Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Barbati care nu stiu sa se bata

* * - - - 13 votes
  • Please log in to reply
162 replies to this topic

#19
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,629
  • Înscris: 29.07.2013

View Posttfmercedez, on 15 octombrie 2023 - 10:21, said:


pai da, dar daca il faci din vorbe si el din pumni..  ce ai rezolvat?


Scuze dar nu pot sa ajung la nivelul intelectual de la care a fost pusa intrebarea asa ca n-am ce sa raspund.

#20
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,757
  • Înscris: 24.10.2019
Deci barbatii care abuzeaza de violenta domestica, nu fac decat sa le aminteasca consoartelor ce calitate rara detin ei.

Stiu sa se bata.

#21
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,429
  • Înscris: 15.12.2009

View Postdenicexx, on 15 octombrie 2023 - 09:45, said:

De ce as lua un barbat incapabil sa afiseze cea mai de baza trasatura barbateasca? Se mai pot numi acest barbati barbati daca le lipseste trasatura care ii defineste?

Pentru ca sunt sanse serioasa ca ala care "stie sa se bata" sa fie un ghertoi cocalar care iti tufleste si tie cate una preventiv, ca sigur ai facut tu ceva. Daca esti ok cu asta, da-i inainte, iti spun eu unde ii gasesti pe batausii astia.

Am avut cateva ocazii in care a trebuit sa ma apar fizic, si nu stiu cum dracu, tot eu era sa ma aleg cu dosar penal pentru vatamare.

Ideea este ca si daca m-as incadra in categoria alora care "stiu sa se bata", nu m-as uita la una cu atitudinea ta nici macar cu coada ochiului, ca e foarte probabil sa aduci mai multe probleme decat merita.

Edited by Ann0nyym0us, 15 October 2023 - 10:30.


#22
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,301
  • Înscris: 23.09.2005

View Postdenicexx, on 15 octombrie 2023 - 09:45, said:

De ce as lua un barbat incapabil sa afiseze cea mai de baza trasatura barbateasca? Se mai pot numi acest barbati barbati daca le lipseste trasatura care ii defineste?

Dar daca gasesti unul cum iti place tie, cred ca n-ai nimic impotriva sa aplice din cand in cand trasatura asta barbateasca si pe ceafa ta, nu? Posted Image

Adica vorba aia, daca-i barbat, sa fie barbat pana la capat.

Edited by Phobos, 15 October 2023 - 10:30.


#23
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,357
  • Înscris: 21.03.2020
Daca traiesti in jungla e bine sa-ti iei mascul care stie sa se cafteasca cu alti masculi. Daca traiesti in societate e bine iarasi sa-ti iei un barbat care stie sa te bata bine, pare ca atat intelelgi tu din civilizatia umana ;)

#24
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,982
  • Înscris: 16.08.2010

View Postdenicexx, on 15 octombrie 2023 - 09:45, said:

Observ ca tot mai mult barbati nu se bat. Exista barbati ca nu s-au batut in viata lor si nu stiu sa reactioneze cand trebuie sa apare sau sa pedepseasca.
Aceasta este o aptitudine fundamentala biologica.

Ultima oară când am avut nevoie de mâncare, am putut lua din Lidl fără să fie nevoie să mă bat cu nimeni. Și favorurile sexuale pot fi cumpărate cu bani, e ofertă suficientă.   Posted Image

Deci nu, nu e fundamentală.

#25
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,357
  • Înscris: 21.03.2020
Iti iei un barbat care a absolvit facutatea de ciomagari...

#26
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,385
  • Înscris: 06.07.2007
Banc:
2 dudui din astea cu masculi care stiu sa se bata, vorbesc la telefon
Maricico, cred ca Gheorghe al meu nu ma mai iubeste. Cred ca deja ma si inseala.
Maricica: da cum ti-ai dat seama Vasilico?
Vasilica: nu m-a batut de vreo 2 saptamani.

Edited by DanyHiker, 15 October 2023 - 10:46.


#27
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,357
  • Înscris: 21.03.2020
exact!
si nici nu e banc Posted Image

Edited by GlCA_Contras, 15 October 2023 - 10:40.


#28
florinellll

florinellll

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 02.09.2009

View PostMooF2010, on 15 octombrie 2023 - 10:02, said:


Eu niciodata nu am agresat, doar m-am aparat. Am ignorat multe jigniri. Vin dintr-un ghetou ce-i drept. Mi-am pierdut abilititatea de a fi barbat? Nu de alta, dar cand a fost nevoie sa ma bat au trosnit oase, a curs mult sange si s-a lasat cu operatii. Toti cei 3 insi cu care a fost nevoie sa ma bat in viata au semne pe viata de la bataia noastra si eu nu am nimic.

Bataie nu inseamna palmuiri prietene, de asta nu e utila in viata de zi cu zi si nu are sens agresiunea.
Ti-au luat tot,vezi nu este binePosted Image

View Postdenicexx, on 15 octombrie 2023 - 09:45, said:

Observ ca tot mai mult barbati nu se bat. Exista barbati ca nu s-au batut in viata lor si nu stiu sa reactioneze cand trebuie sa apare sau sa pedepseasca.
Aceasta este o aptitudine fundamentala biologica. Dupa mancare si sex e cea mai importanta. Defapt mancarea si sexul sunt corelate genetic cu abilitatea de a te lupta. A existat timp de milioane de ani si doar in ultimele 2-3 generatii a inceput sa dispara. De ce as lua un barbat incapabil sa afiseze cea mai de baza trasatura barbateasca? Se mai pot numi acest barbati barbati daca le lipseste trasatura care ii defineste?
Intrebare barbateasca:ti-e cald cu dinti in gura?Posted Image

#29
glassofwine

glassofwine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 17.11.2011
O trăsătură esențială a masculinității e stăpânirea de sine, adică a fi capabil să rămâi calm în situații critice, și să iei decizii calculate. Inițiatoarea înțelege lucrurile exact pe dos; adică se așteaptă ca bărbații să reacționeze emoțional, având ca efect violența fizică. Doar femeile reacționează emoțional, și e ridicol să vezi bărbați făcând asta.
Istoric vorbind, după cum au punctat deja colegii, violența era o necesitate cu implicații ce vizau supraviețuirea. Azi, cei violenți fizic, sunt indivizi instabili psihoemoțional, în preajma cărora oricum n-ai vrea să te afli.

Edited by glassofwine, 15 October 2023 - 10:48.


#30
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Putin. Esti fan Putin? Mwe si tie.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,385
  • Înscris: 30.08.2017

View Postdenicexx, on 15 octombrie 2023 - 09:45, said:

Observ ca tot mai mult barbati nu se bat. Exista barbati ca nu s-au batut in viata lor si nu stiu sa reactioneze cand trebuie sa apare sau sa pedepseasca.

Tu te bati des? Care e ultima pedeapsă pe care ai administrat-o și de ce?

#31
canarel

canarel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,627
  • Înscris: 13.10.2010
Am trecut pe-aici doar ca sa vad cine poa' sa aiba asemenea dileme :rolleyes: babaiete!!!

#32
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,654
  • Înscris: 05.04.2023
Eu cred că inițiatorul a încercat să ne zică ceva despre nivelul de testosteron care în general e la un nivel alarmant de mic și, cam atât.

Citisem o replică amuzantă tot aici pe forum, nu mai rețin numele autorului, care zicea despre Simona Halep că are în ea mai mult testosteron decât 3 it-iști masculi luați la grămadă :D

#33
denicexx

denicexx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 30.08.2016
Asa este. In IT a aparut prima data aceasta noua specie de "barbati" dar observ ca a devenit majoritara in tot mediul corporatist si nu numai

#34
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,837
  • Înscris: 09.01.2007

View PostEv_eee, on 15 octombrie 2023 - 09:53, said:

Măcar sex să știe să facă! Posted Image
Ba, nu stiu ce sa zic, la sex mi se pare ca ne pricepem. In marea majoritate a cazurilor, barbatii sunt perfect satisfacuti dupa. Voi sunteti alea care nu reusiti sa va bucurati de experienta. Posted Image

View Post2Unlimited, on 15 octombrie 2023 - 10:11, said:

Nu vreau sa te supar, admir rabdarea de care ai dat dovada, dar ce-am retinut eu din patania ta e ca mai bine il bateai, cred ca rezultatul era acelasi, dar te simteai mai bine dupa.

On topic - de ceva ani m-am tot asociat cu oameni care "stiu sa se bata", si pot sa garantez ca 99% din ei ar evita bataile pe cat posibil, si sunt oameni foarte calmi si prietenosi in general. Chiar daca te pot baga in spital in 30 de secunde, sunt sanse sa aiba probleme mari chiar daca castiga sau pierd o bataie, asa ca e mult mai inteligent sa eviti situatia pe cat posibil.
Aia care se dau smardoi si sar la scandal imediat nu prea au habar sa se bata, in majoritatea cazurilor. Pentru ca daca ar avea, sigur ar fi intalnit pe cineva care parea slab si care i-a impachetat fara drept de apel intr-un sparring, ceva. Si chestiile astea nu se uita usor. Ca sa ajungi sa stii sa te bati treci printr-un proces destul de intens de umilire si ego pus la pamant. Nu ai cum altfel, trebuie sa pierzi mult ca sa inveti mult.

Ah, si inca ceva, nu-mi vine in minte un turn-off mai mare la o femeie decat 'cautatul de scandal' pe motiv ca are barbat bataus. Ori stii ca ai pe cine sa te bazezi si nu e nevoie sa faci scandal, ori te descurci singura. Trebuie sa fii complet imbecil(a) sa cauti bataie pentru prieten/sot/etc., ca nu stii tu sa-ti stapanesti nervii. Tare as vrea sa vad pe o tuta d-asta care face scandal catre un malah de 2 ori cat ea sa-i plece barbatu' de langa, sa vedem cat rezista tupeul de unu' singur.

Edited by TehCube, 15 October 2023 - 11:12.


#35
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,625
  • Înscris: 13.09.2022

View Postdenicexx, on 15 octombrie 2023 - 09:45, said:

Observ ca tot mai mult barbati nu se bat.

Se cheama evolutie Posted Image Nu mai e nevoie.
In ziua de azi problemele se rezolva altfel, nu cu bataia. Ma rog, cu exceptia primitivilor de prin alte parti mai nefericite ale lumii.
Desigur, e bine sa stii ceva tehnici, dar ptr autoaparare , nu asa se te bati de amorul artei, aia inseamna lipsa de IQ.




View Postdenicexx, on 15 octombrie 2023 - 09:45, said:

De ce as lua un barbat incapabil sa afiseze cea mai de baza trasatura barbateasca?

Vezi sa nu iei unul care sa exerseze "trasatura aia de baza" chiar pe tine la un moment dat . Zic si eu...

Edited by danigoleman, 15 October 2023 - 11:15.


#36
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,747
  • Înscris: 12.07.2022

View PostTehCube, on 15 octombrie 2023 - 11:08, said:

Ba, nu stiu ce sa zic, la sex mi se pare ca ne pricepem. In marea majoritate a cazurilor, barbatii sunt perfect satisfacuti dupa. Voi sunteti alea care nu reusiti sa va bucurati de experienta. Posted Image

Aș putea spune că nu ai întâlnit pe cine trebuie.  Posted Image DAR NU ZIC. Posted Image

On: Inițiator sau inițiatoare, nu mai suntem în anii '90. Există politie pe stradă,  nici nu mai sunt spărgători de semințe pe stradă/ scară.
Ne am civilizat. Pumnul nu mai reprezintă masculinitate de ceva timp. În zilele noastre doar cercopitecii se mai bat.

Edited by Ev_eee, 15 October 2023 - 11:16.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate