel mai bogat (4 votes [14.29%])

    Percentage of vote: 14.29%

  2. da,pentru ca face investitii inteligente (2 votes [7.14%])

    Percentage of vote: 7.14%

  3. nu,pentru ca nu e cel mai bogat (3 votes [10.71%])

    Percentage of vote: 10.71%

  4. nu,pentru ca nu are si implicare sociala (5 votes [17.86%])

    Percentage of vote: 17.86%

  5. nu,este altcineva (14 votes [50.00%])

    Percentage of vote: 50.00%

Vote

#1
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
Asadar,cum este SOV in realitate? Stiu ca pt multi intrebarea poate parea banala/lipsita de sens etc dar pe mine ma fascineaza modul de a gandi al acestui om.In primul rand,faptul ca a stiut sa acopere toate actiunile sale mai mult sau mai putin legale,astfel incat nu a putut fi prins pana acum cu nici o ilegalitate,desi exista certitudini in acest sens.In al doilea rand pt ca a stiut sa faca bani pe piata de capital,un domeniu care imi place foarte mult.Cred ca investitiile la bursa sunt o arta iar cine stie sa "joace" pe aceasta piata este intr-adevar un om foarte capabil.Ma refer la investitorii autentici,si nu la mita ascunsa cum a fost in cazul tariceanu.SOV a cumparat Realitatea TV,un post aflat pe duca (nu la momentul cumpararii oficiale,la mom cumpararii de fond) si pe care l-a facut cel mai important formator de opinie in Romania prezenta.De asemenea,infiinteaza si The Money Chanel-un post exclusiv pt investitii/burse/piete financiare/etc...De asemenea,imaginea lui este cea a omului de afceri puternic,fara scrupule,inteligent, un Midas modern.
Stiu ca el a furat prin FNI de la romani necajiti si care isi desesera la FNI economiile de o viata,sperand intr-un trai decent la batranete sau in imbogatiri fabuloase.Totusi,nu pot sa nu ii condamn pe acei oameni pt prostia de a crede in castuguri atat de mari obtinute peste noapte si fara munca.Prost nu e cel care cere ci cel care da.Insa,in opinia mea,un adevarat om de afaceri reuseste sa faca bani si fara sa insele/fure statul,fara sa corupa functionari ai statului,fara sa fure de la populatie etc.De asemenea,sunt si o persoana miloasa si mi se rupe sufletul cand vad oameni amarati inselati de niste idioti.Si totusi,il admir pe acest om...Oare de ce?

Edited by raducutzzu, 01 May 2006 - 01:10.


#2
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
stiu ca subiectul nu este/pare a fi atat de interesant pt toti...as vrea insa sa aud si alte informatii despre cum a reusit acest om...

Edited by shumilica, 01 May 2006 - 13:46.


#3
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
un link catre articolul din evz in care maria vlas vb despre fni,sov invest,vantu: http://www.evz.ro/ar...hp?artid=257845
"Mi-e frica de mintea ta,Sorinache"...este raspunsul dat de catre Maria Vlas la intrebarea "Ti-e frica de mine,sefa?",pusa de catre SOV.Dicolo de comentariile superficiale ale lui Mircea Badea cum ca propozitai "Mi-e..." este un nonsens (pt ca este folosit diminutivul sorinache),fraza mi se pare extrem de corecta.SOV este,si in opinia mea,cel mai puternic om din Romania.Si cel mai inteligent.Lucru dovedit si de faptul ca a dorit/doreste sa ramana anonim,necunoscut maselor.
Ca sa raspund de pe acum unor ignoranti,ma intereseaza acest subiect pt ca ii admir pe oamenii inteligenti.Asta nu inseamna neaparat ca sunt de acord cu faptele lor.

#4
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,084
  • Înscris: 02.09.2005
Daca v-as spune ca e agent secret, m-ar crede cineva?

#5
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
nu prea...agent secret al cui? banuiesc ca al americanilor,stiut fiind faptul ca sov are "leagaturi" cu usa.

#6
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
stai tu linistit ca nu prin inteligenta a dat vantu lovitura ci prin oamenii pe care ii cunostea/ii santaja whatever, prin complicitatile cu institutiile statului etc. Ca daca isi faceau la timp datoria nu cred ca se ajungea la ce a fost.  Si oricum, daca era vointa cred ca una doua ajungea vantu la inchisoare,insa cand cei ce fac dreptatea is manjiti , cum crezi ca se vor atinge de acest om?

#7
Iubiriță

Iubiriță

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 13.04.2006
Inteligent si deştept.

#8
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
mai...si sa stii sa iti faci relatii/sa santajezi/etc este o forma de inteligenta.inteligenta se manifesta si in zona "mazgoasa" a societati.daca a stiut sa santajeze cu cap (si nu filmand pe cineva cu o curva)/sau sa isi faca relatii prin propriile forte inseamna ca e inteligent.inteligent din puct de vedere practic,nu in viziune romantica.
dupa cum vezi,nici basescu nu il inghite pe sov..si banuiesc ca nici altii...si totusi,SOV nu a cazut...nastase a fost adus "pe centura politicii" de catre basescu&co,insa vantu ramane la fel de intangibil.
si tiriac a avut probleme cu justitia,iar la el s-a obs clar ca a intervenit cineva...sov insa,face lucrurile cu cap...

 Iubiriță, on May 2 2006, 12:15, said:

Inteligent si deștept.
nu sunt sinonime?

#9
Iubiriță

Iubiriță

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 13.04.2006

 raducutzzu, on May 2 2006, 12:24, said:

nu sunt sinonime?
era o ironie

#10
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006

 Iubiriță, on May 2 2006, 12:26, said:

era o ironie
a

#11
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,084
  • Înscris: 02.09.2005
Un om caruia i-a mers excelent indiferent de ce regim politic era in Romania, nu poate sa fie decat un om sustinut puternic de catre serviciile secrete....

#12
Iubiriță

Iubiriță

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 13.04.2006

 jericho, on May 2 2006, 12:54, said:

Un om caruia i-a mers excelent indiferent de ce regim politic era in Romania, nu poate sa fie decat un om sustinut puternic de catre serviciile secrete....
presupuneri sau informații ?

#13
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
teoretic este partial adevarat ce spui tu...practic...
nush la ce servicii de referi tu dar eu ma indoiesc ca serv secrete au atata putere in romania.ma refer la SIE/SRI si alte asemenea institutii legale,si nu la fostii securisti ajunsi oameni cu functii in stat care formeaza o "gasca".
daca te referi la "straineji"...tot ce e posibil

#14
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
mie nu mi se pare decat un alt speculant cu o alta afacere de tip piramidal.  a fost insa destul de destept sa plateasca pe altii sa faca treburile murdare.

#15
Iubiriță

Iubiriță

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 13.04.2006
Două lucruri sunt omniprezente pe lumea asta. Aerul şi fraierul.

#16
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
numele sov nu e legat doar de FNI...principalele lui afaceri sunt investitiile pe piata de capital din care,spune el,a castigat f bine.el a declarat ca "faceam si cate 1 milion de dolari pe zi".de asemenea,detine investitii in media,money chanell fiind ultima noutate,prin care dovedeste pasiunea fata de piata de capital.

#17
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pai banii aia de unde crezi ca au venit :) nu cumva de la fni/fna?

#18
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006

 Iubiriță, on May 2 2006, 13:10, said:

Două lucruri sunt omniprezente pe lumea asta. Aerul și fraierul.
ai face bine daca ai scrie explicit la cine te referi.a vorbi in dodii nu e o aptitudine,ci o caracteristica a geniilor din spitalul noua.daca nu te intereseaza subiectul,poti sa nu mai postezi/citesti.
aerul se rarefiaza...fraierii se inmultesc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate