Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...
 Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!
 Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...
 Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon
 

Ce se recomanda?

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Ionel413

Ionel413

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.10.2023
Salutare la toată lumea , deci am 2 boxe active de la villidor și o boxa (de aia mare de la Akai) tot activa , la amândouă sunt arse stațiile interne , și as vrea sa știu cum as putea sa le fac pasive , adică as vrea sa le pun eu o stație pentru toate "4" boxele , dar asta ar însemna o stație cu 4 ieșire pe 8 ohm fiecare , voi ce ziceți,  ar rezista stația,  sau boxele ? Și ce stație îmi recomandați!! Mulțumesc anticipat !!

#2
Raz0rblade

Raz0rblade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 18.08.2021
Cam greu sa faci din rahat bici si sa mai si plezneasca... Ai iesi mai ieftin cu o statie cumparata, dar ce ai tu acolo sincer sunt niste tentative de difuzoare. Nu poti fi sigur ca toate sunt pe impedanta de 8 ohm, sigur sunt de puteri diferite, deci poti impinge volumul pana saturezi cel mai slab difuzor din sistem. Daca le ai cu ciocanul de lipit si circuitele imprimate, poti construi tu amplificatorul, acuma sunt pe toate drumurile CI-uri operationale de putere, le pui doar un circuit egalizor inainte, ceva filtre dupa, le dai racire pasiva si gata amp-ul. Da' trebe sa stii ce faci...

#3
DY2

DY2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,860
  • Înscris: 13.11.2006
Initiatorul are doua boxe plus inca una, toate active, nu știe cum să le facă pasive pe toate patru și tu-i recomanzi sa își proiecteze de la zero o noua statie pentru difuzoarele lui???

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate