Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 Regim utilizare HDD Ubuntu

La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...
 

Banci amendate de ANPC - dobanda creditelor

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#127
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,013
  • Înscris: 14.03.2013

 aris86, on 29 mai 2023 - 17:49, said:

La anuități, de cand cu creșterea ircc/robor băncile au scazut rata principalului, astfel unii care plateau initial 250 lei principal au ajuns sa plătească 125 lei principal si restul dobândă, cred că acolo s-a sesizat anpc.
E logic. Altfel nu avea cum sa ramana ratele egale asa cum au semnat contractul cand au luat creditul.

#128
londonwalk

londonwalk

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 03.10.2016
nu stiu daca cineva astepta alt deznodamant. deocamdata, instanta suspenda aplicarea ordinului ANPC si ulterior il va desfiinta de tot. sper ca seful ANPC sa raspunda cu functia pentru marlania asta

https://www.bursa.ro...redite-27900051

#129
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,013
  • Înscris: 14.03.2013

 londonwalk, on 17 iunie 2023 - 10:32, said:

nu stiu daca cineva astepta alt deznodamant. deocamdata, instanta suspenda aplicarea ordinului ANPC si ulterior il va desfiinta de tot. sper ca seful ANPC sa raspunda cu functia pentru marlania asta

https://www.bursa.ro...redite-27900051
Asta nu se va intampla. Ca se va vaicari apoi ca este persecutat politic.

#130
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,554
  • Înscris: 01.08.2006
Era singurul deznodământ așteptat și corect probabil.

#131
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 20.05.2013
https://www.mediafax...redite-21965622

Nu a durat mult. Probabil amenzile primite sunt prea mici pt a justifica un proces ...

#132
londonwalk

londonwalk

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 03.10.2016
asta este doar prima etapa, bancile au solicitat suspendarea aplicarii ordinului. urmeaza etapa a 2-a in care vor cere constatarea abuzului. sper sa nu se opreasca aici si sa intre si intr-un proces de defaimare impotriva oficialilor ANPC. stiu ca nu multa lume iubeste bancile (este ca in bancul comunist cu Georgica) dar se impune un proces astfel incat sa se mai termine in plm cu chestia asta in care un uragutan politic spune ce vrea muschii lui. de data asta, bancile au grav dreptate

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate