Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k
 Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...
 

LITORAL

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2619 replies to this topic

#2467
sarbulb

sarbulb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 24.09.2016
Am decis sa testez Tuzla . A fost cineva acolo ? Ceva impresii ?

#2468
castelan

castelan

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 24.05.2017
salut , o cazare corecta , sa accepte voucher electronic , in mamaia nord , puteti recomanda please? multumesc.

#2469
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,014
  • Înscris: 01.11.2005
Oarecum fortat de imprejurari (sotia imi face capul patrat :) ) maine dimineata voi fi pe litoral,inca nu am luat cazare si cam toate drumurile duc la Mamaia,ma avantajeaza  ca e in Nord ,ies repede spre Tulcea si urc spre Iasi.
N-am fost in Ro la mare de vreo 20 de ani, e chiar asa naspa ??
Nici macar nu stiu ce cazare sa aleg...un apartament,hotel sau vreo pensiune mai departata si linistita.

Edited by bolo, 19 July 2021 - 18:19.


#2470
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,082
  • Înscris: 16.02.2017
Sa ai bani multi la tine...��
Daca nu ai mai fost mare la noi de 20 ani o sa ai un soc financiar.

#2471
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,014
  • Înscris: 01.11.2005
Sunt constient ca nu merita banii,stau doar 2 nopti deci nu se simte prea tare la buget.

#2472
Marian3590

Marian3590

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 07.07.2021
Am ajuns la Mamaia.
10 lei ora de parcare.
Absolut toate parcările sunt cu plata acuma.
Inclusiv strada aia care merge pe lângă plaja.

#2473
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,014
  • Înscris: 01.11.2005
E 10 lei primele 3 ore apoi 4 lei/ora.Pe mine m-au abordat niste parcangii chiar langa indicatorul de parcare cu plata instalat de primarie,m-a bufnit rasul,mai bine platesc dublu decat sa dau bani alora care doar iti indica un loc prin niste boschetinsau pe trotuar.

M-am plimbat putin prin Mamaia si Navodari,mult jeg,apa murdara,prin multe locuri alge,plaje infecte,mirosuri greu suportbile pe langa restaurante,nisip aproape lipsa,santiere unde se lucreaza cu masini de mare tonaj si utilaje desi ar fi interzis,mai mult nisip am vazut la blocurile in constructie decat pe plaje.In concluzie o sa mai vin ma mare in Ro peste alti 20 de ani.
Se construieste in draci dar din pacate fara reguli clare de urbanism,nu va mai exista spatiu verde sau vreun copac,strazile  de fapt sunt parcari,trotuarele la fel,pana si in Maroc am vazut mai multa disciplina.

#2474
imhotep7

imhotep7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 05.01.2010
Și în plus față de ce ai scris tu, după ora 17.30 nu mai aveam soare din cauza turnurilor care s-au construit lângă plajă. Au distrus nenorociții toată zona...

#2475
Marian3590

Marian3590

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 07.07.2021
Voi vorbiți de mamaia nord.
În mamaia normala nu sunt alge,e plaja curată,nu sunt șantiere.

Mamaia nord au distrus-o cei care au cumpărat acolo și cei care închiriază acolo cu 450 de lei fără factura sau chitanța.
Nu ii înțeleg pe cei care se duc acolo.
Nu ai magazine, ai 2 terase,totul e un șantier.
Vorbesc strict de mamaia nord.

 imhotep7, on 26 iulie 2021 - 06:11, said:

Și în plus față de ce ai scris tu, după ora 17.30 nu mai aveam soare din cauza turnurilor care s-au construit lângă plajă. Au distrus nenorociții toată zona...
Nu mai închiria acolo. Dacă le dai bani înseamnă că îți place.

#2476
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,634
  • Înscris: 12.12.2006
Multi oameni sunt bucurosi ca stau mai ieftin in apartamentele de inchiriat din Mamaia Nord, ce mai conteaza ca nu sunt spatii verzi, parcuri, zone pietonale.
Dar faptul ca exista piata pentru un asemenea cartier de blocuri inghesuite la malul marii nu inseamna ca ar fi trebuie sa se dea autorizatie de urbanism pentru asa ceva.

Edited by mdt, 26 July 2021 - 07:37.


#2477
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,082
  • Înscris: 16.02.2017
Ieri am dat o fuga la Eforie Sud.

Attached Files


Edited by Music-Box, 26 July 2021 - 17:55.


#2478
Marian3590

Marian3590

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 07.07.2021

 mdt, on 26 iulie 2021 - 07:36, said:

Multi oameni sunt bucurosi ca stau mai ieftin in apartamentele de inchiriat din Mamaia Nord, ce mai conteaza ca nu sunt spatii verzi, parcuri, zone pietonale.
Dar faptul ca exista piata pentru un asemenea cartier de blocuri inghesuite la malul marii nu inseamna ca ar fi trebuie sa se dea autorizatie de urbanism pentru asa ceva.
Unde stau mai ieftin?
La 100 de euro apartament ul pe noapte? Fără factura sau chitanță?

Nu mai închiriați acolo. Aia care cumpără nu o sa mai aibă cui închiria.
Si ăștia care construiesc nu o sa mai aibă cui sa vândă.
Simplu.

#2479
canarel

canarel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,530
  • Înscris: 13.10.2010
De ce litoralul romanesc se reduce doar la Mamaia, eventual  M-nord?
Plaja lata, nisip extrem de fin, intrare lina in apa, dusuri, wc, terase rezonabile intre Venus-Saturn.
Attached File  20210727_154408.jpg   467.93K   61 downloads

#2480
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,342
  • Înscris: 05.09.2006
Pentru ca mult timp, sudul litoralului a fost subdezvoltat si ocolit de catre investitori, doar de cativa ani au inceput sa se faca investitii mai substantiale in hoteluri, terase si blocuri. Potential exista, se va dezvolta curand si sudul.

#2481
ivanturela

ivanturela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 07.08.2009

 sarbulb, on 16 iulie 2021 - 21:05, said:

Am decis sa testez Tuzla . A fost cineva acolo ? Ceva impresii ?
Cazarea: la limita de sud a Ef. Sud, la Vila Oblio Posted Image sau Vila Elva (mai bine decât în Tuzla!), de acolo, în 50 m ieşiţi pe câmp şi ţineţi drumul de pe faleză şi, vă orientaţi unde vă opriţi să parcaţi sus pe faleză sau chiar jos, aproape de plajă în zona antenelor şi a farului vechi Posted Image , spre Costineşti. Pantele sunt abordabile...
Masa: la cele trei aşa zise cherhanale de pe la mijlocul plajei sau, la cele două cherhanale din zona rampei de lemn care intră în mare, la Filis Posted Image sau la nea Tică Posted Image ....

#2482
sarbulb

sarbulb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 24.09.2016
Info ref la Tuzla : am gasit cazare chiar in Tuzla , undeva aproape de centru , pe langa Lidl ( Lidi - cu avantajele ref la aprovizionare ) . La plaja se poate ajunge doar cu masina , fiind relativ departe de orice cazare . Am mers la plaja COCHILIA care este absolut senzationala . Are zona de sezlonguri , separat cearceafuri . Imi face impresia de Vama Veche dar cea de acum cca 15-20 ani . Sant mega incantat de zona Tuzla .

#2483
sarbulb

sarbulb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 24.09.2016
Am fost un pic si in Mamaia Nord , parca Laguna Beach . Plin de cocalari si bombardieri : Faaa , te iubesc veata mea !

#2484
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,095
  • Înscris: 20.12.2007
La Costinești a fost incredibil de aglomerat în week-end. Azi trecem la bulgari, mergem la plaja de la Ezerets.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate