Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 

Conectare si abonament gratuit la Romtelecom de Paste

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
hurmuzs

hurmuzs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 23.03.2006
Cei interesati sa îsi instaleze o linie telefonica sau un trunchi analogic prin RomTelecom o pot face gratuit în perioada 10 aprilie - 12 mai 2006. În plus, cei care vor semna în aceasta perioada contracte de un an vor beneficia si de abonament gratuit pentru doua luni. Pentru contracte de doi ani, abonamentul telefonic va fi gratuit timp de 4 luni, solicitantii primind si câte un aparat telefonic gratuit. Detalii la 930, pentru persoane fizice, si la 935, pentru persoane juridice, sau pe site-ul companiei. Aceasta promotie nu este valabila pentru clientii RomTelecom deja existenti sau pentru cei deconectati pentru neplata si reconectati în perioada în care se desfasoara promotia sau pentru clientii care îsi schimba domiciliul.
Sursa: Adevarul

#2
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 22.12.2005
Măcar atâta, dar nu văd cine se mai abonează la ei :death: S-or fi mai trezit la realitate.

#3
HolyGigi

HolyGigi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 30.06.2005

View Postmatthew, on Apr 11 2006, 17:12, said:

Măcar atâta, dar nu văd cine se mai abonează la ei :death: S-or fi mai trezit la realitate.


da, chiar nu vad cine isi mai face abonament la romtelecom. Nu iti ofera nici un avantaj. E fix si scump.

#4
t man

t man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,047
  • Înscris: 16.11.2005

View PostHolyGigi, on Apr 11 2006, 18:34, said:

da, chiar nu vad cine isi mai face abonament la romtelecom. Nu iti ofera nici un avantaj. E fix si scump.

Mamaia !

#5
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004
E bine ca fac oferte dar deja nu mai prezinta interes!

#6
eb2e2

eb2e2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 16.05.2003
Orice oferta e binevenita.
Bine ca incepe sa se miste ceva.... :worthy:

Sa nu uitam ca mai exista si :

  ***  optiunea pentru numere favorite:
http://www.romteleco...e_favorite.html   :P

  ***  Opțiuni de voce dedicate clienților persoane juridice
http://www.romteleco...e_juridice.html

  ***  Opțiuni de voce dedicate clienților persoane fizice
http://www.romteleco...ane_fizice.html

Si sa nu uitam ca pentru convorbiri intrajudetene se aplica sloganul  "Vorbește cu 1 Eurocent pe minut de la 8 seara la 8 dimineața! "     :coolspeak:

#7
Orlandel

Orlandel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 15.05.2005
Am asteptat vreo 13 ani sa vina Romtelecomu sa-mi bage telefonu.
Oare cat timp vor astepta cei care vor sa profite de oferta asta?  :ciocan:

#8
t man

t man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,047
  • Înscris: 16.11.2005

View PostOrlandel, on Apr 11 2006, 21:22, said:

Am asteptat vreo 13 ani sa vina Romtelecomu sa-mi bage telefonu.
Oare cat timp vor astepta cei care vor sa profite de oferta asta?  :ciocan:

Cineva foarte apropiat mie a asteptat recent 2-3 zile .


Sa nu confundam totusi compania de stat de pe vremea lui Ceausescu cu firma privata OTE. E alta treba ... (si preturile sunt mai mari).

Chiar cu ceva vreme in urma au facut niste studii de piata sa vada ce vrea poporul de la telefonia fixa.

Edited by t man, 11 April 2006 - 20:30.


#9
Orlandel

Orlandel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 15.05.2005
Ai fi surprins ca am asteptat ani buni chiar si dupa ce au venit grecii la Romtelecom. Oricum sunt multumit de serviciile Romtelecom pentru ca vorbesc destul de mult si facturile sunt mici.

EDIT: Ca sa iti demonstrez ca oamenii de acolo tot incet se misca citeste ultimul rand de pe factura telefonica : "Daca ne contactati in scris va asiguram ca va vom raspunde in maxim 30 de zile de la primirea solicitarii dumneavoastra"!!!

Edited by Orlandel, 11 April 2006 - 20:42.


#10
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 22.12.2005

View PostOrlandel, on Apr 11 2006, 21:22, said:

Am asteptat vreo 13 ani sa vina Romtelecomu sa-mi bage telefonu.
Oare cat timp vor astepta cei care vor sa profite de oferta asta?  :ciocan:
Păi 6 luni cât aștepți maxim la RDS nu pare a fi așa de mult..

#11
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004

View Postt man, on Apr 11 2006, 18:34, said:

Mamaia !


EU MA ABONEZ PENTREU FAX...ca la Astral si Rds mi s-a dat cu Flytt in nas..........

RDS nici vorba sa ma connecteze iar astral vroia 20 $ conectare + kirie la modemul lor..(pe vremea cand aveam internet am skimbat 4 modemuri de la ei printre care unu care stia si telefonie VOIP)....

:band:

Edited by tassadar, 11 April 2006 - 20:49.


#12
vodafone_ro

vodafone_ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,944
  • Înscris: 22.08.2005
romtelecom nu mai bag nici gratis in casa
am rds cu 50 min nationale pe RTC inclus in cei 9 usd ai internetului
tarifele sunt 2 cent pe RTC in judet la orice ora si 3.5 in alte judete
romtelecom imi da 1 seara si 3 sau 4 ziua iar in afara judetului imi da 3.9 parca si 6
nu multumesc romtelecom dar nici gratis nu mai ai ce cauta la mine in casa
sa nu mai zic ca pe mobil am 10.5 oricum cred ca sunt singurul client rds din romania care din 26 dec 2004 pana in prezent nu a dat un mobil de pe rds
merit un premiu? :coolspeak:
am min nationale asta era explicatia :angry:

Edited by vodafone_ro, 11 April 2006 - 20:52.


#13
t man

t man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,047
  • Înscris: 16.11.2005

View Postvodafone_ro, on Apr 11 2006, 21:50, said:

romtelecom nu mai bag nici gratis in casa
am rds cu 50 min nationale pe RTC inclus in cei 9 usd ai internetului
tarifele sunt 2 cent pe RTC in judet la orice ora si 3.5 in alte judete
romtelecom imi da 1 seara si 3 sau 4 ziua iar in afara judetului imi da 3.9 parca si 6
nu multumesc romtelecom dar nici gratis nu mai ai ce cauta la mine in casa

Eu am si RTC si RDS (a venit gratis cu internetul) si faza e ca la RDS downtime-ul e colosal pe cand la RTC nu tin minte sa nu imi fi mers vreodata telefonul.


Daca RDS-ul mergea perfect ...sigur renuntam la Romtelecom.

Edited by t man, 11 April 2006 - 20:56.


#14
SoSlow

SoSlow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 29.02.2004
Fata de RDS unde cand ai o discutie mai interesanta te trezesti ca iti pica linia prefer Romtelecom oricand. Acuma vreo 2 saptamani discutam cu un prieten din Craiova, prin minunea lui de RDS, dupa doua minute beeeep beeeeeeeep beeeeeeeeeeeeeep....cam asa se finaliza discutia.

#15
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 22.12.2005

View Postt man, on Apr 11 2006, 21:54, said:

Eu am si RTC si RDS (a venit gratis cu internetul) si faza e ca la RDS downtime-ul e colosal pe cand la RTC nu tin minte sa nu imi fi mers vreodata telefonul.
Daca RDS-ul mergea perfect ...sigur renuntam la Romtelecom.
hmm, mama-mea vine să sune de la mine de pe ew că a picat Romtelecomul..

#16
zaboss

zaboss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,906
  • Înscris: 12.10.2005

View Posttassadar, on Apr 11 2006, 21:47, said:

EU MA ABONEZ PENTREU FAX...ca la Astral si Rds mi s-a dat cu Flytt in nas..........
Hm, eu am astral și trimit și primesc faxuri fără probleme.

#17
valdur

valdur

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,721
  • Înscris: 06.02.2006
mda, sa o luam punctat:

1) cost - am 2200 de min in rds (nationale) si 275 de min pe rtc (tot nationale)
nationale = intra si inter judetene. MOKA!!! adica eu platesc cablul tv si internetul si telefonia surpriza: nu platesc nici ab. si am si garla de min. incluse (care de obicei imi ajung). vorbesc cate 5-600 de min pe rds (familia, prietenii) si cate 200-300 pe rtc. asa ca eu am cost suplimentar f. mic.

2) uptime - 99%(minim)  - se desincronizeaza f. rar modemul (cand sunt probleme zonale - in ultimul an a mers f. bine dar la inceput rds-ul imi scotea peri albi)

3) calitate - sunt f. multumit de calitatea rds (rareori mi s-a intamplat sa nu ma inteleg cu interlocutorul - a fost o problema zonala dar s-a rezolvat)

deci, asadar si prin urmare, gretzii fac comert pe mare... a, pardon... ce vroiam sa concluzionez:

rds-ul e f. ieftin daca ai pachet complet de la ei (eu dau cam 1 mil si ceva pe luna si am cablu tv - pachet full + HBO, internet de 19$ si telefonie cu garla de min. incluse)

pe partea de calitate... rds-ul a facut progrese imense in ultimul an. precum spunea cineva, ei s-au lacomit sa acopere cat mai mult si calitate ciuciu. e, terminand de acoperit au inceput sa lucreze la calitate si se observa cu ochiul liber! :w00t: daca rds-ul ar fi continuat sa-mi faca problemele de la inceput adsl si rtc scria pe mine dar si-au revenit si acum ma bucur de un pachet de servicii cu un cost mult mai mic decat la rtc! (cel putin de 2 ori mai ieftin decat rtc-ul)

deci nici gratis nu mi-as mai baga rtc! (covorbirile costa dublu decat de pe rds si ab. mi se pare cam mare!)

in alta ordine de idei... mi-am luat tel. fix de la zapp (nu, nu fix tel ci talk free cu opt. de 1$ care-mi permite sa vb. cu 6 centi oriunde pe fix).... asa ca eu cand ies in oras imi iau si fixul dupa mine :coolspeak:

#18
mike22

mike22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 06.07.2004

View Postvaldur, on Apr 12 2006, 12:36, said:

mda, sa o luam punctat:

2) uptime - 99%(minim)  - se desincronizeaza f. rar modemul (cand sunt probleme zonale - in ultimul an a mers f. bine dar la inceput rds-ul imi scotea peri albi)

3) calitate - sunt f. multumit de calitatea rds (rareori mi s-a intamplat sa nu ma inteleg cu interlocutorul - a fost o problema zonala dar s-a rezolvat)

RDS nu are nici o legatura cu cuvantul calitate. Eu am avut RDS 4 ani de zile inclsuiv telefon. Din 10 faxuri primeam 1 , se intrerupea si ma faceam de rahat fata de clienti se auzea intrerupt, pica modemul etc.....numai bucurii. Anul asta am renuntat la RDS & Astral & etc si am trecut pe RTL (fax, voce) si Clicknet pt date. Platesc de 2-3 ori mai mult dar nu am nici o problema, intrerupere sau imposibilitate de primire fax.

RDS e bun pt acasa cand il folosesti rar...si poate chiar merge!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate