Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 

Două amenzi în același timp?

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
yekun

yekun

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,426
  • Înscris: 13.10.2022

View PostGlCA_Contras, on 09 februarie 2023 - 11:30, said:


Poate sa dea amenzi cate vrea el, neacordare de prioritate, refuz de legitimare, tulburare de liniste publica, urinare in public, samd - lui nu-i trebuie dovezi :)
Problema e ca daca nu ai filmat interactiunea o sa le platesti pe toate pentru ca in instanta, daca faci contestatie, nu ai sanse altfel.  
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QH8GuKYyemQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ups, au apărut useri care încep să realizeze că în cazul contravențiilor încă funcționează prezumția de veridicitate. 🙂



#20
anndrei86

anndrei86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 16.04.2008
Este foarte interesant cum initiatorul topicului a observat abia dupa 14 ani ca are niste amenzi neplatite.
In plus, mai tine si minte ca a fost oprit o singura data.

#21
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,279
  • Înscris: 24.07.2022
Nu uit, nu iert! Prima scrisoare prin poștă a venit în 2014 și atunci au pus și o poprire dar le-am luat-o înainte în cele 30 de zile termenul de atunci sa plătesc. Pe urmă cred că a mai venit o dată sau de 2 ori.. ultima e din octombrie 2021 pe care m-am uitat mai atent la dată și am realizat că nu are cum sa fie 2, îmi amintesc foarte bine acea seară, eram la 300 de metri de casă când m-au oprit, după acea trecere de pietoni.

#22
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,787
  • Înscris: 21.03.2020
Daca ai platit jumatate din minim in 30 de zile acum 9 ani inseamna ca ai depasit termenul legal. Pe vremea aia aveai 48 de ore termen. De aici probabil ca-ti vin instiintarile alea.

View Postyekun, on 09 februarie 2023 - 15:03, said:

Ups, au apărut useri care încep să realizeze că în cazul contravențiilor încă funcționează prezumția de veridicitate. ��
Nu neaparat, doar ca militianul are prostul obicei sa raspunda cu abuz in caz ca ii comentezi prostiile si incompetenta...

vrea sa demonstreze ca el e stapan pe mosia justitiei cand de fapt el e doar sluga!

#23
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 22.08.2012

View Postanndrei86, on 09 februarie 2023 - 16:01, said:

Este foarte interesant cum initiatorul topicului a observat abia dupa 14 ani ca are niste amenzi neplatite.
In plus, mai tine si minte ca a fost oprit o singura data.

Si eu m-am trezit cu o amenda de circulatie veche de cativa ani - fusese platita in aceeasi zi, pana atunci nu aparuse niciodata in sistem si intr-o zi...era. Aveam dovezile de plata si am rezolvat la Adm. Financiara. Cu alta ocazia, mi-a venit un impozit neplatit (ba si cu solicitare de poprire) de la Adm. Fin. de la alt sector in care nu mai locuiam de vreo 10 ani. Deci la noi se poate.

Cat despre cum te-a oprit un politist acum 15 ani...pe bune? Cum sa uiti ca te-a oprit fiindca ai facut nu stiu ce? Posted Image

#24
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,787
  • Înscris: 21.03.2020
Cu mafiotii astia trebuie sa pastrezi chitante de acum 20 de ani, nu au rusine sa-ti incaseze de 2-3 ori aceeasi amenda...

#25
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 22.08.2012
De acord cu tine, am o ditamai cutie cu hartii vechi, exact din cauza asta.

#26
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,787
  • Înscris: 21.03.2020
Si neaparat sa pastrati si plicurile daca au venit prin posta! Posted Image

#27
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,279
  • Înscris: 24.07.2022
Am aflat ce e cu acele "Alte amenzi" sau aproximativ...la un ghișeu de taxe și impozite din cartier mi-a zis că scrie doar RAT, iar la alt ghișeu central mi-a zis că la una din ele scrie "fără legitimație" și că nu scrie exact dacă sunt de tren sau autobuz dar mi-a zis și orașele, Timișoara și Constanta, deci trebuie sa fie de tren... deși parcă în Timișoara a zis de 2 ori deși sunt 2 cu totul la alte amenzi.
Iar chestia cu datele din scrisoare cică  sunt grupate doar pe acele date, că ar fi trebuit să am scrisori inclusiv la acele date și totuși nu au venit decât peste ani împreună. Și a zis că poate s-au întors înapoi dacă nu le-am primit.. sistemul e praf încă...o să povestesc partea cu popririle pe topicul cu poprirea. Toți sunt praf...și băncile/angajații.

Edited by Punter, 10 February 2023 - 23:30.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate