Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Klaus Iohannis: Am decis sa candidez la functia de Secretar General al NATO

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
692 replies to this topic

Poll: Sefia NATO (166 member(s) have cast votes)

V-ar bucura ca Sifonierul cu Ficus sa ajunga seful NATO?

  1. M-ar bufni rasul inainte de o cadere psihica (98 votes [59.04%] - View)

    Percentage of vote: 59.04%

  2. As fi mandru si bucuros ca Romania a ajuns la un astfel de nivel de reprezentare, oricum, daca nu se duce dreaq NATO, multe nu va face ca sef (32 votes [19.28%] - View)

    Percentage of vote: 19.28%

  3. As face tot posibilul sa nu arat niciunde in strainatate pasaportul ca sa fiu identificat conational cu Sifonierul cu Ficus (15 votes [9.04%] - View)

    Percentage of vote: 9.04%

  4. Nu ma intereseaza subiectul, ar fi o utopie sa avem chiar asa ghinion ca tara (21 votes [12.65%] - View)

    Percentage of vote: 12.65%

Vote Guests cannot vote

#55
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,050
  • Înscris: 03.12.2005

View PostNaoto, on 22 februarie 2024 - 20:08, said:

Poate iese adjunct, ca Geoană.

Dacă îl susține Casa Albă, are șanse.

Pe la tarile astea mai spalate e de porc sa te asezi de doua ori la aceeasi coada. Dar nu suntem noi in pericol sa fim numiti asa prea curand.

#56
MareleIntelept

MareleIntelept

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,740
  • Înscris: 26.07.2023
Astia chiar vor sa-l omoare pe Putin. Deja se tavaleste pe jos de ras, mai are un pic si ramane fara aer.

#57
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,014
  • Înscris: 15.12.2009

View Postsebulbus, on 22 februarie 2024 - 21:29, said:

Pe la tarile astea mai spalate e de porc sa te asezi de doua ori la aceeasi coada. Dar nu suntem noi in pericol sa fim numiti asa prea curand.

Nu înțeleg ce vrei să spui

List of deputy secretaries general of NATO
# Name Country Duration
1 Jonkheer van Vredenburch  Netherlands 1952–1956
2 Baron Adolph Bentinck  Netherlands 1956–1958
3 Alberico Casardi  Italy 1958–1962
4 Guido Colonna di Paliano  Italy 1962–1964
5 James A. Roberts  Canada 1964–1968
6 Osman Esim Olcay  Turkey 1969–1971
7 Paolo Pansa Cedronio  Italy 1971–1978
8 Rinaldo Petrignani  Italy 1978–1981
9 Eric da Rin  Italy 1981–1985
10 Marcello Guidi  Italy 1985–1989
11 Amedeo de Franchis  Italy 1989–1994
12 Sergio Balanzino  Italy 1994–2001
13 Alessandro Minuto Rizzo  Italy 2001–2007
14 Claudio Bisogniero  Italy 2007–2012
15 Alexander Vershbow  United States 2012–2016
16 Rose Gottemoeller  United States 2016–2019
17 Mircea Geoană  Romania 2019–present

#58
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,061
  • Înscris: 20.10.2015
Wow, asta da veste.
Ar fi super pentru Romania in urmatoarea perioada, presupunand ca nu face Trump varza din NATO

Parerea mea este ca ar fi foarte bun pentru asa ceva

#59
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 28.07.2008

View PostTsunamii, on 22 februarie 2024 - 21:42, said:

Wow, asta da veste.
Ar fi super pentru Romania in urmatoarea perioada, presupunand ca nu face Trump varza din NATO

Parerea mea este ca ar fi foarte bun pentru asa ceva
Tsu, da argumenteaza-ti bro opinia. De ce il vezi tu bun?? crezi ca vine cu vreun remix gen "Jó napot kívánok, Pu-ti-ne!!" ?! Ii tranteste paltonul peste bot la ala? Intra cu elefantii in camera si ii distruge masa aia super lunga inde a syat Macron pedepsit la colt?

Edited by Atreides, 22 February 2024 - 21:56.


#60
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 27.02.2018

View PostTsunamii, on 22 februarie 2024 - 21:42, said:

Wow, asta da veste.
Ar fi super pentru Romania in urmatoarea perioada, presupunand ca nu face Trump varza din NATO

Parerea mea este ca ar fi foarte bun pentru asa ceva
Pe lângă faptul că nu o să se întâmple asta, cum poți să spui că comodul și marioneta de Iohannis ar fi potrivit pentru un post în care e nevoie de un jucător gen Băsescu, că marinerul a fost cel mai bun președinte al României dintre ăștia defecți pe care i-am avut?
Ca să nu mai spunem că planeta fierbe în vremurile astea, iar sasul nu a fost în stare să îi pună cu botul pe labe nici pe pârliții de securiști și comuniști de la noi, ci a fost invers, deci ce să mai vorbim despre cum nu s-ar descurca cu ăia cu adevărat mari și tari din lumea asta.

Edited by mishuletzu, 22 February 2024 - 22:04.


#61
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,787
  • Înscris: 11.03.2006

View PostDigix, on 22 februarie 2024 - 20:33, said:

Face la fel ca și cu pesedeu', ăsta îl aduce pe Putin în NATO, pentru stabilitate.

O sa ne predea Rusiei. Daca a reusit sa faca muci PNL-ul unindu-l cu PSD, sigur ii iese si asta.

#62
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,538
  • Înscris: 29.10.2017

View PostTsunamii, on 22 februarie 2024 - 21:42, said:

Wow, asta da veste.
Ar fi super pentru Romania in urmatoarea perioada, presupunand ca nu face Trump varza din NATO

Parerea mea este ca ar fi foarte bun pentru asa ceva
Pereoada.

Oriunde s-ar duce, ne-a ciuruit ca si chiorul.

#63
newusername123

newusername123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 05.09.2019
Parvenitul asta crede ca la NATO merge cu securisme ca la Cotroceni, chiar daca vorbim de o functie polititca. Nu merita nici macar sa dea cu mopul pe scarile de la intrarea sediului.
La cat de mult ne a inselat, merita sa i se incheie cariera politica imediat dupa acest mandat. Este doar o caricatura de personaj ce vaneaza functii dupa ce s a deprins cu comenzile si securismele.
Indiferent de cine va fi la NATO, Romania, Polonia si tarile Baltice sunt importante in orice decizie, pentru ca acolo e primul hop dupa Ucraina.

Romania needucata, pesedizarea tarii desi la vot a iesit altceva, rasturnator de guverne, pasionat de zboruri mai ceva decat Vlaicu, absent si indiferent in aproape orice problema. Si au dat seama toti ca e un personaj abject cu zero credibilitate.

#64
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,684
  • Înscris: 02.10.2009

View PostTsunamii, on 22 februarie 2024 - 21:42, said:

Wow, asta da veste.
Ar fi super pentru Romania in urmatoarea perioada, presupunand ca nu face Trump varza din NATO

Parerea mea este ca ar fi foarte bun pentru asa ceva

Cred ca te voi pune din nou la insectar... :D

#65
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,538
  • Înscris: 29.10.2017
Putin a capitulat. Ghinion.

#66
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009
Ficusul crede că ajunge palmier pe la NATO, da' tare mă tem că ajunge ferigă  pe la Sibiu. O să aibă timp să -și numere ouăle, pardon, casele! Ghinion! Ghinion ptr noi că s-a preocupat mai mult de viitorul lui decât de viitorul țării!

#67
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,002
  • Înscris: 18.09.2008
Păi chiar rămâne Ucraina fără bani de arme. Toate ”ajutoarele” se vor cheltui pe avionul privat al lui Iohannis.

View PostTsunamii, on 22 februarie 2024 - 21:42, said:

Wow, asta da veste.
Ar fi super pentru Romania in urmatoarea perioada, presupunand ca nu face Trump varza din NATO

Parerea mea este ca ar fi foarte bun pentru asa ceva

Ar fi cel mai bun șef NATO din istorie, l-ar bate pe Putin în 2 timpi și 3 mișcări.

Să se ducă la NATO să facă ce? Să zâmbească frumos la poze, să danseze pe Hakuna Matata... Ce naiba să facă?

Omul ăsta a dezamăgit până și ultimul votant fidel al său, când a făcut tot ce ne-a zis în cele 2 campanii electorale că nu va face dacă-l votăm pe el.

Aaa, dacă îl pune pe Băsescu, ăla da, moare de gât cu Putin. Sau se pupă pe gură și dau o dușcă.

#68
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,061
  • Înscris: 20.10.2015

View PostAtreides, on 22 februarie 2024 - 21:54, said:

Tsu, da argumenteaza-ti bro opinia. De ce il vezi tu bun?? crezi ca vine cu vreun remix gen "Jó napot kívánok, Pu-ti-ne!!" ?! Ii tranteste paltonul peste bot la ala? Intra cu elefantii in camera si ii distruge masa aia super lunga inde a syat Macron pedepsit la colt?

Docil
Tenace
Diplomat
Romania nu e data la o parte din cadrul NATO
Destept
Calm
Bun politician
Impotriva nationalismului
Pro-Europa
Reputatie buna internationala
Bun negociator

Nu stiu, care e defectul lui?
Pentru postul asta ma refer

View Postmiki07, on 22 februarie 2024 - 22:36, said:

l-ar bate pe Putin în 2 timpi și 3 mișcări.

Asta trebuie sa faca un sef NATO bun, in opinia ta? Razboi cu rusii?

#69
Labargo

Labargo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 23.12.2023
Am vrut sa raspund la sondaj, dar variantele sunt complet rizibile.
"M-ar bufni rasul inainte de o cadere psihica" - de ce ai avea o cadere psihica? cumva ai si acum o cadere psihica din cauza ca nr 2 NATO este Geoana?

"As fi mandru si bucuros ca Romania a ajuns la un astfel de nivel de reprezentare, oricum, daca nu se duce dreaq NATO, multe nu va face ca sef" - zicem ca NATO s-ar putea duce dreaq din cauza lui Trump, dar ce crezi ca va face urmatorul sef NATO si nu ar putea face Iohanis? Ce realizari are actualul sef astfel incat sa crezi ca Iohanis nu s-ar ridica la acelasi nivel?

"As face tot posibilul sa nu arat niciunde in strainatate pasaportul ca sa fiu identificat conational cu Sifonierul cu Ficus" - acum iti ascunzi pasaportul sa nu se vada ca esti conational cu Geoana?

"Nu ma intereseaza subiectul, ar fi o utopie sa avem chiar asa ghinion ca tara" - de ce ar fi ghinion pentru tara daca NATO ar fi condus de un roman? E asa mare ghinion pt tara ca Geoana este nr 2 la NATO?

As fi votat: as fi mandru ca un roman sa fie uns seful NATO. In ciuda faptului ca nu-l simpatizez deloc pe demonstrantul cu geaca rosie.

#70
mberila

mberila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 20.11.2005

View Postfum, on 22 februarie 2024 - 20:22, said:

Acolo trebuie un diplomat și nu mă refer la servietă. Un Aurescu sau un Diaconescu aș înțelege să fie nominalizați, dar întâiul nostru e lipsit de orice formă de tact, inclusiv diplomatic. În fine, n-are decât.

Geoană este un diplomat de carieră, poftim, de ce nu Geoană?

Aurescu tocmai a castigat postul de judecator la Curtea Internationala de Justitie.
Da, si eu cred ca Diaconescu ar face fata cu brio.

View Postiladi, on 22 februarie 2024 - 20:26, said:

Poate e bagat la inaintare ca moneda de schimb pentru Schengen.

Si eu m-am gandit ca poate se incearca o manevra de genul "Nea Rutte, daca vrei sa ma dau la o parte, ia vorbeste cu tovarasul tau Neciocan sa renunte la veto-ul pe Schengen.", dar pe langa faptul ca nu consider ca ar fi un moment oportun pentru asta, nici nu-l cred capabil de a gandii astfel de strategii.


Eu cand am auzit prima data stirea, mi-am si imaginat urmatoarea succesiune de evenimente:
  • Rusia muta 100000 soldati in vestul Belarusului
  • Ficusul pleca cu avioul in vacanta in Zanzibar
  • Rusia invadeaza Estonia
  • Dupa 10 zile de agitatie internationala, ficusul, desi ofticat, accepta sa-si intreupa vacanta mai repede. Acesta se urca in avion sa zboare spre sediul NATO, dar intai face un ocol destul de mare pentru a face o escala la Sibiu, unde o lasa pe duamna Carmen. Apoi isi reia drumul spre sediul NATO. Odata ajuns acolo, merge la resedinta pentru a se odihnii dupa o vacanta obositoare. Ziua urmatoare, organizeaza o conferinta de presa unde declara: "Urmarim cu atentie si ingrijorare desfasurarea evenimentelor. Jó napot kívánok, RU-SI-A!!". Dupa aia, rupt de oboseala si plin de draci pentru ca a fost deranjat, merge la culcare, cu gandul la urmatoarea partida de golf (un sport de masa in Romania).

Edited by mberila, 23 February 2024 - 00:11.


#71
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 28.07.2008

View PostTsunamii, on 22 februarie 2024 - 22:45, said:


Docil
Tenace
Diplomat
Romania nu e data la o parte din cadrul NATO
Destept
Calm
Bun politician
Impotriva nationalismului
Pro-Europa
Reputatie buna internationala
Bun negociator



wtf man, ce fumezi?? schimba urgent dealerul

#72
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 28.07.2008

View Postmberila, on 23 februarie 2024 - 00:09, said:


Da, si eu cred ca Diaconescu ar face fata cu brio.


asijderi Cioroianu

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate