Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...
 Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...
 Masinile cu volan pe dreapta - de...

Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...
 RCS-RDS devine Digi Romania

Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...
 

Canon 600D vs Nokia G11

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
30 replies to this topic

#19
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,346
  • Înscris: 24.11.2006
Nu inseamna nimic pentru ca nu te stradui sa intelegi despre ce este vorba. Cine a zis ceva de profesionist? Stii care-i cel mai bun aparat foto? Ala care-l ai la tine! Conditia esentiala e sa stii sa-l folosesti si sa ai habar de regulile de baza in ale fotografiei. N-o sa-ti mai spun de timpul de expunere, filtre, balans de alb pentru ca te-as baga cu totul in ceata. Daca mataluta, la varsta pe care o ai (habar n-am care-i), crezi va veni cineva sa-ti bage in cap cu lingurita informatiile necesare sau mai rau sa gandeasca pentru tine, te inseli.
Noroc ca in momentul de fata multe din camerele telefoanelor mobile si ale aparatelor de fotgrafiat sunt concepute anti-greseala, spun asta ca sa fiu elegant in exprimare. Ca-i vorba de filmare sau fotografie te ajuta enorm, atat cat pot ele, au niste limite. Tare as fi curios cum te-ai fi descurcat cu un aparat foto Smena sau Zenit, sa ai blit, exponometru, film foto, etc. etc. Tine cont ca ai o singura incercare, totul e analogic. N-o sa-ti mai fac vorbire despre altele care-s mult mai complicate, n-o sa-ti mai zic ce inseamna fotografia alb-negru si color, tipurile de film samd
Lasa trollatul asta, pentru ca asta faci, pune mana de citeste, intelege despre ce este vorba si cum functioneaza lucrurile si dupa aceea vino de adreseaza intrebari pertinente. Abtine-te din a-i face mincionosi pe colegii care au incercat sa te ajute. Atitudinea asta nu te ajuta deloc si nu-ti face cinste. Sa nu te miri ca vei primi unele raspunsuri mai putin politicoase. Inceteaza in a deschide zeci de topicuri pentru toate nimicurile, multe din raspunsuri le poti gasi de unul singur dar trebuie sa-ti pui mintea la contributie. Daca ti-e lene sa gandesti e foarte grav.

Edited by un_el, 10 April 2023 - 20:05.


#20
ccc190577

ccc190577

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 02.08.2020

 un_el, on 10 aprilie 2023 - 20:00, said:

Nu inseamna nimic pentru ca nu te stradui sa intelegi despre ce este vorba. Cine a zis ceva de profesionist? Stii care-i cel mai bun aparat foto?

Apreciezi că vrei să mă ajuți,dar eu nu pot invăța ca tine.
După ce voi face un curs,o să fac eu o prezentare video-și ai să vezi din comentarii că invată și ințelege toată lumea,in 20 minute maxim.
VIDEO PREZENTARE.
Eu acuma să citesc aiurea,să încerc să mă prind,nu?
Nu ești omul pe care il caut.
Dar apreciez intenția ta.
Mulțumesc

#21
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,346
  • Înscris: 24.11.2006
Tu doar trollezi, atat! Nu-ti trebuie niciun curs, trebuie sa vrei sa inveti si mai ales sa intelegi modul in care functioneaza lucrurile. Vad ca n-ai nici cea mai mica intentie, asa ca n-are rost sa se chinuie lumea cu tine. Ai internetul, toata informatia e la un click distanta. Daca era "pe vremuri" ce faceai? Iti este lene sa cauti acum, daramite sa fi citit nu stiu cate zeci de carti. Daca n-ai avea google maps/waze/maps me ce-ai face? Te-ai descurca cu o harta si o busola? Maine pica internetul, ramai fara curent electric, te descurci? E doar un exercitiu de imaginatie. Faci parte cumva din generatia care s-a nascut cu telefonul mobil/tableta/laptopul/pc-ul/smart tv-ul in fata? Ce varsta ai?

Edited by un_el, 10 April 2023 - 20:18.


#22
ccc190577

ccc190577

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 02.08.2020

 un_el, on 10 aprilie 2023 - 20:15, said:

Tu doar trollezi, atat! Nu-ti trebuie niciun curs, trebuie sa vrei sa inveti si mai ales sa intelegi modul in care functioneaza lucrurile.

Iată că am primit acum câteva minute răspuns de la vânzător,care îmi spune să nu cheltui bani aiurea pe cameră ci să rămân la telefon.
E vorba de o cameră 4k.
Câîn cinema se foloseste 2k.
Ca in online nu poti urca mai mult de full HD.
Asta am observat și eu.
Cu zgomotul de imagine,nu știu cum să fac.
Doar static nu îmi place cum iese.

#23
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,346
  • Înscris: 24.11.2006
@ccc190577: Normal, vanzatorul vrea sa vanda ca de aia ii zice vanzator. In capul tau e o varza totala, de inteles n-ai inteles nimic si nici n-ai sa intelegi vreodata. In online nu poti "urca" mai mult de full HD. Ce vorbesti straine? Cand vulpea nu ajunge la struguri zice ca-s acri. :lol: In cinema se foloseste 2k. Alta aberatie!

Du-te, ia-ti ragalia aia de telefon, filmeaza/fotografiaza ce vrei cu el si lasa discutiile inutile. Daca tu ai impresia ca poti compara o "sapuniera" cu un aparat foto chiar si entry level iti meriti soarta. Ti-am pus link cu un film realizat cu respectivul Canon600D si un alt link cu parerea unui utilizator. Da' cine sa le urmareasca si sa inteleaga despre ce este vorba?

Daca imaginea are zgomot ia de pune-ti antifoane, sa n-o mai auzi! Daca nici static nu iti place cum iese, fa-o sa intre zic! Posted Image

#24
ccc190577

ccc190577

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 02.08.2020

 un_el, on 11 aprilie 2023 - 08:43, said:

@ccc190577: Normal, vanzatorul vrea sa vanda ca de aia ii zice vanzator. In capul tau e o varza totala, de inteles n-ai inteles nimic si nici n-ai sa intelegi vreodata. In online nu poti "urca" mai mult de full HD. Ce vorbesti straine? Cand vulpea nu ajunge la struguri zice ca-s acri. Posted Image In cinema se foloseste 2k.  Posted Image
Haide să îți scriu rapid:mi-am sunat gazduitorul web-nici măcar vga,nu hd,vga nu pot urca pe site-ul meu.
Pe o platformă pe care o utilizez eu-doar fullhd și hd.
O sa vad pe youtube.
Din cauză voastră ,a administratorului softpedia care permite caterinca pe arii unde nu trebuie prermisă eu am acum un dell de 750 lei pe care nu pot pune windows 11.
FELICITĂRI SOFTPEDIA:din forum serios ai ajuns o glumă.
Chiar nu se pricepe că nu este timp și nici intenție de a fi guru pe forum?
Vanzatorul a fost sincer și nu m-a mințit.

#25
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,346
  • Înscris: 24.11.2006

 ccc190577, on 11 aprilie 2023 - 08:55, said:

Haide să îți scriu rapid:mi-am sunat gazduitorul web-nici măcar vga,nu hd,vga nu pot urca pe site-ul meu.
Pe o platformă pe care o utilizez eu-doar fullhd și hd.
O sa vad pe youtube.
Din cauză voastră ,a administratorului softpedia care permite caterinca pe arii unde nu trebuie prermisă eu am acum un dell de 750 lei pe care nu pot pune windows 11.
FELICITĂRI SOFTPEDIA:din forum serios ai ajuns o glumă.
Chiar nu se pricepe că nu este timp și nici intenție de a fi guru pe forum?
Vanzatorul a fost sincer și nu m-a mințit.

Posted Image Nu stiam ca pe site-uri poti "urca" VGA. Stii ce-i ala VGA? Pe cine intereseaza ce droaga ai tu careia ii zice si calculator? Cu putina straduinta se poate pune si windows 11, depinde de configuratia respectivului cotet, asta ca fapt divers iti spun. Moderatorul forumului e de vina pentru caruta pe care o ai acum, aia pe care nu poti instala Windows 11? Din cate scrii asa se intelege! Io zic sa facem cheta si sa-ti luam altceva mai de Doamne ajuta! Punem mana de la mana si luam pe datorie. Ce zici, e buna afacerea? :lol:
Singurul care nu pricepe nimic esti matale, se vede si din felul in care scrii. La intrebari stupide primesti raspunsuri pe masura, ti-am mai zis lucrul asta. Dupa cum am mai afirmat: in capul tau e o varza totala si n-ai nici cea mai mica intentie sa inveti.

Edited by un_el, 11 April 2023 - 09:14.


#26
E91

E91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 14.01.2013

 ccc190577, on 11 aprilie 2023 - 08:55, said:

Haide să îți scriu rapid:mi-am sunat gazduitorul web-nici măcar vga,nu hd,vga nu pot urca pe site-ul meu.
Pe o platformă pe care o utilizez eu-doar fullhd și hd.
O sa vad pe youtube.
Din cauză voastră ,a administratorului softpedia care permite caterinca pe arii unde nu trebuie prermisă eu am acum un dell de 750 lei pe care nu pot pune windows 11.
FELICITĂRI SOFTPEDIA:din forum serios ai ajuns o glumă.
Chiar nu se pricepe că nu este timp și nici intenție de a fi guru pe forum?
Vanzatorul a fost sincer și nu m-a mințit.

unu:
cati ani ai si care e limba ta materna?
pentru ca te plangi de seriozitate - la cum scrii, te exprimi, nu dai TU dovada de seriozitate!

doi:
de la dual core si 4 gb RAM in sus poti instala Win11!
daca PCul tau e mai bun de atat, ai alte probleme tu...

trei:
ce website ai?
cred ca faci confuzie intre upload si redare clip

#27
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,346
  • Înscris: 24.11.2006
@E91: Lasa-l sa-si trateze cosurile, probabil e in perioada pubertatii. Daca mai este si fata e tragic. Cu totii am trecut prin perioada asta dificila. N-o fi primit sfaturi pe retelele de socializare, pentru ca doar asta stie sa foloseasca si a venit sa-si verse oful pe aici. Din punctul meu de vedere subiectul e incheiat! Sa-si puna VGA pe site pana cand o sa ramana fara spatiu de gazduire. Posted Image

Edited by un_el, 11 April 2023 - 09:38.


#28
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 12.10.2005

 ccc190577, on 11 aprilie 2023 - 08:55, said:

Haide să îți scriu rapid:mi-am sunat gazduitorul web-nici măcar vga,nu hd,vga nu pot urca pe site-ul meu.
Pe o platformă pe care o utilizez eu-doar fullhd și hd.
O sa vad pe youtube.

Cum adica, nu poti urca fisiere video pe site? Sper ca intelegi ca vga, hd etc sunt rezolutii video. Nu stiu ce host e ala dar l-as schimba in secunda urmatoare daca mi-ar spune asemenea balarii. Pe YT poti urca clipuri 4k fara probleme, nu stiu ce platforma invechita e cea despre care spui ca o folosesti in rest.

Ca sa repet ce au spus si colegii, vii si deschizi topicuri total diferite dar avand o chestie in comun: puteau fi inlocuite cu un Google search. Oamenii isi pierd timpul incercand sa iti explice chestii dar aparent nu vrei sau nu poti sa intelegi ce ti se explica si te mai si superi. Cred ca nici macar cum functioneaza forumul nu intelegi, pentru ca aparent consideri ca cineva e obligat sa faca munca de cercetare in locul tau si sa iti dea mura-n gura raspunsurile, nu merge asa.

#29
ccc190577

ccc190577

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 02.08.2020

 AWE, on 11 aprilie 2023 - 10:52, said:

Cum adica, nu poti urca fisiere video pe site? Sper ca intelegi ca vga, hd etc sunt rezolutii video. Nu stiu ce host e ala dar l-as schimba in secunda urmatoare daca mi-ar spune asemenea balarii. Pe YT poti urca clipuri 4k fara probleme, nu stiu ce platforma invechita e cea despre care spui ca o folosesti in rest.

Ascultă,eu chiar am site serios.Nu știu ce site-uri aveti voi,dar de pe site-ul meu poți cumpăra.
Inclusiv produse digitale.
Iar gazsduitorul este interesat sa mă aibă în continuare de  client.
Nu pot urca vifdeo deloc,pe siteul meu:nicio rezolutie.

Când spui YT spui youtube?

#30
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 30.08.2006
Cat platesti lunar pe hosting? Poate e nevoie sa treci pe un abonament superior ca sa poti incarca si material video.

#31
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,342
  • Înscris: 14.06.2006

 ccc190577, on 11 aprilie 2023 - 08:55, said:

Din cauză voastră ,a administratorului softpedia care permite caterinca pe arii unde nu trebuie prermisă eu am acum un dell de 750 lei pe care nu pot pune windows 11.
Mda, naspa.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate