Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...
 Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...

Masinile cu volan pe dreapta - de...
 Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...

RCS-RDS devine Digi Romania
 Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...

La multi ani @iogamac!
 

Relatia cu o fata baptista

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
54 replies to this topic

#1
Andrei3030

Andrei3030

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.10.2023
Buna seara!

De curand am cunoscut o fata de de religie Baptista de care imi place destul de mult dar eu sunt ortodox. Fata e putin diferita de restul fetelor pe care le-am mai cunoscut. Nu e genul cu batic si imbracata in fusta pana la glezne, se imbraca normal. Dar din ce inteleg fata merge la Biserica cand poate. Am iesit pana acum de 5 ori cu ea dar nu stiu ce sa zic despre relatiile de genul. Ambii avem 30 de ani. Dintre voi cei care ati mai experimentat astfel de chestii ce spuneti? Sa-mi vad de treaba mea sau sa continui sa vad ce o iesi?

Multumesc

#2
tclau

tclau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 19.03.2007
Experientele noastre (as avea si eu o poveste aici) sunt total irelevante... din fericire! Succes... sau... casa de piatra? Posted Image

Edited by tclau, 08 October 2023 - 20:26.


#3
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,873
  • Înscris: 15.08.2014
Eu zic sa vezi cit de compatibili sunteti in pat si apoi sa decizi. Exista multe cupluri ortodox+baptist,de ce arfi asta o pb? Exiwta cupluri ok crestinomusulmane,dar asta e alta discutie

#4
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,386
  • Înscris: 06.01.2007
Sa zici din timp daca ma inviti la nunta, ca tre sa-mi duc pantalonii la retusat.

#5
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,254
  • Înscris: 15.01.2014
La 30 de ani dacă nu are copii și e normală la cap, poți să te consideri norocos. Ce contează religia.

#6
auditionstir

auditionstir

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 223
  • Înscris: 17.08.2023
Fa ceea ce simti. Numai tu poti stii ce e de facut.

#7
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,690
  • Înscris: 30.08.2017

 maccip, on 08 octombrie 2023 - 20:31, said:

Sa zici din timp daca ma inviti la nunta, ca tre sa-mi duc pantalonii la retusat.

Cât mai este darul?

#8
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,386
  • Înscris: 06.01.2007

 george_alexandru, on 08 octombrie 2023 - 20:48, said:

Cât mai este darul?
Depinde de cat e meniul.
Eu aperitiv oricum nu mananc si daca e pot sa stau la masa cu baptistii, daca nu vrea nimeni sa stea cu ei. Ii imbat lemn.

#9
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 07.08.2007
Aici avem o problema doar daca cineva considera ca in secolul 21 mai coteaza religia.

#10
craciuncostel

craciuncostel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 03.04.2005
Dacă era baptistă nu ieșea cu tine și era îmbrăcată conform codului lor. Membrii acestor religii, fie că sunt martorii lui Iehova, penticostali, creștini sau baptiști respectă cu strictețe regulile. În plus nu ies la întâlniri nesupravegheați, nu își încep viata sexuală înainte de nuntă.
Găsești cu ușurință aceste informații pe google.

#11
alexandrualexww2

alexandrualexww2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 15.05.2017
Man, e grav si mega red flag, sa iesi de 5 ori si sa nu o bubui sau macar schimb de saliva, dar e de acceptat datorita faptului ca e trilulilu cu religia la fel si tu esti.

Daca si tu esti religios, viata o sa fie ok intre voi, o sa faci pui si o sa fie ok pana innebunesti pe la 40/50 si te cari de acasa de atata monotonie si delir religios.

Sfatul meu, dai motanu mai repede, uitati de religie si distrati-va.

 craciuncostel, on 08 octombrie 2023 - 20:59, said:

Dacă era baptistă nu ieșea cu tine și era îmbrăcată conform codului lor. Membrii acestor religii, fie că sunt martorii lui Iehova, penticostali, creștini sau baptiști respectă cu strictețe regulile. În plus nu ies la întâlniri nesupravegheați, nu își încep viata sexuală înainte de nuntă.
Găsești cu ușurință aceste informații pe google.

Nu sunt adeptul dezmatului, si nu mi-as lua o partenera cu KM multi, dar nici modul asta de viata nu e ok, cum adica sa iesi la date cu supraveghere?!?!

#12
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.01.2006
Eu as spune ca o relatie e intre doi oameni, nu doua religii. Daca voi sunteti compatibili cand e vorba de partile importante, restul sunt detalii.
Am avut o tentativa de relatie (si eu, si ea un pic peste 30). Eu ortodox, ea adventista. (Stiu ca sunt diferiti de baptisti). Nu era habotnica, dar respecta regulile cu care fusese crescuta - restrictiile alimentare din Levitic (in principal nu manca porc). Nu sarbatorea Pastele. Dar in rest, nu stiu daca mai tinea regulile. Era deschisa la minte si intr-o relatie anterioara ar fi fost dispusa sa se marite intr-o biserica ortodoxa fara probleme.
Relatia nu a mers din alte motive decat religia, dar acum stau sa ma gandesc daca ar fi fost OK sa mancam la masa lucruri diferite daca am fi avansat.
Personal, desi nu sunt ateu, n-as fi dispus sa am o relatie cu o fanatica religioasa, indiferent de religie. Si nu as accepta nici sa imi impuna anumite lucruri. Si desigur, nici eu n-as impune.

#13
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,698
  • Înscris: 23.10.2006

 alexandrualexww2, on 08 octombrie 2023 - 21:03, said:

Nu sunt adeptul dezmatului, si nu mi-as lua o partenera cu KM multi, dar nici modul asta de viata nu e ok, cum adica sa iesi la date cu supraveghere?!?!

Poate ne luminezi si pe noi, cum stii exact cati KM, are o tipa? Daca e una care e versata, poate sa te faca sa crezi ca e virgina.Posted Image Posted Image

#14
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,690
  • Înscris: 30.08.2017
E ca la mașini, unele au km dați înapoi. Dar cine se pricepe se prinde.

#15
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,074
  • Înscris: 06.09.2008
Mie nu religia ei imi da cu virgula ... ci varsta.

Adica o fata religioasa (presupunem serioasa) NU a gasit un baiat ok pana la 30 de ani ?!!


[ https://media.giphy.com/media/v1.Y2lkPTc5MGI3NjExd3picTA4OHB2OXpoeHBoYXk3ZmQ3Y3k4cHZtcHJzN2VvaDBpaGk4cyZlcD12MV9pbnRlcm5hbF9naWZfYnlfaWQmY3Q9Zw/uQBNEDGuD77bU6emnP/giphy.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#16
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,323
  • Înscris: 24.06.2006

 Andrei3030, on 08 octombrie 2023 - 18:14, said:

De curand am cunoscut o fata de de religie Baptista de care imi place destul de mult dar eu sunt ortodox.
si io la fel, am cunoscut una acum 35 de ani... inca suntem impreuna! daca va intelegeti si reusesti sa-i respecti rutina si reciproc, nu vad sa fie probleme

#17
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,074
  • Înscris: 06.09.2008
@dan210, de curiozitate ce varsta avea cand ai cunoscut-o ?

Edited by sirgoofy, 08 October 2023 - 21:39.


#18
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,323
  • Înscris: 24.06.2006

 sirgoofy, on 08 octombrie 2023 - 21:32, said:

Mie nu religia ei imi da cu virgula ... ci varsta.

Adica o fata religioasa (presupunem serioasa) NU a gasit un baiat ok pana la 30 de ani ?!!
ai dreptate, stai si alege!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate