Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 

Barbati care nu stiu sa se bata

* * - - - 13 votes
  • Please log in to reply
162 replies to this topic

#37
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,416
  • Înscris: 28.10.2018

View PostMooF2010, on 15 octombrie 2023 - 10:02, said:

Eu niciodata nu am agresat, doar m-am aparat. Am ignorat multe jigniri. Vin dintr-un ghetou ce-i drept. Mi-am pierdut abilititatea de a fi barbat? Nu de alta, dar cand a fost nevoie sa ma bat au trosnit oase, a curs mult sange si s-a lasat cu operatii. Toti cei 3 insi cu care a fost nevoie sa ma bat in viata au semne pe viata de la bataia noastra si eu nu am nimic.

Iar eu sunt Batman. Ia demonstreaza ca nu sunt.

#38
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,292
  • Înscris: 06.01.2007

View Postdenicexx, on 15 octombrie 2023 - 11:07, said:

Asa este. In IT a aparut prima data aceasta noua specie de "barbati" dar observ ca a devenit majoritara in tot mediul corporatist si nu numai
Pai la birou nu se poarta bocanci cu bombeu metalic. Dar poti sa-i cumperi sa-i poarte pe-acasa, in weekend. Un Caterpilar de calitate, iti rupe dintii. Costa ceva, dar cei din IT au bani.

#39
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,715
  • Înscris: 15.06.2007

View PostMosotti, on 15 octombrie 2023 - 10:22, said:

Daca vrei cazier si eventual puscarie e o idee buna sa incepi sa te bati.
pentru amenzi la politie e suficient sa injuri cu talent si niste martori

#40
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,553
  • Înscris: 13.09.2022

View PostManelistDeSuccesMaxim, on 15 octombrie 2023 - 11:03, said:

Eu cred că inițiatorul a încercat să ne zică ceva despre nivelul de testosteron care în general e la un nivel alarmant de mic și, cam atât.


Asta nu ar fi neaparat ceva rau, ptr ca testosteronul in exces are si efecte negative, duce la anumite boli si ar fi chiar in parte responsabil ptr speranta de viata mai scazuta a barbatilor fata de femei(sunt unele studii care au aratat asta).
Poate nu mai e nevoie de atat testosteron, mai bine mai multa materie cenusie. Tine probabil de evolutie.

Edited by danigoleman, 15 October 2023 - 11:23.


#41
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,715
  • Înscris: 15.06.2007

View Postmaccip, on 15 octombrie 2023 - 11:18, said:


. Un Caterpilar de calitate, iti rupe dintii. Costa ceva, dar cei din IT au bani.
La dedeman au ghete de santier cu preturi accesibile..

Edited by tfmercedez, 15 October 2023 - 11:19.


#42
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,314
  • Înscris: 27.10.2007

View Postdenicexx, on 15 octombrie 2023 - 09:45, said:

De ce as lua un barbat incapabil sa afiseze cea mai de baza trasatura barbateasca?

un barbat care stie sa se bata in public, stie sa bata si in privat. l-ai vrea de sot?

#43
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,292
  • Înscris: 06.01.2007

View Posttfmercedez, on 15 octombrie 2023 - 11:19, said:

La dedeman au ghete de santier cu preturi accesibile..
Dar sifoane se mai gasesc? Erau niste sticke de 3 kile cu sifon metalic, foarte rezistent si foarte bun. Faceai lucrare frumoasa, daca nu-ti facea nevasta fasolea calumea.

#44
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 05.04.2023

View Postdanigoleman, on 15 octombrie 2023 - 11:19, said:

Asta nu ar fi neaparat ceva rau, ptr ca testosteronul in exces are si efecte negative, duce la anumite boli si ar fi chiar in parte responsabil ptr speranta de viata mai scazuta a barbatilor fata de femei.
Poate nu mai e nevoie de atat testosteron, mai bine mai multa materie cenusie. Tine probabil de evolutie.

Nu cred că e vorba de vreo schimbare la nivel evolutiv ci de o transformare bruscă indusă de mediu, e hilar să compari mii de ani de evoluție cu cele câteva decenii ce au trecut de când cu lumea proclamată ca fiind civilizată.

#45
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,606
  • Înscris: 30.08.2017

View Posttfmercedez, on 15 octombrie 2023 - 11:18, said:

pentru amenzi la politie e suficient sa injuri cu talent si niste martori

Dacă înjuri un politist sau un jandarm n-ai nevoie nici de talent nici de martori :lol:

#46
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,292
  • Înscris: 06.01.2007
Also, ai putea sa-ti pui botox, sa stimulezi si tu barbatul. Invata de la profesioniste.

#47
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,658
  • Înscris: 16.08.2010
Ha-ha! Nu-i nevoie de botox, merge și cu testosteron. Testosteronu' lu' bărba-su...    Posted Image

#48
Ravenscar17

Ravenscar17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 16.09.2013
Nu stiu de voi,dar eu incerc sa evit bataia pe cat posibil,nu mie frica de bataie,am si dat am si luat nu este o problema, esti in 2023 de ce te-ai bate?Eu nu ma pot controla si ma tem la naiba ca ii trag una mai tare la unu si intru la mititica? pentru ce? Pentru cateva secunde necontrolate faci ani de puscarie. trebuie sa fii calm,oricum daca o sa am copii intentionez sa ii duc la lupte/box :)

daca esti din Moldova imposibil sa nu stii sa te bati:))

#49
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,476
  • Înscris: 10.08.2005

View PostRavenscar17, on 15 octombrie 2023 - 11:33, said:

daca esti din Moldova imposibil sa nu stii sa te bati:))
Care Moldova ?

#50
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 05.04.2023
Poate că și campaniile anti-bullying au o importanță semnificativă la acest fapt, de barbați-mămăligi. Țin minte că ne băteam oriunde atunci când eram drac mic, acasă, la școală, în deplasare, de fapt era o joacă cu riscuri crescute :D Să ai capul spart era o mândrie, nu mai zic de găștile de cartier...

#51
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,292
  • Înscris: 06.01.2007

View PostFreeThinker, on 15 octombrie 2023 - 11:31, said:

Ha-ha! Nu-i nevoie de botox, merge și cu testosteron. Testosteronu' lu' bărba-su... Posted Image
Nu e nevoie, insa botoxul si siliconul sunt ca un magnet pentru barbatii adevarati.

#52
Manjo

Manjo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 14.09.2011

View Postdenicexx, on 15 octombrie 2023 - 09:45, said:

Observ ca tot mai mult barbati nu se bat. Exista barbati ca nu s-au batut in viata lor si nu stiu sa reactioneze cand trebuie sa apare sau sa pedepseasca.
Aceasta este o aptitudine fundamentala biologica. Dupa mancare si sex e cea mai importanta. Defapt mancarea si sexul sunt corelate genetic cu abilitatea de a te lupta. A existat timp de milioane de ani si doar in ultimele 2-3 generatii a inceput sa dispara. De ce as lua un barbat incapabil sa afiseze cea mai de baza trasatura barbateasca? Se mai pot numi acest barbati barbati daca le lipseste trasatura care ii defineste?

E chiar minunat sa ajungi sa bați lumea pe strada ,apoteoza stării de virilitate  din câte înțeleg din postarea de mai sus.

#53
Ravenscar17

Ravenscar17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 16.09.2013

View PostMarianG, on 15 octombrie 2023 - 11:36, said:

Care Moldova ?

zona noastra a moldovei Botosani/Iasi/Vaslui/Galati astea,nu Republica Moldova

#54
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,888
  • Înscris: 14.10.2008
Evolutie inseamna disparitia bataii fizice, inlocuirea ei cu alte aptitudini sau modalitati, in fine, nu toti suntem rai sau haini la suflet ca sa facem asa ceva, unii doar ne aparam sau sunam la Politie. Posted Image

Cei care stiu sa lupte sau sa se bata, au locuri dedicate in sporturi de contact, in joburi precum armata/politie/jandarmerie, adica bataia lor sa fie folosita intr-un mod util, sa ii apere pe cei ce nu au acest talent animalic.

Nu am suportat niciodata oamenii nervosi sau batausii, doar m-am aparat de bullying in scoala dar nu spuneam acasa/la profesori/la director, decat cand se lasa cu urme vizibile.

Eu sunt din tabara oamenilor cuminti, dar o problema ar fi ca fetele frumoase numai batausi si golani vor, cum zicea Puya in 2009 "Fetele cuminti mie imi plac, ca sunt innebunite dupa baieti rai de fapt". Posted Image

In fine, pot trai si fara fete, iar de batausi ma feresc. Nu am vrut niciodata sa ma cert cu altul pentru o fata, suntem oameni, nu suntem animale, am zis de fiecare data sa se spele cu el pe cap daca il vrea pe el si nu pe mine. Posted Image

View PostManelistDeSuccesMaxim, on 15 octombrie 2023 - 11:39, said:

Poate că și campaniile anti-bullying au o importanță semnificativă la acest fapt, de barbați-mămăligi. Țin minte că ne băteam oriunde atunci când eram drac mic, acasă, la școală, în deplasare, de fapt era o joacă cu riscuri crescute Posted Image Să ai capul spart era o mândrie, nu mai zic de găștile de cartier...
Da, si eu eram batut de multi in scoala, abia am asteptat sa se termine. De la gastile de cartier la clanurile de interlopi e doar un pas. Mai bine fara bataie. Pe mine ma doare si violenta verbala, nu-mi mai trebuie bataie fizica.

Ma bucur ca exista infractiunea "loviri si alte violente".

Edited by Neaceasca85, 15 October 2023 - 11:46.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate