Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Eu cu stomacul n-am nimic...eu cu capul(Anxietate?)

* * - - - 7 votes
  • Please log in to reply
251 replies to this topic

#19
Seffo

Seffo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 18.10.2009

View Postech, on 07 iulie 2023 - 20:50, said:

Cu somnul cum stai? Ca și lipsa somnului da niște stări de slăbiciune.
Dorm de rup! Daca mi se face somn, dorm neintrerupt 8 ore. Asta ma bucura, altfel eram si mai in pom.
Adorm tarziu intr-adevar, dar dorm cele 8 ore promise.
Totul se intampla de cand ma trezesc si ma ridic in picioare sau stau jos pe scaun.
De exemplu in momentul asta cand stau la calculator, parca ma impinge cineva de spate cu capul in jos si in acelasi timp dezechilbrul de care tot povestesc plus slabiciunea musculara din maini si picioare.
Jelly fish ar fi invidios pe mine la ora actuala.

View Postyekun, on 07 iulie 2023 - 20:52, said:

Nu i problemă, tot cam aia e soluția.

Găsește unul mai badaran, ancorat puternic in concret care nu da doi bani pe starile tale si te freacă pana nu mai ai timp să te gândești ca ești depresivă.

Când ajungi să i dai cu tigaia in cap, te poți despărți, ti a trecut depresia deja.
Nu sufar de depresie, nu sunt trista, nu sunt apatica, nu vreau sa mor, dau sens vietii, vreau sa fac lucruri pe care altii le fac, vreau sa plec in vacante, sa ma plimb. Sunt ancorata destul de bine in realitate. Simptomele astea nu ma lasa sa functionez.
Probabil voi intra intr-o depresie daca ma mai tin mult timp lesinaturile astea.

#20
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 05.04.2023

View PostSeffo, on 07 iulie 2023 - 20:47, said:

Incerc si ies zilnic pana la magazin, dar este o corvoada. De abia astept sa ajung acasa. Nici acasa nu este bine, dar macar sunt in zona de comfort.
Ma arunc in pat si zic un Doamnele ajuta si ce o fi, dar pe urma ma gandesc ca nu prea vreau sa fie ce o fi. Parca mai vreau sa stau putin pe aici.

Nu am rabdare sa ma joc, starile astea nu imi dau voie.

Eu inteleg trairile tale ca o reactie de aparare impotriva necazurilor care te-au coplesit in ultima perioada. Te izolezi acum ca sa nu mai ai de-a face cu ele, insa considera treaba asta drept o perioada in care iti incarci bateriile pentru a reveni la un nou start, daca nu incerci nu stii cand vei gasi o sansa favorabila tie. Start avem cu totii in fiecare dimineata cand ne trezim si nu stim ce ne asteapta peste zi. Prieten nu ai?

#21
Seffo

Seffo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 18.10.2009

View Postovidiu21, on 07 iulie 2023 - 20:51, said:

Fa-ti gagic, vb cu un psiholog/psihiatru....pe mine m-au ajutat mult la anxietatea/panic atacs de la inceputul pandemiei, m-am redescoperit pe sine,ce ma deranjeaza etc,ipohondria, etc...neaparat sa te "desparti" de trecut.
Eu sunt despartita de trecut, cel putinasa cred. Nu ma gandesc niciodata la ce am trait inainte, nu vizualizez nimic. Eu acum in prezent, prezentul meu sunt starile astea si aici ma invart. Dar... viitorul, asta probabil este problema. Ce o fi, daca...cand, cum...
Am fost la psiholog, am pierdut timp si bani...este vorba de chimie, chimie pe care trebuie sa o gasesti cheltuind ceva galbeni. Inca n-am gasit cocosul lui Creanga.

Vreau ceva concret, ceva ce au facut si altii si au reusit. Tot caut si caut. FB de exemplu are o sumedenie de grupuri unde scriu o gramada, dar nu rezonez, mi se pare ca nimeni de acolo nu stie de fapt nimic. Multi nu stiu sa exprime ce simt de fapt, toti mor, dar nu stiu sa spuna in ce fel.

#22
dev2000

dev2000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 27.09.2016
Dificultati de inghitire sunt?

#23
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,236
  • Înscris: 30.11.2021

View PostSeffo, on 07 iulie 2023 - 19:56, said:

Ma indop deocamdata cu niste ciorapi imputiti ( Persedon de zi), put pastilele astea de iti muta nasul. Ma mai joc cu niste mydocalm, magne b6 si vit d3, in rest ma dau cu capul de pereti si incerc sa nu intru intr-un atac de panica din care cred ca o sa mor, tahicardie si ameteli de nu mai stiu de mine, nu este indeauns dezechilibrul pe care il am.
Am uitat sa specific si mainile de cauciuc. Da, uneori nu pot sa tin nici macar o cana in mana, pentru ca simt ca o sa o scap. Chestii de finete nici  macar atat, daca incerc sa scriu de mana, nu pot scrie caligrafic, parca imi este greu sa rotunjesc literele...

In esenta, mai moare cineva ca mine, aproape zilnic?
Din ce ai descris, linie cu linie, este anxietate. Iti analizezi starile si te duci spre atacul de panica.

Sunt curios cum ai ajuns la Persedon? Unde ai citit de el?
Si cine ti-a prescris mydocalmin? Ca asta pare mai mult prescris de doctor de familie, de cardiolog, nu este ceva ce prescrie un psihiatru.

Eu nu puteam sa ma ridic in piciore, simteam ca lesin, nu aveam forta, am fost la cardiolog si ma rugam sa am ceva inima sa stiu ce pastile sa iau.

Am trecut si eu prin ele, tu te gandesti ca nu te mai poti angaja, eu ma gandeam ca nu mai pot sa conduc. Trebuie cumva sa te intaresti, sa scapi de gandurile astea negative care sigur se tot repeta in mintea ta.
La ce ai scris pe acolo cred ca ai cautat pe google si ai gasit cele mai ciudate rezultate, eu ma gandeam cum sa mor in primele zile, nu stiam ce am.

Sa nu ma intelegi gresit dar foarte putine persoane pot scrie caligrafic, eu folosesc scriere stas.

Atacurile de panica la inceput sunt puternice, la urma te prinzi ca este un atac de panica si ca nu mori, lesini.

La ce ai scris pe acolo sigur ai ceva comportamente de siguranta, adica? Eviti anumite zone, ai tot timpul pastilele pregatite.

Cati ani? Eu dupa ce am inceput sa ma duc la psiholog, dupa ce am terminat cu psihilogul, mi-am dat seama ca aveam anxietate de cand eram copil. Ca am vomitat o data cand aveam ore cu o profesoara scarboasa la o materie pe care nu o suportam, preferam sa ma dau bolnav, sa iau scutiere.
Si la spital, eram copil, am fost la spital si nu stiam ca am avut atac de panica, ca panica(si frica sa nu faci atac de panica) apare cand iti dai seama ca ai avut un atac de panica. Dupa ce s-a declansat atacul de panica si ai inteles ca este atac de panica stai cu gandul cand o sa ai urmatorul atac de panica, te analizezi si iti declansezi atac de panica.
Anxietatea tot asa, eu am o vorba, exista viata inaintate de anxietate si dupa.

Se trateaza, trebuie un psiholog decent, un anumit regim alimentar si de viata, odihna.

Ai incercat sa meditezi?

Am scris prea multe idei, cu ele cred ca o sa rezonezi cu altele cred ca esti la inceput si mai ai pana sa pricepi ce zic.

Tine cont de cea ce zic, esti un utilizator anonim si poti scrie aici sincer tot.
Asa am procedat si eu in urma cu ani de zile, cand nu stiam ce naiba am.
Nu puteam sa zic la careva, incercam sa functionez normal chiar daca eu nu ma simteam bine.

View PostSeffo, on 07 iulie 2023 - 20:26, said:

Sunt femeie. Sunt satula de voluntariat, fac prin spitale. Mai o resuscitare, mai o sonda...d'astea.
Acum nici sa vreau nu mai pot.
La naiba, ai gasit unde sa faci voluntariat? Mirosul de spital nu iti creaza vreo stare?
Nu te verifici singura daca nu cumva ai facut vreo greseala?

OCD? Verifici cumva de mai multe ori daca ai aprins/stins aragazul, cumva inainte de plecare te gandesti la ceva anume si numeri pana sa apesi pe intrerupatorul de la lumin sau cand inchizi usa?
Cand mergi pe strada ai obiceiul sa te fiezi pe ceva anume, sa urmaresti anumite numere pe cea, numerele masinilor?

Overthinking? Cand te pui sa te culci adormi usor sa incepi sa te gandesti la 100 de lucruri, la probleme, ganduri, ca iti bate inima tare ca o sa fii obosita a doua zi?

Edited by MindArchitect, 07 July 2023 - 21:07.


#24
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,110
  • Înscris: 23.09.2005
Deci zici ca starea ta proasta e de natura psihologica, nu fizica, nu?

#25
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,260
  • Înscris: 21.06.2011
Umorul cu care descrii simptomele mi-au ușurat mult munca de medic de forum. Prima consultație fiind gratuită, poftim: ai depresie.
Dacă reușești să scapi de ea, pune aici soluția. Pe mine nu mă interesează deloc, sincer îți spun, eu habar nu am ce e aia atac de panică sau ce mai zici tu pe acolo. Dar aș fi curios să văd cum să scap de ea. Scuze: cum se scapă de ea.

#26
Seffo

Seffo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 18.10.2009

View PostManelistDeSuccesMaxim, on 07 iulie 2023 - 20:58, said:

Eu inteleg trairile tale ca o reactie de aparare impotriva necazurilor care te-au coplesit in ultima perioada. Te izolezi acum ca sa nu mai ai de-a face cu ele, insa considera treaba asta drept o perioada in care iti incarci bateriile pentru a reveni la un nou start, daca nu incerci nu stii cand vei gasi o sansa favorabila tie. Start avem cu totii in fiecare dimineata cand ne trezim si nu stim ce ne asteapta peste zi. Prieten nu ai?
Uite, chiar buna aceasta explicatie, dar nu ma izolez pentru ca vreau, ma izolez pentru ca nu pot sa functionez.
Sunt o fire vesela, autoironica chiar, cei din jurul meu asa ma stiu, daca ies, ma concentrez pe stari, pe echilibru( asta ma omoara) Nu pot functiona cu capul asta tulbure care se gandeste doar cum sa isi mentina echilibrul. Par o trista si retrasa, dar nu sunt (as arunca vreo 2-3 porumbei pe gura) dar nu ma mai tin creierii.
Nu am prieten, dar nu spune ca asta este problema pentru ca nu o consider un factor declansator. Acum 2 ani cand avea fix aceleasi simptome, eram intr-o relatie. A plecat ala mancand norii cand m-a vazut ca am picat ca gasca, Si ce bine :)

#27
VarfulOmu2505

VarfulOmu2505

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 01.02.2023

View PostSeffo, on 07 iulie 2023 - 21:03, said:

Eu sunt despartita de trecut

Uneri te poti desparti de trecut, dar el sa nu se desparta de tine complet, adica pot sa se propage efectele la nivel fizic sau subconstient inca o perioada. Uneori organismul reactiuneaza si la 1-2 ani distanta, atunci il prinde din urma cate o problema.

Si eu nu cred ca ai depresie, ci anxietate si epuizare nervoasa, sunt lucruri complet diferite. Nu stiu daca anxietatea are cauza organica sau ea este factorul declansator de fapt.

Nu de la lipsa de relatie e problema. Adica, poate ajuta, poate nu, dar cel mai probabil o relatie oricum te-ar obosi, mai ales cu unele persoane. N-are nicio treaba, nu de la nefutut ajunge lumea la stari de genul, asta e un mit cocalaresc

Edited by VarfulOmu2505, 07 July 2023 - 21:18.


#28
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,541
  • Înscris: 18.10.2011

View PostSeffo, on 07 iulie 2023 - 19:56, said:

Salut.

Am acest cont de ceva ani dar nu am interactionat pe forum, am stat in umbra si am revenit ori de cate ori am vrut sa mai aflu cate ceva.

Intre timp am mai imbatranit si mi-a venit mintea la cap, sau poate a plecat de la cap, dupa cate voi povesti.

Ca orice om "normal" am avut si eu traumele mele in viata asta scurta si probabil m-au ajuns atat de rau, incat sunt efectiv la pamant.


Somatizez? Sunt de neurologie sau de psihiatrie?


Nu mai bea in timpul serviciului. Glumesc...

Cin' te tine, dom'le, cin' te tine? Da-mi numarul omului, ca am si eu asemenea probleme. Sa fie bun si milostiv, sa ma creada pe cuvant. Desi sa stii ca daca ma duc la psihiatru cu ceva simptome, fie si inchipuite, ma aleg cu ceva...

#29
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,236
  • Înscris: 30.11.2021

View PostSeffo, on 07 iulie 2023 - 21:03, said:

Eu sunt despartita de trecut, cel putinasa cred. Nu ma gandesc niciodata la ce am trait inainte, nu vizualizez nimic. Eu acum in prezent, prezentul meu sunt starile astea si aici ma invart. Dar... viitorul, asta probabil este problema. Ce o fi, daca...cand, cum...
Am fost la psiholog, am pierdut timp si bani...este vorba de chimie, chimie pe care trebuie sa o gasesti cheltuind ceva galbeni. Inca n-am gasit cocosul lui Creanga.

Vreau ceva concret, ceva ce au facut si altii si au reusit. Tot caut si caut. FB de exemplu are o sumedenie de grupuri unde scriu o gramada, dar nu rezonez, mi se pare ca nimeni de acolo nu stie de fapt nimic. Multi nu stiu sa exprime ce simt de fapt, toti mor, dar nu stiu sa spuna in ce fel.
Nu esti cu depresia.

Anxietate si depresia sunt opuse.
Depresia este de obicei cu regrete, relatia cu trecutul.

Anxietatea nu iti permite sa traiesti in prezent, te gandesti la viitor, daca fac atac de panica, daca nu ma pot angaja, daca mor singur, daca toata viata o sa trebuiasca sa iau pastile, daca o merg la psiholog o sa zica rudele, prieteni, amici, ca nu sunt normal?

Anxietatea este foarte complexa, sunt sigur ca tu faci mult mai multe comportamente de siguranta, sa te simti in siguranta fara sa iti dai seama.
Daca iti iau toate pastilele, daca mai ai o pastila, sigur te sperie gandul ca nu mai ai pastilele alea si nu poti functiona fara ele chiar daca simti ca nu te ajuta.

Asta este problema cu comportamentele de singuranta in anxietate, pare ca ajuta dar nu ajuta. Doar prelungesc starile.

Ce anume ti-a zis psihologul? Si cate sedinte te-ai dus? Era tanar, era cu experienta, v-ati unit ideile sau era tanar/tanara cu care nu rezonai?

Daca ai fost la psiholog trebui sa iti zica ceva despre terapie, terapie prin expunere, serotonina. Nu pare ca ti-a vorbit despre treburile astea.
Ce suplimente alimentare ti-a prescris?

Edited by MindArchitect, 07 July 2023 - 21:19.


#30
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,110
  • Înscris: 23.09.2005
Interesant, si eu am avut simptome asemanatoare (ameteli, slabiciuni maini, chiar si un pic de maini nesigure, aproape tremurande) intr-o anumita perioada, am pus chestia pe baza stresului si probabil un soi de anxietate.

Cineva care ma cunoaste bine mi-a zis ca nu ma hidratez destul si banuiesc ca avea si dreptate, de atunci am incercat sa beau mai multe lichide, in prezent simptomele s-au ameliorat mult... Nu stiu daca si hidratarea deficitara o fi contat, ca nu mi-am facut nici o analiza si nici n-am luat vreo pastila.

Ametelile era insa mai vechi, de vreo 2 ani, slabiciunea a aparut mai recent.

Ametelile sunt cele mai nasoale dupa parerea mea, chiar daca e vorba de o ameteala slaba, nu lipsa echilibrului, ci o stare asa de parca cineva tocmai ti-a dat o palma puternica peste cap, stiti senzatia aia de cum se zice popular "stele verzi", insa persistenta.

Edited by Phobos, 07 July 2023 - 21:20.


#31
Seffo

Seffo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 18.10.2009

View PostMindArchitect, on 07 iulie 2023 - 21:05, said:


Meaaam, cat ai scris. Stai sa fac un rezumat din ce mi-a atras atentia, ai mila capul asta tulbure al meu.

Stiu cum se manifesta atacul de panica, le-am trait de nenumarate ori, groaznic, dupa fiecare care trece imi zic ca inca nu am crapat. Dar de fiecare data cand vine, zic ca o sa crap. Gata, asta este ultimul.
Nu meditez, am incercat, n-am rabdare si nici echilibru sa stau in poala gastii, aia imi mai lipseste, sa inchid si ochii.
Overthinking? Habar n-am, probabil am niste ganduri obsesive dar legate tot de dezechilibrul asta.
Nu am OCD, as fi vrut sa am, poate spalam naiba vasele alea din chiuvea, care stau acolo de ieri.
Nu sting si aprind becuri, ma rupe curentul, sincer. Dar am unbec pe care il aprind obsesiv in fiecare noapte. Nu pot sa dorm pe intuneric. Se pune?

Fac voluntariat pentru ca vreau sa devin o asistenta de nadejde, dar acum mor eu inaintea pacientului. Nu ma deranjeaza mirosul din spital, absolut deloc.

Edited by althea, 08 July 2023 - 06:47.


#32
TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 05.04.2023

View PostSeffo, on 07 iulie 2023 - 21:11, said:


Nu poti multumi pe toata lumea, invata-te sa refuzi verde in fata pe cineva doar pentru ca asa ai tu chef. E absolut nefireasca ideea de a proiecta o atitudine falsa timp indelungat, consecintele sustinerii unei astfel de atitudini se acumuleaza, te storc de energie si ajungi la impas. Apropo de ce ai spus de prieten, viata sexuala este extrem de importanta pentru noi, omuletii, mai freaca si tu duda profilactic ca sa te descarci din cand in cand de starile negative.

#33
MindArchitect

MindArchitect

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,236
  • Înscris: 30.11.2021

View PostPhobos, on 07 iulie 2023 - 21:18, said:

Interesant, si eu am avut simptome asemanatoare (ameteli, slabiciuni maini, chiar si un pic de maini nesigure, aproape tremurande) intr-o anumita perioada, am pus chestia pe baza stresului si probabil un soi de anxietate.

Cineva care ma cunoaste bine mi-a zis ca nu ma hidratez destul si banuiesc ca avea si dreptate, de atunci am incercat sa beau mai multe lichide, in prezent simptomele s-au ameliorat mult... Nu stiu daca si hidratarea deficitara o fi contat, ca nu mi-am facut nici o analiza si nici n-am luat vreo pastila.

Ametelile era insa mai vechi, de vreo 2 ani, slabiciunea a aparut mai recent.

Ametelile sunt cele mai nasoale dupa parerea mea, chiar daca e vorba de o ameteala slaba, nu lipsa echilibrului, ci o stare asa de parca cineva tocmai ti-a dat o palma puternica peste cap, stiti senzatia aia de cum se zice popular "stele verzi", insa persistenta.
Cred ca ma cunoasteti dupa forum, eu sunt foarte analitic, analizez tot.
Asa ca atunci cand am fost la psiholog, am fost la cel mai scump, am fost si la cardiolog, si la psihiatru, am fost si la synevo de am facut analize, de la deficienta de vitamine etc...

Ia un cerc pentru mana si fa zilnic cu el. Si mie imi tremura mainile si trebuia neaparat sa mananc ceva dulce. Si am cumparat un flexor.

Tratamentul in anxietate tot timpul este general, adica? Se lucraza la mental, sa nu iti mai spui singur "sunt batran", sa bei 2 litri de apa, sa te odihnesti, sa meditiezi, sa iei vitamina D, serotonina, intelegi care sunt alimentele care contin asa ceva, se prescriu ceva suplimente alimentare.
Calogenul este cel mai ok.

Se poate discuta la liber despre orice pastila, motivul? Doar un psihiatru le poate prescrie pe retete speciale, deci nu iti poate prescrie doctorul de familie asa ceva, nu poti cumpara tu asa ceva, cand te duci in farmacie cu o asemenea reteta de alta culoare este chemata sefa, sunt registre speciale, deci poti scrie linistit si discuta tratamentul ca in cazul calmogen, extravalerian cardio, sunt suplimente alimentare pe baza de plante.
Si altele, SSRI-uri le poate elibera doar psihiatrul. Si te prinzi dupa pastilele prescrise despre ce este vorba.

Eu de exemplu aveam starile de slabiciune si ma feream sa mananc dulce, ma gandeam ca dulcele/zahar o sa ma faca si mai hiperactiv si psihologul mi-a zis sa mananc ceva dulce.
Daca te simti slabit si vrei ceva natural, fa o proba, banane, potasiu. Ia de cumpara banane si cand te simti slabit baga mar, baga banana.

Edited by MindArchitect, 07 July 2023 - 21:29.


#34
Seffo

Seffo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 18.10.2009

View Postdev2000, on 07 iulie 2023 - 21:05, said:

Dificultati de inghitire sunt?
Nu am probleme de deglutitie, In schimb mi se inclesteaza maxilarul si simt ca nu mai pot sa mestec mancarea. Tot pe nerv, probabil si contracturile astea musculare suprima cumva nervii. Habar n-am, sistemul nervos este o complicaciune complicata!

View PostPhobos, on 07 iulie 2023 - 21:06, said:

Deci zici ca starea ta proasta e de natura psihologica, nu fizica, nu?
Habar nu am. de aia incerc sa fac un tablou cat mai aplu, nu stiu daca reusesc. Ma gandeam ca pe aici gasesc minti mai luminate si care probabil au trecut prin starile astea.
Merg si eu cu lingura in mare, o fi vreun Zeus cu simptome de nebun ca ale mele. Pacat ca pe vremea lui nu exista malai, o puneam de o mamaliga:)
Ah, ce senzatii ma trec, imi cade capul pe tastatura

View PostSabinatu, on 07 iulie 2023 - 21:09, said:

Umorul cu care descrii simptomele mi-au ușurat mult munca de medic de forum. Prima consultație fiind gratuită, poftim: ai depresie.
Dacă reușești să scapi de ea, pune aici soluția. Pe mine nu mă interesează deloc, sincer îți spun, eu habar nu am ce e aia atac de panică sau ce mai zici tu pe acolo. Dar aș fi curios să văd cum să scap de ea. Scuze: cum se scapă de ea.
Doctore, daca gaseam exlicatia, eram de mult pe un iaht cu un Chardonay in mana citind Forbes, dar uite ca sunt aici si citesc pe forum cum naiba sa scap din vagauna asta in care am intrat.

#35
VarfulOmu2505

VarfulOmu2505

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 01.02.2023
Poti sa zici cum au fluctuat starile de-a lungul vremii? De cat timp ai ce ai, cum a evoluat, daca ai mai avut perioade la fel sau ceva asemanator?

#36
Seffo

Seffo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 18.10.2009

View Postaaaa4567, on 07 iulie 2023 - 21:15, said:

Nu mai bea in timpul serviciului. Glumesc...

Cin' te tine, dom'le, cin' te tine? Da-mi numarul omului, ca am si eu asemenea probleme. Sa fie bun si milostiv, sa ma creada pe cuvant. Desi sa stii ca daca ma duc la psihiatru cu ceva simptome, fie si inchipuite, ma aleg cu ceva...
Uite acum ma tine dezechilibrul asta permanent, mainile de cauciuc si capul asta tulbure...cum rezolv?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate