Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de spalat rufe Bosch

Aici sunt banii Dvs: tarife pentr...

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804
 Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 

Discuții imobiliare 2024

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
5765 replies to this topic

Poll: Intentii 2024 (185 member(s) have cast votes)

Doriti sa cumparati ceva in 2024?

  1. Da, un apartament (48 votes [25.95%])

    Percentage of vote: 25.95%

  2. Da, o casa (15 votes [8.11%])

    Percentage of vote: 8.11%

  3. Da, un teren (14 votes [7.57%])

    Percentage of vote: 7.57%

  4. Studiez in asteptarea unei minuni (45 votes [24.32%])

    Percentage of vote: 24.32%

  5. Nu (63 votes [34.05%])

    Percentage of vote: 34.05%

Vote Guests cannot vote

#5005
radu103

radu103

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,582
  • Înscris: 15.11.2003

View Postkaii, on 25 aprilie 2024 - 11:41, said:

Ghetou de pakistanezi în devenire. Bine că au făcut țigănia cu stâlpișori și sensuri unice și evit să trec pe acolo.
Ai descris soarta intregului Bucuresti, spre Bucharistan se indreapta nu spre Bucarest Le Petit Paris

Edited by radu103, 25 April 2024 - 13:54.


#5006
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Muta-te bre undeva frumos in Bucuresti, se gasesc zone fara picior de pakistanezi, ii vezi doar la usa cand vine Glovo. Nu mai generaliza, scoate banu si ia ceva frumos ca nu esti ultimu sarak si nici nu-i iei cu tine pe lumea cealalta.

Iar daca te deranjeaza indinenii aia ar trebui sa fii suparat pe alde patron-ake, uite unde a dus strategia  "sunt 100 la poarta" sau "e coada pana la metrou" care era la moda acum 10-20 de ani.

Edited by MembruAnonim, 25 April 2024 - 14:03.


#5007
anonimuI

anonimuI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 14.09.2021
Tot la Hala Traian astea 2 etaje deasupra au fost făcute fără acte, casa era cu chirie de la stat. Tot blocul ăla a fost construit PESTE casa care era a statului.

https://www.google.c...i8192?entry=ttu

Cine stătea cu chirie la stat în casa statului a făcut SCHIMB și a primit apartament cu 3 camere la Vitan.

Ăia au făcut tot ce se vede acolo direct peste casa statului și fără nici un act.

La fel fără acte și pe terenul statului  a fost făcut și blocul ăsta care a rămas așa de mulți ani.

https://www.google.c...i8192?entry=ttu

Edited by anonimuI, 25 April 2024 - 14:10.


#5008
MarcoSemedo

MarcoSemedo

    în oraș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,838
  • Înscris: 14.12.2019

View Postkaii, on 23 aprilie 2024 - 13:26, said:

Aseară am fost să îi livrez lui Marco 2 pizza.

Pentru că am pedalat repede și i-am dus pizza caldă, mi-a dat o sticlă de whisky Red label. Data trecuta, o sticlă de Chivas regal.

Spunea că nu prea are loc unde să le țină, le primește și el și le dă mai departe.


Nu prea beau whisky și dacă e oricum nu din alea.

Adevărul e că azi o sticlă de red label sau chivas merge să mai dai cadou poate doar la portarul sau paznicul de la o instituție în rest te cam faci de râs.

Macallan sau măcar un Glenlivet să se vadă "12" pe etichetă ca să nu te faci de râs cu el.


Chivas beam când eram elev acum peste 20 de ani și mergeam la un vecin cu tatăl medic important. Ăla da, putea să își tapeteze toată sufrageria cu sticle de whisky sau cartoane de țigări dacă ar fi vrut. Chiar avea problema asta de spațiu și trebuia să dea din ele, dacă lua fi-su 10 sticle să le dea prietenilor nu observa nimeni. Îi dădeau ăia whisky degeaba că doctorul nu bea deloc alcool, doar fuma încontinuu. Noi dacă ne întorceam și la 5 dimineața de la o petrecere îl vedeam pe doctorul vecin la geam cum fuma.


O dată am fost la un alt copil de vârsta noastră să ne jucăm, tatăl lui ăla era ceva importator de tot felul de mărfuri. L-a luat mă-sa copilului pe fiul doctorului deoparte și l-a dus la depozitul lor și i-a zis să își aleagă ce vrea din tot depozitul să ia cadou. A plecat cu doi saci mari plini de jucării, jocuri video, pistoale tot felul de rahaturi, l-am ajutat să îi care acasă. Nu știu ce rudă de-a femeii se tratase la medicul ăla și a salvat-o de o boală.


Deci nu mă mir acum nici de ce zicea Marin că li s-au făcut și vile doctorilor în anii 2000 în loc să le dea niște jucării copiilor. Fiecare după posibilități...

Edited by MarcoSemedo, 25 April 2024 - 14:14.


#5009
kaii

kaii

    Înjugați

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,158
  • Înscris: 17.12.2017

View Postradu103, on 25 aprilie 2024 - 13:54, said:


Ai descris soarta intregului Bucuresti, spre Bucharistan se indreapta nu spre Bucarest Le Petit Paris

Hai bre Răduceanu știi și tu că e vorba despre Dorobanți.

Mă mai duceam acolo să mănânc o omletă la nuba până anul trecut. Toată vara a fost gunoiul de 2 metri lângă stâlpi neridicat de mirosea și îți venea să vomiți.
Apoi au făcut sensurile unice să ocolești 3km. Nu mai au nici o noimă străduțele, ori te scot in Floreasca obligatoriu la stânga, ori înapoi pe beller.
Oricum cam aia era singura atracție nuba care scădea media de vârstă. Nu se mai duce nimeni să treacă pe lângă o florărie cu preturi de 3x față de obor și să te lovești de sacoșele celor care ies din piața Dorobanți.

Am o prietenă care a stat vis-a-vis de perla și s-a mutat la bloc nou.
Își făcuse abonament la sală să se spele și stătea cu stockings de lână în casă.
Nu vrea să mai audă de Dorobanți în viața ei. O mai tachinez eu cum scria pe ușa vecinilor "familia ing. plm" și stăteau babele cu ochii în vizor și întrebau pe toți la cine urcă și ce treabă au.

Sunt zone în București care s-au dezvoltat și arată bine, dar Dorobanți e doar o ghenă pentru nostalgici.

#5010
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Bre nea Radu, vezi ca in august demareaza Cloud9 faza 2, primele apartamentele vor avea ceva reduceri. Iei ceva frumos acolo, scapi de pachistanezi.

#5011
radu103

radu103

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,582
  • Înscris: 15.11.2003

View Postkaii, on 25 aprilie 2024 - 14:32, said:

Mă mai duceam acolo să mănânc o omletă la nuba până anul trecut. Toată vara a fost gunoiul de 2 metri lângă stâlpi neridicat de mirosea și îți venea să vomiți.
Apoi au făcut sensurile unice să ocolești 3km. Nu mai au nici o noimă străduțele, ori te scot in Floreasca obligatoriu la stânga, ori înapoi pe beller.
Nu stiu, am fost la mare...Ce sa cautiu la Nuba din Beller vara ? Sa fi singurul care le plateste chiria ?

View Postkaii, on 25 aprilie 2024 - 14:32, said:

Am o prietenă care a stat vis-a-vis de perla și s-a mutat la bloc nou.
Își făcuse abonament la sală să se spele și stătea cu stockings de lână în casă.
Nu vrea să mai audă de Dorobanți în viața ei. O mai tachinez eu cum scria pe ușa vecinilor "familia ing. plm" și stăteau babele cu ochii în vizor și întrebau pe toți la cine urcă și ce treabă au.
Acolo nu e Dorobanti, e mai mult Militari style

#5012
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

View Postradu103, on 25 aprilie 2024 - 14:54, said:

...
Acolo nu e Dorobanti, e mai mult Militari style

Asa e, confirm. In Militari nu avem pachistanezi care sa stea asa, ostentativ pe strada.

Edited by MembruAnonim, 25 April 2024 - 14:57.


#5013
anonimuI

anonimuI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 14.09.2021

Vizualizare mesajMembruAnonim, pe 25 aprilie 2024 - 14:56, a scris:

Asa e, confirm. In Militari nu avem pachistanezi care sa stea asa, ostentativ pe strada.

Nici nu vor fi acolo că nu au ce munci. Și ăștia îi vezi unde au ce munci.

#5014
MarcoSemedo

MarcoSemedo

    în oraș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,838
  • Înscris: 14.12.2019

View PostanonimuI, on 25 aprilie 2024 - 14:00, said:

Tot la Hala Traian astea 2 etaje deasupra au fost făcute fără acte,

Ăia au făcut tot ce se vede acolo direct peste casa statului și fără nici un act.

La fel fără acte și pe terenul statului  a fost făcut și blocul ăsta care a rămas așa de mulți ani.



Mie nici aici lângă fetele astea două din maps în spate la sala gloria nu-mi place cum e

https://www.google.c...i8192?entry=ttu


Au stat la restaurant sau ce era acolo cu mustățile sus unde ar veni etajul mulți ani, acum au mascat un pic chestia aia.


Evenimente de mare cultură se defășoară acolo înăuntru Posted Image

Edited by MarcoSemedo, 25 April 2024 - 15:18.


#5015
anonimuI

anonimuI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 14.09.2021

Vizualizare mesajMarcoSemedo, pe 25 aprilie 2024 - 15:17, a scris:

Mie nici aici lângă fetele astea două din maps în spate la sala gloria nu-mi place cum e

https://www.google.c...i8192?entry=ttu


E în spate acolo, nu ai ce căuta nici dacă ieși de la spectacol.

Nu e nici o legătură între sala Gloria și ruina aia.

https://www.google.c...1!1e3?entry=ttu

Edited by anonimuI, 25 April 2024 - 15:26.


#5016
kaii

kaii

    Înjugați

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,158
  • Înscris: 17.12.2017

 MembruAnonim, on 25 aprilie 2024 - 14:47, said:

Bre nea Radu, vezi ca in august demareaza Cloud9 faza 2, primele apartamentele vor avea ceva reduceri. Iei ceva frumos acolo, scapi de pachistanezi.

Merge să le fac ofertă maxim 30% din preț până vineri, că mai mult nu face și mai bine iau în Spania-Bulgaria-Lichtenstein nu bucharistan pipera.

Apoi le mănânc fursecurile Balotești style.

 radu103, on 25 aprilie 2024 - 14:54, said:


Nu stiu, am fost la mare...Ce sa cautiu la Nuba din Beller vara ? Sa fi singurul care le plateste chiria ?


Acolo nu e Dorobanti, e mai mult Militari style

Ce chirie să le plătești?

Se îmbogățeasc din ce bei doar un flat white de 20 de lei și stai cu laptopul pe masă 4 ore.

#5017
anonimuI

anonimuI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 14.09.2021
Unde sunt construcții așa neterminate de 10 - 20 de ani sunt pe terenul statului și fără acte. Au fost magazine și le-au dărâmat cei care aveau cu chirie magazinele și au construit ce se vede. Dacă nu au reușit să rezolve cu terenurile le-au lăsat așa neterminate.

Dacă rezolvau cu terenul făceau vreo 3 - 4 etaje că sunt groși stâlpii din beton.

https://www.google.c...i8192?entry=ttu

La ce stâlpi din beton sunt mai făceau vreo 5 etaje.

https://www.google.c...i8192?entry=ttu

Edited by anonimuI, 25 April 2024 - 15:44.


#5018
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

View PostanonimuI, on 25 aprilie 2024 - 15:09, said:

Nici nu vor fi acolo că nu au ce munci. Și ăștia îi vezi unde au ce munci.

N-au ce munci, e sarakie in Militari. Ia cauta pe harta unde e sediul din Romania a celei mai valoroase companii din lume.

Edited by MembruAnonim, 25 April 2024 - 15:48.


#5019
anonimuI

anonimuI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 14.09.2021

Vizualizare mesajMembruAnonim, pe 25 aprilie 2024 - 15:47, a scris:

N-au ce munci, e sarakie in Militari. Ia cauta pe harta unde e sediul din Romania a celei mai bogate companii din lume.

Ce treabă are sediul ăla cu bogăția firmei de unde e ea?

Sau și tu ești unul care spui - Vai, vin străinii bogați în România, o să ne ÎMBOGĂȚIM și noi?

Așteaptă să termine ei să se ÎMBOGĂȚEASCĂ în România că imediat dispar din peisaj.

Edited by anonimuI, 25 April 2024 - 15:57.


#5020
kaii

kaii

    Înjugați

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,158
  • Înscris: 17.12.2017
Spuneați că s-au terminat construcțiile în Bucharistan și nu mai aveți ce să cumpărați

Noor Unirii Residence
https://maps.app.goo...AT1VFBbyT9fw6w5

Attached File  noor.JPG   381.51K   45 downloads

4500 euro+tva metrul pătrat.

Turnau cu pompa beton lungit fără bum-bum. Doi salahori veneau în urmă și vibrau cu un dildo electric anemic care nu ar satisface-o nici pe Lady gaga.

A mai construit dezvoltatorul niște blocuri pe la Diham care arată bine.

Cât e randamentul?

#5021
anonimuI

anonimuI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 14.09.2021

Vizualizare mesajkaii, pe 25 aprilie 2024 - 16:01, a scris:

Cât e randamentul?

https://www.google.r...sclient=gws-wiz

Să tot ai firma în insolvență de 8 ani și să faci blocuri cu 4500 de euro/mp e ceva.

Edited by anonimuI, 25 April 2024 - 16:11.


#5022
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

View Postkaii, on 25 aprilie 2024 - 16:01, said:

Spuneați că s-au terminat construcțiile în Bucharistan și nu mai aveți ce să cumpărați

Noor Unirii Residence
....
4500 euro+tva metrul pătrat.
..
E prea scump si prea central pentru mine, poate nea Marin sau radu301 sa vrea acolo? Care sunt facilitatile zonei pentru persoanele din categoria 41-50 de ani?

Parcari la 500 de lei pe an de la primarie se gasesc in zona ?

Attached Files

  • Attached File  301.jpg   275.7K   21 downloads

Edited by MembruAnonim, 25 April 2024 - 16:26.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

7 user(s) are reading this topic

1 members, 6 guests, 0 anonymous users

cristianc1

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate