Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente
 Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 

Conectare si abonament gratuit la Romtelecom de Paste

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
valdur

valdur

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,721
  • Înscris: 06.02.2006

View Postmike22, on Apr 12 2006, 11:49, said:

RDS nu are nici o legatura cu cuvantul calitate. Eu am avut RDS 4 ani de zile inclsuiv telefon. Din 10 faxuri primeam 1 , se intrerupea si ma faceam de rahat fata de clienti se auzea intrerupt, pica modemul etc.....numai bucurii. Anul asta am renuntat la RDS & Astral & etc si am trecut pe RTL (fax, voce) si Clicknet pt date. Platesc de 2-3 ori mai mult dar nu am nici o problema, intrerupere sau imposibilitate de primire fax.

RDS e bun pt acasa cand il folosesti rar...si poate chiar merge!

pe partea de voce si net:
eu nu te contrazic, poate sunt eu pur si simplu mai norocos decat tine... probabil ca rds mai are probleme de calitate in multe zone dar nu (mai) e cazul zonei mele. :coolspeak:

logic ca si eu as fi trecut pe rtc daca calitatea lasa atat de mult de dorit, dar la mine repet nu e cazul.

pe partea de fax:
nu stiu cum e situatia, nu folosesc fax - probabil compresia de pe voce in cazul rds face (aproape) imposibila trimiterea si primirea de faxuri, dar aceasta compresie nu afecteaza deloc calitatea convorbirilor mele.

asa ca imi pare rau ca a trebuit sa platesti de 2-3 ori mai mult, dar in cazul firmelor este normal sa primeze calitatea. doar la o calitate sensibil egala poti sa te gandesti la costuri. logic. eu in locul tau mi-as fi pastrat si rds-ul (9$ nu cred ca erau o avere pt. firma) si asa puteai sa verifici periodic calitatea vocii / fax / net si daca s-ar fi imbunatatit considerabil puteai sa le folosesti din nou serviciile. si in plus aveai backup!

si inca ceva: pe vremea cand aveam eu rtc imi veneau facturi mari pt. ca se intepau tot felul de tembeli pe linia mea telefonica si vb. pe banii mei. chestia asta n-am putut s-o suport si nici nu o voi putea suporta vreodata la rtc. oricine poate sa se intepe pe linia ta, pe cand la rds (cel putin cazul meu fericit) am modemul in casa si daca se inteapa pe cablul tv (doar un cablu intra la mine in casa) ce sa-mi fure? semnal tv? mare frectie, oricum e platit si nu-mi poate face cost suplimentar pe cand la telefonie poate sa ma lase falit. in cazul mai nou, fttb, celor carora rds-ul nu le mai da modem de cablu (modemul este undeva pe scara) si vin doar cu fire la ei in casa este (aproape) aceeasi situatie ca pe rtc: oricine poate sa se intepe pe cablul de tel. si sa vb. pe banii tai. :puke: asa ca eu NU am sa renunt la modemul de cablul (cel putin atata timp cat merge bine) pt. acest motiv! (care este f. bine intemeiat in cazul meu!)

Edited by valdur, 12 April 2006 - 12:06.


#20
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,195
  • Înscris: 07.08.2003

View Posthurmuzs, on Apr 11 2006, 15:16, said:

Cei interesati sa îsi instaleze o linie telefonica sau un trunchi analogic prin RomTelecom o pot face gratuit în perioada 10 aprilie - 12 mai 2006. În plus, cei care vor semna în aceasta perioada contracte de un an vor beneficia si de abonament gratuit pentru doua luni. Pentru contracte de doi ani, abonamentul telefonic va fi gratuit timp de 4 luni, solicitantii primind si câte un aparat telefonic gratuit. Detalii la 930, pentru persoane fizice, si la 935, pentru persoane juridice, sau pe site-ul companiei. Aceasta promotie nu este valabila pentru clientii RomTelecom deja existenti sau pentru cei deconectati pentru neplata si reconectati în perioada în care se desfasoara promotia sau pentru clientii care îsi schimba domiciliul.
Sursa: Adevarul


Neinteresant !!! Aceasta companie nu ma va mai avea niciodata ca si client !!!!

#21
dan4

dan4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 11.12.2002
Romtelecom putea sa faca foarte multe pina acum citiva ani, cum ar fi: sa incurajeze folosirea ISDN pentru telefonie unde calitatea era clar mai buna si sa ofere internet la costuri accesibile clientilor. Ei au preferat tarife ridicate, plateam mai mult la Romtelecom pentru un cont de dial-up ca asigura transportul citiva kilometri, decit la ISP care asigura transportul pe distante mult mai mari.
   Probabil abia acum si-au dat seama ca numarul lor de clienti scade, isi merita soarta ca au fost lacomi.
   Sint multumit de RDS mai ales ca de un an nu am mai avut probleme cu desincronizarea modemului si se aude destul de clar. Deci nici gind sa ma reintorc la Romtelecom.

#22
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004
In urma cererii facute pe data de 10.04.2006 (Luni) la ora 18:45 pe baza BI am fost sunat pe data de 12.04.2006 pentru instalare
Nu am putut sa fiu in locatie ieri dupa amiaza, asa ca au venit azi la 09:30 si au instalat postul telefonic...

Am vruit Astral initial dar programul lor de lucru nu coincide cu al meu...cand am reusit sa vin mai devreme pentru a incheia un contract cu ei pentru VOIP, persoana care incheia contractul nu era disponibila iar de un inlocuitor nici nu poate fi vorba...asa ca m-am lasat pagubash.

la RDS am fost si acolo si cu zambetul pe buze am fost informat ca nu pot instala la mine pe strada....asa ca fara voia mea am ajuns la RTC unde nu prea vroiam sa intru...

Intr-un final am intrat pe motiv ca eram in zona si nu aveam ce pierde...si SURPRIZA...era cam totul skimbat, oameni care stiau sa dea o informatie, destul de bine pregatiti si mai era si oferta cu pricina..

am cantarit intre cei 3 operatori si am ales RTC...290.000 lei pe luna cu 65 minute incluse este OK pentru mine...

Instalare gratuita, abonament gratuit 2 luni si maxima proptitudine...cam asta este Romtelecom mai nou...

Edited by tassadar, 13 April 2006 - 12:52.


#23
adrian81

adrian81

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,105
  • Înscris: 13.04.2006
Mama ce oferta tare!!! Nu in viata asta..sunt foarte multumit la opertaorul la care sunt acum.....disperata incercare RTL...oferta asta poate va prinde unde nu a ajuns nici un alt operator inca...

#24
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 22.12.2005
De banii ăştia te abonezi la Cosmote. Deci să-mi spună şi mie cineva care-i şpiela?

PS: Bănuiesc că minutele sunt doar în rețea :death:

#25
Zyx

Zyx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 14.02.2005

View PostSoSlow, on Apr 12 2006, 02:06, said:

Fata de RDS unde cand ai o discutie mai interesanta te trezesti ca iti pica linia prefer Romtelecom oricand. Acuma vreo 2 saptamani discutam cu un prieten din Craiova, prin minunea lui de RDS, dupa doua minute beeeep beeeeeeeep beeeeeeeeeeeeeep....cam asa se finaliza discutia.

Adevarul e ca pana au venit  grecii la Romtelecom, sa profitat pe rupte de dialup mai ales si  de lipsa concurentei.Acu se ascute concurenta si sunt nevoiti sa se miste sau altfel vor disparea.

Despre preturi intradevar sunt piperate la Romtelecom, dar dai un ban si stai in fata.Fixu sta la 98% uptime si calitatea extraordinara de mai auzi si vro 2 din jurul receptorului.
Cat despre cablisti ieftin si putin mai prost, pot sa spun ca trecand prin vizita la o firma care are si RTC si Astral, saracu astral se intrerupe la 5 din 50 de apeluri.

La Romtelecom se pot abona acu cei care vizeaza internetul la viteza mare, faca referire la pachetele ADSL, mai ales ca se aude ca si  televiziunea va fi implementata prin ADSL...dar paote tintesc prea sus si mai dureaza cu TV pe telefon.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate